VIP Sport

7. dubna 2018 • 16:30

Odhaleny platy hráčů KHL! Mezi největšími pracháči je i jeden Čech

Autor:

Je v balíku. Hokejista Jan Kovář už pět sezon válí za Metallurg Magnitogorsk, kde si ho ohromně váží. A jak prokázat vděk za věrnost? Pěkným platem. Český reprezentační útočník totiž patří mezi nejlépe placené hráče v celé KHL.Odhalili, kolik berou největší hvězdy soutěže. Novináři ruského sportovního serveru sports.ru zveřejnili žebříček nejlépe placených hráčů KHL sestavený za pomoci klubových manažerů, hráčů i agentů. Hned první čtyři příčky okupují hokejisté Petrohradu.

Nejvíce má Ilja Kovalčuk s Pavlem Dacjukem a to 90 milionů korun ročně. Na 64 milionů korun si přijde jejich spoluhráč Vjačaslav Vojnov. Nejlépe placeným zahraničním hráčem je Fin Mikko Koskinen z Petrohradu s gáží 53,5 milionu korun. Na stejné peníze si přijde i Andrej Markov z Kazaně s Iljou Sorokinem z CSKA Moskva.

Sedmým nejlépe oceněným hráčem KHL je pak český útočník Magnitogorsku Jan Kovář, který pobírá přes 51 milionů korun. O dva miliony méně pak bere jeho spoluhráč Sergej Mozjakin. Platový žebříček uzavírají hráči CSKA Moskva Alexej Marčenko s 45 miliony korun a Maxim Šalunov s 43 miliony korun.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze