VIP Sport

7. dubna 2018 • 16:30

Odhaleny platy hráčů KHL! Mezi největšími pracháči je i jeden Čech

Autor:

Je v balíku. Hokejista Jan Kovář už pět sezon válí za Metallurg Magnitogorsk, kde si ho ohromně váží. A jak prokázat vděk za věrnost? Pěkným platem. Český reprezentační útočník totiž patří mezi nejlépe placené hráče v celé KHL.Odhalili, kolik berou největší hvězdy soutěže. Novináři ruského sportovního serveru sports.ru zveřejnili žebříček nejlépe placených hráčů KHL sestavený za pomoci klubových manažerů, hráčů i agentů. Hned první čtyři příčky okupují hokejisté Petrohradu.

Nejvíce má Ilja Kovalčuk s Pavlem Dacjukem a to 90 milionů korun ročně. Na 64 milionů korun si přijde jejich spoluhráč Vjačaslav Vojnov. Nejlépe placeným zahraničním hráčem je Fin Mikko Koskinen z Petrohradu s gáží 53,5 milionu korun. Na stejné peníze si přijde i Andrej Markov z Kazaně s Iljou Sorokinem z CSKA Moskva.

Sedmým nejlépe oceněným hráčem KHL je pak český útočník Magnitogorsku Jan Kovář, který pobírá přes 51 milionů korun. O dva miliony méně pak bere jeho spoluhráč Sergej Mozjakin. Platový žebříček uzavírají hráči CSKA Moskva Alexej Marčenko s 45 miliony korun a Maxim Šalunov s 43 miliony korun.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud