VIP Sport

1. července 2018 • 10:07

Tajemná smrt fotbalisty Halenára (†35): Zmizel den po narozeninách!

Autor: ,

Ve čtvrtek se ještě veselil, slavil 35. narozeniny. Dva dny poté se ale vše změnilo. Slovenská policie našla Juraje Halenára, nejlepšího střelce v historii tamní ligy, mrtvého.  Kanonýr, který se mihl i v české lize, měl podle dostupných informací spáchat sebevraždu.Ve čtvrtek 28. června oslavil Juraj Halenár 35. narozeniny, 29. už ale byl nezvěstný. A situace bohužel nabrala rychlý spád ke smutnému konci. Hned v sobotu 30. v odpoledních hodinách nalezla policie jeho tělo ve Vrakunském lesoparku. Podle serveru Športky.sk si zhruba 300 metrů od diskotéky Harley, kde se měl v pátek večer nacházet, podřezal žíly.

Podle jeho okolí dohnaly 35letého fotbalistu k zoufalému činy problémy s dluhy. Halenár po sobě zanechal čtyřletého syna Nikolase, kterého měl se slovenskou Miss Universe 2011 Romanou Procházkovou.

Halenár byl nejlepším střelcem historie slovenské ligy, vyhrál v ní pět titulů, čtyři z nich se Slovanem Bratislava.

"Zpráva o jeho úmrtí mě šokovala a hluboce zarmoutila. Vážím si ho jako jedné z výrazných osobností našeho klubu v poslední dekádě. Byli jsme blízcí osobní kamarádi, měli jsme velmi dobrý vztah, o to víc mě ta zpráva rozesmutnila. Rodině a pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast. Juraj zůstane navždy v našich srdcích," zavzpomínal na útočníka Ivan Kmotrík ml., viceprezident klubu.

Lítost nad odchodem jedno z někdejších velkých talentů slovenského fotbalu na sociálních sítích projevili také například Juraj Kucka z tureckého Trabzonsporu či nová posila pražské Sparty Uroš Radakovič.

Halenár působil v maďarském městě Nyíregyháza, v jendé sezoně oblékal i dres Sigmy Olomouc, zdaleka nejvíc se ale prosadil doma na Slovensku, především v dresu tří bratislavských klubů - Interu, Slovanu a Artmedie Petržalka. V roce 2015 se stal se 125 brankami nejlepším střelcem v historii soutěže. Třikrát nastoupil za slovenskou reprezentaci.

Juraj Halenár navždy opustil tento svět jen dva dny po svých 35. narozeninách
Juraj Halenár navždy opustil tento svět jen dva dny po svých 35. narozeninách

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud