VIP Sport

1. července 2018 • 10:07

Tajemná smrt fotbalisty Halenára (†35): Zmizel den po narozeninách!

Autor: ,

Ve čtvrtek se ještě veselil, slavil 35. narozeniny. Dva dny poté se ale vše změnilo. Slovenská policie našla Juraje Halenára, nejlepšího střelce v historii tamní ligy, mrtvého.  Kanonýr, který se mihl i v české lize, měl podle dostupných informací spáchat sebevraždu.Ve čtvrtek 28. června oslavil Juraj Halenár 35. narozeniny, 29. už ale byl nezvěstný. A situace bohužel nabrala rychlý spád ke smutnému konci. Hned v sobotu 30. v odpoledních hodinách nalezla policie jeho tělo ve Vrakunském lesoparku. Podle serveru Športky.sk si zhruba 300 metrů od diskotéky Harley, kde se měl v pátek večer nacházet, podřezal žíly.

Podle jeho okolí dohnaly 35letého fotbalistu k zoufalému činy problémy s dluhy. Halenár po sobě zanechal čtyřletého syna Nikolase, kterého měl se slovenskou Miss Universe 2011 Romanou Procházkovou.

Halenár byl nejlepším střelcem historie slovenské ligy, vyhrál v ní pět titulů, čtyři z nich se Slovanem Bratislava.

"Zpráva o jeho úmrtí mě šokovala a hluboce zarmoutila. Vážím si ho jako jedné z výrazných osobností našeho klubu v poslední dekádě. Byli jsme blízcí osobní kamarádi, měli jsme velmi dobrý vztah, o to víc mě ta zpráva rozesmutnila. Rodině a pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast. Juraj zůstane navždy v našich srdcích," zavzpomínal na útočníka Ivan Kmotrík ml., viceprezident klubu.

Lítost nad odchodem jedno z někdejších velkých talentů slovenského fotbalu na sociálních sítích projevili také například Juraj Kucka z tureckého Trabzonsporu či nová posila pražské Sparty Uroš Radakovič.

Halenár působil v maďarském městě Nyíregyháza, v jendé sezoně oblékal i dres Sigmy Olomouc, zdaleka nejvíc se ale prosadil doma na Slovensku, především v dresu tří bratislavských klubů - Interu, Slovanu a Artmedie Petržalka. V roce 2015 se stal se 125 brankami nejlepším střelcem v historii soutěže. Třikrát nastoupil za slovenskou reprezentaci.

Bývalý útočník Juraj Halenár spáchal sebevraždu
Bývalý útočník Juraj Halenár spáchal sebevraždu

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze