VIP Sport

24. srpna 2018 • 19:00

Anglický klub vymaloval šatnu hostů růžovou. Co tím chce docílit?

Autor:
Šatna hostujícího celku na stadionu Norwiche, která je vymalována růžovou barvou ###BLOK-TOP-VIDEA###

Pořádné překvapení pro soupeře! Druholigový anglický celek Norwich City se rozhodl vymalovat šatny hostí na růžovou. Tedy barvou, která by měla snižovat hladinu testosteronu a mít na hostující fotbalisty zklidňující efekt.Stejná metoda se používá v amerických věznicích, kde jsou barvou nazvanou „hluboká růžová“ vymalované stěny pro zmírnění agrese vězňů a podporu empatie.

Na téma efektu růžové barvy ve sportu promluvil pro web televize BBC lektor sportovní psychologie na Univerzitě v Suffolku Alexander Latinjak. „Efekt růžové přichází, protože je spojená se zážitky z dětství,“ prohlásil Latinjak.

„Pokud je pravdou, že růžová snižuje hladinu testosteronu, kouč by měl přesně vědět, jak toho takticky využít,“ pokračoval doktor.

V Anglii však nejde o první případ zvýhodňování domácího celku. Manažer Cambridge United John Beck nechával začátkem devadesátých let na vlastním hřišti posekanou trávu tak, aby v rozích zůstávala vysoká kvůli taktice svého mužstva založené na dlouhých míčích za obranu. Kromě toho měl také nechávat vysokou teplotu v šatně hostů až na nesnesitelné hodnoty a soupeři pro rozcvičku poskytnout prasklé balony.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze