VIP Sport

8. září 2018 • 05:00

Plážové volejbalistky Sluková a Hermannová promluvily: O milionech i nenávisti

Autor: sjs
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Pohoda, písek, sluníčko. Představy některých lidí o profesionálních plážových volejbalistkách je často mylná. Své o tom ví Markéta Nausch Sluková a její parťačka Barbora Hermannová, které se letos krátce staly světovými jedničkami. O úskalí sportovní slávy promluvily pro magazín Pátek Lidových novin.  O milionech na kontě
„Někdo na internetu vypsal, že bychom měly mít na účtu přes šest milionů korun. Psala mi to ségra, tak jsem ji uklidňovala, že takový obnos rozhodně nemáme. Ač ty částky vedle našeho jména vypadají hezky, tak všechno musíme zdanit, plus část dáváme trenérovi. K tomu jsme si zpočátku musely platit cestování, fyzioterapeuty,“ tvrdí Barbora Hermannová.

O rivalitě kvůli penězům
„Komunita plážových volejbalistů a volejbalistek, která pravidelně objíždí turnaje a potkává se týden co týden, je poměrně malá, takže nějakou nepříjemnou rivalitu a konkurenci příliš nevnímáme. U jiných sportů, kde je víc hráčů i výrazně větší peníze, jako třeba tenis, to je asi jiné,“ myslí si Markéta Nausch Sluková.

O lidské nenávisti
„Nejvíc mi chodily zprávy asi v době rozchodu Maki a Kiki. Sem tam se ještě něco objeví. Třeba já jsem měla svého stalkera, který mi občas napsal něco nehezkého, ale když jsem se mu to snažila vysvětlit, tak to bylo jako házet hrách na zeď a po několik zprávách jsem to skončila tak, že jsem si ho zablokovala. Řekla jsem si, že příště už do takového souboje nejdu, že nemá cenu se dohadovat a obhajovat, opravdu to nemělo cenu,“ prozradila Barbora Hermannová.

Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková na finále Světového okruhu v Hamburku
Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková na finále Světového okruhu v Hamburku

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud