VIP Sport

28. října 2018 • 05:00

Nejen Štěpánek a Ledecká. Víme, jaké další sportovní eso Zeman vyznamená

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Pozor, Radek Štěpánek (39) nebude jediným českým tenistou, který dnes na Pražském hradě dostane od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Metál Za zásluhy obdrží podle informací Blesku i Petra Kvitová (28)!Slávu na Hradě stihne, po vypadnutí z Turnaje mistryň se už vrátila ze Singapuru domů. Petra Kvitová má za sebou mimořádný rok. Po těžkém zranění ruky, které jí v prosinci 2016 způsobil v jejím prostějovském bytě násilník, se díky nesmírné píli vrátila zpět mezi nejlepší hráčky světa. Letos vyhrála pět turnajů, nejvíce ze všech tenistek!

„Byla to pro mě báječná sezona,“ přiznala Petra. Hlavně se ale stala inspirací pro spoustu lidí, aby bojovali s nepřízní osudu. A prezident se v rámci oslav stoletého výročí republiky rozhodl její výjimečnost ocenit.

Kdo dál na Hrad z řad sportovců dorazí? Bude jich mnohem víc. Již dříve prosáklo na veřejnost, že dva týdny po velkolepé rozlučce s kariérou převezme ocenění také dvojnásobný daviscupový vítěz Radek Štěpánek .

Mezi vyznamenanými bude jedna z největších hvězd letošní zimní olympiády v Pchjongčchangu. Ester Ledecká dopředu oznámila, že se ceremoniálu nezúčastní kvůli soustředění v Alpách. (Více čtěte ZDE>>>)

Mezi pozvanými na slavnostní recepci bude také zástupce MMA. Nejlepší český zápasník Karlos Vémola se tak dočkal ocenění, protože v Americe neuvolnil na svých zápasnických šortkách místo sponzorovi na úkor české vlajky. (Více čtěte ZDE>>>)

Petra Kvitová při slavnostním losu Turnaje mistryň
Petra Kvitová při slavnostním losu Turnaje mistryň

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud