VIP Sport

18. ledna 2019 • 10:25

Strach o živobytí i olympiádu! Volejbalistky Sluková s Hermannovou žijí v nejistotě

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Můžeš se opřít o mé rameno. Tohle heslo nyní neplatí v případě plážové volejbalistky Markéty Slukové (30). Česká reprezentantka se už od léta trápí s bolavým pravým ramenem. Nyní podstupuje léčebné procedury u specialisty dokonce až ve Švédsku. Neohrozí její zdravotní komplikace letošní kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu, kde by si chtěla příští rok zahrát se svou parťačkou Barborou Hermannovou (28)?Dobře zná své tělo. Markéta Sluková totiž ráda studuje knížky o čínské medicíně a v bytě jí i visí obrázky lidského těla. Problémy s ramenem tak rozhodně nechce podcenit. Loni v létě odehrála turnaje se zatejpovaným pravým ramenem a podepsalo se to i na konci sezony.

Nechtějí přijít o práci

„Sezonu jsme ukončily předčasně kvůli zdravotnímu problému s ramenem. Pro mě je hlavně priorita to léčit. Nedovolila bych si odjet kvůli tomu někam na tři týdny na dovolenou a nic s tím nedělat. Živí mě to a vlastně celý tým je na tom závislý,“ prozradila Sluková před časem deníku Sport, že obětovala dovolenou, aby se dala do kupy.

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová s trenérem Simonem Nausch
Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová s trenérem Simonem Nausch

Dokonce se kvůli léčbě vydala až do Švédska ke specialistovi. „Je u svého fyzioterapeuta, který se stará o její zraněné rameno. Snaží se to dát do kupy už od konce léta. Vypadá to zatím dobře,“ tvrdila minulý týden kolegyně Barbora Hermannová. „Za chvíli odlétáme do Kapského města na soustředění, tak by měla být připravená,“ dodala s nadějí v hlase Hermannová.

V Japonsku budeme lepší

Pokud by zdravotní indispozice přetrvávala, mohlo by to ohrozit účast nejlepšího českého páru na olympiádě v Tokiu v roce 2020. „Nejde přeskočit fakt, že ta olympiáda je už příští rok. To je ten důvod, proč jsme se daly před třemi roky dohromady, že chceme i na olympiádu do Tokia. V Riu jsme ještě nebyly tolik sehrané, a tak chceme v Japonsku ještě víc uspět,“ řekla odhodlaně Sluková.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud