VIP Sport

11. února 2019 • 20:46

TIKI-TAKA: Franta z Mostu! promluvil o rasismu. Šmicer s Haškem ho nepotěšili

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je to nekonečný boj. Rasismus se nedaří z fotbalu vymýtit. V pořadu Tiki Taka na O2 TV Sport na toto téma promluvil Zdeněk Godla, který ztvárňuje postavu Franty v oblíbeném seriálu Most! Připojili se k němu i bývalí fotbalisté Martin Hašek a Vladimír Šmicer. Jejich pohled na věc však nebyl příliš optimistický.Godla je na hloupé urážky zvyklý a našel si způsob, jak tomu čelit. „Jsem s tím konfrontovaný celý život a je to smutný. Doufám, že se to zlepšuje. Já si toho přestávám všímat, protože s tím dokážu žít,“ řekl populární (ne)herec a vyzdvihl romský smysl pro humor.

„Neurážíme se úplně za všechno. Jsme lidi, kteří mají rádi legraci. Já jsem nikdy rasista nebyl a nebudu. Nevím, proč by měl někdo odsuzovat člověka jenom kvůli tomu, že má jinou pleť,“ povzdechl si Godla.

Franta z Mostu! promluvil o rasismu. Šmicer s Haškem ho nepotěšili!
1080p 720p 360p

Ve studiu s ním souhlasil i Vladimír Šmicer. Právě na hřištích se někdy s rasismem setkával. „Je to dost individuální. Vždycky se najde nějaký fanoušek, který to strhne. Ten boj proti rasistickým výlevům není ještě zdaleka u konce,“ řekl vítěz Ligy mistrů.

Nejméně optimistický byl na toto téma trenér Martin Hašek. „Každý, kdo nějakou dobu hraje nebo hrál fotbal, tak se s tím problémem setkal, ať už v hledišti, na hřišti nebo v kabině… Tohle je boj, který nikdy neskončí a bude stále probíhat.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud