VIP Sport

25. dubna 2019 • 18:52

Velké odhalení! Jaké měl Schumacher plány před tragickou nehodou na lyžích?

Autor: pv

Slavný závodník Michael Schumacher (50) si dal za cíl, že syna Micka dostane do formule 1. Sedminásobný mistr světa chtěl potomkovi předat všechny své zkušenosti a za pomocí kontaktů mu vydobýt místo v sedadle nejrychlejších monopostů. Tragická nehoda z prosince 2013 Schumachera odsoudila pouze do role diváka. Mladý Mick si klestí cestu do F1 sám.Bylo to náplní jeho života. Michael Schumacher chtěl podle svého někdejšího manažera Williho Webera dostat syna Micka do formule 1. „Michael věděl, s kterými týmy může mluvit a jak pracují. Měl dlouholeté zkušenosti a Mick v F1 byla jeho velká ambice,“ prozradil Weber pro web motorsport-total.com.

Michael Schumacher a Willi Weber dosáhli společně velkých úspěchů
Michael Schumacher a Willi Weber dosáhli společně velkých úspěchů

„Byl by to skvělý příběh. Velmi by se mi to líbilo,“ rozplýval se manažer. Tento scénář ale zhatila magický nehoda na lyžích v prosinci 2013, kdy se Schumacher vážně zranil. Nikdo od té doby neví, jak na tom někdejší šampion je po zdravotní stránce. Přesto si mladý Mick dokázal poradit i bez otce a pomalu kráčí za jejich společným snem.

Stal se členem jezdecké akademie stáje Ferrari a letos si už dokonce vyzkoušel jízdu ve dvou monopostech formule 1. Sen se možná už brzy stane skutečností a jméno Schumacher se vrátí.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud