VIP Sport

29. května 2019 • 15:32

Sbohem, Niki! Slavní se rozloučili s Laudou, nechyběl ani Terminátor

Autor: sjs
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přišli se s ním naposledy rozloučit. Fanoušci trojnásobného mistra světa formule 1 Niki Laudy (†70) od středečního rána proudili do vídeňské katedrály svatého Štěpána, kde byla vystavena rakev se slavným pilotem, který zemřel 20. května.Celé dopoledne se stovky lidí v deštivém počasí řadily do dlouhé fronty, aby daly sbohem Nikimu Laudovi . Ostatky legendárního rakouského pilota byly vystaveny na katafalku v zavřené rakvi, na níž je položena jeho červená závodní helma.

Sbohem dal Laudovi i herec Arnold Schwarzenegger
Sbohem dal Laudovi i herec Arnold Schwarzenegger

Od 13 hodin proběhla v chrámu zádušní mše, na níž bylo pozváno zhruba 500 hostů. Promluvil na ní rakouský prezident Alexander Van der Bellen, končící kancléř Sebastian Kurz, hollywoodský herec a politik Arnold Schwarzenegger či bývalý jezdec F1 Gerhard Berger.

Obřadu se zúčastnil i úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton z týmu Mercedes, v němž Lauda od roku 2012 působil. Lauda by měl být pohřben v závodní kombinéze stáje Ferrari, s níž získal dva tituly mistra světa.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud