VIP Sport

8. srpna 2019 • 16:10

Jak dopadli „hrdinové“, co vtrhli na hřiště při zápase Sparta - Subotica?

Autor: Václav Baumann
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Čeká je důležitý mač, který může rozhodnout o směřování celé sezony. Jenže Sparta proti Trabzonsporu nastoupí v oslabení. Letná bude kvůli řádění chuligánů v Srbsku prázdná! Jak vlastně dopadli výtržníci, kteří pak v odvetě vnikli na Letné na hřiště?Za všechno může řádění několika bezmozků během loňského dvojzápasu se Suboticou. Sparťanští čutálisté jim k tomu tehdy „nahráli“ trapným výkonem už z prvního zápasu v Srbsku, kde padli 0:2 a těžko tam pak snášeli spršku nadávek na vlastní hlavy. A když tehdy Guélor Kanga (28) zavelel spoluhráčům k odchodu do šaten, schytal za to navrch rasistické urážky.

Právě kvůli nim UEFA Spartě dodatečně zavřela stadion. Loňskou odvetu se Suboticou, která znamenala předčasný konec v Evropě, ale ještě viděl plný dům. A zase z toho byl kolosální průšvih!

Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště
Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště

Skupinka chuligánů z rudého kotle totiž nedokázala vydýchat, že „spartička“ v Evropě opět tropí ostudu, a chtěla si to s hráči vyříkat přímo na hrací ploše! Zhruba dvacet z nich se tak komicky zamaskovalo, cestou na trávník zdemolovali reklamní LED panely, než je v rohu hřiště zastavil milovaný kapitán Josef Šural (†28). A když „hrdinové“ viděli blížící se těžkooděnce, rychle vzali nohy na ramena a zaběhli zpět na tribunu. 

Prohráli všichni

Trestu ale neutekli. „Devět z nich už bylo odsouzeno a dostali zákaz vstupu na stadion. S dalšími dvěma je vedeno trestní řízení a soud zatím neproběhl,“ sdělil Blesku policejní mluvčí Jan Daněk. A podobně se s výtržníky vypořádala i sama Sparta. „Byla jim udělena finanční sankce 50 tisíc korun za vběhnutí na hřiště. A také dostali zákaz vstupu na dva roky, který se v případě porušení proměňuje v doživotní,“ vysvětlil mluvčí Letenských Ondřej Kasík.

Flastry za chování v obou zápasech jsou naprosto zasloužené, ovšem na chuligány  doplatí i ti nevinní. Diváci, kteří boj Sparty o Evropskou ligu neuvidí, a hlavně sami domácí fotbalisté, jimž se před 18 tisíci prázdnými sedačkami bude proti tureckému soupeři válčit o Evropskou ligu sakra těžce.

Vše o Evropské lize čtěte zde »

Góly

Domácí: 16. Costa, 68. Kanga

Hosté: 84. Ekuban, 89. Sorloth

Sestavy

Domácí: Nita – Sáček, Štetina, Costa, Hanousek – Krejčí – Hašek, Trávník (87. Moberg-Karlsson), Kanga, Plavšić (90. Hancko) – Tetteh (80. Kozák)

Hosté: Ugurcan Cakir – Joao Pereira, Tükrmen, Hosseini, Novák – Sosa, Mikel (46. Sorloth) – Ömur (76. Avdijaj), Parmak, Nwakaeme – Ekuban (90+3. Erdogan)

Karty

Domácí: Nita, Tetteh, Trávník

Hosté: Mikel, Ömür, Türkmen, Sosa

Rozhodčí

Munuera Montero – López De Cerain, Baena Espejo (ESP)

Stadion

Generali Arena, Praha-Bubeneč

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Subotica 2:1. Naději vzala penalta

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud