VIP Sport

7. září 2019 • 14:40

Osm let od letecké tragédie českých hokejistů: Rusové nedodrželi slib!

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zapomněli, co slíbili? Už je to osm let, co spadlo 7. září 2011 letadlo hokejového týmu Jaroslavle. Tehdy v troskách zahynulo 44 lidí včetně tří českých reprezentantů. Vedení KHL slíbilo, že památku Jana Marka, Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a dalších zesnulých bude každý rok uctívat tím, že se v den tragédie nebudou hrát soutěžní zápasy. Letos to ale neplatí!Je to nejtragičtější den v dějinách hokeje. Za slunného dne 7. září 2011 odstartovalo letadlo Jak-42 z letiště v Jaroslavli. Cíl cesty byla Riga, kde se mělo hrát 1. Kolo KHL. Jenže kvůli chybě pilotů se letadlo zřítilo několik stovek metrů za ranvejí, protože nenabralo dostatečnou výšku a rychlost.

Na jedné ze zdí v útrobách kazaňského stadionu bylo vytvořeno i tablo zesnulých hráčů a realizačního týmu tehdejšího týmu Jaroslavle
Na jedné ze zdí v útrobách kazaňského stadionu bylo vytvořeno i tablo zesnulých hráčů a realizačního týmu tehdejšího týmu Jaroslavle

V hořících troskách našlo smrt 44 lidí. Zahynul celý hokejový tým Lokomotivu Jaroslavl včetně Karla Rachůnka , Jana Marka a Josefa Vašíčka . Na místě tragédie byl Rusy do roka postaven pomník. Vedení KHL navíc slíbilo, že na památku zesnulých se nikdy nebude hrát 7. září soutěžní utkání.

Jenže letos se hrají hned čtyři - Chabarovsk s Čeljabinskem, Novosibirsk s Ufou, Soči s Kazaní a Jokerit proti Rize.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud