1:12' Scheideggerová   • 59:52' Ruttimannová

Tak toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u florbalu zase někdy příště.
Kapitánka Wijková si došla pro pohár a oslavy mohou začít.
Pro zlaté medaile si jde i švédský tým.
Stříbrné medaile už mají na krku hráčky Švýcarska.
Nejužitečnější hráčka turnaje je Ona Kauppiová.
Vyhlášen byl i nejlepší tým turnaje, ve kterém figuruje i Češka Denisa Ratajová.
Je tedy konec finále i celého MS. Švédky dokázaly otočit dnešní duel, když se v úvodu trefila Scheideggerová, vyrovnala Gustafssonová, která ve druhé třetině dala Švédkám vedení. 8 sekund před koncem vyrovnala Ruttimannová, ale rozhodující branku dala v prodloužení Hultgrenová.
61:01'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto, Švédky opět berou zlato. Anna Wijková se dobře zorientovala na středu a našla zadovkou JOHANNU HULTGRENOVOU, ta prázdnou branku v klidu trefuje.
60:26'
Gerigová zpoza branky chtěla míček zavézt do ní, ale brankářka připravená.
60:01'
Švýcarky tedy osm sekund před koncem poslaly zápas do prodloužení, tak hurá na něj.
60:00'
59:52'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Další úspěšná hra Švýcarek v šesti. Katrin našla křižným pasem na druhé straně CORIN RUTTIMANNOVOU, která míček poslal do odkryté branky.
59:28'
Švédky kontrolují míček na polovině soupeře, to jim náramně vyhovuje.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Gerigová střílela zleva. Tečovaná střela skončila vedle.
58:13'
Další střela letěla až za mantinel, míček pro Švédsko.
57:56'
Po delší kombinaci střílela Suterová vedle.
57:28'
Švýcarky jsou v šesti.
57:28'
Oddechový čas pro Švýcarsko.
57:17'
Švédky za vlastní brankou, nikam nespěchají.
56:53'
Ruttimannová pálila od půlky. Překvapivá střela končí za mantinelem.
56:45'
Sundbergová jen vyhazuje za zadní mantinel.
56:10'
Wijková nádhernou kolmicí poslal Tschopovou do úniku, té radost zkazila výborná Heiniová.
55:54'
Švýcarky stále v pěti, moc času už nemají.
55:10'
Vysoké nahození před brankou tečovala Rasmussenová, tečovala jen vedle branky.
54:47'
Víc něž 5 minut do konce a Švédky jsou u míčku.
54:17'
Rasmussenová šla do brejku a vystřelila. Trefila jen připravenou Heiniovou.
53:55'
Za podpory jsou u míčku Švýcarky, kombinují ale jen na půlce.
53:26'
Ze středu hřiště vystřelila Gustafssonová. Její pokus po zemi branku netrefil.
52:55'
Suterová střílela z pravé strany na branku, její nedůrazný pokus má brankářka.
52:25'
Gimperliová zpoza branky hledala spoluhráčku před ní, ale nikoho nenašla.
51:39'
Do brejku se snažila dostat Gerigová, té však chyběla síla a soupeřka ji v klidu dostihla.
51:26'
Hodně aktivní Wijková se snažila dostat před branku k zakončení, ale míček ztratila.
50:30'
Wikiová odchází na střídačku a dnes už pokračovat asi nebude.
50:30'
Wikiová má zdravotní problém, soupeřka jí dopadla na koleno, takže hodně nepříjemné.
50:26'
Wijková se dostala před soupeřku za brankou, ale míček jí následně utekl.
50:17'
Švýcarky měly hodně bojovnou poradu, tak uvidíme, co nám předvedou.
50:17'
Opět je po polovině třetiny, takže následuje přestávka.
49:57'
Ztráta Suterové u mantinelu, na míčku Švédky.
49:16'
Martiniová pálila z půlky na branku a Ruttimannová dorážela, ale švédská brankářka výborně vyrazila.
48:44'
Švýcarky se výborně dostaly z vlastní poloviny, takže mohou opět tvořit vpředu.
48:15'
Gamperliová z volného úderu nabízela míček přímo před branku, tam však nikdo v červeném netečoval.
47:59'
Gerigová skončila na zemi, volný úder pro Švýcarky z levé strany.
47:27'
Martiová ztratila míček za vlastní brankou, ale Rasmussenová míček nedokázala zandat do branky.
46:56'
Suterová střílela na branku, přitom přepůlila hokejku soupeřce.
46:37'
Na hřišti se přitvrzuje. Je to opravdové finále.
46:23'
Švédky u míčku a kombinují za vlastní brankou.
45:51'
Švýcarka Gamperliová se snažila dostat kolem soupeřky po mantinelu, ale ta ji perfektně zablokovala.
45:10'
Wijková měla hokejku hodně vysoko, takže míček je přisouzen Švýcarkám.
44:43'
Joelssonová také střílela zleva na branku, ale Heiniová se dnes moc neplete.
44:16'
Wijková se snažila vystřelit z levé strany. Její rána skončila jen v rukách Heiniové.
43:45'
Scheideggerová se s míčkem za zády obtočila zprava doleva a vystřelila. Brankářka vyrazila a píská se útočný faul.
43:07'
Wikiová se obtočila okolo soupeřky a snažila se vystřelit. Míček však poslal jen do rohu.
42:47'
Branka neplatí, pokračuje se za stavu 2:1.
42:47'
Švédka Wijková se dostala k odraženému míčku a ze vzduchu ho vystřelila. Rozhodčí ukazují gól, ale ten zřejmě nebyl, bude trenérská výzva.
42:27'
Mischlerová už odchází do šatny a dne asi dohrála.
42:27'
Mischlerová je stále na zemi, může mít i zlomenou klíční kost.
42:27'
Mischlerová se snažila uvolnit po levém mantinelu, ale soupeřka ji srazila na zem.
42:05'
Fjellstedtová se snažila najít kolmou nahrávkou nějakou spoluhráčku, ale to se jí nepovedlo.
41:33'
Rána Gredigové z poloviny tečovaná, takže její spoluhráčku budou na míčku pokračovat.
41:20'
V hale je perfektní atmosféra, Švýcaři stále žijí svůj zlatý sen.
41:08'
Rozehrávku soupeřek vystihla Wijková, ale Heiniovou neprostřelila.
40:56'
Švýcarky hrají za vlastní brankou.
40:31'
Gerigová zkusila vystřelit z hodně velkého úhlu. Její střela neměla na úspěch šanci.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:04.
Druhá třetina nabídla jedinou branku, kterou vstřelila v čase 22:58 Gustafssonová. Druhá třetina sice nenabídla branky, ale florbal se hraje hezký a i šancí není málo. K vidění byly dokonce tři přesilovky, dvě měly Švédky a jednu jejich soupeřky. V té švýcarské ovšem více šancí měly Švédky, ale neprosadily se. Zhruba před polovinou třetiny byla použita trenérská výzva a případné brance pro Švédky, ale podle rozhodčích míček opravdu zůstal jen na čáře.
40:00'
39:55'
Švýcarky už třetinu dohrají za vlastní brankou.
39:14'
Ulberová sebrala soupeřce míček na půlce a chtěla jít sama na branku, ale soupeřka jí to hrou na zemi zablokovala, ale nepíská se.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Nijak zvlášť se však k brance soupeře neženou, kombinují u poloviny.
38:08'
Vepředu ztratila míček Joelssonová, takže Švýcarky mohou dopředu.
37:41'
Švédky v plném počtu.
37:34'
Ruttimannová střílela z levé strany, trefila pouze připravenou brankářku.
36:45'
Rasmussenová šla sama na branku, věřila si na forhendový blafák, ale Heiniová se perfektně přemístila a nedala soupeřce šanci.
36:14'
Švédky se dostaly do brejku a šly dvě na jednu, ale Steenová branku netrefila.
35:41'
Vyloučení v týmu Švédsko (Sundbergová – 2 min., Držení).
35:34'
Švýcarky v plném počtu.
35:07'
Nepřesnost na hokejce Tschopové, přesilovka se krátí.
34:43'
Bobergová natáhla ke střele ze středu hřiště, ale Heiniová vyrazila.
34:14'
Švýcarky získaly míček a hned vykazují až na zadní mantinel.
33:34'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Scheideggerová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).
33:33'
Wijková se uvolnila v rohu a dávala nahrávku na přední tyčku pro spoluhráčku, ta z voleje jen nad.
33:19'
Švédky uzavírají závity. Soupeřky stáhly na jejich polovinu.
32:50'
Po ráně Wibronové se rozezněla tyčka. Švýcarky pod tlakem.
32:16'
Hultgrenová výborně stáhla ze vzduchu vysoký centr na její osobu, následná střela se jí však nepovedla.
31:30'
Nepřesná nahrávka Wijková po mantinelu. Právě od mantinelu bude rozehrávat Švýcarsko.
31:06'
Za tělem schovala míček Bobergová a vystřelila. Branku ani neohrozila.
30:33'
Po pauze střílela z půlky Rydfjallová. Trefila jen protihráčku.
30:17'
Švédky v tlaku, ale přerušuje je pauza, což je pro ně určitě nevýhoda.
30:04'
Těsně po polovině zápasu vystřelila od levého mantinelu Tschopová.
29:41'
Wijková výborným pasem hledal přes celé brankoviště Tschopovou, ta ale netrefila míček.
29:22'
Útočný faul jedné ze Švýcarek, takže na míček jdou Švédky.
29:10'
Ruttimannová pálila z voleje. Její pokus trefil jen postranní síťku.
29:01'
Gerigová se otočila od mantinelu, ale byla faulována.
28:31'
Gól neplatí, takže se bude pokračovat za stavu 2:1.
28:31'
Hráčky se již rozběhávají na hřišti, rozhodčí totiž stále nevědí.
28:31'
Rozhodčí se radí u obrazovky.
28:31'
Joelssonová se zleva dostala před branku a vstřelila. Po její ráně míček skotačila na čáře, ale rozhodčí nepískají, takže si Švédsko bere trenérskou výzvu.
28:20'
Joelssonová dostala ze středu rychlý pas na levou stranu a z voleje trefila jen zadní mantinel.
27:55'
27:30'
Wijková napálila míček z pravé strany na branku. Její rána skončila v rohu.
26:57'
Tschopová pálila od poloviny hřiště. Nebezpečná střela ztečovaná vedle.
26:36'
Wijková nabízela míček před branku na teč, ale její spoluhráčka míček netečovala.
25:55'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gamperliová – 2 min., Držení).
25:25'
Hultgrenová se dostala z pravé strany ke střele, její schovaná rána skončila vedle.
24:35'
Švýcarky už byly unavené, ale nepřesnou nahrávkou jim uvolnění darovala Wijková.
24:23'
Švédky u míčku a roztáčí kombinaci.
22:58'
Domácí udělaly chybu v rozehrávce a ta je hned potrestána. Moa Tschopová měla po každé ruce jednu spoluhráčku, vybrala si MOU GUSTAFSSONOVOU, který prázdnou branku bekhendem trefila.
22:45'
Souboj o míček v rohu hřiště pro Švýcarky.
22:26'
Martiové se otevřel na středu prostor, tak vystřelila. Míček ovšem do branky nedoletěl.
22:15'
Wikiová se uvolnila od mantinelu, její následná střela jen trefila Ulberovou.
21:52'
Scheideggerová se dostala do šance po průnikovce a šla z boku na brankářku. Její následná střela se nevešla ani do hřiště.
21:02'
Poprvé ve druhé třetině na míčku Švédky, kombinují i branky.
20:45'
Martiová se o půlky snažila nahodit míček před branku, ale trefila pouze blok soupeřky.
20:15'
Suterová dostala pas na pravou stranu útočné třetiny a z voleje pálila. Její rána ovšem prázdnou branku netrefila.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:13.
První třetina nabídla kvalitní florbal s výbornou diváckou kulisou, ale jen dvě branky byly k vidění. Tu první vstřelila v čase 1:12 Švýcarka Scheideggerová, na její trefu zareagovala v čase 12:02 Gustafssonová, která otřela svoji nahrávku o botu jedné z protihráček. Lepším týmem je ten Švýcarský, je častěji na míčku, ale i Švédky se už probudily a ke konci také hrály aktivně.
20:00'
19:47'
Stellaové se pokusila o střelu od pravého mantinelu. Její pokus do branky nemířil.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:55'
Do brankoviště se snažila s míčkem natlačit Wibronová, ale Heiniová vše pokryla.
18:20'
Na míčku Švédky, které kombinují u vlastní branky.
17:43'
Ruttimannová střílela z pravé strany na branku. Její pokus končí jen v rohu.
17:05'
Další zákrok na Heiniová, která chytila nebezpečný pokus Steenové.
16:05'
Gamperliová to vzala na sebe a její pokus nebyl špatný, míček skončil na tyčce.
16:03'
Sutorová faulována, takže volný úder pro Švýcarky z velkého brankoviště.
15:41'
Joelsonnová se ukryla na pravé straně a vystřelila. Její střela však letěla hodně mimo.
15:22'
Hultgrenová se parádně otočila a dostala se ke střele. Její pokus se do branky nevešel.
14:28'
Dlouhý pas dostala do rohu Wikiová a hledala spoluhráčku před branku. Trefila jen soupeřku.
13:50'
Švédky byly nepřesné při rozehrávce, což vedlo ke střele Stellaové, ale ta trefila blok.
13:13'
Suterová se uvolnila od mantinelu k brance, jenže byla faulována, takže u míčku zůstane.
12:02'
A je vyrovnáno. Anna Wijková našla v rohu MOU GUSTAFSSONOVOU, která míček nabízela před branku a jedna ze Švýcarek si míček dala do branky.
11:45'
Scheideggerová měla velkou šanci, když měla volno na levé straně, jenže jí míček sjel na bekhend.
11:19'
Gerigová se otočila od levého mantinelu a nabízela míček před branku. Nikdo s tímto řešením však nepočítal.
10:42'
Joelssonová získala při napadání míček a šla na branku, rozhodčí ovšem jí píská faul.
10:20'
Švédky u míčku a dělit se rozhodně nechtějí, tak kombinují na polovině.
Chvilková přestávka na oddech a za chvilku se bude pokračovat.
9:52'
Do ostrého úhlu dostala míček Gustafssonová a vypálila. Utažená střela skončila za mantinelem.
9:30'
Gerigová dostala míček na pravou stranu a z voleje vystřelila. Míček skončil až na tribuně.
8:57'
Suterová z dobré pozice na pravé straně ještě hledala spoluhráčku, ale pas byl nepřesný.
8:20'
Wikiová se rychle otočila od mantinelu a poslal střelu na branku. Překvapivá střela skončila vedle levé tyčky.
7:55'
Joelssonová při napadání faulovala, takže volný úder pro Švýcarky.
7:29'
Z pozice poslední hráčky nabrala míček Wibronová a poslal ho na branku. Její střela trefila připravený blok.
6:44'
Ruttimannová se protáhla na pravém mantinelu kolem soupeřky a z dobré pozice střílela. Její pokus skončil těsně mimo.
6:21'
Nepřesná rozehrávka Martiové znamená, že Švédky se po delší době dostanou na míček.
6:09'
Molinová při své snaze uvolnit se trefila rozhodčího, takže bude buly.
5:45'
Švédsky vysunuly napadání, ale to Švýcarkám nevadí.
5:28'
Velkou šanci měla Wijková, když zprava si našla cestu na střed a vystřelila pouze nad branku.
4:53'
Domácí Ulberová vystřelila z pravé strany, ale pouze trefila brankářku soupeře.
4:31'
S rozehrávkou pomáhá i Suterová.
4:11'
Obraz hry se nemění. Švýcarky jsou na míčku na vlastní polovině.
3:19'
Spichigerová se snažila uvolnit po levém mantinelu, ale soupeřka ji zablokovala.
2:20'
Švýcarsky jsou stále aktivnější a drží míček u vlastní branky.
1:12'
Aktivita se vyplácí a Švýcarsky vedou. Nathalie Spichigerová našla před brankou Andreu Gamperliovu, ta ještě míček předložila před prázdnou branku pro MARGRIT SCHEIDEGGEROVOU.
1:02'
Domácí výběr stále na míčku, nikam dopředu se neženou.
0:36'
Na Ruttimannovou letěl dopředu dlouhý pas, ale zpracovat ho nedokázala.
0:16'
Švýcarsky jsou od úvodu na míčku, zaplněná aréna je mohutně podporuje.
00:01'

Švédsko: Hillová (Durlingová) – Tschopová, Sundbergová, Krantzová, Rydfjallová, Bobergová, Molinová, Carlssonová – Hultgrenová, Wijková, Gustafssonová – Joelssonová, Rasmussenová, Wibronová – Delgado Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová – Granstedtová – Aggestalová

Švýcarsko: Heiniová (Schmidová) – Martiová, Reinhardová, Stellaová, Gredigová, Mischlerová, Liechtiová, Fricková – Gerigová, Ruttimannová, Suterová – Spichigerová, Gamperliová, Scheideggerová – Zwinggiová, Ulberová, Wikiová – Hintermannová, Rossierová

Rozhodčí: Tom Kirjonen, Jyrki Sirkka.
Švýcarsko

Švýcarky v domácím prostředí také ještě neztratily. Ve skupině skončily první, když dokázaly porazit i Finsko 7:4. Dále Německo 12:1 a Polsko 11:0. Ve čtvrtfinále si tým poradil s Lotyšskem 10:4. V semifinále pořadatelská země prohrávala 2:6 ještě 102 vteřin do konce. Pak ovšem přišel parádní obrat a Wikiová nakonec dala vítězný gól v prodloužení nad Českem.

Poslední tři zápasy

Švýcarsko VS. Česko 7:6 po prodloužení
Švýcarsko VS. Lotyšsko 10:4
Polsko VS. Švýcarsko 0:11
Švédsko

Švédky jsou zatím v turnaji stoprocentní. Ve skupině skončily na prvním místě, když porazily Slovensko 23:1, Češky 10:2 a Lotyšky 16:1. Ve čtvrtfinále si tým poradil s Německem, které porazil 26:2 a v semifinále v severském derby švédský tým porazil Finky 5:4, rozhodující branku dala Wibronová v čase 53:58. Nejproduktivnější hráčka týmu je Wijková, která dala 4 branky, ale přidala k tomu úžasných 18 asistencí.

2017 Švédsko VS. Švýcarsko 10:1
Zdravím všechny fanoušku florbalu. MS žen vrcholí, takže Vám nabídnu finálový zápas mezi Švédskem a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.