Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Ghana : Benin - 25. června 2019   22:00

Ghana
Ghana
9' A. Ayew  • 42' J. Ayew
2:2
(2:1)
Benin
Benin
2' Poté   • 63' Poté
Ghana
R. Ofori – Yiadom, Agbenyenu, Boye, Nuhu – Wakaso, Partey – A. Ayew (C) (90. Acquah), Atsu, Agyepong (36. Owusu, 59. Jonathan Mensah) – J. Ayew.
Youssef Essrayri (TUN) – Yamen Malloulchi (TUN), Ahmed Taha (EGY)
Ismaïlia Stadium, Ismailia
Benin
Farnolle – Barazé, Verdon, Imorou, Adénon (C), Adilehou (62. Séïbou) – Poté, Soukou (83. Djigla), Adéoti, D'Almeida (62. Dossou) – Mounié.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:26.
Utkání je u konce a týmy si rozdělily po bodu. Důležitý okamžik druhé půle přišel v 54. minutě, kdy dostal John Boye druhou žlutou kartu, musel do šaten a Benin dostal k dispozici přesilovou hru. Tu využil v 63. minutě, to se po rohu v pokutovém území prosadil Mickaël Poté a svou dnes druhou brankou upravil na 2:2. Jak se později ukázalo, byl posledním úspěšným střelcem zápasu a zajistil tak pro svůj celek cenný bod.
90+3'
90+2'
Benin drží míč na svých kopačkách a už se nikam nežene, Kombinace probíhají na vlastní polovině.
90+2'
Přesto se Steve Mounié zapíše do historie tohoto utkání, neboť obdržel žlutou kartu.
90+1'
Benin byl blizoučko výhře. Na celkem nenápadný centr si totiž v pokutovém území naskočil přes obránce Mounié, jenže mířil nad branku.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Afriyie Acquah.
89'
Konečně dochází na již zmíněné střídání, do hry se na pár minut dostane Afriyie Acquah.
88'
Sledovali jsme obléhání pokutového území Ghany, po několika prováhaných okamžicích pálil Adéoti, jenže vysoko nad branku.
87'
Ghana chystá poslední změnu na trávníku, zatím si ale musí počkat na přerušení hry.
86'
Benin se v posledních minutách více usazuje na útočné polovině, cítí, že by výhra nemusela být nereálná.
85'
Roh na druhé straně, u míče byl nachystán Mubarak Wakaso. Jeho centr obrana Beninu bez potíží odhlavičkovala.
84'
O útok a narážečku za ghanskou obranu se pokoušel Adéoti, chtělo to ovšem více přesnosti.
83'
No a Djigla se hned předvedl střelou z dálky. Přesnost měla, chyběla prudkost. Ofori si připsal celkem snadný zákrok.
83'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Cebio Soukou, přichází David Djigla.
82'
Na lavičce Beninu se chystá poslední střídání, u pomezní čáry už přešlapuje David Djigla.
81'
Přetažený centr zahnal Dossoua až k pomezní čáře, kde ale míč zvládl dostihnout. Sám pa ale vymyslel pouze centr přesně do rukou ghanského brankáře.
80'
Ghana půjde do útoku, pískal se nedovolený zákrok na Wakasa. Akce však bude pokračovat do plně rozestavěné obrany.
79'
Centr z pravého křídla byl obranou Beninu odvrácen, soupeř se ale i nadále drží poblíž šestnáctky.
78'
Faul i na druhé straně, u pomezní čáry se provinil Dossou, Tady se to obešlo bez karty, pouze s přímým kopem.
77'
Nedovolený zákrok na Mouniého a pro Kasima Nuhu z Ghany to znamená žlutou kartu.
75'
Opět trochu klidnější fáze utkání, ani jeden z celků se teď nehrne do útoku a jakoby se vyčkávalo.
73'
Dlouhý aut od Imoroua skončil u obrany Beninu, ta jednoduše odhlavičkovala z pokutového území.
71'
Celá akce pak byla zakončena táhlou ranou v podání Dossoua, jeho dělovka ale prolétla nad břevnem.
71'
Z následné standardní situace nic nebylo, Benin už postupně přechází do vlastního útoku.
70'
Přímý kop si vzal na starost Partey a z levého křídla se s tím nemazal. Jeho dělovka protáhla Farnolleho, který měl co dělat, aby míč vytlačil na roh!
69'
J. Ayew na zemi a ne vlastní vinou. Tvrdým zákrokem jej skolil Khaled Adenón.
68'
Benin v útoku, ale ani zde se akce nepotkala s přesností. Tvrdý pokus skončil vysoko nad.
66'
Před Farnolleho brankou se znenadání objevil Atsu a snažil se o prudké zakončení. Branku přestřelil a navíc se mával jeho ofsajd.
65'
I v deseti se Ghana vydává na útočnou pouť a nyní si kombinuje na pravé straně.
63'
Benin právě vstřelil branku!
No a po rohu je srovnáno. Po rozehrávce nakrátko přišla do šestnáctky prudká přihrávka, na kterou si počkal MICKAËL POTÉ a tomu se povedlo sklepnout míč na branku tak šikovně, že Ofori nezvládl zakročit – 2:2.
63'
Přímý kop si vzal na starost Soukou, pěkně se mu povedlo obstřelit zeď, ale na Oforiho si nepřišel. Ten zvládl zakročit a vyrazit míč na roh.
62'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Sessi D'Almeida, přichází Jodel Dossou.
62'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Moise Adilehou, přichází Mama Séïbou.
61'
No a teď je tu nebezpečný přímý kop pro Benin, a to po zákroku Wakasa na Mouniého. Rozehrávat se bude kousek za hranicí pokutového území.
60'
V pokutovém území Ghany chvíli polehával Cebio Soukou, už je ale na nohou a bude pokračovat ve hře.
59'
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Samuel Owusu, přichází Jonathan Mensah.
58'
Po narážečce s Yiadomem se o zakončení chtěl pokusit Samuel Owusu, jenže si ukopl míč od nohy a ten mu utekl do zámezí.
56'
Na Benin tak čeká poměrně dlouhá přesilovka, kterou se bude snažit využít k vyrovnání nepříznivého skóre.
54'
No a pozor, Ghana jde do desíti! John Boye dostal po svém zdržování hry při rozehrávce z vlastní půlky žlutou kartu a jelikož byla dnes již druhá, následovala i ta červená.
54'
Zápas teď postrádá tempo, často se přerušuje. Například teď po útočném faulu Mickaëla Potého.
53'
Centr na pravou stranu na chvíli volného Samuela Owusua byl až moc prudký, míč dolétl až za autovou čáru.
52'
Hned dva centry přilétly do pokutového území před Oforiho, Poté se ovšem k pořádnému zakončení nedostal.
50'
Ghana se teď málem dostala do brejku, nakonec z toho ale bylo ofsajdové postavení.
48'
Druhý poločas začal v tvrdém duchu, opět se pískalo, nyní ale proti Ghaně, faulu se dopustil Agbenyenu.
46'
Hned v úvodu druhé půle je tu žlutá karta, za nedovolený zákrok na A. Ayewa ji dostal Sessi D'Almeida z Beninu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 23:02.
Máme za sebou první poločas, který začal pěkně zostra. Už v druhé minutě se za obranu Ghany dostal Mickaël Poté a střelou pod padajícím gólmanem otevřel skóre. Náskok ale Beninu vydržel pouze do deváté minuty, kdy Farnolleho překvapil André Ayew a srovnal. Poté hra upadla do průměru, hodně se bojovalo a šance se nekonaly. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, jenže ve 42. minutě se do útoku dostal Jordan Ayew a prudkou ranou pod horní břevno strhl vedení na stranu Ghany.
45+1'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Vysoký centr z levého křídla skončil přesně u Oforiho, ten si míč snadno stáhl do rukavic.
44'
Tak tohle byl opravdu tvrdý bodyček na Adéotiho a je z toho přímý kop pro Benin.
44'
Benin mohl odpovědět rohovým kopem, centr však nepatřil k těm nejpovedenějším a Ghana jde do protiútoku.
42'
Ghana právě vstřelila branku!
Ghana otáčí výsledek. Přihrávku po zemi si zpracoval JORDAN AYEW, rychlým pohybem se zbavil Verdona a rázem stál proti gólmanovi. Toho propálil prudkou ranou pod horní tyč a ghanští fotbalisté tak vedou 2:1.
42'
Po sprintu k míči se útočného faulu dopustil Poté, zatáhl za dres ghanského Agbenyenua.
40'
Rychlá kombinace Ghany na pravé straně skončila narážečkou do ofsajdu, v nedovoleném postavení byl Andy Yiadom.
39'
Samuel Owusu se poprvé předvedl střelou ze střední vzdálenosti. Mířil na zadní tyč, Farnolleho branku ale minul.
37'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok na D'Almeidu ji dostal John Boye z Ghany.
36'
Benin rozehrál rohový kop, na centr si naskakovalo hned několik hráčů, nakonec se pískal Barazého útočný faul na Wakasa.
36'
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Thomas Agyepong, přichází Samuel Owusu.
34'
Thomas Partey se z pravé strany uvolňoval na střed, těsně před případnou střelou však narazil a o míč přišel.
32'
Za obranu Ghany se dostával Mounié, bylo mu však odpískáno porušení pravidel a dopředu už tak jde soupeř.
31'
Jestliže jsme v úvodních minutách sledovali aktivní fotbal, tak nyní je to pouze slabý odvar s chybami na obou stranách.
29'
Agyepong je zpátky ve hře, ale opět schytal nepříjemný úder, nyní dokonce od svého spoluhráče ve výskoku.
29'
André Ayew se k míči přes obránce nedostal, ten se tak prokutálel do zámezí a rozehrávat bude brankář Farnolle.
27'
Agyepong je za pomezní čárou a skutečně to vypadá, že zápas dnes pro něj skončil.
26'
A zase pauza, nyní probíhá ošetřování Thomase Agyeponga. Na lavičce Ghany se dokonce začali rozcvičovat náhradníci.
24'
Opět trochu hlušší pasáž zápasu, sledujeme teď i poměrně dost nepřesností.
22'
Benin rozehrál roh, Soukou hledal nabíhajícího Mouniého. Myšlenka to nebyla zlá, adresát však míč nezasáhl.
21'
Ve skrumáži o míč si ale ublížil gólman Ofori a probíhá teď jeho ošetřování. Máme tak zase krátkou pauzu.
20'
Přímý kop pro Benin. Táhlý centr mířil k malému vápnu na Barazého, ten se však nejvýš nedostal a nezakončil.
19'
Na druhé straně si na centr z levého křídla naběhl Poté, položil se do voleje, zakončení koníčkem ovšem přistálo přesně v rukavicích brankáře Oforiho.
18'
Po rohovém kopu přišel oblouček na zadní tyč, centr byl však o něco prudší a Farnolle zasahovat nemusel.
17'
Po hodně divokém a aktivním úvodu tu máme trochu uklidnění, Ghana se ale nenápadně snaží o setrvání na útočné polovině.
15'
S menšími potížemi se Benin ubránil a alespoň pro tuto chvíli dostal míč pryč ze šestnáctky.
14'
Je tu rohový kop pro Ghanu, u míče je nachystán Thomas Agyepong a gólman Farnolle si musí zkoordinovat obranu.
12'
Ghana u pokutového území soupeře, ve vzdušném souboji o míč se však Jordan Ayew dopustil útočného faulu.
10'
Tohle byla ze strany Ghany velice rychlá odpověď a ukázala sílu favorita utkání.
9'
A je srovnáno! Na ofsajdové linii převzal přihrávku Jorday Ayew, přihrál pod sebe na ANDRÉHO AYEWA, ten se rychlým pohybem zbavil obránce a střelou po zemi na první tyč překvapil Farnolleho – 1:1.
8'
Yiadom se snažil vysunout rozběhnutého Christiana Atsua, přihrávka na něj však byla až příliš prudká a skončila mimo hrací plochu.
7'
Ghana sna poprvé v útoku, akce pravou stranou však zatím postrádá moment překvapení.
6'
Už to vypadalo, že Benin podnikne další výpad do obrany soupeře, ve vápně se uvolnil Adéoti, jenže jeho přihrávka po zemi skončila u jednoho z hráčů Ghany.
5'
Máme tu krátkou pauzu a pokračovat se bude až poté, co ghanský Thomas Partey opustí hrací plochu, aby si vyměnil roztržený dres.
4'
Jak to tak vypadá, tak Benin vedoucí gól hodně povzbudil a opět se cpe do útoku. Nyní pravou stranou, ale do připravené obrany.
3'
No a pokud měla Ghana nějaký plán, tak jej musí velice rychle překopat a pustit se do útočení.
2'
No tak tohle je teda opravdu ostrý start do utkání! Přihrávka šla za obranu Ghany, MICKAËL POTÉ se po zpracování zbavil Agbenyenua a střelou pod padajícím Oforim otevřel skóre tohoto zápasu!
1'

Ghana: R. Ofori – Yiadom, Agbenyenu, Boye, Nuhu – Wakaso, Partey – A. Ayew (C), Atsu, Agyepong – J. Ayew.
Náhradníci: Ati-Zigi, Annan – Attamah, Jonathan Mensah, Baba Rahman, Aidoo, Acquah, Owusu, Asamoah, Gyan, Owusu, Ekuban.

Benin: Farnolle – Barazé, Verdon, Imorou, Adénon (C), Adilehou – Poté, Soukou, Adéoti, D'Almeida – Mounié.
Náhradníci: Kakpo, Allagbé – Kiki, Fassinou, Anaane, Salomon, Séïbou, Kossi, Djigla, Azankpo, Dossou.

Rozhodčí: Youssef Essrayri (TUN) – Yamen Malloulchi (TUN), Ahmed Taha (EGY).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, máme za sebou hymny, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Ismaïlia Stadium začne ve 22 hodin, takže si na tuto hodinu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Benin

Fotbalisté Beninu se v kvalifikační skupině D skončili s 10 body na druhém místě za Alžírskem a stačilo to na postup, když na šampionát musely zapomenout celky Gambie a Toga. Příprava Beninu na turnaj byla o něco rozsáhlejší, první termín proti Mauritánii byl sice zrušen, pak ale tým porazil 1:0 Guineu a 3:1 právě Mauritánii. Mužstvo sice dnes favoritem nebude, rozhodně však bude chtít soupeře potrápit a třeba se i dočkat své vůbec první výhry v historii Afrického poháru národů.
Ghana

Ghanští fotbalisté se na šampionát kvalifikovali ze skupiny F. která byla ovlivněná zrušením zápasů Sierry Leone. Ve zkráceném režimu tak Ghana vybojovala devět bodů, což stačilo na první místo a postup. V přípravě se reprezentace sešla na jediný zápas a proti Jižní Africe remizovala 0:0. Dnes však bude favoritem, půjde si pro tři body do tabulky a zahájí svou cestu za případným vylepšením posledního výsledku z Afrického poháru národů, když v roce 2017 v Gabonu skončila na čtvrtém místě.
Dobrý večer u Afrického poháru národů. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi Ghanou a Beninem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.