Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Senegal : Alžírsko - 19. července 2019   21:00

Senegal
Senegal
0:1
(0:1)
Alžírsko
Alžírsko
2' Búnidžáh
Senegal
A. Gomis – Gassama, Sabaly, Sané, Kouyaté (C) – A. N'Diaye (59. Diatta), Gueye – Saivet (75. Diagne), Sarr, Mané – Niang (86. K. Baldé).
Alioum – Menkouande, Nguegoue
Cairo International Stadium, Káhira
Alžírsko
Mbúlhí – Zifán, Binsibajní, Binlamrí, Mándí – Mahríz (C), Fígúlí (86. Táhrát), Binnásir, Quidjúra – Bilajlí (85. Bráhímí), Búnidžáh (90. Slímání).

S konstatováním, že Alžírsko vyhrálo Pohár afrických národů se s Vámi loučím a přeji Vám hezký večer či dobrou noc. Těším se u dalších přenosů, na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:32.
Nutno ale dodat, že Alžírsko předvádělo na turnaji výborné výkony, hlavně tedy skvěle bránilo, což dnes potvrdilo. Alžírsko narazilo na dnešního soupeře ve skupině i ve finále a pokaždé ho porazilo. Kapitán a hráč Manchesteru City Rijád Mahríz tedy dovedl svůj celek až na samotný vrchol.
Je konec! Na trávníku propukla obrovská radost, tedy ze strany Alžírska, protože to porazilo 1:0 Senegal a vyhrává Pohár afrických národů! Alžírsko se prosadilo ve druhé minutě a nutno dodat, že to byla velice šťastná branka. Od té doby Alžírsko pouze bránilo své vedení. Senegal byl ve zbytku utkání jasně lepší, měl šance, ale vyrovnat nedokázal a bere stříbro.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Adlin Quidjúra (Alžírsko).
90+4'
Senegal se tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostává a tohle už nejspíše nezvládne. Slavit bude Alžírsko.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ajsa Mándí (Alžírsko).
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky!
90'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Bagdád Búnidžáh, přichází Islám Slímání.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Krépin Diatta poslal míč vysoko nad branku soupeře a Rájs Mbúlhí s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
88'
V závěru utkání se Senegalu vůbec, ale vůbec nedaří a závěrečný tlak se zatím tedy nekoná. Alžírsko to zatím zvládá na jedničku.
86'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Keita Baldé.
86'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Sufiján Fígúlí, přichází Mahdí Jean Táhrát.
85'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Jásín Bráhímí.
84'
Ismaïla Sarr se dostal ve vápně k míči, vyzkoušel to z první, ale míč skončil vysoko nad brankou Alžírska!
84'
Ale ani ze svého šestého rohového kopu se Senegal nedočkal vyrovnávací branky.
83'
Rohový kop pro Senegal.
83'
Stále je to faul za faulem, tak jako po většinu tohoto finálového utkání. Rozhodčí už ale na nic nečeká a rovnou tahá žlutou kartu.
81'
Žlutou kartu dostává Lamine Gassama (Senegal).
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek. Alžírsko stále vede 1:0. Pokud by Senegal dokázal vyrovnat, přijde na řadu prodloužení.
79'
Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Senegal).
77'
Senegal zahrával už pátý rohový kop, ale ani z něho se nedočkal vyrovnávací branky.
76'
Další rohový kop, tentokrát pro Senegal.
75'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Henri Saivet, přichází Mbaye Diagne.
75'
Rozhodčí řeší další strkanici, kterých bude v závěru utkání asi přibývat.
74'
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. U míče už jsou hráči Senegalu, kteří pospíchají dopředu.
73'
Po sraženém centru z levé strany je tu další rohový kop pro Alžírsko.
72'
Rohový kop pro Alžírsko.
71'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Po slabém zakončení sebral míč dobře chytající Rájs Mbúlhí.
70'
Rájs Mbúlhí vyrazil míč nad břevno a je z toho roh pro Senegal.
69'
Senegal stále diktuje tempo hry a tlačí se dopředu, ale branky se nedočkal a i nadále prohrává 0:1. Čas se borcům v zelených dresech hodně rychle krátí.
67'
M'Baye Niang dostal míč za obranu, prohnal se kolem brankáře, ale z úhlu odkrytou branku trefit nedokázal!
65'
Alžírsko tahá čas jak jen to jde. Hráči Senegalu se samozřejmě hodně zlobí, ale zatím jim to k ničemu není.
63'
Senegal samozřejmě protestuje, ale verdikt rozhodčího se už měnit nebude.
63'
Tak pozor, protože rozhodčí celou situaci přezkoumal a nakonec pokutový kop odvolal!
62'
Rozhodčí jde ještě celou situaci přezkoumat na video, tak uvidíme...
61'
Adlin Quidjúra zahrál rukou a je z toho pokutový kop pro Senegal!
61'
Je před námi posledních třicet minutek. Blíže k vítězství má Alžírsko, které vede 1:0, ale je jasné, že to bude ještě velmi zajímavé a máme se na co těšit.
59'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Alfred N'Diaye, přichází Krépin Diatta.
59'
Hráči Senegalu stále skvěle a hlavně velmi obětavě brání. Rájs Mbúlhí je téměř bez práce.
57'
Po centru se k míči dralo několik hráčů v zelených dresech, ale ani jeden nezakončil a od své branky bude rozehrávat Rájs Mbúlhí.
55'
Žlutou kartu dostává Júsuf Bilajlí (Alžírsko).
54'
Hráčům Senegalu nelze upřít snahu. Bojují, tlačí se dopředu, ale ve finální fázi se trápí a Alžírsko tedy i nadále vede o jednu branku.
52'
Nyní to bylo dva na dva, ale M'Baye Niang nezpracoval míč a celá akce Senegalu tím skončila. Sadio Mané se na svého spoluhráče hodně zlobil.
51'
Po centru si vysoký míč sebral Rájs Mbúlhí, který tak výrazně pomohl svým zadákům.
50'
Mané si pomohl při zpracování míče rukou, což hlavní rozhodčí velmi dobře viděl a odpískal.
48'
Druhý poločas se hraje tři minuty a už jsme viděli pět faulů. Obraz hry je tedy stále stejný.
47'
Také druhý poločas začal zostra. Fauloval Ismaël Binnásir a u míče je tedy Senegal.
46'
Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 22:05 hodin.
Po hvizdu rozhodčího se k sobě hráči seběhli a byla z toho další strkanice. Vše se nakonec vyřešilo a hráči odešli do kabin.
První poločas je za námi. Sledujeme obrovskou fotbalovou bitvu, která je plná tvrdých zákroků a faulů. Hned ve druhé minutě jsme se dočkali branky, když se s velkou dávkou štěstí trefil Bagdád Búnidžáh. Poté byl Senegal lepším týmem, ale Alžírsko skvěle brání a v poločase vede 1:0. Ve druhém dějství to bude velká bitva, takže se máme na co těšit.
45+3'
45+2'
Alžírsko to ale i tentokrát zvládlo a v prvním poločase se už nic nestane.
45+2'
Po tečované střele z hranice velkého vápna je tu další roh pro Senegal.
45+1'
Hráči Senegalu ještě protestovali, protože po zákroku chtěli pokutový kop, ale je z toho pouze roh.
45'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Alžírsko se v pohodě ubránilo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
43'
Faul poblíž velkého vápna Alžírska, takže zajímavá standardní situace pro Senegal.
41'
Senegal v závěru prvního poločasu přidal a je jasně lepším týmem, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.
39'
Konečně pěkný fotbalový moment! Do míče se opřel M'Baye Niang a míč skončil těsně nad břevnem! To byla krásná rána, které moc nechybělo!
37'
Další snažení Senegalu skončilo útočným faulem, kterých je v tomto finálovém duelu zatím opravdu mnoho.
36'
Rozhodčí vše vyřešil a rohový kop Senegal rozehrál, ale ani z něho nic nebylo.
36'
Další strkanice ve vápně Alžírska, po které zůstal na trávníku ležet Sufiján Fígúlí.
35'
35'
Henri Saivet se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale nezvládl zpracování a o zakončení se tak sám připravil.
34'
Rámí Binsibajní po rozehrání okamžitě dojel soupeře a tentokrát už to žlutá karta je. A zcela zaslouženě.
34'
Kapitán Senegalu je za postranní lajnou a můžeme pokračovat. Pokud by Cheikhou Kouyaté musel střídat, tak by to pro Senegal byla velká komplikace.
33'
Cheikhou Kouyaté je stále na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře.
32'
Nyní Ismaël Binnásir znovu dojel protihráče, který zůstal ležet na trávníku, ale i tentokrát to bude bez žlutého napomenutí.
31'
Je za námi úvodních třicet minutek. Alžírsko po šťastné brance stále vede 1:0, ale nutno dodat, že jinak jsme nic zajímavého neviděli a zatím je to velká taktická bitva.
29'
Ismaïla Sarr se dral dopředu, ale byl až příliš důrazný a nakonec mu byl odpískán útočný faul.
27'
Henri Saivet to vyzkoušel z obrovské dálky, ale Rájs Mbúlhí si s jeho skákavým pokusem poradil a stav utkání se nemění.
26'
Sadio Mané z Liverpoolu si to namířil mezi dva protihráče, proběhl mezi nimi, ale třetí ho zastavil faulem.
24'
Po zisku míče šel Senegal dopředu, ale výborným obranným zákrokem se prezentoval Džamál Binlamrí, který celou akci zastavil.
23'
Alžírsko drží míč na polovině soupeře a nikam nepospíchá, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
21'
Po centru se do zakončení dralo snad pět hráčů v zelených dresech, ale ani jeden se k míči nedostal, takže Alžírsko i nadále vede o jednu branku.
20'
Po dalším faulu je tu standardní situace pro Senegal. Dočkáme se vyrovnávací branky?
19'
A další potyčka, tentokrát u postranní lajny. Hráči souboje dojíždí a k vidění je tak opravdu mnoho tvrdých zákroků.
18'
M'Baye Niang zcela zbytečně dojel protihráče u brankové čáry a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Rozhodčí ho ale důrazně napomenul.
17'
Po delší době se dopředu vydalo i Alžírsko, ale byla z toho pouze nepřesná přihrávka na tahu už je zase Senegal.
16'
Stále je to velký boj hlavně uprostřed hrací plochy. Tam je k vidění mnoho soubojů.
14'
Po dalším centru se k hlavičce protlačil Cheikhou Kouyaté, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal.
13'
A když se jeden z hráčů Senegalu uvolní, tak je z toho okamžitě taktický faul. Jedním takovým se nyní prezentoval Bagdád Búnidžáh.
12'
V držení míče Senegal jasně dominuje, ale kombinuje hlavně na své polovině, protože na polovině soupeře nemá příliš prostoru. Hráči Alžírska brání velice dobře.
11'
Znovu z toho byl centr do vápna soupeře, ale tam tentokrát kraloval Džamál Binlamrí, který míč poslal do bezpečí.
10'
Sufiján Fígúlí fauloval unikajícího rychlíka Maného a u míče je tedy Senegal.
9'
Po dalším nepřesném centru sebral míč Rájs Mbúlhí, který s rozehrávkou samozřejmě vůbec, ale vůbec nepospíchá.
8'
A nutno dodat, že hráči se zatím opravdu příliš nešetří. K vidění už bylo několik faulů a je vidět, že se hraje opravdu o hodně.
7'
Ale borcům v zelených dresech se zatím směrem dopředu nedaří podle představ. Zatím je to jedna nepřesná přihrávka za druhou.
6'
Z té ale nic nebylo a na tahu už je znovu Senegal, který musí od úvodních minut dohánět jednobrankové manko.
5'
Alžírsko získalo míč a po faulu bude zahrávat standardní situaci z poloviny soupeře.
4'
Senegal se okamžitě snaží odpovědět, ale úvodní branky borce v zelených dresech evidentně zaskočila.
2'
Alžírsko právě vstřelilo branku!
Ale první branku dává Alžírsko! Dopředu se vydal BAGDÁD BÚNIDŽÁH, který to vzal na sebe a vystřelil, trefil protihráče, od kterého se míč snesl za bezmocného brankáře. Hodně šťastná branka!
1'
A Senegal začal velmi dobře. Henri Saivet poslal míč před branku, byla to hodně prudká přihrávka, kterou ovšem žádný z jeho spoluhráčů nezužitkoval.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Senegalu, kteří hrají v zelených dresech. Alžírsko hraje v bílém.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Na programu jsou úvodní oficiality, poté finálový duel vypukne.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Senegal: A. Gomis – Gassama, Sabaly, Sané, Kouyaté (C) – A. N'Diaye, Gueye – Saivet, Sarr, Mané – Niang.
Náhradníci: Diallo, Mendy – Ciss, Cissé, Diagne, Diatta, K. Baldé, Mou. Konaté, Wagué, Koulibaly, Thioub.

Alžírsko: Mbúlhí – Zifán, Binsibajní, Binlamrí, Mándí – Mahríz (C), Fígúlí, Binnásir, Quidjúra – Bilajlí, Búnidžáh.
Náhradníci: Dúcha, Úkíddžá – Atál, Halíš, Táhrát, Abíd, Bráhímí, Únás, Búdawí, Delort, Fáris, Slímání.

Rozhodčí: Alioum – Menkouande, Nguegoue.
Finálové utkání začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Nenechte si tento velký zápas ujít, protože se máme na co těšit.
Alžírsko

Alžírsko na turnaji zatím všechny zápasy vyhrálo. V základní skupině porazilo 3:0 Tanzánii, 1:0 Senegal a 2:0 Keňu. Senegal tedy základní skupinu vyhrál a nutno dodat, že předváděl skvělé výkony. Ve vyřazovací fázi si poradil s Guineou, Pobřežím Slonoviny a naposledy se silnou Nigérií.

Také Alžírsko má ve svém kádru velice kvalitní hráče. Největší oporou je Mahrez z Manchesteru City. Za zmínku ale stojí také Bennacer, Feghouli, Zeffane, Brahimi, Ounas či Slimani.
Senegal

Senegal skončil v základní skupině na druhé pozici. Porazil 2:0 Tanzánii a 3:0 Keňu, nestačil pouze na Alžírsko, tedy dnešního soupeře. Ve vyřazovací fázi si Senegal poradil s Ugandou, Beninem a naposledy s Tuniskem. Senegal na turnaji zatím inkasoval pouze jednu branku, a to právě od Alžírska.

Senegal má ve svém kádru mnoho zajímavých a kvalitních hráčů. Za zmínku určitě stojí Mané z Liverpoolu či Niang, Saivet, Gueye, Koulibaly, Keita či Sarr.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Pohár afrických národů má na programu poslední zápas, kterým je samozřejmě velké finále. Do toho se probojoval Senegal a také Alžírsko. Očekává se velmi vyrovnaný duel, který nemá favorita, tak uvidíme, jak to celé dopadne a kdo se bude na konci radovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.