Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Mali : Mauritánie - 20. ledna 2022   20:00

Mali
Mali
2' Haidara  • 49' Koné
2:0
(1:0)
Mauritánie
Mauritánie
Mali
Mounkoro – Hamari Traoré (C) (63. Sissako), Kouyaté, Sacko, Haidara – Bissouma (63. Camara), Haidara (82. Dieng) – Adama M. Traore (73. Sinayoko), Adama N. Traoré, Doumbia – Koné (74. K. Coulibaly).
D. Diarra, Diawara – Coulibaly, Camara, K. Coulibaly, Dieng, Fofana, L. Coulibaly, Ch. Traoré, Sinayoko, Hamidou Traoré, Sissako.
Camille – Tiama, Andrianantenaina
Stade Omnisport de Douala, Douala
Mauritánie
Diop (80. M. N'Diaye) – Abdarrahman, Jálí (C), Abejd, Dímbá (39. Karamoko) – Muhsin, Fofana, Sújd (62. Lekweiry) – U. Kámárá (61. Adama Bá), P. Bá, Thijám (81. Ethmán).

Mali vyhrává svou skupinu F. Gambie díky trefě Jallowa v nastaveném čase se stejným bodovým ziskem slaví nečekaný postup z druhého místa na úkor favorizovaného Tuniska. Mějte hezký zbytek večera.
Mali potvrdilo své vedení z první půle proměněnou penaltou na začátku druhého poločasu exekutorem Koné. Po hoidině hry mohl Koné přidta další zásah ,ale jeho střela pouze proletěla těsně kolem tyče. Nic zajímavého již nebylo k vidění.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 22:18.
Mali splnilo svůj úkol vyhrálo 2:0 a čeká na konec průběžného utkání Gambie – Tunisko, kde probíhá nastavený čas.
90+3'
90+2'
Obránce Sacko i v nastaveném čase ukazuje svůj herní přehled.
90+1'
Hráči Mali již v poklidu kombinují na své polovině hřiště.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
88'
Přímý kop vedoucího týmu nedopald nejlépe.
87'
Další výborná pozice pro hráče Mali ohrozit branku soupeře z přímého kopu.
85'
Nepřesná střela z dálky v podání Aliou Dienga měla maximálně divizní parametry.
84'
Hráči Mali budou rozehrávat rohový kop.
82'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Aliou Dieng.
81'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Idrísa Thijám, přichází Jákúb Sídí Ethmán.
81'
Nepřesnou mušku měl při své střele ze střední vzdálenosti Adama Noss Traore.
80'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Babacar Diop, přichází M'Backé N'Diaye.
79'
Proklamované střídání je zde.
77'
Žlutou kartu dostává Idrísa Thijám (Mauritánie).
76'
Thijám se velmi rozčiloval přísný sudí, který zároveń je i přesný ho trestá žlutou kartou.
75'
Defenzivní hráč Mali Sacko hrající v Turecku dne shraje s velkým přehledem.
74'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Kalifa Coulibaly.
73'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Adama Malouda Traore, přichází Lassine Sinayoko.
71'
Mohamed Camara sice ukázal ryhglé nohy a také o to horší koncovku, navíc se rozčiluje, že by chtěl pokutový kop.
69'
Zdá se, že hráči Mauritánie mají smolný den a střídat budou pravděpodobně i brankáře.
67'
Dalším z velkého počtu zraněných je Souleymane Karamoko
66'
Střela z přímého kopu končí pouze na dobře postavené zdi v pokutovém území.
65'
Na trávníku leží se zkřivenou tváří Adama Noss Traore.
63'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Sissoko.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Mohamed Camara.
62'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Muhamed Sújd, přichází Bejád Lekweiry.
61'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Umar Kámárá, přichází Adama Bá.
61'
Jenže Muhsin posílá střelu pouze od míst, kde to má pohlídané brankář Mounkoro. Následně proběhne hromádné střídání u obou týmů.
60'
Přímý kop pro Mauritánii ze slibné pozice.
60'
Žlutou kartu dostává Yves Bissouma (Mali) za faul.
59'
Chvíli poté vletěl za obranu soupeře do další šance Koné a jeho přízemní střela k vzdálenější tyči končí těsně vedle branky soupeře!
59'
Při dlouhém nákopu soupeře vše velmi dobře zvládli obránci společně na čele s brankářem Diopem.
57'
Hráči v bílých dresech se snaží dlouhou kombinací ve středu hřiště vymyslet nebezpečnou akci pro obránce Mali.
56'
Doumbia se elegantně zbavil bránícího hráče, ale následný střelecký pokus zastavil jiný hráč Mauritánie.
54'
Vyučovat obránce Mali jesličkami bylo na jednu stranu odvážné, ale zároveň také naivní.
53'
Mali má také radost z průběžnéhě hrajícího utkání Gambie – Tunisko, kde je nerozhodný stav 0:0. Tunisko v závěru první půle zahodilo pokutový kop.
52'
Střela z přímého kopu skončila pouze v rukavicích brankáře Mounkora.
50'
Útočník Mauritánie Bá špatně došlápl po vzdušném souboji.
49'
Mali právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je IBRAHIMA KONÉ jí proměnil s velkým přehledem a Mali díky tomu vede už o dvě branky – 2:0!
47'
Žlutou kartu dostává Alí Abejd (Mauritánie) za protesty.
47'
VAR systém zkoumá nařízení pokutového kopu! A potvrdil rozhodnutí hlavního rozhodčího!
46'
Yves Bissouma napálil míč ze střední vzdálenosti mimo branku.
46'

Fauly: 10:8
První poločas proběhl celkem poklidně v jasné režii hráčů Mali. Již ve druhé minutě otevřel skóre tohoto zápasu Massadio Haidara. A ve dvacáté minutě předvedl výtečný zásah brankář Diop proti Konému. Zajímavé momenty z utkání můžete vidět díky gifům kolegy Michala Rašky. Druhý poločas by měl začínat cca ve 21:03 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Přesně přímo na hranici pokutového území úspěšně zasáhl vyběhnuvší brankář Diop.
44'
Až příliš tvrdě do protihráče šel ve hlavičkovém souboji Boubakar Kouyaté.
43'
Individuální průnik hráče v zeleném dresu skončil na jeho velmi mizerné přihrávce.
42'
Mali veškeré kombinace řeší pouze co nejvíce technicky což ovšem může být někdy na škodu.
40'
A Mauritánie musela sáhnout ke stažení svého zraněného krajního obránce.
39'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Hárúná Abú Dímbá, přichází Souleymane Karamoko.
38'
Zdravotní obtíže ma také mauritánský Harouna Abou Dímbá
37'
Rána vyslaná z kopačky Boubakara Kouyatého končí pouze na těle obětavého Aly Abejda.
36'
Za kotník se drží pololežící na trávníku Amadou Haidara.
34'
Masadio Haidara přehnal důraz v souboji jeden proti jednomu, kdy jeho soupeřem byl faulovaný Pape Ibnou Bá.
33'
Koné pod tlakem soupeře nedokázal správně poslat míč do pokutového území na své spoluhráče.
32'
Série narážeček na hranici pokutového území způsobilo, že míč nakonec zaplul přímo do rukavic brankáře Boubacara Diopa.
30'
Centr zprava byl velmi přetažený, ale hráči Mali i nadále okupují oblast před pokutovým územím Mauritánie.
29'
Mali hraje co potřebuje a proti slabšímu soupeři mu to zatím stačí.
28'
Jeden hráč Mauritánie zůstal ležet v púokutovém území držíc se za ucho, balon má ve své moci brankář Mounkoro.
27'
Adama Traore se provinil faulem formou držení v osobním souboji proti Idrissovi Thijámovi.
25'
Hráči Mali nejprve hráli akci na jeden dotek, ale Koné míč držel příliš dlouho ve své moci a zákonitě o něj přišel ještě před pokutovým územím.
24'
Hráči Mauritánie sportovně zahráíli míč do autu, aby mohl být ošetřen reprezentant Mali.
23'
Hráči Mauritánie jsou dlouhou dobu u míče, ale pouze v oblasti středového kruhu.
22'
Hráči Mauritánie se opět po více než deseti minutách hry osmělili do ofenzívy a po zásahu obránce Kouyaté je z toho rohový kop.
21'
Další možnost skončila pouze za koncovou čárou.
20'
Boubacar Diop vychytal skvělým způosbem podobným hokejovému rozkleku zakončujícího Ibrahimu Koné!
19'
U postranní čáry poslal pouze za cenu faulu Doumbiu k zemi nestíhající Harouna Abou Dímbá.
18'
Souboj jeden na jednoho ve kterém byl Massadio Haidara byl s faulem na jeho osobu.
17'
Diop bude zatím i nadále pokračovat ve hře. Jeho spoluhráči ztratili míč ve vzdušném souboji.
16'
Centrovaný míč od rohového praporku ukázkově podběhl brankář Diop a vzápětí si nechává ošetřovat poraněný loket.
15'
Pas za obranu soupeře hasí v poslední možné chvíli hbitý obránce Mohamed Jálí.
14'
Velmi elegantní akce Mali končí díky nepřesné finální přihrávce do pokutového území pouze v rukavicích brankáře Diopa.
13'
Doumbia se sice diví, ale tento osobní souboj byl posouzen jako čistý.
12'
Přimo před sudím byl k zemi nedovoleně poslán Amadou Haidara.
11'
Svižný úvod utkání je podpořen vstřelenou brankou Mali ze druhé minuty.
10'
Po přímém kopu ze strany, zakončoval hráč Mauritánie Oumar Camara v pokutovém území hlavou pouze mimo branku soupeře.
8'
Technický pokus Adama Noss Traoré z přímého kopu končí pouze těsně nad břevnem branky Mauritánie.
7'
Přímý kop pro Mali z dobré pozice, sudí ještě rovná zeď.
6'
I přes snahu Muhsina končí míč pouze v náručí brankáře Mounkora.
5'
Hráči Mauritánie díky teči bránícího Doumbii, získavají rohový kop z pravé strany hřiště.
4'
Perfektní úvod Mali vyústil v první vstřelenou branku tohoto utkání.
2'
Po pěkné kombinaci na pravé straně hřišti a následném centru sklepl míč v pokutovém území Doumbia na spoluhráče MASSADIO HAIDARU, který nedal brankáři žádnou šanci – 1:0!
1'

Mali: Mounkoro – Hamari Traoré (C), Kouyaté, Sacko, Haidara – Bissouma, Haidara – Adama M. Traore, Adama N. Traoré, Doumbia – Koné.
Náhradníci: D. Diarra, Diawara – Coulibaly, Camara, K. Coulibaly, Dieng, Fofana, L. Coulibaly, Ch. Traoré, Sinayoko, Hamidou Traoré.
Trenér: Mohamed Magassouba

Mauritánie: Diop – Abdarrahman, Jálí (C), Abejd, Dímbá – Muhsin, Fofana, Sújd – U. Kámárá, P. Bá, Thijám.
Náhradníci: M. N'Diaye – Tandží, Adama Bá, Ethmán, Thijám, Dúkárá, Diarra, Karamoko, A. N'Diaye, I. Coulibaly, Mahmúd, Lekweiry.
Trenér: Didier Gomes Da Rosa

Rozhodčí: Camille – Tiama, Andrianantenaina.
Oba týmy se navíc potkávají pravidelně. Od roku 2015 se utkaly osmi soutěžních zápasech, z nichž čtyřikrát vyhrálo Mali, třikrát skončil zápas remízou a jednou se radovala Mauritánie.

Ve vzájemných zápasech navíc padají góly. Čtyřikrát padly alespoň tři branky, z toho třikrát minimálně čtyři. Bezbrankovou remízou skončilo jediné utkání, ale naposledy se v říjnu 2019 v odvetě na národní šampionát radovalo Mali z vítězství 2:0.
Mali má stále, o co hrát. Po výhře 1:0 nad Tuniskem a remíze 1:1 s Gambií je ve vyrovnané skupině na druhém místě s náskokem jednoho bodu na třetí Tunisko. K jistotě postupu tak potřebuje proti outsiderovi zvítězit.

Mauritánie je pro změnu venku ze hry, jelikož po úvodní těsné porážce Gambií schytala čtyřgólový výprask od Tuniska a bez vstřeleného gólu je poslední. Oficiálně hostující tým tak může jen překvapit a zkomplikovat Malijcům postup do play-off.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Skupinová fáze afrického šampionátu vrcholí souboji skupiny F, ve které se od 20:00 utkají také Mali s Mauritánií.