Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Derby - 24. října 2018   21:00

West Brom
West Brom
83' Rodriguez
1:4
(0:2)
Derby
Derby
10' Marriott   • 15' Lawrence   • 51' Wilson   • 71' Malone
West Brom
Johnstone – Aderabioyo, Dawson, Bartley – Phillips (62. Morrison), Field, Brunt, Gibbs (46. Mears) – Barnes – Rodriguez, Gayle (46. Robson-Kanu)
Myhill – Edwards, Hoolahan, Mears, Morrison, Robson-Kanu, Sako
Jones – George, Lugg
The Hawthorns, West Bromwich
Derby
Carson – Bogle, Keogh, Tomori, Malone (81. Forsyth) – Wilson, Huddlestone, Mount – Waghorn (73. Nugent), Marriott (69. Bennett), Lawrence
Roos – Bennett, Davies, Forsyth, Holmes, Johnson, Nugent

Fotbalisté Derby jednoznačně ovládli šlágr čtrnáctého kola The Championship a vítězí na hřišti West Bromwich Albion vysoko 4:1, když hosté v poločase vedli 2:0, postupně o další dvě branky svůj náskok navýšili a Baggies jedinou branku vstřelili až sedm minut před koncem a to už bylo i na zdramatizování zápasu moc pozdě.

Po výhře Leedsu nad Ipswichem se West Bromwich propadl na čtvrtou pozici o skóre před svého dnešního soupeře.
90+3'
90+2'
Po rohovém kopu domácí sice ještě jednou docílili vstřelené branky, při skrumáži před Carsonem ale byl Bartley v jasném ofsajdu, což rozhodčím neuniklo.
Utkání se dohrává ve velmi prořídlých ochozech stadiónu The Hawnthorns, značná část publika už je na cestě domů.
90+1'
Nugent individuálně potáhl míč po útočné polovině, zpoza pokutového území ale střílel velmi nepřesně a daleko od domácí branky.
90+1'
Rozhodčí Jones oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Bruntův centr přeletěl všechny fotbalisty před hostující brankou a doletěl až za Carsonovu svatyni.
88'
Při Barnesově střele utrpěl nějaké zranění hostující obránce Tomori, který musí být ošetřen.
87'
Nadějný útok Baggies, Barnes ale z hranice pokutového území střílí jen do prostoru, kde kraluje brankář Carson. Ten byl rychle na zemi a míč lapil do svých rukavic.
86'
Bennett si navedl míč do volného prostoru v pokutovém území a ocitl se v obrovské příležitosti, při zakončení ale podklouzl a branku vysoko přestřelil!
85'
Derby ale i po inkasovaném gólu už zase má hru pod kontrolou a hosté pevně drží míč na svých kopačkách.
83'
West Brom právě vstřelil branku!
Barnes z volného kopu střílel jen do zdi, domácí ale ještě dohráli akci, JAY RODRIGUEZ z levého křídla vnikl do pokutového území narážečkou právě s Barnesem a zblízka uspěl tváří v tvář brankáři Carsonovi!
82'
Barnes byl při svém dravém průniku faulován těsně před pokutovým územím Derby a domácí budou zahrávat standardní situaci z velmi výhodné pozice nějakých dvaceti metrů do branky.
81'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Malone, přichází Forsyth.
80'
Další útočná akce Derby, Lawrencův centr z levé strany se neujal a bude se kopat od branky West Bromwiche.
78'
Lawrencův centr doletěl k brankáři Johnstonemu, ten rozehrává na své spoluhráče.
76'
Fieldův centr Malone odrazil za postranní čáru, domácí vhazují.
75'
Další útočná akce Rams, centr Maloneho z levého křídla se ale neujal a byť se domácí ubránili, tak brzy se míče opět zmocnili svěřenci Franka Lamparda.
73'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Waghorn, přichází Nugent.
72'
Malone při oslavě své branky svlékl dres a tak není divu, že dostává žlutou výstrahu.
71'
Derby County právě vstřelilo branku!
Hosté pokračují v totální střelecké demolici! SCOTT MALONE ve středu hřiště vystihl nepřesnou přihrávku Dawsona, rychle potáhl míč k pokutovému území, kde si jej vyměnil s Bennettem a prostřelil brankáře Johnstona!
68'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Marriott, přichází Bennett.
68'
Neúspěšný útočný výpad Harryho Wilsona, Bartley mu čistě vypíchl míč od kopačky.
66'
Field z pravého křídla potáhl míč do pokutového území, jednoduše obešel stínujícího Malona, následně ale střílel velmi nepřesně.
64'
Domácí sice mají míč ve svém držení, hrají ale daleko od soupeřovy branky a navíc Derby je dobrým presinkem dostává pod tlak už v hloubi vlastní poloviny.
62'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Phillips, přichází Morrison.
61'
U domácí střídačky přijímá pokyny James Morrison, Baggies tak zřejmě velmi brzy vyčerpají i třetí střídání.
60'
Derby je usazeno na soupeřově polovině a hosté by rádi zasadili soupeři další úder.
58'
Domácí rychle přenesli hru od vlastní branku k soupeřově pokutovému území, Barnes z dvaceti metrů napřáhl k povedené ráně, která jen těsně minula vzdálenější tyč Carsonovy branky!
56'
Po přízemní rozehrávce se z dálky opřel do míče Tom Huddlestone, trefil ale jen bránícího Rodrigueze.
55'
Derby teď desítky sekund obléhalo pokutové území domácích, k centru či ke střele se sice nedostalo, po Phillipsově nedovoleném zákroku ale hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě tzv. "zkráceného rohu".
53'
Neúspěšná akce domácích po levé straně hřiště, rozehrávat od své branky může Scott Carson.
51'
Derby vede už o tři branky! Po hostující kombinaci na útočné polovině se míče ujal HARRY WILSON a ránou z dobrých pětadvaceti metrů nasměroval míč nechytatelně k tyči domácí branky!
50'
Na opačné straně zpoza pokutového území napřáhl ke střeleckému pokusu Barnes, jeho technická střela se ale mezi tři tyče nevešla.
49'
Lawrence potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím posunul míč Mountovi, jenž si všiml na pravém křídle volného Wilsona, jehož střela zapadla až za vzdálenější tyč domácí branky.
48'
Rohovému kopu Baggies se hosté snadno ubránili a už přesunuli hru na soupeřovu polovinu.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gibbs, přichází Mears.
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gayle, přichází Robson-Kanu.
46'
Dokonce to budou dvě střídání, protože ještě před úvodním hvizdem druhého poločasu nahradil Dwighta Gayla, kterého trápily zdravotní potíže a pokusil se to ještě rozběhat, ale velmi brzy zjistil, že to nepůjde.
Domácí do druhého poločasu vystřídají, na trávník už se nevrátil Kieran Gibbs, místo něj dostane příležitost Tyrone Mears.
Po prvním poločase možná trochu překvapivě Derby vede nad West Bromwichem 2:0, když už v úvodní čtvrthodině se dokázali střelecky prosadit Jack Marriott s Tomem Lawrencem a svěřenci Franka Lamparda si své vedení do přestávky pohlídali.
45+3'
45+3'
Gibbs se marně pokusil protáhnout po levém křídle, svůj individuální průnik zakončil nepřesným centrem.
45+1'
Rozhodčí Jones k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty.
44'
Sporná situace také na druhé straně, kde Bartley zřejmě podrazil Waghorna, který by mohl běžet sám na brankáře, rozhodčí Jones ale i v tomto případě nechal pokračovat ve hře.
44'
Žlutou kartu dostává Huddlestone (Derby County).
42'
Domácí pozvolna kombinují od obranné čtveřice.
40'
Sporná situace před brankou Derby, kde po souboji s Keoghem padl k zemi Gayle a pokud by rozhodčí Jones odpískal faul, pak by kromě penalty musel Keogha také vyloučit, Jones ale k nevoli domácího publika nechává pokračovat ve hře.
39'
Rohový kop vybojovali také hosté, do odraženého míče se zpoza pokutového území opřel Mount, ovšem neprocedil svoji střelu až k Johnstonemu.
37'
Po rohovém kopu Baggies míč doletěl v pokutovém území k osamocenému Dawsonovi, ten z voleje přestřeluje branku.
36'
Jay Rodriguez se středem hřiště protáhl až do pokutového území, následnou střelu doprostřed branky Carson jen vyrazil před sebe, Rodriguez už se ale k dorážce nedostal.
35'
Volnému kopu se hosté ubránili a už přesunuli hru do středu hřiště.
35'
Field se protáhl kolem Maloneho, ten následně soupeře fauloval a domácí budou zahrávat standardní situaci z pravého křídla.
34'
Domácí měli obrovskou příležitost, když Jay Rodríguez vybojoval míč na levém křídle a s Barnesem se ocitli prakticky sami před Carsonem, Rodríguez ale svému spoluhráči nepřesně přihrával a míče se zmocnil brankář Derby!
33'
Hosté vybojovali rohový kop, Lawrencově centru se ale domácí defenziva dokázala ubránit.
31'
Po sérii dvou ošetření v rychlém sledu už se může ve hře pokračovat.
29'
Znovu se bude ošetřovat, tentokrát na trávníku zůstal klečet Jack Marriott a jednalo se o velmi podobnou situaci, kdy Marriott se snažil zblokovat odkop Dawsona a ten jej zřejmě zasáhl kopačkou.
27'
Dawson odkopl míč, poté ale nepříjemně zasáhl dotírajícího Mounta a ten se těžce zvedá z trávníku.
26'
Po Lawrencově přihrávce od postranní čáry zpoza pokutového území zakončoval Mason Mount, ten ale neprostřelil klubko těl na hranici "šestnáctky".
24'
Dawson nastavil hokejový bodyček rozběhnutému Lawrencovi a vidí první žlutou kartu zápasu.
22'
Centr Phillipse z pravé strany se neujal, hosté zatím brání velmi dobře.
20'
Znovu v akci Lawrence, po jeho přihrávce napříč pokutovým územím se míč šťastně pro hosty odrazil k Marriottovi, ten ale neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
18'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině, zatím ale marně hledají cestičku do obrany Rams.
17'
Mountovi byl pískán nedovolený zákrok ve středu pole, rozehrávají domácí.
15'
Derby podniklo rychlý přechod do útoku a TOM LAWRENCE z levého křídla trefil svoji střelu centimetrově přesně ke vzdálenější tyči!
14'
Následnému volnému kopu domácích se hosté ubránili.
13'
Lawrence nedovoleně atakoval Barnese, domácí budou rozehrávat standardní situaci ze střelecké pozice.
11'
West Bromwich je v čele tabulky, pokud se bere v potaz výsledné skóre po inkasování první branky. Baggies v takových zápasech získali již devět bodů. Podaří se jim zvrátit i průběh tohoto utkání?
10'
Hosté se brzy ujímají vedení! Jay Rodríguez neuvěřitelnou hrubkou vyslal JACKA MARRIOTTA zcela osamoceného vstříc brankáři Johnstonemu a hostující útočník si snadno věděl rady!

Jack Marriott tak skóruje ve třetím zápase v řadě.
8'
Baggies ale vybojovali míč v hloubi útočné poloviny a Rodriguez prudce střílel od rohu pokutového území, branku ale netrefil.
7'
Hosté pozvolna rozehrávají od obrannéo kvarteta, to spolupracuje i s brankářem Carsonem.
5'
Gaylův centr se nebezpečně odrážel před brankou Derby, Aderabaioyo se pokusil akrobaticky zakončit, ovšem trefil jen protihráče a tak se píská proti domácím.
4'
Rodriguez na pravém křídle vybojoval rohový kop, domácí se mohou přesunout před brankáře Carsona.
3'
Úvodní minuty se odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště, oba brankáři zatím mohou být v klidu.
1'
Rozehráno! Domácí hrají v tradičných bílo-modře pruhovaných dresech, Derby celé v černém.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Aderabioyo, Dawson, Bartley – Phillips, Field, Brunt, Gibbs – Barnes – Rodriguez, Gayle
Náhradníci: Myhill – Edwards, Hoolahan, Mears, Morrison, Robson-Kanu, Sako

Derby County: Carson – Bogle, Keogh, Tomori, Malone – Wilson, Huddlestone, Mount – Waghorn, Marriott, Lawrence
Náhradníci: Roos – Bennett, Davies, Forsyth, Holmes, Johnson, Nugent

Rozhodčí: Jones – George, Lugg.
Derby County

Fotbalisté Derby pod vedením Franka Lamparda střídají lepší výkony s horšími, v nesmírně vyrovnané soutěži ale jsou aktuálně šestí, ačkoliv na šestnáctou Aston Villu mají náskok jen tří bodů. Zároveň ale Derby ztrácí tři body na svého soupeře, aktuálně třetího v tabulce a v případě tříbodového úspěchu se tak mohou na Baggies dotáhnout.

V sobotu Derby v domácím prostředí porazilo Sheffield United 2:1 a přerušilo tak sérii tří nepříliš vydařených zápasů, kdy prohrálo v Boltonu a remizovalo s Norwichem a na hřišti Queens Park Rangers.

Frank Lampard se musí obejít bez důležitého obránce Craiga Brysona, ten dosud nastoupil letos v každém ligovém zápase v základní sestavě, proti Sheffieldu United ale musel odstoupit už v prvním poločase. Mimo hru zůstávají také letní posila George Evans a velšský reprezentant Joe Ledley.
West Bromwich Albion

West Bromwich po loňském pádu z Premier League při své premiéře v aktuálním ročníku The Championship na vlastním stadiónu senzačně prohrál s Boltonem 1:2, od té doby ale v dalších pěti domácích zápasech neztratil ani bod a v tabulce už se vyšplhal k úplné špičce.

Dosud jediný zápas po reprezentační přestávce se ale West Bromwichi nepovedl, když ve Wiganu sbíral pouze karty a prohrál 0:1, přičemž také přišel o vyloučeného důležitého středopolaře Jaka Livermora, ten tedy dnes bude chybět.

Utkání ve Wiganu nedohrál kvůli zranění Craig Dawson a jeho start v dnešním zápase je v ohrožení, podobně jako Garetha Barryho, jehož trápí menší zranění.

Naopak Matt Phillips kvůli svalovým problémům nehrál už měsíc a neočekává se jeho účast ani v dnešním zápase.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního souboje čtrnáctého kola druhé anglické nejvyšší soutěže, třetí West Bromwich Albion přivítá šesté Derby a v případě vítězství se může posunout do čela soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.