Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Cardiff  : Fulham - 27. července 2020   20:45

Cardiff
Cardiff
0:2
(0:0)
Fulham
Fulham
49' Onomah   • 90+1' Kebano
Cardiff
Etheridge (B), Bamba, Murphy, Flint, Sanderson, Paterson, Smith, Vaulks, Ward
Geoff Eltringham (Anglie)
Millennium Stadium, Cardiff
Fulham

Je hotovo! Fulham ve druhé části hodně přidal plyn a byl značně lepší než soupeř z Cardiffu. Cottagers za snahu byli odměněni dvěma góly – nejprve Onomah skóroval na začátku druhého poločasu, a naopak na konci se trefil Kebano krásným gólem z přímého kopu. Do druhého zápasu si tak Fulham přiváží značnou výhodu.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:4.
Střely mimo: 0:5.
Rohy: 0:4.
Ofsajdy: 4:4.
Fauly: 17:9.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Dennis Odoi.
90+1'
Fulham právě vstřelil branku!
Autorem branky je NEESKENS KEBANO. Fulham slaví! Kebano se postavil k přímému kopu z velké blízkosti vápna, rozběhl se, kopl a míč krásnou zatočenou střelou poslal přímo do pravé části Smithiesovy branky.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minutky nad standardní hrací dobu. Změní se za tu dobu ještě skóre?
88'
Morrison si zahrál na hrotového útočníka. Dlouhý nakop zpracoval před brankářem, ale následně mu míč utekl z nohy. Velká šance Cardiffu na srovnání.
87'
Fulham zahrál zajímavý aut, kdy se k vhazujícímu postavilo pět hráčů, následně přišel rychlý nákop za obranu na Onomaha, ale ten si taktéž nepohlídal ofsajd.
85'
Ward v dalším ofsajdu. Pomezní sudí si toho všiml okamžitě, a tak ani tato akce Cardiffu nevyjde. S Bluebirs to nevypadá růžově.
83'
Cardiff vypadá, jako by se už vzdal. Na míči je v podstatě pouze Fulham, který vytváří stále další a další útočné výpady.
82'
Ward si vyžádal míč za obranu, ale nepohlídal si ofsajdové postavení. Akce tedy končí hvizdem z píšťalky hlavního sudího.
81'
Cairney po Reidově přihrávce měl ve vápnu velmi hodně prostoru. Nic ale nevymýšlel a míč poslal z první přímo do gólmana Smithiese.
80'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Aboubakar Kamara.
79'
Bacuna poslal od rohového praporku míč skoro až na půlící čáru. Tento rohový kop byl pro Cardiff hodně nepovedený.
77'
Žlutou kartu dostává Leandro Bacuna (Cardiff City FC).
76'
Anthony Knockaert dostal po přímém volném kopu přihrávku a míč zatočil do náruče brankáře Alexe Smithiese.
75'
Tomlin je nyní hodně naštvaný, protože Onomah se při jeho přistrčení skácel k zemi až velmi ochotně. Sudí ale nařizuje standardku.
74'
Knockaert nyní opět ukázal svůj fotbalový um, nejprve "zasekávačkou" oklamal jendoho hráče a následně zase "Zidanovkou" zmátl druhého.
73'
Ward nastoupil do hry a skoro okamžitě chtěl překvapit Marka Rodáka. Jeho zklepnutí z velké blízky ale slovenský brankář dokázal vyrazit.
71'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Robert-Nesta Glatzel, přichází Danny Ward.
70'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Junior Hoilett, přichází Will Vaulks.
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Nathaniel Mendez-Laing, přichází Josh Murphy.
69'
Rozhodčí nyní opět hru pozastavuje a nařizuje pauzu na napití se.
67'
Exekuci standardky si na sebe vzal Cabano, který z nějakých 25 metrů míč zatočil hezky, ale branku netrefil o nějaký ten metr.
66'
Bobby Reid si zpracoval míč před vápnem a rychle utíkal dopředu, ale byl faulován. Hosté si kopnou přímý volný kop.
65'
The Cottagers si zahráli přímý volný kop. Ten se jim ale moc nevyvedl, když míč vyhlavičkovala obrana Cardiffu, ten šel hned do brejku.
64'
Fulham se dostal k vápnu, tam si dvakrát vyměnili míč Cairney a Reed. Reed nakonec zakončil, ale od protihráče se rána odrazila na rohový kop.
63'
Viděli jsmee zajímavou statistiku – Cardiff vstřelil nejvíce gólů hráči, kteří v zápase ze začátku seděli na lavičce a pak vystřídali. Bylo to dokonce 19 gólů.
62'
Kebano opět vnikl do pokutového území soupeře, následně se snažil nasadit protihráči jestličky a uprchnout sám a branku, ovšem nepodařilo se mu to.
61'
Kebano se snažil protlačit míč do vápna, což se mu nakonec povedlo, ale nakonec zakopl a míč ztratil.
60'
Velmi dobrou ránu vyslal Reid. Poté, co mu míč zklepl tělem Reed, vypálil Reid z half voleje a těsně přestřelil branku.
58'
Christie se konečně pokusil o nějaký útok, ale jeho přihrávka na Knockaera byla nakonec zblokována a Cardiff zahrál míč k branáři.
56'
Fotbal se zklidnil po vstřeléné brance. Cardiff je inasováním docela sražen, Fulham naopak hraje přesně to, co potřebuje.
54'
Harrison Reed se postavil k míči, protože Fulham dostal k dispozici volný přímý kop. Reed míč nasměroval dost dobře, ale Marek Rodák nakonec herní pomůcku lapil.
53'
Při následném souboji Anthony Knockaert poslal k zemi soupeře, ale sudí to nevyhodnotil jako faul. Hosté si hodí aut v blízkosti vápna soupeře.
52'
Na Knocakerta směřoval centr, který by ho dostal do velmi dobré pozice, ovšem hráč míč nestihl a ten tak zapadl do autu.
51'
The Cottagers stáhli hru do obrany a vypadá to, že nyní budou hrát na brejky.
49'
Autorem branky je JOSHUA ONOMAH. Ten si ve vápně krásně "udělal dva obránce a následně zaskočil i gólmana střelou k bližší tyčce. Fulham se za tohoto stavu dostává do velmí dobré pozice.
47'
Fulham začal druhou půli velmi aktivně, už se třikrát dostal k vápnu, jendou i ke střele, která ale branku minula. Cardiff si koleduje.
46'
První poločas prvního zápasu semifinále playoff The Championschip mezi Cardiffem a Fulhamem byl velmi vyrovnaný. Ze začátku byl Cardiff mnohem aktivnější a vypracoval si pár šancí. Postupně iniciativu převzal Fulham, ale ani The Cottagers branku nevstřelili. Největší šancí zůstává střela Toma Cairneyho z poslední nastavené minuty.
45+3'
45+2'
Velmi dobrou střelu nyní ukázal Tom Cairney. Míč zatočil jen maličký kousek vedle levé tyče Smithiesovy branky.
45+1'
Sudí rozhodl, že se bude hrát ještě tři minutky nad standardní hrací dobu.
45'
Žlutou kartu dostává Junior Hoilett (Cardiff City FC).
43'
Glatzel si už nabíhal za obranu, nakonec i obdržel míč, ale sudí mu zkazil radost, když dal na úsudek pomezního a odpískal ofsajd. Bylo to ovšem správné rozhodnutí.
42'
Reed došel až k pokutovému území, následně posunoval míč na Knockaerta, který ale zahrál rukou, což viděl i rozhodčí a Smithiesovi přisoudil výkop.
41'
Hra se docela zpomalila. Ani jeden z týmů se už tolik nežene dopředu a oba mančafty spíše vyčkávají na poločas. Zatím to je dost vyrovnaná hra.
39'
Rohový kop Fulhamu moc nevyšel. The Cottagers ho rozehráli nakrátko, následně míč propůjčili soupeři a i když ho zase rychle vybojovali zpět, za chvíli ho zase ztratili. Zmatky v útoku hostů jdou docela veliké.
37'
Fulham se chvíli zdržoval u šestnáctky, následně vybojoval po celkem dobré střele Christieho, kterou pokryl Smithies, alespoň rohový kop.
36'
Kebano přenechal ve sprintu míč na levou stranu vápna pro Onomaha, ten v mžiku vrátil míč centrem zpět, ale bohužel pro něj trefil jen protihráče, který vyhlavičkoval.
35'
Cairney si vyžádal přihrávku na levou stranu vápna a následně centroval, jenže jeho centr byl přetažený a míč jen proskákal pokutovým územím.
34'
Kebano si krásně s míčem naběhl k pokutovému území a vyslal zatočenou sřelu, která ale v šestnáctce trefila koleno soupeřova hráče.
33'
Bacuna nyní zachránil svůj tým, když volný míč ve vápně, ke kterému už se řítil Glatzel, na poslední chvíli vykopl do bezpečí.
32'
Pack nakopl míč dopředu, kde si ho vybojoval Glatzel. Ten sprintoval k půlkruhu před vápnem a následně vyslal dlouhou střelu, která našla cíl v rukavicích Marka Rodáka.
31'
The Cottagers pokračovali v kombinaci, dokud Glatzel neposlal jednoho z nich k zemi. Nyní mají hosté k dispozici volný přímý kop.
30'
The bluebirds se snaží zastavit postupnou kombinaci Fulhamu, který nyn hraje opravdu dobře. Už se dostal k vápnu a nnyí hledá pozici na střelu.
29'
Dlouhý nákop brankáře Smithiese našel jen defenzivní lajnu Fulhamu. Ten okamžitě dlouhým centrem míč poslal zpět na útočnou polovinu, ale bohužel pro ně do autu.
28'
Cardiff ztratil to tempo, které měl na začátku. Nyní drží míč mnohem méně, než soupeř, a také se už nedostává do útočných šancí.
27'
Bacuna nacentroval míč po lajně dopředu na Packa, ten ale nestačil ve sprinterském souboji a míč nakonec ztratil.
26'
Již se opět hraje. míč drží Fulham na své polovině a posouvá si ho mezi hráči v defenzivní linii.
24'
Sudí nařídil takzvaný "cooling break", což je povinná pauza jendou za poločas, kdy hráči mohou vydechnout a mohou se napít..
23'
Pro míč si došel Martin Rodák a skoro z poloviny vlastní půlky hřiště ho rozehrál. Jeho výkop však směřoval hodně mimo a našel jen hlavu soupeře.
22'
Bryan si při skluzu pro míč před Tomlinem zkroutil nohu a nyní je v obklopení lékařů. Nevypadá to s ním nejhůř, ale musí na ošetření do zámezí.
21'
Cardiff okamžitě otočil hru po výkopu brankáře Smithiese. Na útočné polovině však vybojoval poue autové vhazování poblíž velkého vápna.
20'
U levého praporku ve sprinterském souboji Onomah dlouhou držel soupeře za dres a sudímu se to nelíbilo. Kartu ovšem neudělil, vše vyřešil domluvou.
19'
Fulham přidal na útočné aktivitě a nyní se řítí do jednoho útoku za druhým. Zatím ale nenachází žádné ideální střelecké pozice.
18'
Knockaert posunul míč do vápna, ovšem Reid ho tam nezachytil a obrana domácích ho poslala do rohu. Tam o něj nyní bojuje hlouček hráčů.
16'
Hoilett vybojoval míč na hranici vápna a v pádu ho ještě posunul na Glatzela, který povedenou zatočenou střelou prověřil Rodákovy brankářské schopnosti.
15'
Bacuna směřoval dlouýh pas na Mendeze-Lainga, ten ale vepředu jen poslal míč za autovou čáru a vhazovat bude Bryan.
13'
Bacuna si našel míč, následně sprintoval k vápnu a vypálil skvělou ránu, kterou vyrazil Rodák. Následně se ještě snažil dorážet Glatzel, ovšem nedostal ho za brankovou čáru.
12'
Oba týmy si nyní vyměňovaly míč okolo půlící čáry. Ve středovém kruhu jsme viděli několik soubojů, vítězem míče se nakonec stal Fulham a pokračuje k brance.
11'
Reid rozehrál rohový kop nakrátko, míč následně putoval k Reedovi, který centroval do ofsajdové pozice, takže rotehrávat bude zase Cardiff.
10'
Knockaert si udělal místo na levé straně a následně poslal velmi krásný pas do vápna. Tam se ale zničeho nic objevil jeden z domácích obránců a míč vykopl nad branku na poslední chvíli.
9'
Reid si pro sebe vybojoval míč ve vápně soupeře a následně vypálil bez váhání, ovem soupeř mu před míč strčil nohu a míč tak nabral úplně jiného směru
8'
Reed se dostal zpět na hřiště. Mezitím se Cardiff pustil do akce, ale ta byla ukončena pomezním sudím, který zdvihl praporek a byl odpískán ofsajd.
7'
Harrison Reed se potácel k zemi a zůstal ležet. Seběhli se k němu lékaři, kteří si ho nyní odvádějí do zámezí a Fulham bude muset chvíli hrát v deseti. U čáry se rozcvičují náhradníci.
6'
Dlouhý pas na křídlo obdržel Bennett, ten pak následně s míčem přešel autovou čáru, ale rozhodčí si toho nevšiml a hráč tedy ve hře pokračoval. To se opravdu nelíbí hráčům Fulhamu, kteřé to tvrdě sdělují sudímu.
5'
Ostrý faul spáchal jeden z domácích skoro u rohového praporku soupeře na Christieho. Sudí okamžitě odpískal, faul si ale dle něj nežádal "karetní ohodnocení".
4'
Holett si vyžádal míč a z před šestnáctky vypálil silnou dělovku. Ta trefila soupeře va vápně a domácí reklamují hru rukou. Sudí to ale odmítá.
3'
Cardiff se okamžitě pustil do útoku. První střela byla zblokována, druhá mířila hodně mimo branku. Morrison byl následně faulován u vápna a kope se přímý volný kop.
2'
Úvodní výkop si na starosti vzal Fulham, který dnes nastupuje v bílých dresech. Domácí tým pak zvolil modrou variantu dresů.
1'

Cardiff City FC: Smithies – Bacuna, Morrison, Nelson, Bennett – Pack, Ralls – Mendez-Laing, Tomlin, Hoilett – Glatzel
Náhradníci: Etheridge (B), Bamba, Murphy, Flint, Sanderson, Paterson, Smith, Vaulks, Ward

Fulham FC: Rodák – Christie, Hector, Ream, Bryan – Cairney, Reed – Knockaert, Onomah, Kebano – Reid
Náhradníci: Bettinelli (B), Jasper, Kamara, Johansen, McDonald, Mawson, Le Marchand, Sessegnon, Odoi

Rozhodčí: Geoff Eltringham (Anglie).
Fulham FC

Na opačné straně stojí Fulham, který do tohoto zápasu bude vstupovat v roli mírného favorita. Fulham se totiž po základní části umístil na čtvrté pozici, na přímé postupové příčky mu scházely pouhé dva body. Fulham o možnost přímého postupu přišel i díky dvou nerozhodným výsledkům ke konci soutěže, tou poslední remízou byl souboj proti Wiganu. Fulham se i dnes bude pokoušet spolehnout na nejlepšího střelce celé ligy, kterým je Aleksandar Mitrović. Srbský kanonýr se do branek soupeřů prosadil již šestadvacetkrát. Otázkou ale zůstává, zda si nějaké branky schoval i na dnešní klání?
Cardiff City

Fotbalisté Cardiffu se po konci základní části umístili na páté pozici, přičemž se jim povedlo nasbírat třiasedmdesát bodů. Manko na přímé postupové pozice tak bylo už desetibodové, navíc Cardiff mohl v play-off očekávat souseda z tabulky ze čtvrtého místa. Cardiff si vyřazovací boje zajistil i díky zlepšené formě ke konci soutěže, přičemž se mu povedlo vyhrát v posledních třech duelech. I díky tomu se Cardiff dostal na pátou pozici, navíc náskok před sedmým Nottinghamem byl pouze tříbodový. Zajímavostí je ale, že nejlepšího střelce tohoto týmu najdeme až v páté desítce všech střelců. S osmi brankami je nejproduktivnějším hráčem svého celku Tomlin.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování play-off o postup do anglické Premier League, u zápasu mezi Cardiffem City a Fulhamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.