Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Norwich - 24. října 2017   20:45

Arsenal
Arsenal
84' Nketiah  • 96' Nketiah
2:1
(0:1)
Norwich
Norwich
32' Murphy
Arsenal
Akpom, Dasilva, Iliev, Nketiah, Osei-Tutu, Sheaf, Willock.
Norwich
Franke, Hoolahan, Jerome, Martin, McGovern, Stiepermann, Wildschut.

Dnešní zápas nabídl nečekaně dlouhou a vyrovnanou bitvu. V první půli měl mírnou převahu domácí Arsenal. Byli to ale hosté, kteří se dostali do vedení. James Maddison dokázal svůj přehled a milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Joshe Murphyho. Ten si všiml, že brankář Macey vyběhl z branky a dloubáčkem ho překonal. Druhá půle přinesla jasnou dominanci Arsenalu, ale nedařilo se jim dostat do gólové šance. Vyrovnání ale nakonec přecejen přišlo.Po rohovém kopu se k míči dostal nově přichozí Edward Nketiah. Hráč se na hřišti nerozlédl ani na minutu a už se může radovat z branky. Ve skluzu zakončil do pravého dolního rohu. Brankář Gunn neměl šanci. Tenhle hráč se posléze stal hrdinou dnešního utkání. V prodloužení totiž přidal i druhou branku. Po rohovém kopu se Edward dostal k hlavičce a tu přesně umístil do pravého horního rohu. Norwich už na tuhle branku nedokázal reagovat a soupeři podlehl.
120'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu do konce utkání.
119'
Norwichi už moc dlouho nezbývá a vypadá to, že hráči Arsenalu už si své vedení udrží.
117'
Odkop od branky Maceye. Míč doletěl až na hlavičku Giroud, který rozehráva akci.
115'
Willock se dostal do zakončení zpoza vápna, jeho střela končí daleko nad brankou. Tahle akce si zasloužila kvalitnější zakončení.
114'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Wilshere, přichází Willock.
112'
Oliviera spadl v pokutovém území a hráči se dožadovali pokutového kopu. Rozhodčí zůstal v klidu a hra pokračuje i přes protest několika hráčů.
111'
Hosté budou mít výhodu rohové kopu. Jedna z mála šancí ještě skóre vyrovnat. Centr skončil na hlavičce Holdinga.
110'
Domácí fotbalisté se ujmou standartní situace uprostřed hrací plochy. Elneny míč rozehrál na krátkou vzdálenost a hráči kombinují u své branky.
108'
Rohový kop pro hráče Arsenalu. Situace byla rozehrána na krátkou vzdálenost. Akpom se posléze snažil míč nacentrovat do vápna,ale míč mu sklouzl na nárt a končí u brankáře.
107'
O úvodní rozehrávku se postarali hráči Norwiche a snaží se rychle dostat k pokutovému území. Oliviera o míč přišel a Arsenal má opět balón na svých kopačkách.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Oliviera se dostal ke střele z dvaceti metrů, ale míč si dostatečně nepřipravil a jeho rána končí nad brankou.
105'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
104'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází zraněný Iwobi, přichází Dasilva.
103'
Oliviera se nechal nachytat do ofsajdové pasti a hráči Arsenalu budou zahrávat volný kop u své branky.
101'
Iwobi po ostrém souboji zůstal na zemi a těžce své zranění rozchází. Nejspíš se dočkáme nuceného střídaní.
100'
Jerome se dostal do samostatného průniku, ale jeho následný centr nenašel žádného ze spoluhráčů.
100'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Reed, přichází Jerome.
98'
Hráči Arsenalu kontrolují hru a vyměňují si míč poblíž pokutového území.
96'
Arsenal právě vstřelil branku!
Dnešním zachráncem Arsenalu se jednoznačně stává EDWARD NKETIAH. Nejenže vstřelil vyrovnávací branku, ale právě naprosto otočil stav utkání. Arsene Wenger věděl koho má do utkání poslat. Po rohovém kopu se Edward dostal k hlavičce a tu přesně umístil do pravého horního rohu.
95'
Arsenal se snažil dostat do přimého ohrožení branky, ale jeho snahu zmařil obránce Husband.
94'
Situace byla rozehrána na krátou vzdálenost a následný centr skončil pouze v náruči brankáře Maceye.
93'
Hráči Norwiche jakoby v prodloužení ožili budou mít výhodu rohového kopu.
92'
Wilshere se dostal před branku soupeře, ale jeho snaha byla zastavená obráncem.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Po vyrovnaném zápase budeme svědky prodloužení. Arsenalu se povedlo vyrovnat šest minut před koncem díky brance nově přichozího Nketiaha. V závěru utkání tým z Londýna tahal za delší konec provazu a dokázal si vytvořit tlak, přímé ohrožení branky z toho ovšem nebylo. Uvidíme, kdo nakonec urve vítězství na svou stranu.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Hráči Arsenalu se snaží dostat do závěrečného tlaku. Následný centr Thea Walcotta končí mimo pokutového území. Bude se odkopávat od branky.
90'
Hlavní rozhodči bude nastavovat čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Poslední minuty zápasu se odehrávají v opravdu ostrém tempu. V posledních dvou minutách už jsme svědky třetí žluté karty. Provinil se James Husband.
89'
Trybull se provinil likvidačním faulem a může být rád, že obdržel pouze žlutou kartul.
86'
Akpom se provinil faulem uprostřed hrací plochy. Rozhodčí opět vytahuje kartu z kapsičky.
84'
A máme vyrovnáno. Po rohovém kopu se k míči dostal nově přichozí EDWARD NKETIAH. Hráč se na hřišti nerozlédl ani na minutu a už se může radovat z branky. Ve skluzu zakončil do pravého dolního rohu. Brankář Gunn neměl šanci.
83'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Coquelin, přichází Nketiah.
82'
Centr do vápna skončil u jednoho z obránců a Norwich rozehráva u své branky.
81'
Holding si vyběhl až k do pokutového území. Svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
79'
Jack Wilshere ke svému bídnému výkonu přidáva žlutou kartu. Po ostrém souboji se opřel do kopačky soupeře.
78'
Nepřesná hlavička Walcotta znamená, že se bude opět odkopávat od branky Gunna.
77'
Iwobi se dostal do zakončení, ale střela byla ovšem nepřesná. Arsenal v dnešním zápase není schopný trefil brankovou konstrukci.
75'
Domácí fotbalisté budou mít výhodu rohové kopu. Centr byl velice krátký a končí u prvního branícího hráče.
74'
Po nepřesném centru Thea Walcotta se bude odkopávat od branky Gunna.
73'
Vrančič obdržel skvělou přihrávku a dostal se do malého vápna. Míč si zasekl a položil na zem Holdinga. Jeho následná střela končí těsně kolem pravé tyče.
71'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází střelec dnešní branky Murphy, přichází Stiepermann.
69'
Coquelin si zpracoval míč před pokutovým územím a snaží se rozehrát útočnou akci.
68'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Maitland-Niles, přichází Akpom Ch.
66'
Proti pravidlům se provinil Francis Coquelin ostrým faulem uprostřed hrací plochy. Rozhodčí podruhé v zápase sáhl do kapsičky.
64'
Hráči Arsenalu se v posledním minutách dostavají do tlaku a snaží se procpat do zakončení, to se ovšem zatím nedaří.
63'
Walcott se v náběhu k míči nedostal a končí u obránce Kloseho.
62'
Domácí se sice velice snaží dostat k zakončení, ale obrana a brankář jsou zatím připravení na každou eventualitu.
60'
Maitland-Niles špatně došlápl a zůstava na zemi. Hra je přerušena a uvdíme, jestli se dočkáme nuceného střídaní.
58'
Iwobi se dostal ke střele v malém vápně a nastřelil ruku Kloseho. Hráči Arsenalu se dožadovali penaltového kopu, ale rozhodčí zůstal v klidu a hra pokračuje.
57'
Hráči Norwiche se dostali před pokutové území. Holding byl ovšem velice dobře připravený a soupeře o míč obral.
55'
Máme tady první žlutou kartu v zápase. Nelson Oliviera se mohl dostat do samostatného úniku a Mohamed Elneny ho zastavil pouze za cenu faulu.
54'
Domácí se nastěhoval před branku soupeře a snaží se ji ohrozit. Následná střela opět skončila mimo branku.
53'
Jack Wilshere napřáhl na hraně pokutového území, ale jeho střela končí na tribuně. Wilshere dneska opravdu nemá svůj den.
51'
Autové vhazování pro hostující hráče poblíž rohového praporku. Vrančič si našel místo ke střele, ale jeho rána z otočky končí pouze v náruči brankáře.
49'
Arsenal bude mít výhodu standartní situace. V malém vápně se k hlavičce dostal Olivier Giroud, ale ta mu vůbec nesedla a končí vysoko nad brankou.
48'
Nelson napřáhl ke střele, ale jeho rána byla nepřipravená a vůbec mu nesedla. Bude se odkopávat od branky Gunna.
47'
Arsenal kombinuje před brankou soupeře. Iwobi nedokázal zpracovat míč a ten končí na kopačkách hostujících obránců.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas nabídl mírnou převahu domácího Arsenalu. Domácím se ovšem nepovedlo dostat ke gólovému zakončení. Jedina šance, která za to stála byla na kraji dvacáté minuty. o rohovém kopu se k hlavičce dostal Rob Holding a svou hlavičku usměrnil pod horní tyč. Brankář Gunn předvedl skvělý zákrok. Jediná branka padla v hraně třicáté minuty. James Maddison dokázal svůj přehled a milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího Joshe Murphyho. Ten si všiml, že brankář Macey vyběhl z branky a dloubáčkem ho překonal. V druhém poločasu se nejspíše dočkáme střídaní Arsenalu.
45+1'
45'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minut nad rámec základní hrací doby.
44'
Theo Walcott si našel místo ke střele z opravdu velké dálky. Jeho střela ovšem neměla razanci a končí u brankáře. Gunn s touhle střelou neměl sebemenší problém.
43'
Nelson se dostal k centru v pokutovém území a jeden z obránců míč odkopl na další rohový kop.
41'
Arsenal bude zahrávat rohový kop. Domácí se snaží o závěrečný tlak pět minut před koncem prvního poločasu. Centr doletěl pouze do náruče brankáře.
39'
Oliviera se dostal do ofsajdového postavení a bude se opět zahrávat volný kop.
38'
Hosté se opět dostali do slibného zakončení. Nelson Oliviera si dokázal míč navéstl do střelu hřiště a jeho nenápadná točená střela mířila k pravé tyči. Brankář Macey musel zasahovat.
36'
Po nepřesné střele Maddisona se bude odkopávat od branky Maceye.
35'
I přesto, že domácí jsou jasní favoriti se zatím nedostali k zakončení a Norwich drží krok, ba je dokonce lepší.
34'
Hráči Arsenalu přecházejí do rychlého útoku, ale akce opět ztrozkotala na nepřesné přihrávce Jacka Wilshera.
32'
Norwich právě vstřelil branku!
A máme tady první gól utkání. Hosté se překvapivě ujímají vedení. James Maddison dokázal svůj přehled a milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího JOSHE MURPHYHO. Ten si všiml, že brankář Macey vyběhl z branky a dloubáčkem ho překonal.
30'
Auutové vhazování pro hráče Arsenalu poblíž pokutového území soupeře. Nelson vyslal centr do vápna, ale neašel žádného ze spoluhráčů.
28'
Jack Wilshere zatím nemá svůj den a opět se prezentoval nepřesnou přihrávkou. Bude se vhazovat.
27'
Walcott se nechal napálit a ocitl se v ofsajdovém postavení. Rozhodčí si toho všiml a okamžitě zamával. Gunn se ujme volného kopu.
25'
Odkop od branky Gunna. Arsene Wenger zatím není spokojený s hrou jeho týmu. a křičí po svých hráčích.
24'
Oliviera nedokázal doběhnout míč a ten končí v náruči brankáře Maceye. Ten ho posílá daleko do hloubky hřiště.
22'
Olivier Giroud se po hlavičkovém souboji ocitl na zemi v pokutovém území a dožadoval se penalty. Rozhodčí zůstal v klidu a hra pokračuje.
20'
Nelson kličkuje u pravého rohového praporku a snaží se dostat míč do vápna. Jeden z obránců byl ovšem proti a míč trefil pouze jeho.
19'
Máme tady první pořádné zakončení. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Rob Holding a svou hlavičku usměrnil pod horní tyč. Brankář Gunn předvedl skvělý zákrok. Bude se opět kopat rohový kop.
18'
Oliviera se dostal ke svému prvnímu zakončení, ale svou ránu vyslal pouze daleko mimo branku. Brankář Macey se ujme odkopu od své branky.
16'
Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.
15'
Walcott se dostal k jeho typickému náběhu, ale o míč přišel u rohového praporku.
13'
Málem jsme byli svědky prvního zakončení. Giroud ovšem ve vápně míč nezpracoval, následná rána Iwobiho končí daleko nad brankou. Gunn se ujme odkopu.
12'
Norwich se po dlouhé době dostal do kombinace a snaží se postupně přejít až k brance.
11'
Nelson se ocitl v ofsajdovém postavení. Norwich bude mít výhodu volného kopu.
9'
Hosté se dokázali vymanit z tlaku a mohou si na chvíli oddychnout. Obránci Arsenalu si vyměňují míč mezi sebou a vyčkávají na chybu soupeře.
8'
Coquelin si zpracoval míč před pokutovým územím a snaží se rozehrát na útočníky.
6'
O první rohový kop se postarají hostující hráči. Centr ale doletěl pouze k Holdingovi, který míč poslal ze svého pokutového území.
5'
Nelson byl zfaulovaný u střídaček a domácí fotbalisté budou mít výhodu standartní situace.
4'
Londýnský klub už začíná mít územní převahu a snaží se dostat až k brance. Jeden ze záložníku vyslal centr do vápna. Olivier Giroud na přihrávku nedoskočil. Bude se odkopávat od branky Gunna.
3'
Hosté kombinují u své branky a snaží se dostat až k brance soupeře.
2'
The Walccot spolu s Giroudem hned v úvodu zápasu atakují soupeře a brankář Gunn odkopává míč daleko od své branky.
1'
Hráči už jsou na hrací ploše a zápas co nevidět začně.

Arsenal FC: Macey – Coquelin, Debuchy, Elneny, Giroud, Holding, Iwobi, Maitland-Niles, Nelson, Walcott, Wilshere.
Náhradníci: Akpom, Dasilva, Iliev, Nketiah, Osei-Tutu, Sheaf, Willock.

Norwich City: Gunn – Husband, Klose, Maddison, Murphy, Oliveira, Pinto, Reed, Trybull, Vrancic, Zimmermann.
Náhradníci: Franke, Hoolahan, Jerome, Martin, McGovern, Stiepermann, Wildschut..
Vzájemné zápasy:

Týmy proti sobě nastoupily hodněkrát, neboť Norwich dlouhou dobu působil v nejvyšší Anglické lize. Arsenal drtivou zápasu vyhrál a to se očekává i v dnešním zápase. Norwich si jedinou výhru připsal v roce 2012, když soupeře udolal jednobrankovým vítězstvím.

Norwich City
Norwich ještě před dvěmi lety hrával v nejvyšší Aglické lize, ale pro nedostatečné výkony sestoupil do Championship. Tento ročník se týmu v lize zatím moc nedaří. V tabulce se mužstvo nachází na šestém místě, které jako poslední zaručuje postup do play-off. Z třinácti zápasu si hráči připsali šest výher, čtyřikrát se dělili o body a třikrát soupeři podlehli. V posledním zápase hráči odcestovali do Ipswiche, kde se utkali s tamním mužstvem. Zápas předpovídal vyrovnanou bitvu, ve které budou rozhodovat maličkosti. Tak to taky skutečně bylo, ale díky brance Jamese Maddison na hraně šedesáté minuty se z vítězství mohli radovat hráči Norwiche. Dnešní hostující tým už nebyl poražen v poslednch devítí zápasech, nutno poznamenat, že nejednou utkání skončilo remízou.

V poháru tým odehrál tři zápasy. Hned v prvním došlo na gólové hody, když mužstvo doma uvítalo čtyřligový Swindon. Domácí hned v úvodním poločase vstřelili tři branky a do kabiny odcházeli za vedení 3:1. Hosté ovšem dokázali zabrat a třicet minut před koncem se ještě postarali o drama díky brance Mullina. Víc už se v utkání ale nestalo. V druhém kole hráči opět hráli před domácími fanoušky a připsali si výhru 4:1 proti Charltonu. V šesnáctifinále si tým dokázal poradit ha hřišti Brentfordu, i díky dvěma brankám Vrančice. V dnešním zápase hráči budou plnit roli outsidera a uvídíme, jak se s tím poperou.

Poslední tři zápasy týmu:

Ipswich 0:1 Norwich
Norwich 1:1 Hull
Reading 1:2 Norwich
Arsenal FC
Arsenal do zápasu vkročí určitě v dobré náladě, neboť včera odcestoval do Evertonu a domácí tým rozstřílel 5:2. Do zápasu zakročil i Aron Ramsey, který chyběl v posledních zápasech, neboť léčil svalové zranění. Everton sice šel hned po dvanácti minutách do vedení, ale už do konce poločasu vyrovnal obránce Nacho Monreal. Druhá půle už jednoznačně patřila londynskému klubu. Arsenal se hned po osmi odehraných minutách ujal vedení díky brance Mesuta Ozila a do konce utkání ještě další tři góly přidal. V závěru utkání se český brankář Petr Čech prezentoval obrovskou minelou, když nedokázal zpracovat přihrávku a domácí už jen kosmeticky upravili skóre.

V poháru hráči odehrali jeden zápas. V šesnáctifinále se utkali proti třetiligovému Doncasteru. Domácí ovšem nenechali nic v náhodě a v sestavě jsme mohli vidět i takové kapacity jako Alexis Sanchéz či Olivier Giroud. V polovině prvního poločasu otevřel skóre The Walcott. Arsenal v utkání naprosto dominoval a vyprodukoval celkem 27 střel, ale druhou branku už nepřidal. V dnešním zápase bude Arsenal plnit roli jasného favorita a očekává se jeho vítězství. Hráči si z posledních pěti utkání připsali hned čtyři výhry.

Everton 2:5 Arsenal
CZ Bělehrad 0:1 Arsenal
Watford 2:1 Arsenal
Zdravím všechny příznivce Anglické kopané. V dnešním pohárovém zápase přivítá domácí Arsenal Norwich. Oba týmy si drží slušnou formu a rozhodně se máme na co těšit. Zápasem vás provede Marek Jašek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.