Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Nottingham Forest - 20. září 2017   20:45

Chelsea
Chelsea
13' Kennedy  • 19' Batshuayi  • 40' Musonda  • 53' Batshuayi  • 86' Batshuayi
5:1
(3:0)
Nottingham Forest
90+1' Darikwa
Chelsea
Caballero – Cahill (C), Christensen (71. Clarke-Salter), Rudiger – Zappacosta (76. Sterling), Fábregas (56. Ampadu), Bakayoko, Kennedy– Mussonda, Batshuayi, Hazard
Eduardo – Clarke-Salter, Sterling, Ampadu, Moses, Willian, Morata
Kavanagh – Betts, Halliday
Stamford Bridge, London
Henderson – Worrall, Hobbs, Mancienne (C) -Lichaj, Bouchalakis, Osborn, Dowell (74. Clough), Fox (59. Darikwa) – Cummings, Walker (65. Brereton)
Smith – McKay, Clough, Brereton, Carayol, Darikwa, Vellios

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na shledanou.
Právě skončilo utkání mezi Chelsea FC a Nottinghamem Forest FC. Domácí potvrzovali roli favorita již od prvních minut. Svou převahu korunovali ve 13. minutě, kdy se po centru Rudigera prosadil Kennedy. Další branku přidal o šest minut později Michy Batshuayi a Chelsea šla jednoznačně za vítězstvím. Pět minut před pauzou její dominanci potvrdil třetím gólem Charly Musonda, který vstřelil svůj první gól v dresu A-týmu.
Ve druhé půli pokračovala jasná dominance Blues. Ti brzy po pauze přidali čtvrtý zásah. Byl to znovu Michy Batshuayi, který využil skvělé práce Hazarda a pohodlně skóroval do poloprázdné brány. Pět minut před koncem završil belgický útočník hattrick v tomto duelu a vypadalo to, že se Nottingham nezmůže ani na čestný úspěch. Opak však byl pravdou. V poslední sekundách se nejlépe v pokutovém území zorientoval Tendayi Darikwa, který tak zmírnil porážku svého celku. Druholigový tým si tedy odvezl ze Stamford Bridge prohru 5:1 a naopak Blues se mohou radovat z postupu do dalšího kola.
90+2'
90+1'
Nottingham právě vstřelil branku!
Willy Caballero v posledních sekundách přichází o čisté konto! Po skrumáži v pokutovém území se nejlépe zorientoval TENDAYI DARIKWA, který svou střelu umístil přesně k pravé tyči a dává tak čestný úspěch svého celku.
90+1'
Kennedy ještě v závěru prověřil tvrdou ranou Hendersona a poté se snažil ještě vymodlit penaltu, avšak marně.
90'
Tak přeci jen budeme svědky nastavení. Hlavní sudí přidává jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
90'
Eden Hazard byl ještě v poslední minutě lapen v ofsajdu. Hosté tak mohou zkusit ještě zaútočit.
89'
Hosté už skoro rezignovali na jakékoliv napadání a uvidíme, zda hlavní sudí nastaví nějakou tu minutku navíc.
88'
Vzápětí se jí však nepovedla přihrávka vpřed a balon tak skončil až u Stephena Hendersona.
87'
Chelsea i v závěru drží míč na svých kopačkách a kombinuje s ním na polovině hřiště.
86'
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea naděluje Nottinghamu neblaze pověstného bůra! Rudiger našel na levé straně Kennedyho, který si míč v pokutovém území zpracoval a poté jej napálil do břevna. Od něj se balon odrazil přímo k MICHY BATSHUAYIOVI, jenž jej pohodlně dopravil z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru.
84'
Musonda na pravé straně neuspěl se svou akcí, a tak to Chelsea musí zkusit jinudy.
82'
Bouchalakis napřáhl ze střední vzdálenosti, avšak jeho rána neměla ty správné souřadnice. Míč z kopačky hostujícího hráče letěl nad bránu Chelsea.
81'
Zach Clough se s tím nikterak nepáral a zkoušel překvapit Caballera střelou na přední tyč. Svým pokusem ovšem mířil nad břevno domácí brány.
80'
Na hranici šestnáctky se Antonio Rudiger dopustil faulu a z levé strany tak budou hosté zahrávat zajímavou standardku.
79'
Akci Nottinghamu zhatil praporek pomezního sudího, který odmával ofsajd. Caballero tak může rozehrávat z vlastního pokutového území.
78'
Až nyní to domácí zkusili. Hazard pěkným centrem našel na malém vápně Batshuayie, kterému se však hlavička vůbec nepovedla a Henderson tak mohl zůstat v absolutním klidu.
77'
Chelsea opravdu nikam nespěchá a než by riskovala přihrávku vpřed, tak raději volí kombinaci směrem dozadu.
76'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Dujon Sterling.
75'
Chelsea kombinuje s míčem na polovině soupeře, ale zatím hledá nějakou skulinu, kudy by si připravila další šanci.
74'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Kieran Dowell, přichází Zach Clough.
73'
Parádní křižný nákop Hazarda využil Kennedy jen k získání rohového kopu pro Blues.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Jake Clarke-Salter.
71'
Musonda s Hazardem jej zahráli nakrátko, ale poté již nevymysleli žádnou nebezpečnou akci pro Blues.
70'
V sedmdesáté minutě bude Chelsea rozehrávat další rohový kop.
69'
Nottingham znovu našel okénko v obraně Chelsea! Střídající Ben Brereton uháněl s míčem ze strany sám na Caballera, ale svou ranou namířil jen do boční sítě domácí brány.
68'
Hosté se nyní dostali k centru, avšak Lichaj jím trefil jen prvního bránícího zadáka Blues, který míč dostal do bezpečné vzdálenosti od své brány.
67'
Kennedy s Bakayokem nenašli na levé straně cestu do šestnáctky. A tak vracejí míč zpět a bude následovat postupné obléhání hostující brány.
65'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Tyler Walker, přichází Ben Brereton.
64'
Hazard si znovu zkoušel narazit s Batshuayiem, který mu ovšem míč nedokázal vrátit a z akce Chelsea tak sešlo.
63'
Na zadní tyči se k míči tlačil tísněný Joe Worrall, jenž se ovšem k zakončení nedostal. Hosté ještě reklamovali, že se Rudiger dopustil faulu. Ten sice držel svého soupeře, ale hvizd z úst hlavního sudího nepřišel.
62'
Nyní ale už budou mít hosté možnost zahrozit. Budou totiž zahrávat rohový kop.
61'
Garry Cahill výborně zapracoval u rohového praporku a Cabellero tak může odkopávat od své brány.
60'
Hosté se snažili o kombinaci středem hřiště, ale Chelsea měla tento prostor pokrytý a míč získala na své kopačky.
59'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Danny Fox, přichází Tendayi Darikwa.
58'
Ampadu se hned uvedl tvdrým, avšak čistým skluzem, který odnesl Danny Fox, který zůstává ležet na trávníku.
57'
Hazard se nyní vložil do akce Kennedyho, což neměl dělat. Belgický hráč se totiž nacházel v ofsajdu a Chelsea tak přichází o míč.
56'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesc Fábregas, přichází Ethan Ampadu.
53'
Krásná akce Chelsea končí čtvrtým přesným zásahem! Fábregas další lahůdkou poslal do sóla Edena Hazarda, jenž potáhl míč do pokutového území. Tam udělal kličku brankáři, následně naznačil střelu, čímž Hendersona dostal úplně ze hry a ve finále přihrál MICHY BATSHUAYIOVI, který z hranice penaltového puntíku pohodlně skóruje.
52'
Blues nechávají svého soupeře kombinovat na jeho polovině a za nějakým bezhlavým napadáním se neženou. Nottigham se zatím marně snaží na Chelsea něco vymyslet.
50'
Kennedy nyní zapracoval také směrem dozadu, když na levé straně zastavil rodící se útok Nottihghamu. Chelsea se i protentokrát ubránila bez větších obtíží.
49'
Nyní byla v šanci také Chelsea! Eden Hazard tancoval s míčem na hranici velkého vápna a střelou na zadní tyč jen orazítkoval brankovou konstrukci.
47'
Hosté však jako první v druhém poločase zahrozili! Do pokutového území pronikl Osborn, který nepříliš prudkou střelou prověřil Caballera. Ten míč vyrazil pouze k Rudigerovi, který nejspíš přihrával zpět z malého vápna vlastnímu brankáři. Ten jej poslal zpět zadákovi Blues, který míč v pádu odkopl pryč.
46'
S vysokým napadáním Nottinghamu si Chelsea bez potíží poradila a svého soupeře krásně vykombinovala.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Prvních pětačtyřicet minut je minulostí. Chelsea v prvním poločase jasně dominovala a velmi rychle se také dostala do vedení. Ve 13. minutě si Kennedy naběhl na centr Rudigera a s přehledem vstřelil první gól Chelsea. O šest minut později to již bylo o dvě branky. Eden Hazard vybídl ke skórování Michyho Batshuayie, jenž se tváří v tvář brankáři nemýlil. Třetí ránu do vazu Nottinghamu přidal pět minut před pauzou Charly Musonda, který z pravé strany prostřelil Hendersona. Hosté měli ojedinělou šanci ve 27. minutě, kdy z přímého kopu napálil Kieran Dowell jen břevno domácí brány. Blues tedy vedou v poločase 3:0 a velmi suverénně tak kráčí za postupem do další fáze.
45+3'
45+2'
Bravurní nákop za obranu předvedl Cesc Fábregas! Na jeho přihrávku si naběhl Charly Musonda, jenž postupoval sám na Hendersona. Dvacetiletý hráč Blues ovšem svým přelobováním jen těsně minul bránu Nottinghamu.
45+2'
Batshuayi nenašel svou přihrávkou Edena Hazarda ve středu hřiště a hosté se tak velmi lacino dostávají k míči.
45+1'
Střelec třetí branky Musonda byl nyní chycen v ofsajdové pasti a jeho tým tak ztrácí míč.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase 2 minuty.
45'
Lichaj si nyní počínal trochu dezorientovaně a po jeho nepovedené malé domů má Chelsea k dispozici další roh.
43'
Batshuayi se velmi dravě dral za přihrávkou do šestnáctky, ale nakonec se k míči díky několikanásobné přesile nedostal.
42'
Chelsea i po třetí vstřelené brance má míč pod kontrolou a rozvážně s ním kombinuje a hledá prostor pro postup kupředu.
40'
Třetího gólu se Chelsea dočkala ještě do poločasu! Centr Zappacosty z pravé strany hosté dokázali zastavit. K míči se poté dostal Fábregas, jenž narýsoval pěknou kolmici na CHARLYHO MUSONDU, jenž postupoval z boku na Hendersona. Musonda následně hostující brankáře propálil velmi tvrdou střelou a poté již propukla jeho nefalšovaná radost z jeho první branky z A-tým Blues.
39'
Fábregas však svým centrem trefil jen prvního bránícího hráče na přední tyči a Nottingham se tak bez problémů ubránil.
38'
Davide Zappacosta vybojoval pro Chelsea další rohový kop.
37'
Tiemoue Bakayoko se rozhodl vystřelit z větší vzdálenosti. Stephen Henderson však byl na jeho pokus připraven a míč zkrotil u své levé tyče.
36'
Mancienne dobře uhlídal Zappacostu v šestnáctce a dopravil míč do zámezí razantním odkopem.
35'
Eden Hazard znovu stál proti dvojici bránících hráčů, kteří jej čistě připravili o míč. Belgičan ve službách Chelsea se sice domníval, že šlo o nedovolený zákrok, ale hlavní sudí byl jiného názoru.
33'
Musonda měl trochu prostoru na středu hřiště, a proto se rozhodl ke střele z pětadvaceti metrů. Ta však byla sražena a Henderson míč následně ukryl do svých rukavic.
32'
Kombinace Zappacosty, Hazarda a Fábregase nakonec dostala Chelsea do pokutového území, ale tam si jeden z jejich hráčů míč příliš ukopl domácí tak o něj zase přišli.
31'
Proti němu se však hostující celek ubránil. K odraženému míči se následně dostal Kennedy, jenž jej potáhl kousek dopředu a z 25 metrů ovšem minul bránu Nottinghamu.
30'
Edena Hazarda hosté zdvojují a dobře ví proč. Nottihgham však míč záhy zase ztratil a Chelsea může rozehrávat rohový kop.
29'
Opět dobrá obranná práce Rudigera, který nepustil Walkera k přihrávce od jeho spoluhráče. Následovat bude odkop od brány Chelsea.
27'
Teď stáli při Chelsea všichni svatí! K exekuci trestného kopu se postavil Kieran Dowell, který levačkou zakroutil míč na břevno domácí brány. Caballero se za nim jen ohlédl. Proti této ráně by neměl sebemenší šanci zasáhnout.
26'
Velmi zajímavý přímý kop mají k dispozici hosté po faulu Cesca Fábregase. Hlouček hráčů Nottihghamu se nyní sešel u míče, který leží nějakých dvacet metrů od brány.
25'
Fanoušci Chelsea se již radovali ze třetí branky, ale jejich radost velmi záhy utichá. Davide Zappacosta byl totiž v jasném ofsajdu po přihrávce Edena Hazarda za obranu, a tak tento gól nemůže platit.
24'
Kennedy pro změnu centroval z levé strany, ale na jeho nabídku nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
23'
Až teď se domácí rozhodli pro zrychlení útoku. Fábregas dlouhým nákopem vybídl ke sprintu Kennedyho, který si ovšem nepohlídal ofsajdové postavení. Míč pro Nottingham.
22'
Chelsea nyní drží míč na svých kopačkách a kombinuje s ním na vlastní polovině. Hráči hostů prozatím marně napadají.
21'
Jack Hobbs zatáhl na polovině hřiště Bakayoka za dres, čímž zastavil rychlý brejk Chelsea. Za svůj faul je potrestán žlutou kartou.
19'
Netrvalo dlouho a Blues odskakují do dvoubrankového vedení! Hosté si s míčem zahrávali kolem vlastní šestnáctky, až o něj přišli. Následně Eden Hazard prostrčil přihrávku středem hřiště do pokutového území, kde si na ni naběhl MICHY BATSHUAYI, jenž z blízka prostřelil Hendersona.
18'
Fábregasův centr míří přímo do rukavic Stephena Hendersona, který může v poklidu rozehrát.
17'
To samé nyní předvedl i druhý obránce domácích Garry Cahill. Kapitán Blues pro změnu pohlídal prodlouženou přihrávku hostů a Caballero si už chystá míč k odkopu.
16'
Caballero se sice rozhodl nevybíhat proti míči, který by v pohodě zachytil, ale situaci z pohledu domácích zachránil Antonio Rudiger, jenž nechal balon doputovat do zámezí.
15'
Velmi nepřesná přihrávka ze středu hřiště v podání Rudigera. Nottigham se tedy zadarmo dostal k autovému vhazování.
14'
Tato přihrávka byla sice příliš dlouhá, ale míč doputoval jen do autu v blízkosti rohového praporku. Nottingham tedy zůstává natlačený na polovině Chelsea.
13'
Domácí celek se poměrně brzo ujímá vedení! Antonio Rudiger z pravé strany vyslal vynikající centr, který si na zadní tyči našel KENNEDY, jenž střelou z voleje k bližší tyči překonává Stephena Hendersona.
12'
Tento centr Lichaje byl příliš dlouhý. Míč tak prošel celým pokutovým územím a doputoval až do zámezí. Autové vhazování pro Chelsea.
11'
Musonda našel z rohu pokutového území na ose hřiště Michyho Batshuayie, který si míč zpracoval a následně levačkou minul tyč Hendersonovy brány.
10'
Christensen dělal, co mohl, aby na hranici pokutového území nefauloval. To se mu také povedlo a míč poté dostal do bezpečné vzdálenosti od své brány Antonio Rudiger.
9'
Eden Hazard se nedokázal prosadit proti dvojnásobné přesile, která při následném odkopu pouze vytloukla bloky Zappacosty. Následuje tedy odkop od brány.
8'
Musonda se už už dostával do zakončení po narážečce s Batshuayiem, ale na poslední chvíli míč uklidil ve skluzu jeden z hostujících fotbalistů.
7'
Rudiger byl úspěšnější v hlavičkovém souboji a jeho kolega z obrany Christensen následně získal míč pro své barvy.
6'
Christensen si počínal ve vlastní šestnáctce na výbornou a ve spolupráci s Kennedym připravili o míč svého soupeře.
5'
Centr z levé strany propadl pokutovým územím a málem se dostal až na zadní tyč k osamocenému hráči Nottinghamu. Domácí ovšemí balon odvrátili jen na kopačky Bouchalakise, který svou ránu z 20 metrů namířil do rukavic Caballera.
4'
Eden Hazard si vzal míč do tahu a rychle s ním postupoval směrem na bránu. Poté si narazil s krajanem Batshuayiem, který mu však míč nevrátil přesně a domácí tak o něj přicházejí.
3'
Musonda byl na pravé straně povalen k zemi a rozhodčí píská faul. Chelsea už standaradní situaci rozehrála nakrátko a volí postupný útok.
2'
Bakayoko čistě odebral míč Walkerovi, který se sice lehce diví, ale o nedovolený zákrok se nejednalo.
1'
Kennedy na levé straně ztratil míč po přihrávce Garryho Cahilla a kombinovat tedy mohou hosté z Nottinghamu.
1'

Chelsea FC: Caballero – Cahill (C), Christensen, Rudiger – Zappacosta, Fábregas, Bakayoko, Kennedy– Mussonda, Batshuayi, Hazard
Náhradníci: Eduardo – Clarke-Salter, Sterling, Ampadu, Moses, Willian, Morata

Nottingham Forest FC: Henderson – Worrall, Hobbs, Mancienne (C) -Lichaj, Bouchalakis, Osborn, Dowell, Fox – Cummings, Walker
Náhradníci: Smith – McKay, Clough, Brereton, Carayol, Darikwa, Vellios

Rozhodčí: Kavanagh – Betts, Halliday.
Poslední vzájemné utkání

Naposledy se oba celky střetly v roce 2007. Tehdy se z výhry 3:0 radovala londýnská Chelsea.
Nottingham Forest FC

Nottingham, hrající druhou nejvyšší anglickou ligu, se drží ve středu této soutěže. Po osmi utkáních má na kontě 12 bodů, které mu garantují 10. místo.
V prvním kole poháru možná trochu překvapivě dokázali vyřadit prvoligový Newcastle. V úvodu sice Forest prohrávali po brance Mitroviće, ale dvěma góly Cummingse skóre otočili ve svůj prospěch. Ještě do poločasu však za domácí srovnal Aarons a jelikož výsledek 2:2 svítil i po 90 minutách, šlo se do prodloužení. V tom rozhodl o postupu Nottinghamu Tyler Walker a jeho celek se tak může těšit na duel na Stamford Bridge.
Chelsea FC

Blues se po nevydařeném prvním ligovém zápase proti Burnley lidově řečeno chytli v těžkém duelu na půdě Tottenhamu. Utkání hrané ve Wembley rozhodl ve prospěch Chelsea Marcos Alonso, po jehož brankách svěřenci Antonia Conteho slavili výhru 2:1. Následně zvládli na výbornou i další dvě obtížná střetnutí. Nejprve na domácí půdě udolali Everton v poměru 2:0 a následně si odvezli 3 body i z horké půdy Leicesteru. V týdnu si ještě s chutí zastříleli v rámci Ligy mistrů proti Karabachu, jenž si odvezl výprask 6:0. V posledním kole Premier League však pouze remizovali na Stamford Bridge s městským rivalem Arsenalem 0:0. A navíc přišli minimálně do dalšího zápasu o vyloučeného Davida Luize, který v závěru dostal za svůj zákrok červenou kartu. Nicméně dnes je klub Romana Abramoviče v tomto pohárovém klání jasným favoritem a s ničím jiným než s výhrou ruský majitel určitě ani nepočítá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.