ČFL - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n/O : Králův Dvůr - 4. května 2019   17:00

Ústí n/O
Ústí n/O
0:2
(0:0)
Králův Dvůr
Králův Dvůr
53' Novák   • 69' Kůžel
Ústí n/O
J. Krátký – Langer, Souček (C), Falta, Habrman, Mufanzwaini (70. M. Krátký), P. Chleboun, Skalický, Pazdera, Střelec, Mayer
Bartaloš – M. Krátký, Pinkava, Jeřábek, Bohunek, J. Chleboun, Felgr
Janoch – V. Paták, Kříž
Ústí nad Orlicí
420 diváků
Králův Dvůr
Krček – Procházka, Bouček, Novák, Zelenka, Petr (81. Sedláček), Šebek, Balšánek (C), Hejda (90. Bíba), Dolák, Kůžel
Špicl – Bíba, Sedláček, Rešl, Matějka

90+1'
90+1'
Jeden z domácích hráčů promáchl u tyče.
90'
Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Hejda, přichází Bíba.
89'
Jiskra chybovala na levé straně a čas na srovnání se jí krátí.
88'
Pazdera se omluvil Šebkovi za faul před střídačkou.
87'
Novák a Krček pouštěli balón za branku a vykopávat bude hostující brankář.
87'
Sudí Janoch odpískal faul na Faltu na levé straně. Rozehraje tak Pazdera.
86'
Centr Langera z levé strany na zadní tyč dostala obrana soupeře do bezpečí.
85'
Po odpískaném nedovoleném zákroku dostal jeden z domácích hráčů žlutou kartu. Novák ještě musel krotit svého brankáře Krčka, který se rozzlobil na svého soupeře.
83'
Novák hrál pod sebe s Krčkem. Hosté následně nic nevymysleli při krátkém útoku po levé straně.
82'
Nepovedená křižná nahrávka Střelce z levé strany stojí za tím, že balón drží rozehrávající Krček.
81'
Sedláček nebyl faulovaný Faltou na pravé straně, hraje se dál bez hvizdu hlavního rozhodčího.
81'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Petr, přichází Sedláček.
80'
Žlutou kartu dostává M. Krátký (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí).
80'
Dva hostující hráči zdvojili soupeře na přední tyči. Odražený balón poté napálili domácí nad bránu.
79'
Po centru zprava přes Nováka poslal Balšánek balón pryč z velkého vápna.
79'
Rozhodčí nařizuje výkop od domácí branky.
78'
Po seběhu do druhé vlny přišla střela zprava na zadní tyč, kde zasáhl Krček.
71'
Žlutou kartu dostává Balšánek (FK Králův Dvůr).
70'
Střídání v týmu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: ze hřiště odchází Mufanzwaini, přichází M. Krátký.
69'
Králův Dvůr právě vstřelil branku!
Petr vystihl nahrávku protihráče a z půle a utekl. Přihrál na levou stranu DAVIDU KŮŽELOVI a ten okolo bránícího Patrika Chlebouna skóroval.
68'
Zelenka skluzem ubránil rozběhnutého Mufanzwainiho.
67'
Šebek byl na půli zastavený minimálně na hraně vápna, při následné nahrávce z levé strany na střed vystoupil Novák a ukončil domácí snažení.
66'
Po centru Langera z levé strany si dával Novák velký pozor, aby nefauloval protihráče ve vápně.
65'
Novák zablokoval centr z pravé strany, domácí můžou srovnat z rohového kopu.
65'
Jiskra zachovala fair-play a vrátila balón hostujícímu celku.
64'
Na place ležel Novák, hrálo se dál. Po přerušení hry sudí Janoch zkontroloval stav stopera hostů.
63'
Procházka centroval zprava a Kůželův pokus na přední tyči vyškrábl brankář Krátký rukou s vypětím všech sil.
63'
Roh z levé strany pro hostující mužstvo, k míči jde Balšánek.
62'
Dolák fauloval. Následně ještě Procházka přišel o balón. Hosté i tak situaci ustáli.
61'
Nahrávku Habrmana z levé strany chytil Krček na přední tyči do koše.
61'
Hejda přihrával po pravé straně do velkého vápna, kde stál pouze Jakub Krátký.
60'
Střelu z levé strany vápna kryje Krček a nepouští nikoho ze svých protihráčů k dorážce.
59'
Šebek předvedl dobrou práci v obraně, stejně tak Dolák zákrokem z levé strany.
55'
Dnešní utkání sleduje 450 diváků.
53'
Autorem branky je RUDOLF NOVÁK.
46'
První poločas skončil. Branku jsme neviděli. Sledujeme zatím vyrovnané střetnutí. Krček a Jakub Krátký jsou ovšem bez těžšího zákroku. Největší šanci měl Mufanzwaini, který upláchl po pravé straně, jenže minul branku. Sudí Janoch nasadil docela přísný metr a žádné první varování a až potom karetní trest, to v dnešním duelu neexistuje. Ke konci však celkem překvapivě nepotrestal jednoho z domácích hráčů za tvrdý zákrok na Hejdu.
45+1'
45'
Před zraky Balšánka byl hostům odpískaný faul ve středovém kruhu.
45'
Novák kombinoval s Balšánkem na půli, kapitán hostů nahrál na pravou stranu, kde balón odskočil jeho spoluhráči.
44'
Balšánek sklepl balón na pravé straně pro Kůžela, ten neuspěl jeden na jednoho a domácí tak vhazují.
43'
Balšánek se následně rozčílil na jednoho ze svých soupeřů...
42'
Hejda to pořádně schytal zezadu. Achilovka musela trpět. Karta to překvapivě nebude.
41'
Dlouhá nahrávka Nováka po pravé straně končí v prostoru za domácí brankou.
40'
Zajímavou šanci domácích z levé strany na první tyč chytil Krček do rukavic a podržel tak hostující celek.
39'
Kůžel se tlačil na bližší tyči k zakončení, ale po rohu Balšánka nakonec pouze obrana pustila balón do náruče J. Krátkého.
39'
Sražená střela zprava vedle přední tyče dává hostům rohový kop.
39'
Na dlouhé tyči vládli hosté, Krček nezasahoval.
38'
Novák fauloval zezadu Mayera a domácí tak kopou trestný kop z pravé strany, u míče Langer.
38'
Gesto hlavního rozhodčího Janocha znamená, že byl odpískaný nepřímý kop proti hostům na domácí polovině.
37'
Balšánek kopal roh zprava pod sebe. Proti střele Petra bez přípravy skočil jeden z bránících hráčů a pomohl tak Jakubu Krátkému.
36'
Balšánkův centr vyrazil Jakub Krátký před sebe u zadní tyče. Domácí poté srazili i následnou dorážku.
35'
Utíkajícího Doláka po levé straně podrazil Pazdera (UNO) a dostal ještě k tomu žlutou kartu.
35'
Hosté zablokovali ránu z pravé strany vápna.
34'
Zelenka si narazil s Dolákem na levé straně, vzápětí domácí z první uklidili centr z vápna.
33'
Dlouhá hostující kombinace, v závěru se chopil balónu Kůžel, ale tomu skočil pod nohy Jakub Krátký.
32'
Mufanzwaini se nedostal přes Zelenku na pravé straně, ale alespoň získal aut pro Skalického.
31'
Patrik Chleboun odvedl ve svém vápně dobrou práci, tím pádem tak vykopává Jakub Krátký.
30'
Zelenka vyhrál hlavu nad Mufanzwainim. Následně přišel faul na jednoho z hostů na levé straně.
29'
Následuje faul na Mayera z levé strany na polovině domácích.
29'
Zelenka už byl s míčem na levé straně mimo hřiště, autového vhazování se ujme Skalický.
28'
Po centru z pravé strany hlavičkoval jeden z domácích fotbalistů mimo tři tyče a nařízený je tak výkop pro brankáře Krčka.
27'
Hra je přerušena po faulu hostů před střídačkou.
26'
Mufanzwainiho centr z pravé strany srazil bek na přední tyči k Novákovi ve velkém vápně.
25'
Po souboji Mufanzwainiho se Zelenkou na pravé straně hostujícího vápna to nebude penalta.
24'
Balšánek podpořil útok z levé strany, ale do cesty se mu zhruba na hraně vápna postavil Patrik Chleboun.
23'
Novák měl na zádech presujícího hráče a spoluhráči mu to dali najevo, následovala tak kombinace s Krčkem.
22'
Skákavou střelu Zelenky z levé strany chytil Jakub Krátký na přední tyči bez větších potíží.
22'
Petr leží na zemi po zákroku u pravé lajny. Nicméně píšťalka sudího Janocha nezazněla, takže to nebude standardka, nýbrž autové vhazování.
21'
Skalického centr z pravé strany odvrátila obrana. Petr posléze na středu vystoupil proti Součkovi.
20'
Patrik Chleboun nepřipustil komplikace před domácí brankou a Jiskra může zaútočit.
19'
Novák kombinuje s Krčkem a Balšánkem, který pomohl obráncům z pozice defenzivního záložníka.
18'
Takže z logiky věci si domácí vytvořili vyloženou šanci. Mufanzwaini si naběhl na křižnou nahrávku na pravou stranu a mohl jít sám na Krčka. Načež zamířil po zemi vedle druhé tyče.
18'
Obrana hostů zatím funguje velice dobře. Krček je bez těžšího zákroku.
17'
Ztráta domácích na levé straně.
16'
Balšánek to udělal šikovně před svým vápnem, dobře si pomohl tělem, nastavil se před protihráče a tím si také vynutil jeho faul.
16'
Nikdo neprotestuje po zákroku na Mayera z levé strany, rozehrát tak může Patrik Chleboun.
15'
Zatím hrajeme bez větší šance na obou stranách.
14'
Rodící se příležitost soupeře překazil Balšánek skvělým vypíchnutím balónu v pravé polovině velkého vápna.
14'
Mufanzwaini nezastihl míč na pravé straně na hřišti a rozehrávají tak opět Novák s Boučkem a Balšánkem.
13'
Bouček komunikoval s Krčkem, vzápětí si nohama zahrál také Novák. Domácí se bránili rozehře hostů.
12'
Petr dobře presoval po souboji s protihráčem a donutil jej k chybě, domácí tak vhazují na polovině protivníka.
11'
Začalo nám pršet. Takže zejména oba brankáře čeká dnes velice složité utkání.
10'
Novák rozehrával s Balšánkem. Následně hostující stoper nenašel na levé straně Doláka a hraje tak soupeř.
9'
Nákop po pravé straně pustila obrana do velkého vápna k připravenému J. Krátkému.
9'
Uvidíme, kdo se lépe vypořádá s tím, že utkání doprovází silný vítr.
8'
Skalický přerušil hostující kombinaci a z pravé strany napálil míč vedle lajny.
7'
Dolák s Balšánkem dostali výhodu. Na konci útoku poté nedosáhl na balón Kůžel v levé polovině šestnáctky.
7'
Mufanzwaini se neprosadil po pravé straně a vhazuje tak Zelenka z vlastní poloviny.
6'
Krček měl dost času na rozehru, vykopl na pravou stranu. Následovala nahrávka šajtlí v podání Balšánka, kterou nezpracoval Zelenka.
4'
Přízemní pokus jednoho z domácích hráčů minul zadní tyčku, vykopává tak Krček.
3'
Sudí Janoch nasadil přísný metr. Po faulu na půli dostal Hejda (KD) kartu zřejmě za řeči.
3'
Dolák dělal společnost Patriku Chlebounovi na levé straně, ten nakonec posunul míč do zámezí.
2'
Balšánek si vyměnil míč se Zelenkou. Jeho nákop po levé straně na Kůžela zachytila obrana a odehrála do autu.
1'
Procházka bude vhazovat z pravé strany před svým vápnem.
1'
Jiskra zahájila zápas ze středového kruhu.
1'
Předseda domácích Roman Langer oslavil padesáté narozeniny. Před výkopem zápasu přijímá gratulace.
Domácí jsou také hodně oslabeni. Chybí hned sedm hráčů.
Králův Dvůr přijel do Ústí nad Orlicí hodně oslabený. Chybí například Hell a hosté museli sáhnout i do dorostu.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Langer, Souček (C), Falta, Habrman, Mufanzwaini, P. Chleboun, Skalický, Pazdera, Střelec, Mayer
Náhradníci: Bartaloš – M. Krátký, Pinkava, Jeřábek, Bohunek, J. Chleboun, Felgr

FK Králův Dvůr: Krček – Procházka, Bouček, Novák, Zelenka, Petr, Šebek, Balšánek (C), Hejda, Dolák, Kůžel
Náhradníci: Špicl – Bíba, Sedláček, Rešl, Matějka

Rozhodčí: Janoch – V. Paták, Kříž.
Králův Dvůr se na jaře trápí. Nepovedlo se mu utkání na půdě nováčka ze Živanic, kde padl 1:2 a to ještě Gorol neproměnil pokutový kop. Ve třech z posledních pěti duelů nevstřelili hosté ani branku. Momentálně se tak drží v tabulce České fotbalové ligy na třináctém místě se ziskem osmadvaceti bodů ze čtyřiadvaceti odehraných duelů. Naposledy prohráli doma s Domažlicemi trefou Došlého z prvního poločasu. Na poslední Karlovy Vary tak mají šestibodový náskok. Avšak o sestup do divize se nemusí obávat, jelikož po odstoupení Jiren se z ČFL letos nepadá.
Ústí nad Orlicí nasbíralo v tomto třetiligovém ročníku sedmatřicet bodů ve svých čtyřiadvaceti odehraných duelech. Tím pádem je tak na osmé pozici. Disponuje pasivním skóre. Jiskra nyní zažívá anglický týden, když se ve středu představila v Písku, kde zvítězila poměrem 2:1. Soupeř šel sice do vedení, ale poté si Pecka vstřelil vlastní gól, tak v 87. minutě rozhodl Matěj Krátký. Při pozápasových ohlasech chválil trenér Chudý své svěřence: „Utkání se mi hodnotí samozřejmě pozitivně. My jsme sem přijeli s torzem týmu. Máme šest zraněných hráčů. Týmu se podařilo do puntíku plnit taktické pokyny a jsem velice spokojen."
Vzájemné zápasy
KD – UNO 3:0
UNO - KD 2:1 po pen.
KD - UNO 3:0
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 26. kola Fortuna České fotbalové ligy, ve kterém se utkají Jiskra Ústí nad Orlicí a Králův Dvůr. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.