Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Kolumbie : Paraguay - 23. června 2019   21:00

Kolumbie
Kolumbie
31' G. Cuéllar (Arias)
1:0
(1:0)
Paraguay
Paraguay
Kolumbie
A. Montero – Arias, C. Zapata, Lucumi, Borja – G. Cuéllar, Lerma – J. Cuadrado (58. James Rodríguez), Cardona (86. Barrios), Díaz – Falcao (C) (66. D. Zapata).
Carrillo – Bossio, Ráez (PER)
Arena Fonte Nova (Salvador, Bahia)
Paraguay
Fernández – Piris, G. Gómez (C), Jun. Alonso, Arzamendia – J. Rojas (63. Iturbe), Sanchéz – D. González (82. Ó. Romero), Almirón, M. Rojas (46. Domínguez) – Cardozo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:20.
Fotbalisté Kolumbie vítězí nad Paraguayí 2:0 a postupují do čtvrtfinále bez ztráty bodu! Utkání rozhodl po půlhodině hry jediným gólem Gustavo Cuéllar. Paraguayci směrem dopředu moc nebezpeční nebyli a nepomohla jim ani přízeň systému VAR. Video asistent totiž ve druhém poločase nejprve sebral Kolumbii druhý gól a v závěru utkání také penaltu.

V souběžně hraném zápase Argentina přehrála 2:0 Katar a doprovodí tak Kolumbii do čtvrtfinále. Paraguay obsadí v tabulce skupiny B třetí místo a zisk dvou bodů na postup určitě stačit nebude.
90+8'
90+7'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje ještě jednu nastavenou minutu navíc!
90+6'
Po standardní situaci přišel centr na zadní tyč, kde balón jen lehce lízl Gustavo Gómez. Pokud by byl centr trochu nižší, byla by to velká šance.
90+6'
Arias u brankové čáry fauloval a Paraguay tak má ještě šanci na ohrožení brány Kolumbie.
90+4'
Nastavovat by se mělo 6 minut! Vzhledem k tomu, že se řešila u VARu penaltová situace, tak nám údaj o nastavení ukázal rezervní sudí až nyní.
90+3'
Pokutový kop to nakonec nebude! Skluz Gustava Gómeze byl v pořádku.
90+2'
Rozhodčí si ještě vše prohlédne na monitoru. Troufám si tvrdit, že penalta by byla pro Paraguay hodně přísná.
90+1'
James Rodríguez vysunul Luise Díaze, který skončil na zemi po skluzu Gómeze. Rozhodčí Carrillo nařizuje pokutový kop proti Paraguayi!
90'
Kličkovanou Jamese Rodrígueze zastavili paraguayští obránci hraničními zákroky. Ty jim u sudího nyní prošly.
89'
Kolumbijci se chytře drží na útočné polovině. Paraguayi se krátí účast na letošním Copa América.
88'
Rodríguez oslovil Duvána Zapatu. Ten se uvolnil přes bránícího Pirise, ale pravačkou vystřelil nad.
86'
Zapata teď dával hodně nečekanou malou domů brankáři Monterovi, který musel hrát balón těsně před napadajícím protihráčem. Naštěstí pro Kolumbii ho dokázal posunout na Lucumiho.
86'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Edwin Cardona, přichází Wílmar Barrios.
85'
Hra byla přerušena proto, že v pokutovém území zůstal ležet zraněný Cristian Borja. Ten by ale měl být po ošetření v pořádku.
84'
Zajímavý centr Óscara Romera napáchal trochu vzrušení v šestnáctce Kolumbie. Odražený míč pak ještě napálil nad bránu Almirón, ale to už bylo po odpískání.
83'
Kolumbijci se ale v pohodě ubránili.
83'
Po obranném zákroku Cristiána Zapaty bude Paraguay zahrávat rohový kop.
83'
Kolumbijcům byl teď odmáván ofsajd.
82'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Derlis González, přichází Óscar Romero.
81'
Z poměrně velké dálky to zkusil James Rodríguez. Jeho skákavou ránu pokryl Fernández.
80'
Nyní se už Óscar Cardozo dostal k hlavičce. Ta ale směřovala přímo do středu brány, kde byl brankář Montero.
80'
Zahrozit se snažili Paraguayci. Přízemní centr z pravé strany měl oslovit Óscara Cardoza, ovšem míč zablokoval Arias.
79'
Jamese Rodrígueze to dnes zatím baví. Teď se řítil dopředu po levé straně a jeho přízemní přihrávku před bránu musela uklízet obrana.
78'
Jamesův přímý kop nenašel nikoho z nabíhajících hráčů. Následně se neprosadil Jefferson Lerma, po jehož průniku se bude kopat od brány Paraguaye.
77'
Díaz s Jamesem Rodríguezem operovali s míčem na levém křídle. Byl to Derlis González, který Jamese podkopl.
76'
Juan Manuel Iturbe pálil z velké dálky hodně nepřesně. Takhle to asi nepůjde.
75'
Paraguayci tak ještě dostali naději. Uvidíme, zda jim neuznaný gól soupeře pomůže.
73'
Gól neplatí, Luis Diaz se podle rozhodčího opravdu dotkl míče rukou!
71'
Rozhodčí si vše prohlédne u videa sám. Nejde o ofsajd, ale o případnou ruku Diaze, kterou si měl pomoci při zpracování balónu!
70'
Rozhodčí ještě konzultuje celou situaci s kolegou u videa. Zřejmě se řeší případný ofsajd Díaze.
69'
James Rodríguez ukazuje, že je velkým hráčem! Parádním pasem našel LUISE DÍAZE, který využil toho, že nebyl těsně bráněn, míč si v šestnáctce výtečně zpracoval a střelou k pravé tyči z pohledu gólmana Fernándeze zvyšuje na 2:0.
66'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Duván Zapata.
64'
Derlis González to vůbec neudělal zle. Na středu hřiště se uvolnil a střelou z 20 metrů jen těsně minul tyč kolumbijské brány.
63'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Juan Rodrigo Rojas, přichází Juan Manuel Iturbe.
62'
Po dalším rohu už měli Kolumbijci velkou šanci! Hlavičku Cristiána Zapaty reflexivně zneškodnil Junior Fernández!
61'
Rohový kop Jamese Rodrígueze odvrátila do bezpečí obrana Paraguaye.
59'
Paraguayci udělali velkou chybu v rozehrávce! Míč vybojoval Edwin Cardona, který si ho narazil se spoluhráčem a z levé strany postupoval na bránu soupeře. Svou prudkou střelou ale jen trefil dobře postaveného Fernándeze. Dobíhajícího Jamese Rodrígueze pak od dorážky čistě odstavil obránce.
59'
Radamel Falcao se už několikrát objevil v pro něj poměrně nezvyklé pozici tvůrce hry. Teď hledal kolmicí Diaze, který těsně nedosáhl.
58'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází James Rodríguez.
56'
Radamel Falcao hledal kolmou přihrávkou rozběhnutého Luise Díaze. Ten však potřeboval ještě o něco prudší pas, takto stačili obránci Paraguaye úprk kolumbijského mladíka ještě zastavit.
55'
Jefferson Lerma a jeho nepovedená střela z dálky. Fernández nemusel zasahovat.
54'
Po autu Borji nedokázal balón zpracovat Luis Díaz. Míč následně doputoval až do rukavic brankáře Fernándeze.
53'
Ani další akci nedokázali Paraguayci dohrát do konce. Bude se kopat od brány Álvara Montera.
52'
Hráči Paraguaye mají velký problém s přechodem do útoku. Teď mohli jít do zajímavě vypadajícího kontru, který však utnul špatnou přihrávkou Óscar Cardozo.
50'
Luis Díaz předal na levém křídle míč Borjovi, který vynikajícím centrem vytvořil jasnou šanci pro Juana Cuadrada. Ten však balón nedokázal dobře zasáhnout a navíc zřejmě zahrál rukou! Proto se bude jen kopat od brány Paraguaye.
50'
Centr Cuadrada ze standardní situace těsně přelétl hlavu nabíhajícího Díaze. Škoda pro Kolumbii.
49'
Cuadrado si počkal na náběh Ariase, který byl přistrčen Santiagem Arzamendiou. Ten dostává za spíše hokejový zákrok žlutou kartu.
47'
Santiago Arias se dokázal vykličkovat z napadání od paraguayských hráčů. Juan Rodrigo Rojas ho navíc fauloval.
46'
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Matías Rojas, přichází Cecilio Domínguez.
46'
Fotbalisté se vracejí zpět na trávník. Vše se chystá na zahájení druhého dějství.
V souběžně hraném utkání vede Argentina nad Katarem 1:0. Za této situace by postoupila ze druhého místa dál ona.
První poločas vyšel o něco lépe Kolumbii, která si odnáší do šaten vedení 1:0. Zápas odstartoval šancí Derlise Gonzáleze, který nepřekonal brankáře Montera a další větší příležitost si už Paraguay nevypracovala. To Kolumbijci dokázali po půlhodině hry získat na útočné polovině míč díky presinku Falcaa a následnou akci zakončil ranou mezi nohy gólmana Gustavo Cuéllar. Kolumbijci se tak zase přiblížili vítězství ve skupině B, to Paraguay musí minimálně vyrovnat, pokud chce pomýšlet na postup.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jedinou minutu.
45'
Paraguayci po vlastním autovém vhazování zbytečně darovali stejnou situaci i Kolumbii. Ta tak může dohrát poločas s míčem na kopačkách.
44'
Za obranu Paraguaye si zabíhal Juan Cuadrado. O zajímavou možnost se připravil špatným zpracováním.
44'
Z rohového kopu Paraguay nic velkého nevytěžila.
43'
Standardku zahrával Matías Rojas, který to zkusil přímo. Jeho ránu tečovala zeď a Paraguay tak má k dispozici rohový kop.
42'
Průnik Miguela Almiróna zastavil nedovolený způsobem Jhon Lucumi. Po chvilce dohadování dostává kolumbijský obránce žlutou kartu.
40'
Přihrávku do běhu dostával Cristian Borja. Výborně to ale udělal Gustavo Gómez, který přišel do souboje s kolumbijským hráčem včas a balón mu čistě vypíchl.
39'
Hráči Kolumbie se s míčem usadili na útočné polovině, kde si vyměňují míč krátkými přihrávkami.
38'
Radamel Falcao si pomohl útočným faulem v souboji s obráncem Gómezem.
38'
Borja se přešlapovačkou neuvolnil přes Pirise. Kolumbie bude vhazovat.
36'
Radamel Falcao se na útočné polovině uvolnil a z 25 metrů to zkusil. Jeho přízemní rána ale minula levou tyč.
35'
Střely na bránu – 2:1
33'
Fotbalisté Kolumbie tedy směřují k vítězství ve skupině. To Paraguay se musí snažit alespoň vyrovnat a nejlépe skóre otočit.
31'
Kolumbie právě vstřelila branku!
Kolumbie se ujímá vedení! Radamel Falcao vybojoval na útočné polovině míč a předal míč Santiagovi Ariasovi, který se s balónem dostal po pravé straně až k pokutovému území, kde ho předal GUSTAVOVI CUÉLLAROVI. Ten se protlačil až do zakončení a střelou mezi nohy brankáře Fernándeze otevřel skóre.
30'
Kolumbijský hráč Cristian Borja zasáhl rukou do obličeje Derlise Gonzáleze. Za to obdržel žlutou kartu.
29'
Po rohovém kopu zakončoval nůžkami Radamel Falcao, ale bránu netrefil! Na řadu navíc přišel systém VAR, protože jeden z Paraguayců se dotkl míče rukou. K porušení pravidel ale zřejmě nedošlo, protože rozhodčí již dává pokyn k zahájení hry.
27'
Luis Díaz se už dostával za záda stopera Gustava Gómeze.Ten měl co dělat, aby balón ukopl alespoň na roh.
27'
Standardní situaci zahrával Matías Rojas. S jeho centrem si obrana Kolumbie poradila.
26'
Jefferson Lerma se podle rozhodčího dopustil faulu a Paraguay tak bude mít k dispozici standardní situaci.
24'
Paraguayci se snaží prosazovat hlavně dlouhými pasy a kolmými přihrávkami za obranu. Zatím to ale moc nepřináší ovoce.
22'
Roh se tedy nekoná. Balón uvede do hry brankář Junior Fernández.
21'
Velmi dobrá kombinace Kolumbie na levé straně. Míč obdržel na hranici ofsajdu Cristian Borja, který hledal přihrávkou pod sebe Falcaa. Obrana Paraguaye míč srazila na rohový kop... Nakonec ale pomezní zvedl praporek a se zpožděním signalizuje Borjovi ofsajd.
20'
Kombinace Paraguaye skončila špatnou přihrávkou Ivána Pirise. Kolumbijci získali míč ve středu hřiště.
18'
Kolumbijský mladík Luis Díaz zatím dělá obraně soupeře problémy. Dokáže vodit míč v rychlosti a je zdravě drzý.
16'
Piris zastavil akci Kolumbie faulem. Může být rád, že se jeho držení za dres obešlo bez karty.
15'
Kolumbie nyní přitlačila soupeře. Edwin Cardona na penaltě netrefil míč. O chvíli později se dostal do zakončení Radamel Falcao, ale mířil na střed brány a Fernández balón vyráží.
14'
Cardozo by měl být v pořádku, už je připraven pokračovat ve hře.
13'
Edwin Cardona poslal k zemi Óscara Cardoza. Zkušený útočník Paraguaye bude muset být ošetřen.
10'
Po Cardonově centru se natlačil do zakončení Luis Díaz. Zamířil však vedle tyče paraguayské brány.
8'
Paraguay musí hrát na vítězství. Nyní se dostal ke střele Miguel Almirón, který kolumbijskou bránu netrefil.
7'
Hra se po poměrně svižném startu uklidnila. Teď se odehrává ve středu hřiště.
4'
Zaútočila také Kolumbie. Z pravé strany centroval Santiago Arias a zasahovat musel brankář Fernández.
3'
Derlis González se vřítil do první šance zápasu! Dostal se až před brankáře Montera, který Paraguay podržel!
1'

Kolumbie: A. Montero – Arias, C. Zapata, Lucumi, Borja – G. Cuéllar, Lerma – J. Cuadrado, Cardona, Díaz – Falcao.
Náhradníci: C. Vargas – S. Medina, Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo, Barrios, James Rodríguez, Uribe, R. Martínez, D. Zapata.

Paraguay: Fernández – Piris, G. Gómez, Jun. Alonso, Arzamendia – J. Rojas, Sanchéz – D. González, Almirón, M. Rojas – Cardozo.
Náhradníci: A. Aguilar, A. Silva – Balbuena, Escobar, Torres, B. Valdez, Iturbe, C. Ortiz, H. Pérez, Ó. Romero, Domínguez, Santander.

Rozhodčí: Carrillo – Bossio, Ráez (PER).
Oba týmy se často potkávají zejména v kvalifikaci o MS, která se v Jižní Americe hraje systémem každý s každým. Poslední dva vzájemné duely se odehrály v boji o účast na šampionátu v Rusku. Kolumbie nejprve zvítězila 1:0 na hřišti soupeře, ale venku se více dařilo i Paraguayi, která odvetu vyhrála 2:1. Na poslední Copa América v roce 2016 pak uspěli Kolumbijci, kteří vyhráli 2:1.
Kolumbie:
Fotbalisté Kolumbie oba své zápasy vyhráli a již mají jistý postup do čtvrtfinále z prvního místa. Proti Paraguayi tak mohou teoreticky nasadit klidně náhradní jedenáctku.

Kolumbijci hned na úvod zaskočili Argentinu, kterou přehráli zásahy Martíneze a Duvána Zapaty ze závěrečné dvacetiminutovky 2:0. Poté zdolali 1:0 Katar. Jediný gól vstřelil až v 86. minutě Zapata.
Paraguay:
Fotbalisté Paraguaye dosud na letošním ročníku Copa América nezvítězili, ale přesto drží o dvou kolech v tabulce skupiny B druhou postupovou pozici. V obou duelech remizovali, a pokud by již jistě postupující Kolumbii porazili, toto místo by si také udrželi.

Na úvod turnaje Paraguay remizovala 2:2 s Katarem. Svěřenci Eduarda Berizza vedli po zásazích Cardoza z penalty a Gonzáleze už 2:0, ale vedení nedokázali udržet a museli se spokojit s bodem. Ve druhém utkání pak Los Guaraníes uhráli remízu 1:1 s Argentinou. Skóre otevíral v prvním poločase Sánchez, za Argentinu srovnával po změně stran z penalty Messi.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Skupinová fáze Copa América vrcholí. V neděli se uzavře základní skupina B, v níž se utkají také týmy Kolumbie a Paraguaye. Zatímco Kolumbijci vyhráli oba své předchozí zápasy a mají jisté čtvrtfinále, tak Paraguay o něj bude muset ještě zabojovat. Na kontě má dva body za remízy a jistotu ji dává jen vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.