EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Rumunsko - 27. června 2019   18:00

Německo
Německo
21' Amiri  • 51' Waldschmidt  • 90' Waldschmidt (Amiri) • 90+4' Amiri
4:2
(1:2)
Rumunsko
Rumunsko
27' Puşcaş   • 44' Puşcaş  (Ivan)
Německo
Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Mittelstädt – M. Eggestein (89. Maier) – Neuhaus (79. Nmecha), Dahoud (90+4. Koch), Öztunali – Waldschmidt, Amiri.
Grinfeld – Yarkoni, Hassan (všichni Izrael)
Renato Dall'Ara (Boloňa)
Rumunsko
Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – Cicaldau (69. Ciobanu), T. Baluța – Man, Hagi, Ivan (55. Coman) – Puşcaş (87. Petre).

Utkání nám skončilo a my jsme se už dozvěděli prvního finalistu tohoto šampionátu. Stal se jim celek z Německa, který svůj semifinálový zápas dokázal vyhrát poměrem 4:2 a zároveň otočil nepříznivý stav z prvního poločasu. Dnes jsme sledovali hned tři dvougólové střelce. Za Německo se dvakrát trefil Gian-Luca Waldschmidt a Nadiem Amiri a za Rumuny vsítil dvě branky už v prvním poločase George Puşcaş. Utkání by se dalo rozdělit do dvou odlišných poločasů. V prvním kralovali Rumuni a také se zaslouženě dostali do vedení. Druhý poločas už patřil německým barvám a díky třem proměněným standardním situacím se Die Mannschaft raduje z postupu do finále.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:7.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Tudor Baluța (Rumunsko).
90+4'
Německo právě vstřelilo branku!
Přímý kop po faulu Alece Pașcana rozehrál NADIEM AMIRI skvěle a počtvrté v utkání rozvlnil síť za Raduem. Němci díky další standardní situaci zpečetili svůj postup do finále Mistrovství Evropy do jednadvaceti let. 4:2.
90+4'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Robin Koch.
90+2'
Alec Pașcanu stáhl nabíhajícího Nmechu a jelikož byl posledním hráčem Rumunska, tak inkasoval červenou kartu.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Německo udeřilo z parádně rozehraného přímého kopu. GIAN-LUCA WALDSCHMIDT dostal na nohu postrčený míč a přízemní a zároveň tvrdou střelou otřel míč o tyč a poté už se spěchal radovat se svými spoluhráči. Tohle je zřejmě rozhodující moment utkání. 3:2. Asistence: Nadiem Amiri.
89'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Arne Maier.
88'
Němci budou mít k dispozici přímý kop z parádní pozice. Uvidíme, jak s ním za pár chvil naloží.
88'
Žlutou kartu dostává Alec Pașcanu (Rumunsko).
87'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Adrian Petre.
86'
Nmecha si parádně dokázal zpracovat dlouhý centr a zjevil se úplně sám před brankářem Raduem. V zakončení ale neuvěřitelně selhal a zřejmě i s přispěním drnu bránu přestřelil asi o pět metrů.
84'
Puşcaş se po několika minutách opět připomněl a zaběhl si za obranu. K zakončení se kanonýr Rumunska protlačit nedokázal.
83'
Obrovská šance Německa! Amiri se protáhl po levé straně až před brankáře. Následně se míč odrazil do ideální pozice pro Waldschmidta, jemuž ale zakončení nesedlo a téměř odkrytou bránu netrefil.
82'
Nmecha připravil střeleckou pozici pro Dahouda. Střední záložník Německa ale břevno o dost čísel minul.
81'
Mittelstädt se dokázal probít po levé straně k centru, který byl však taktéž odvrácen. Obě mužstva už teď hrají opatrně, a tak to vypadá, že prodloužení je velmi reálné.
80'
Přízemní centr z pravé strany skončil na nohách rumunských stoperů.
79'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Lucas Nmecha.
77'
Němci předvedli kombinaci, která se jim ale vůbec nevydařila. Navíc neměla žádné tempo, a proto se také k míči dostali zase hráči ve žlutých barvách.
76'
Coman zatím po příchodu na hřiště příliš vidět není. Teď ale byl nedovoleně seslán na zem protihráčem. Standardní situace pro Rumuny je na světě.
75'
Hagi neměl komu přihrát, a tak zkusil vypálit z velké dálky. Nübela tento pokus nevystrašil.
74'
Německo z rohového kopu také nic nevytvořilo, ale ve druhém poločase se velmi zlepšilo. Zatímco Rumuni oproti půli první nevymysleli nic.
73'
Po pár desítkách vteřin uvidíme rohový kop také na druhé straně. Míč si staví Waldschmidt.
72'
Hagiho rohový kop vyšel vniveč, neboť došlo k faulu v pokutovém území ze strany Rumunska.
71'
Waldschmidt měl na noze další obrovskou příležitost. Amiri otevřel pravou stranu po šikovné přihrávce za obranu a po pár sekundách se dostal ke střele placírkou útočník Německa. Bránu ale o pár centimetrů minul.
70'
Klostermann inkasoval od protihráče další jesličky. Rumuni ale z následného postupu vpřed nedokázali nic vytěžit.
69'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Cicaldau, přichází Andrei Ciobanu.
68'
Německo předvedlo krásnou akci na jeden dotek po pravé straně, ale Öztunali nakonec nedokázal udržet míč na hrací ploše. Další odkop od brány Rumunska bude k vidění.
67'
Neuhaus si vůbec nerozuměl s Öztunalim. Druhý jmenovaný chtěl přihrávku do nohy, zatímco Neuhaus mu vyslal přihrávku do běhu.
66'
Ke střele zhruba z pětadvaceti metrů se dostal Dahoud. Jeho přízemní pokus jen lehce minul pravou tyč Raduovy svatyně.
65'
Mittelstädt nám předvedl skvělou stahovačku na levé straně dokázal udržet míč. Akce pokračuje.
64'
Už se znovu pokračuje ve hře a sledujeme pasáž hry, ve které přibývají nepřesnosti na obou stranách.
62'
Klostermannův pokus levou nohou byl velmi nepřesný. Radu bude vykopávat až za malou chvíli, neboť hráči se opět budou občerstvovat.
61'
Amiri uvolnil na hranici pokutového území Waldschmidta, jehož nepřipravený pokus skončil v moci rumunských obránců.
59'
Coman ztratil na své polovině balón a k průniku po pravé straně se dostal Neuhaus. Neuhaus následně vypálil, ale zařízení taktéž netrefil.
58'
Baumgartl se sice dostal k hlavičce, ale vůbec její dráhu nekontroloval. Rumunsko se tak bez větších potíží ubránilo rohu Německa.
57'
Waldschmidt se dostal k dalekonosné střele z poměrně velké vzdálenosti. Bránu sice netrefil, ale došlo tam k teči, a proto budou hráči v bílých dresech kopat roh.
56'
Dlouhý nákop stopera Taha dokázal pravý obránce Rumunů Manea odvrátit do autu. Začátek druhého poločasu ale patří Německu.
55'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Andrei Ivan, přichází Florinel Coman.
54'
Nyní se chvíli nehrálo, neboť Radu byl ošetřován. Už je v pořádku a postará se o nákop míče vpřed.
53'
Velkou šanci měl na kopačce Waldschmidt. Zmatky v obraně Rumunů způsobily obrovskou šanci Německa, kterou dokázal Radu nadvakrát zlikvidovat.
51'
Srovnáno je skóre, srovnány jsou také branky z pokutových kopů. GIAN-LUCA WALDSCHMIDT vzal na sebe zodpovědnost a podobným způsobem jako Puşcaş na druhé straně dokázal prostřelit Radua. Radu si na míč sáhl, ale přesto vytěsnit penaltu nedokázal. 2:2.
50'
Žlutou kartu dostává Ianis Hagi (Rumunsko).
50'
Penalta pro Německo! Hagi předvedl zbytečný faul a tentokrát bude mít skvělou příležitost na vyrovnání Německo.
49'
Öztunali dostal prostor na pravé straně a navedl si míč skoro až k brankové čáře. Nakonec německé křídlo dokázalo vybojovat první rohový kop v zápase pro svůj tým.
48'
Hagi rozehrál standardní situaci dlouhým centrem do pokutového území, kde si do náruče sebral míč brankář Nübel.
47'
Německý kapitán Tah udělal velkou chybu a musel ji hasit za cenu žluté karty.
47'
Druhá půle začala opatrně. Oba celky se podobně jako na počátku půle první oťukávají.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl zajímavou podívanou. Rumuni jsou od začátku utkání lepším celkem a přestože prohrávali po brance Amiriho, tak dokázali skóre zaslouženě otočit. Puşcaş se trefil hned dvakrát a zároveň neměl daleko k hattricku. Druhý poločas nám odstartuje za patnáct minut a my se máme na co těšit.
45+6'
45+5'
Puşcaş měl na hlavě hattrick. Podobně jako u druhé branky si naskočil na centr ze strany a zamířil do stejných míst. Nübel se ale blýskl skvělým zákrokem a udržel Německo ve hře.
45+4'
Tah se perfektně zorientoval v prostoru a dokázal si stáhnout míč na kopačku, přestože těsně za ním stál ofenzivní hráč Rumunska.
45+3'
Amiri se dostal k propadlému balónu a rychle si navedl míč na střed. Jeho následný pokus zablokovali pohotoví beci ve žlutých dresech.
45+2'
Cicaldau neměl k dispozici moc možností, a tak vystřelil z velké dálky. Bránu sice netrefil, ale i tak si vysloužil potlesk publika.
45+1'
Nastavovat se bude 6 minut.
44'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Němci ztratili míč na polovině hřiště a Rumuni se dostali do otevřené obrany. Skvělou práci odvedl na levé straně Ivan, jehož následný bochánek se dostal do vápna, kde GEORGE PUŞCAŞ nádhernou hlavičkou podruhé v utkání rozvlnil síť. 1:2. Asistence: Andrei Ivan.
43'
Němci nyní kombinují na polovině soupeře, ale Rumuni zatím zůstávají na svých pozicích a v pohodě kombinaci Německa vystihují.
42'
Radu zahrál na nervy fanoušků a trenérů, neboť přihrál velmi mizerně. Měl štěstí, že Němci z dané možnosti nic nevytěžili, protože Dahoudovi balón odskočil od nohy.
40'
Ivan sice hlavičkou dokázal zasáhnout dlouhý míč po přenesení hry, ale následně nepřihrál přesně. Německo bude mít k dispozici autové vhazování.
39'
Hagi se dostal ke dvěma přízemním centrům z pravé strany. Druhý propadl blíže k bráně, avšak Tah dokázal odvrátit míč na další roh.
38'
Tempo hry v tuto chvíli trochu opadlo. V již zmiňovaném vedru v Boloni je tento fakt pochopitelný.
37'
Rumuni jsou hodně na míči, ale když jej ztratí, tak Němci vyráží do rychlých útoků. Jeden z nich měl nyní na noze Eggestein, ale předkopl si balón až příliš.
36'
Žlutou kartu dostává Andrei Ivan (Rumunsko).
35'
Waldschmidt je zatím na hrotu v dnešním utkání neviditelný. Oproti svému útočnému kolegovi na straně Rumunska se mu nedaří.
34'
Na druhé straně se dostalo Německo k rychlému protiútoku, který však nedovedlo ke střele.
33'
Němci nabídli Ștefanovi lacině míč a levý obránce Rumunska si jej navedl k centru. Skvělou práci musel odvést Nübel, protože zpacifikovat balón v této situaci nebylo vůbec jednoduché.
32'
Přichází další občerstvovací přestávka. Možná nyní přišla v nevhodnou chvíli pro Rumunsko, které je zatím aktivnější.
31'
Baluța vypálil z velké vzdálenosti a pořádně prověřil Nübela. K dorážce se protlačil Puşcaş, ale brankář Německa ho skvěle vykryl a dostal útočníka Rumunů do nevýhodné střelecké pozice.
30'
Puşcaş si pohlídal ofsajd a rychle levačkou vypálil. Obránce jeho pokus zablokoval a Rumuni budou kopat druhý roh v utkání.
30'
Rumunští ofenzivní hráči si velmi věří a Hagi se dostal k dalšímu zajímavému průniku ze strany.
29'
Na půlící čáře došlo k faulu. Rumuni jsou v euforii z rychlého vyrovnání a tlačí se k pokutovému území Německa.
27'
K penaltovému puntíku se postavil elitní rumunský střelec GEORGE PUŞCAŞ a razantní střelou po zemi k tyči vyrovnal na 1:1. Nübel si sice na míč sáhl, ale i tak inkasuje čtvrtý gól na turnaji a zároveň čtvrtý z penalty. 1:1.
26'
Penalta se opravdu kopat bude! Rumunsko bude mít velkou možnost na vyrovnání.
26'
Žlutou kartu dostává Timo Baumgartl (Německo).
24'
Puşcaş se obtočil ve vápně a trefil z pohotové střely tyč. Ještě před akcí však jeden z německých hráčů nešetrně sestřelil rumunského hráče a zřejmě se po shlédnutí videa bude kopat penalta.
23'
Rumuni kombinují na útočné polovině a Hagi se dostal k centru z levé strany, který byl však nakonec zablokován.
21'
Německo se vydalo rychle na útočnou polovinu a NADIEM AMIRI nám předvedl skvělou akci. Postupoval s míčem několik metrů a těsně před velkým vápnem vypálil na zadní tyč do protipohybu brankáře Radua. Němci se tak z první větší šance dostávají do vedení. 1:0.
20'
Andrei Ivan si při útočném náběhu zřejmě přivodil nějaké zranění. Uvidíme, jestli ofenzivní záložník Rumunska bude v pořádku.
19'
Neuhaus si udělal prostor a dokázal uvolnit na pravé straně Öztunaliho. Pravý záložník Němců si navedl míč na levačku a rychle vypálil na přední tyč. Radu však byl pozorný a zasáhl.
19'
Už se zase pokračuje ve hře a akce Německa začíná u Nübela.
17'
Nyní se hra na chvíli přeruší, neboť v Boloni je takové horko, že už po sedmnácti minutách se hráči obou celků osvěžují.
16'
Amiri si vyměnil míč s Mittelstädtem a následně se vydal mezi dva obránce. Sice skončil na zemi, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá.
15'
Manea se snažil prostrčit míč na spoluhráče, avšak jeho útočná snaha byla zastavena levým obráncem. Stále však převahu na míči mají žlutí.
14'
Rumunsko stále drží míč a jen tak se nehodlá dostat z obranné poloviny Německa.
13'
Rumunsko teď Němce tlačí. Centry přicházejí z obou stran a obrana hráčů v bílých dresech je zatím stačí odvracet.
12'
Hagiho centr doputoval k Ivanovi, jehož hlavička byla zajímavá, ale trefila pouze skrumáž těl před bránou Němců.
11'
Andrei Ivan se dostal za obranu a snažil se u rohového praporku pokrýt míč tělem. Nakonec pro svůj celek vybojoval první rohový kop zápasu.
10'
Rumunsko bude mít k dispozici další aut. Tentokrát z pravé strany.
9'
Klostermann teď trochu zavařil svým spoluhráčům a málem nabídl Rumunům centr z levé strany. U míče byl však první Tah a zahrál jej do autu.
8'
Levin Öztunali si vyměnil míč s Klostermannem a v šestnáctce vystřelil z prvního doteku, ale trefil pouze obránce. Jednalo se však o první zajímavý útočný náznak ze strany Německa.
7'
Dahoud se sice dostal ke střele z otočky, ale celé situaci předcházel ofsajd. Pomezní rozhodčí zvedl praporek až po celé akci.
6'
Cicaldauovi se nenabídli spoluhráči, a tak musel hru otočit na své stopery. Následně se však Rumuni dostali k centru z pravé strany, který Nübel lapil do svých rukavic.
5'
Nyní mají balón v moci Rumuni. Zatím je to taková oťukávaná z obou stran.
4'
Öztunali vytáhl míč na polovinu Rumunska, ale jeho akce ztroskotala na prvním bránícím hráči.
4'
Míč má na noze Nübel a postupnou kombinací se snaží něco vytvořit.
3'
Hra se sice přesunula opět na polovinu Němců, avšak naši západní sousedé drží míč na svých kopačkách.
2'
Puşcaş se rozbíhal směrem za míčem, ale Hagi nenamířil přihrávku dokonale. Němci se ubránili prvnímu nákopu hráčů ve žlutých dresech.
2'
Německo si přihrává na vlastní polovině a snaží se něco vytvořit.
1'
O úvodní výkop se postarali Němci. Rumuni však první nebezpečí po levé straně Německa odvrátili a zahráli míč do zámezí.
1'
Už před zápasem víme, že Rumunsko bude mít převahu. Zatím však v hledišti a za pár minut uvidíme, jestli také na hřišti.
Oba týmy už jsou připraveny v útrobách stadionu v Boloni. Němci nastupují v tradičních bílých dresech, zatímco Rumuni navlékli tradiční barvy žluté. Před úvodním výkopem ještě uslyšíme hymny.

Německo: Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Mittelstädt – M. Eggestein – Neuhaus, Dahoud, Öztunali – Waldschmidt, Amiri.
Náhradníci: Schubert, F. Müller – Nmecha, Richter, J. Eggestein, Anton, Serdar, Uduokhai, Koch, Maier, Löwen.

Rumunsko: Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – Cicaldau, T. Baluța – Man, Hagi, Ivan – Puşcaş.
Náhradníci: Vlad, Căbuz – Boboc, Coman, Petre, Grigore, Dragomir, Ghiță, Nedelcu, Rus, Olaru, Ciobanu.

Rozhodčí: Grinfeld – Yarkoni, Hassan (všichni Izrael).
NĚMECKO

Německo pravidelně patří v juniorské kategorii mezi nejlepší týmy v Evropě. Jinak tomu není ani letos, protože Die Mannschaft postoupil mezi nejlepší čtyři celky ME. Poslední Mistrovství Evropy této kategorie Němci vyhráli, tak v letošním roce se pokusí svůj triumf obhájit. Německo vyhrálo základní skupinu B. Za sebou nechalo Srbsko, Rakousko a také Dánsko. Svůj postup do semifinále svěřenci trenéra Kuntze zpečetili remízou s Rakouskem 1:1 a hlavně předchozí výhrou 6:1 nad Srbskem. Hlavními personami tohoto výběru jsou hráči jako Alexander Nübel, Jonathan Tah, Mahmoud Dahoud nebo Luca Waldschmidt.
RUMUNSKO

Fotbalisté Rumunska mají k dispozici mládežnickou generaci, ze které mohou v budoucnu těžit také na seniorské úrovni. V základní skupině získali Rumuni 7 bodů a v tabulce za sebou nechali Anglii, Chorvatsko a také postupující Francii. Rumunsko se v základní skupině mohlo pyšnit vynikající ofenzívou, jelikož už v úvodních dvou utkáních skupiny vstřelilo 8 branek. Závěrečný zápas s Francií skončil bezbrankovou plichtou, která poslala do další fáze oba týmy. Tým kouče Radoie se mohl už v kvalifikaci spolehnout na elitního střelce své kategorie George Pușcașe, jenž v jedenácti zápasech vstřelil 9 branek. Spolehlivost dodává na opačném konci hřiště také brankář Radu.
Krásné čtvrteční odpoledne při sledování textového přenosu ze semifinálového utkání ME do 21 let. V prvním semifinále se střetnou týmy Německa a Rumunska. Utkání začíná v 18:00. O necelé tři hodiny později pak odstartuje utkání mezi Španělskem a Francií, které nám sdělí druhého finalistu.