EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Slovinsko - 30. března 2021   21:00

Itálie
Itálie
10' Maggiore  • 19' Raspadori (Ranieri) • 25' Cutrone  • 50' Cutrone (Raspadori)
4:0
(3:0)
Slovinsko
Slovinsko
Itálie
Carnesecchi – Lovato (54. Marchizza), Gabbia, Ranieri – Bellanova (54. Zappa), Frattesi, Pobega (73. Pirola), Maggiore, Sala – Raspadori (73. L. Colombo), Cutrone (C) (86. Frabotta).
Plizzari, Cerofolini – Frabotta, Marchizza, L. Colombo, Pirola, Zappa.
Frankowski – Winkler, Golis (POL)
Ljudski vrt - Maribor
Slovinsko
Vekič – Žinič, Brekalo (46. Stojinović), Karić, Kolmanič (81. Ploj) – Matko, Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec (46. Svetlin) – Elšnik (C) (46. Petrovič), Medved (71. Celar).

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera!
Italové dnes neponechali nic náhodě a postup do čtvrtfinále si zajistili hladkou výhrou nad domácím Slovinskem. Squadra azzura duel v podstatě rozhodla už v úvodní půlhodině. Po trefách Giulia Maggioreho, Giacoma Raspadoriho a Patricka Cutroneho z penalty vedli 3:0. A to ještě Cutrone v závěru úvodního dějství další pokutový kop neproměnil. Náladu si však italský kapitán napravil v úvodu druhé půle, kdy se krásně trefil do šibenice. Sám pak mohl zkompletovat i hattrick, další dvě jeho velké příležitosti však dokázal zneškodnit brankář Vekič, jenž Slovinsko uchránil od potupnějšího debaklu. Itálii jistě mrzí ztráta Riccarda Marchizzy, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě a navíc to pro něj bylo už druhé vyloučení na šampionátu.
Ze standardní situace už Slovinci nic nevytěžili. Itálie tak vítězí 4:0 a postupuje do čtvrtfinále jako druhý tým tabulky skupiny B. Z prvního místa jde dál Španělsko, které zdolalo 2:0 český výběr. Ten obsadil konečné třetí místo, Slovinci tabulku uzavírají s jediným bodem.
90+3'
90+3'
Slovinci budou rozehrávat standardní situaci. Rozhodčímu se nelíbilo počínání Gianluci Frabotty před jejím rozehráním a tak si italský obránce ještě prohlédl žlutou kartu.
90+2'
Matteo Gabbia se z pozice stopera ocitl někde na místě ofenzivního záložníka při napadání slovinské rozehrávky. Tam fauloval, rozehrávat tak bude pořadatelský tým.
90+1'
Tak ještě ano. Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda sudí ještě bude prodlužovat rozhodnutý duel nějakým nastavením.
88'
V modrém hrající Itálie i o deseti kontroluje míč. Je znát, že tato fotbalová země je herně přeci jen jinde než malé Slovinsko.
87'
Italský trenér raději stáhl ze hřiště kapitána týmu. Asi se bál, že i Cutrone by se při štěstí Squadry azzury mohl nechat vyloučit.
86'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Gianluca Frabotta.
84'
Davide Frattesi se ocitl sám před Vekičem. Slovinský brankář se rychle dostal do jeho blízkosti a připsal si další výborný zákrok!
82'
Italové ani dnes nedohrají bez vyloučení! Ze hřiště navíc musí Riccardo Marchizza, který viděl červenou kartu už v úvodním zápase s Českem. Dnes přišel na trávník až v 54. minutě, přesto stačil dostat dvě žluté karty. Tu druhou uviděl za šlapák na Matka.
82'
Španělé vedou nad Českem už 2:0. Zdá se, že situace ve skupině B je rozhodnuta.
81'
Vynucené střídání na straně Slovinska. Žan Kolmanič odstoupil pro zranění, nahradil ho Aljaž Ploj.
79'
Od ještě většího přídělu ochraňuje svůj tým brankář Vekič. Ten na konci prvního poločasu chytil Cutronemu penaltu. Po změně stran pak zneškodnil dvě tutovky stejného hráče.
76'
Další šance Patricka Cutroneho! Dobře umístěnou hlavičku italského kapitána vyrazil skvělým zákrokem Igor Vekič.
75'
Žlutou kartu dostává Adam Gnezda Čerin (Slovinsko).
74'
Dva rohy v krátkém sledu zahrával novic na hřišti Colombo. Slovinci se ubránili.
73'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Lorenzo Pirola.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Lorenzo Colombo.
73'
Patrick Cutrone se ani teď nedočkal hattricku! Davide Frattesi mu přízemním centrem z pravé strany připravil tutovku, ovšem Cutrone z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vekiče! Míč pak odhlavičkoval na roh Stojinović.
73'
Italští fotbalisté v poklidu kombinují a nechávají Slovince běhat bez míče.
72'
Španělsko se ujalo v souboji s Českem vedení. S nadějemi na postup lvíčat to tedy vypadá už hodně špatně. Do čtvrtfinále půjdou s největší pravděpodobností Španělé a Itálie.
71'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Medved, přichází Žan Celar.
69'
Marco Sala poslal z pravé strany do pokutového území hezký centr. Našel hlavu Patricka Cutroneho, který ale bránu minul a navíc byl v ofsajdu.
67'
Střely na bránu – 6:1
66'
Ten zahrával Gnezda Čerin, Italové jeho centr odvrátili.
65'
Slovinci se přeci jen osmělili. Jistě využívají i toho, že jejich soupeř už nikam nespěchá. Centr Žana Kolmaniče byl odvrácen na roh.
63'
Žan Medved dostal dobrou přihrávku do běhu na levé křídlo. Situaci řešil nástřelem na zadní tyč, kam mu nabíhal Dejan Petrovič. Ten ale na balón nedosáhl a tak se bude jen kopat od brány Squadry azzuri.
61'
Hodina hry je za námi. Italové směřují za vysokou výhrou a postupem. O tom, kdo je doprovodí dál, se rozhoduje v duelu Španělska s Českem. Tam se skóre stále nepohnulo.
59'
Teď se míč dostal na hranici pokutového území, kde ho pohotově z otočky napálil směrem na bránu Adam Gnezda Čerin. Nemířil špatně, pravou tyč ze svého pohledu minul tak o metr.
58'
Nebezpečně vypadající akce Slovinka. Hráči spolupořadatelské země nakonec protlačili míč za obranu, za níž spěchal Aljoša Matko. Před ním však stačil balón odkopnout do autu brankář Carnesecchi.
57'
Italové měli k dispozici rohový kop. Centr Raspadoriho slovinská obrana odvrátila.
55'
Riccardo Marchizza se neuvedl na hřišti úplně nejlépe. Za zákrok na Matka vyfasoval žlutou kartu.
54'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Riccardo Marchizza.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Gabriele Zappa.
54'
Příležitost Slovinců. Po rohovém kopu Kolmaniče hlavičkoval na zadní tyči Žan Zaletel. Bránu ale minul.
52'
Za hattrickem se hnal Cutrone. Italský kapitán byl zastaven praporkem pomezního – ofsajd.
51'
Aljoša Matko (Slovinsko) si vyšlápl na Salu a dostal za to žlutou kartu.
50'
Itálie právě vstřelila branku!
Utkání směřuje k debaklu Slovinců! O svých fotbalových kvalitách teď všechny přesvědčil PATRICK CUTRONE, který se opřel do míče z nějakých 20 metrů a vymetl pavučiny v levé šibenici z pohledu marně letícího brankáře Vekiče – 4:0.
49'
Giacomo Raspadori spadl v pokutovém území a podíval se na rozhodčího. Ten se rozhodl třetí penaltu proti Slovinsku neodpískat.
48'
Slovinci nezahájili druhou půli nějak přehnaně aktivně. Italové drží míč na vlastní polovině, soupeř napadá jen ve dvou hráčích.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Nik Prelec, přichází Tamar Svetlin.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází David Brekalo, přichází Dušan Stojinović.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Timi Max Elšnik, přichází Dejan Petrovič.
46'
Průběžné skóre tohoto utkání znamená, že český tým musí vyhrát nad Španělskem, pokud chce postoupit. Po úvodním dějství hrají svěřenci kouče Krejčího s fotbalovým gigantem bez gólů.
První poločas zvládli Italové skvěle. Nad Slovinskem vedou 3:0 a směřují do čtvrtfinále EURA do 21 let. Slovinci přitom začali odvážně, ale v 10. minutě jim zasadil první úder Giulio Maggiore, který využil špatného odkopu obránce soupeře. V 19. minutě pak dostal krásnou přihrávku za obranu Giacomo Raspadori, který svůj únik proměnil a zmar spolupořadatelské země pak dokonal proměněnou penaltou Patrick Cutrone. S pořádající zemí pak mohlo být i hůře. Krátce před přestávkou totiž zahrával Cutrone další pokutový kop, ale tentokrát ho vychytal brankář Vekič.
45+1'
45'
Patrick Cutrone naplnil starou fotbalovou pravdu, že faulovaný hráč by penaltu zahrávat neměl! Jeho přízemní střelu totiž dokázal Igor Vekič vyrazit pravou rukou!
44'
Penalta pro Italy! Patrick Cutrone se ocitl před brankářem Vekičem, který ho ve snaze vypíchnout mu míč podrazil!
43'
Giacomo Raspadori se dostal s míčem až za postranní čáru. Postupovat dopředu tak nemůže a vhazovat bude Slovinsko.
42'
Timi Max Elšnik si počínal nedovoleně proti Maggioremu. Opět rozehrávají Italové.
40'
U italské střídačky je ošetřován Matteo Lovato. Zdá se ale, že se brzy vrátí do hry. Ta pokračuje i bez něho.
38'
Po následném rohu fauloval Žan Medved. Míč uvede do hry Carnesecchi.
37'
Slovinci se dostali do své první gólové šance! Aljoša Matko si v pokutovém území pohrál s Gabbiou a ocitl se sám před Carnesecchim. Italský brankář předvedl skvělý zákrok levou nohou, kterou proti míč vytrčil a vytěsnil ho vedle své vzdálenější tyče!
36'
V souběžně hraném utkání mezi Českem a Španělskem gól nepadl. To by za současného vývoje zápasů znamenalo postup Španělů a Italů.
34'
David Brekalo fauloval Raspadoriho a obdržel za svůj zákrok žlutou kartu.
32'
Útočný faul Nika Prelece na Lovata. Míč pro Italy.
31'
Teď se Slovinsko snaží alespoň aktivně napadat a to přineslo úspěch v podobě zisku míče na půlící čáře.
29'
Minulostí je energický vstup Slovinců do utkání. Domácí tým je otřesen vývojem duelu, se kterým už jen těžko bude něco dělat.
27'
Aljoša Matko zůstal ležet na trávníku po střetu s Gabbiou. Rozhodčí ale neviděl nic, co by se mělo posuzovat jako nedovolený zákrok.
25'
Kapitán Itálie PATRICK CUTRONE pokutový kop proměnil! Brankář Vekič sice vystihl směr jeho střely, ale míč směřoval přesně k tyči a tak na něj strážce slovinské svatyně nedosáhl.
24'
Italové budou kopat penaltu! Žan Zaletel v šestnáctce fauloval Davideho Frattesiho.
21'
S nadějí Slovinska na postup to už vypadá špatně. Vedení Itálie znamená také to, že čeští fotbalisté musejí v souběžně hraném duelu porazit Španělsko, pokud chtějí postoupit.
19'
Italové zvyšují na rozdíl dvou gólů! Luca Ranieri vysunul krásným pasem GIACOMA RASPADORIHO, který z levé strany utíkal sám na domácí bránu a obstřelem k bližší tyči překonal vybíhajícího Vekiče – 0:2.
17'
Cutrone si zpracoval míč rukou a je tedy pískáno proti Italům.
15'
Vypadá to, že hráči Itálie se po vstřeleném gólu uklidnili a začínají hru ovládat.
14'
Na pravé straně se snažil prosadit Raoul Bellanova, kterého fauloval Nik Prelec. Italové tak zůstanou u míče.
12'
Italové tedy zápas přes pasivnější úvod dobře rozehráli. Připomínám, že výhra by jim dala jistotu postupu. To platí o Slovincích.
10'
Několik po sobě jdoucích chyb domácích vedlo ke gólu v jejich síti! Nejprve se po nedůrazném odkopu dostal ke střele z nějakých 18 metrů Tommaso Pobega. Brankář Vekič míč vyrazil ke svým obráncům, kteří ale opět chybovali, jeden z nich balón odehrál jen na levou stranu šestnáctky k GIULIOVI MAGGIOREMU a ten ranou na zadní tyči gólmana Slovinska překonal.
8'
V ofsajdu byl přistižen hostující útočník Patrick Cutrone. Zaútočit mohou zase Slovinci.
7'
Až teď se hráči Squadry azzury usazují s míčem na útočné polovině a zkoušejí postupnou kombinaci.
6'
Italové se v úvodu jen brání. Slovinci vysoko napadají a dělají soupeři problémy. Trochu nečekaný úvod.
4'
Míč propadl za italskou obranu přes Gabbiu, Žan Medved ale věděl, že je v ofsajdu a tak balón pustil do autu. Slovinci vhazují.
4'
Slovinci začali aktivně. Po zablokované střele Elšnika zahrávali další roh. Po něm boxoval balón do bezpečí brankář Marco Carnesecchi.
3'
Ten zahrál Žan Kolmanič jen na prvního bránícího hráče.
2'
Standardní situace Slovinců. Na centrovaný míč si naskakoval David Brekalo, italská obrana míč odvrátila na roh.
1'
Slovinci měli k dispozici úvodní rozehrávku. Řešili to dlouhým nákopem, který nedoběhl Timi Max Elšnik.
1'

Itálie: Carnesecchi – Lovato, Gabbia, Ranieri – Bellanova, Frattesi, Pobega, Maggiore, Sala – Raspadori, Cutrone (C).
Náhradníci: Plizzari, Cerofolini – Frabotta, Marchizza, L. Colombo, Pirola, Zappa.

Slovinsko: Vekič – Žinič, Brekalo, Karić, Kolmanič – Matko, Zaletel, Gnezda Čerin, Prelec – Elšnik (C), Medved.
Náhradníci: Türk, Leban – Rogelj, Stojinović, Gorenc, Horvat, Petrovič, Celar, Svetlin, Ogrinec, Kolobarić, Ploj.

Rozhodčí: Frankowski – Winkler, Golis (POL).
Italové budou postrádat vykartované trio Gianlucu Scamaccu, Nicola Rovellu a Sandra Tonaliho. Slovinsko nastupuje kompletní.
Itálie:
Fotbalisté Itálie uhráli v obou svých zápasech na ME remízy. V prvním utkání plichtili 1:1 s Českem. Po půlhodině hry sice otevřel skóre Gianluca Scamacca, ovšem v 75. minutě si dal vlastní gól Maggiore. Italové pak znervózněli a dokonce jim byli vyloučeni dva hráči. Následně uhráli bezgólovou remízu ze Španělskem. V nervózním závěru zase došlo na červené karty. Opět dvě obdrželi Italové, jednu Španělé.

Italové přivezli některé zajímavé hráče. Za zmínku stojí stoper Matteo Gabbia, záložník Sandro Tonali (oba AC Milán), či útočník Valencie Patrick Cutrone.
Slovinsko:
Spolupořadatel šampionátu musí porazit Itálii, pokud chce postoupit do čtvrtfinále. Už teď je jisté, že remíza by byla málo. Na úvod turnaje Slovinci nestačili na favorizované Španěly, kterým podlehli 0:3. Poté ale obrali o body český výběr, se kterým remizovali 1:1. Slovinsko v tomto zápase dokonce dlouho vedlo po zásahu útočníka Mariboru Aljoši Matka. Vyrovnávací gól padl až v 86. minutě, kdy si dal vlastňáka Nik Prelec.

V kádru Slovinska nalezneme několik hráčů ze zahraničních klubů. Za zmínku stojí záložník Dejan Petrović z Rapidu Vídeň, který už nastoupil i za reprezentační áčko. To platí i o Adamovi Gnezdovi Čerinovi z chorvatské Rijeky. V Itálii působí Nik Prelec (Sampdoria), Žan Celar (Cremonese) a náhradní brankář Martin Turk (Parma). Za zmínku stojí i kmenový hráč Slovanu Bratislava Žan Medved, který je momentálně na hostování v polské Wisle Krakov.
Tabulka skupiny B:
1. Španělsko – 5b (3:0)
2. Česko – 2b (2:2)
3. Itálie – 2b (1:1)
4. Slovinsko – 1b (1:4)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Na EURU do 21 let se ve středu večer odehrají závěrečné zápasy „české“ skupiny B, ve které je postupová situace zcela otevřená. Já Vás provedu soubojem mezi Itálií a domácím Slovinskem. Zde platí, že vítěz bere vše, tedy postup do čtvrtfinále. Italům by pak mohla za určitých okolností stačit i remíza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.