EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Island - 25. března 2021   18:00

Rusko
Rusko
32' Čalov  • 42' Tiknizjan (Čalov) • 45+2' Zacharjan (Čalov) • 53' Makarov
4:1
(3:0)
Island
Island
59' Gudjohnsen  (W. Willumsson)
Rusko
Maksimenko – Maslov (61. Golubjov), Divejev, Jevgeněv, Tiknizjan – Glebov, Obljakov – Makarov (72. Ťukavin), Zacharjan (73. Umjarov), Lesovoj (78. Lomovickij) – Čalov (62. Gruljov).
Meler – Eyisoy, Özkara (TUR)
Alcufer Stadion (Gyor, Maďarsko)
Island
P. Gunnarsson – H. Gunnarsson, Thorkelsson, Leifsson, K. Thórdarson – W. Willumsson (84. Finnsson), S. Thórdarson, Hauksson – Jóhannesson (66. Anderson), Gudjohnsen (76. B. Willumsson), Thorsteinsson (85. Ingimundarson).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:1.
Střely mimo: 6:1.
Rohy: 1:1.
Ofsajdy: 0:1.
Fauly: 12:12.
Druhý poločas i celý zápas je již minulostí. Druhé dějství začalo rychlým gólem Ruska, které tak šlo již do vedení 4:0 a vypadalo to, že utkání skončí debaklem. Přesto se Islandu povedlo skórovat a zmírnit tak nepříjemný výsledek. Byla to ale jediná rána na branku v podání seveřanů, kteří i mimo branku vyslali jen jedinou střelu. Utkání tak skončilo spravedlivě vítězstvím jasně lepšího týmu, který do tabulky zapisuje první tři body.
90+3'
90+2'
Utkání se již dohrává, i když i nyní jsme ještě viděli tuhý hlavičkový souboj mezi Umjarovem a Palmasonem Finnurem, který skočil srážkou hlav obou hráčů.
90+1'
Žlutou kartu dostává Nail Umjarov (Rusko).
90+1'
Sudí se nechtěně zapojil do hry a zkazil akci Ruska poté, co se o něj zastavil míč, jenž do vápna posílal Gruljov. Meler se pak týmu omluvil.
90'
Ke druhému poločasu se nastaví ještě tři minutky nad rámec standardní hrací doby.
89'
Obljakov přenechal odražený míč Umjarovovi před pokutovým územím. Ten nemeškal a z první pálil, ovšem jeho rána zamířila doprostřed branky, kde už byl nachystaný Gunnarsson.
88'
Seveřané zahrávali rohový kop. Ten ale skončil velkým neúspěchem, protože Hauksson ve vápně držel jednoho z bránících ruských fotbalistů a sudí odpískal faul.
87'
Tiknizjan si "udělal" dva hráče Islandu kousek od svého vápna. Následně ale míč ztratil a soupeř se dostal do šestnáctky.
86'
Glebov táhl útok po pravé straně podél autové čáry. Následně míč přenesl na druhou stranu, ale Tiknizjan ho poslal ke své brance.
85'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Valdimar Ingimundarson.
84'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Willum Willumsson, přichází Kolbeinn Finnsson.
83'
Nail Umjarov se postavil k rozehrání následné standardky. Volný přímý kop rozehrál dlouhým centrem do vápna, kde si ale míč pokryla obrana soupeře.
82'
Halil Umut Meler tentokrát stál přímo u souboje, do kterého se Thordarson pustil jako utržený ze řetězu. Tady se klidně mohla udělovat karta. Sudí se ale nad Islanďanem slitoval.
81'
Rusové se dostali do tlaku. Předváděli kombinaci podobnou pověstné barcelonské Tiki-Tace. Island absolutně nestíhal, ale nakonec z toho nebyla ani střela na branku.
79'
Umjarov sprintoval po lajně pro míč, který následně chtěl poslat svému spoluhráči do úniku po lajně. Míč ale nestihl předtím, než zapadl za autovou čáru.
78'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daniil Lesovoj, přichází Alexander Lomovickij.
77'
Thorsteinsson se opět s míčem objevil na křídle na levé straně hřiště. Jeho následný centr do vápna ale nebyl z nejlepších.
76'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Brynjólfur Willumsson.
75'
Thorsteinsson to vzal podél autové čáry po levé straně. Sprintoval, ale když viděl, že mu stejně nikdo ze spoluhráčů nenabíhá, nechal toho a zahrál míč do obrany.
74'
Tiknizjan si nabíhal do dobré šance. Kdyby dostal přesnější přihrávku, mohl jít na branku úplně sám. Míč ale odebral soupeř.
73'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Nail Umjarov.
72'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Makarov, přichází Konstantin Ťukavin.
71'
Žlutou kartu dostává Arťom Golubjov (Rusko).
70'
Vjačeslav Gruljov se dostal do vápna a tam i k míči. Následně po kontaktu s protihráčem upadl k zemi. Sudí ale okamžitě rozhodl, že tohle penalta nebude.
69'
Najair Tiknizjan zatáhl protihráče za dres a stáhl ho k zemi. Tady se klidně moha udělovat žlutá karta, rozhodčí se ale smiloval.
68'
To už vypadalo velmi nadějně. Obljakov si seběhl pro míč a následně se na hranici velkého vápna zbavil dvou hráčů. Pořád ale vylepšoval a vylepšoval pozici, až mu míč nakonec vyl odebrán.
66'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ísak Bergmann Jóhannesson, přichází Mikael Anderson.
65'
Vjačeslav Gruljov si naběhl na míč a z pokutového území vyslal pozemní ránu, která letěla jen kousek vedle pravé tyčky islandské branky.
64'
Denis Makarov se pokusil protlačit do velkého vápna s míčem. Sudí ale odpískal až přílišnou snahu, která spočívala v útočném faulu.
63'
Tohle byl první ofsajd dnešního zápasu, a to až v 63. minutě. V něm se octl Sveinn Aron Gudjohnsen. Sudí udělil míč soupeři i přes protesty seveřanů.
62'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Vjačeslav Gruljov.
61'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Pavel Maslov, přichází Arťom Golubjov.
59'
Tak přece jen se prosadili i seveřané, a to ve velmi dobrou chvíli. Rusko si už myslelo, že proti Islandu si může dovolit cokoliv, ale Willumsson parádně nacentroval míč do vápna, kde číhal SVEINN ARON GUDJOHNSEN, jenž už míč dokázal hlavou usměrnit do branky a dal tak soupeři jasný signál, že ho dnes ještě nesmí odepisovat. Asistence: Willum Willumsson.
58'
Thordarson zkusil poslat dlouhou přihrávku na malé vápno, kde se nacházel jeho spoluhráče, ovšem Rusko si tento prostor pokrylo.
56'
Další faul měl tentokrát na svědomí ruský hráč. Už už to vypadalo, že sudí vytáhne kartu, ale nakonec fotbalistovi jen domluvil.
55'
Ari Leifsson vybojoval ve tvrdém souboji míč, ale následně jeho radost z vyhraného souboje sudí zastavil. Faul.
53'
Rusko s kanonádou nepřestává a tohle už zavání debaklem! DENIS MAKAROV předvedl parádní individuální akci, u které se dokázal prosadit proti několika hráčům soupeře. Ti byli proti jeho kličkám úplně bezmocní a nedokázali zablokovat ani jeho následnou ránu k levé tyči.
52'
Zachrjan se dopustil faulu na Thordarsona, kterého v souboji tvrdě poslal k zemi. Nepříjemný faul sudí "neodmění" kartou.
51'
Island se vůbec nedostává do hry. Rusko kombinuje a seveřané nejsou bezmocní. To zavání další brankou.
49'
Makarov si seběhl na hranici šestnáctky a po obdržení pasu okamžitě z první pálil. Jeho střela ale nabrala směr jen do náruče brankáře Gunnarssona.
48'
Rusko nastoupilo do druhé půle v opravdu vysokém tempu. Vypadá to, že se hráči chtějí trenérovi pořádně předvést.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal do druhého poločasu žádnou změnu. Oba týmy tak nastoupily v sestavách, ve kterých hrály i v poločase prvním.
46'
První poločas je minulostí. Viděli jsme v něm dobrý a útočný fotbal. Hlavně tedy ale ze strany Ruska, kterému se ze začátku nedařilo si vypracovávat šance, ale nakonec dokázalo vstřelit tři branky, z toho dvě dokonce v posledních 10 minutách. Utkání je pravděpodobně rozhodnuto, jelikož Island je dnes opravdu o dost horším týmem.
45+3'
45+2'
Tak přece jen jsme toho v nastaveném času viděli ještě hodně! ARSEN ZACHARJAN předal míč Čalovovi, ten mu ho přenechal před vápnem a Zacharjan postupoval na branku úplně sám. Jednoduše už pak míč do svatyně seveřanů uklidil. Čalov byl i u třetí branky a Rusko si vytvořilo do druhého poločasu skvělý náskok.. Asistence: Fjodor Čalov.
45'
K tomuto poločasu se bude nastavovat jen jedna minutka nad standardní hrací dobu.
44'
Makarov si několikrát přihrál s Lesovojem. Ten po chvíli centroval, ale jeho míč se nedostal k nikomu z hráčů v červených dresech.
42'
Je tu druhá branka! Čalov parádně posunul míč na NAJAIRA TIKNIZJANA, který si seběhl těsně před brankáře, kterého parádním obloučkem při běhu přehodil. Rusko tak vede 2:0, Čalov si připsal už 1+1 a Island má co dělat. Asistence: Fjodor Čalov.
41'
Rusko vyrazilo dopředu, ale postupnou kombinací se nedokázalo dostat k vápnu. Nyní kombinuje u půlící čáry.
39'
Rusko si zatáhlo míč do defenzívy a v rámci obranné linie si ho jednotliví hráči před brankou jen vyměňují krátkými pasy.
38'
Johannesson utíkal k brance jen proti jednomu soupeři. Neměl ale dostatečnou rychlost a míč tak jen poslal za sebe. Ten se nakonec dostal k Thordarsonovi, jenž však pozemní dělovkou o kousek minul levou tyčku.
36'
Stefan Thordarson zkusil dlouhou přihrávkou do pokutového území najít někoho ze svých spoluhráčů. To se mu ale nepovedlo a míč pouze odkopli soupeři.
35'
Žlutou kartu dostává Ivan Obljakov (Rusko). Kapitán týmu poslal soupeře k zemi a následně do něj, i když nechtěně, ještě narazil.
34'
Maslov si šel vyříkat se sudím předchozí situaci. Hlavní arbitr Meler ale jasně viděl, že ruský fotbalista zahrál rukou a nenechal si to vymluvit.
32'
Rusko se dostává do vedení! FJODOR ČALOV zahrál parádní penaltu. Při rozběhu mírně zbrzdil a pak míč poslal do protipohybu brankáře do levé horní části branky. Parádně kopnuto.
31'
Thorkelsson při bránění podrazil svého soupeře a bude z toho pokutový kop ve prospěch Ruska!
30'
Půl hodina hry je za námi. Fotbal se vyrovnal, Island začal hrát o dost lépe, než v úvodu. Rusko si připsalo více šancí, ale žádnou pořádnou jsme zatím neviděli.
29'
Gudjohnsen se s míčem dostal na hranici vápna a chtěl ho přeposlat Thordarsonovi na levou stranu. Do trajektorie se ale postavil Zacharjan a zablokoval pas.
28'
Žlutou kartu dostává Pavel Maslov (Rusko). První kartu v tomto zápase vytáhl hlavní arbitr Meler za velmi tvrdé podražení.
26'
Jon Dagur Thorsteinsson dostal míč a chtěl ho okamžitě obrátit do pokutového území. Namířil ho ale jen na hlavy defenzívy Ruska.
25'
Gudjohnsen se pustil do dalšího souboje a opět to dopadlo faulem Islandu. Ten nyní hraje o dost tvrději, než Rusové, kteří se oproti začátku poněkud uklidnili.
24'
Kolbeinn Thordarson šel do souboje proti ruskému hráči velmi tvrdě. Skončilo to hvizdem sudího, který se po Islanďanovi koukal velmi nehezkým pohledem.
23'
Ve velké šanci se nyní ocitl Fedor Čalov, jenž byl na hranici malého vápna, získal míč a pálil z první. Jeho ránu pod břevno ale odvrátil brankář Gunnarsson
21'
Gunnarsson se objevil na levé straně a vyslal dlouhý centr, který měl mířit na Gudjohnsena. Mířil ale přímo na hlavy ruských obránců.
20'
Thorsteinsson byl v souboji s Glebovem faulován a Meler okamžitě odpískal. Kartu si ale zatím šetří. Island získává míč na kopačky.
19'
Ivan Obljakov vypálil. Jeho rána z dálky letěla kousek mimo levou tyčku. To byla asi zatím největší šance ruského týmu.
18'
Alex Haukson se pustil do souboje z jedním z protihráčů a poslal ho k zemi s až přílišnou tvrdostí. Meler okamžitě píská faul.
16'
Island se trochu rozehrál i směrem dopředu. Johannesson dokonce vystřelil na brankáře, i když to byla hodně pomalá rána, která nemohla skončit brankou.
15'
Glebov poslal velmi zajímavý zatočený centr na malé vápno, tam ale Makarov nedokázal vyhrát hlavičkový souboj a míč nezískal.
14'
Pokus Islandu nebyl moc úspěšný. Gudjohnsen sice dosáhl na míč, který byl centrovaný z rohu. Do souboje o něj šel ale také brankář Maksimenko, který ho nakonec ukořistil.
13'
Thorsteinsson vybojoval první rohový kop v zápase pro seveřany. Míč kopl do Obljakova a ten se od něj odrazil do zámezí.
12'
Thordarson zpracoval míč, který chtěl Makarov přenést vzduchem na Lesovoje. Následně sprintoval dopředu, kde Island zůstává.
10'
Deset minut hry je za námi. Zatím 90% času hraje Rusko. Island se na útočnou polovinu dostal snad pouze jednou, když kopal volný přímý kop.
9'
Jevgeněv si dlouho přihrával krátkými pasy s Divejevem. Následně pak míč přenesl až k vápnu soupeře. Tam si ho ale zpracovala severská obrana.
8'
Rusko hraje velmi nedisciplinovaně Thorsteinsson si vzal na starost volný přímý kop. Míč nacentroval do šestnáctky, ale tam ho nikdo nezpracoval.
7'
Makarov se provinil dalším faulem a Island si tak opět vzal míč na své kopačky. Dokázal se ale dostat jen k půlící čáře a pak ho ztratil.
6'
Island si míč vezme po faulu Zacharjana na Thorsteinssona. Sudí tento faul neodmění kartou, jen hráči připomene pravidla.
4'
Arsen Zacharjan si zpracoval míč a z boku ho nacentroval do vápna. Tam ale našel jen připravenou obranu soupeře.
3'
Rusko je zatím u míče skoro celou dobu. Islandu ho vůbec nepůjčuje a kombinuje okolo pokutového území.
2'
Utkání je již v plném proudu. Rusko je u míče. Dnes zvolilo pro ně velmi klasické červené dresy. Severská družina trenéra Jónnassona oblékla bílou variantu.
1'

Rusko: Maksimenko – Maslov, Divejev, Jevgeněv, Tiknizjan – Glebov, Obljakov – Makarov, Zacharjan, Lesovoj – Čalov.
Náhradníci: D. Adamov, Lomajev – Golubjov, Gruljov, N. Kalugin, Krugovoj, Kulikov, Lomovickij, Sulejmanov, Umjarov, Utkin, Ťukavin.

Island: P. Gunnarsson – H. Gunnarsson, Thorkelsson, Leifsson, K. Thórdarson – W. Willumsson, S. Thórdarson, Hauksson – Jóhannesson, Gudjohnsen, Thorsteinsson.
Náhradníci: E. Ólafsson, Valdimarsson – Anderson, Baldursson, Bjarkason, Finnsson, Fridriksson, Helgason, Ingimundarson, Í. Ólafsson, Pálmason, B. Willumsson.

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Özkara (TUR).
RUSKO U21 vs ISLAND U21

Rusko U21 vstupuje do velmi těžké skupiny na Mistrovství Evropy do 21 let. V skupině není moc považováno za favorita na postup. Favority na postup jsou Dánsko a hlavně Francie. Rusko by ale mohlo překvapit a vzhledem k tomu že postupují dva týmy, tak se pokusit dostat pod sebe alespoň seveřany.

Island U21 je považován za outsidera skupiny. Na ME se dostal díky druhému místu ve skupině 1 v kvalifikaci. Díky tomuto umístění postoupil přes třetí místo v tabulce druhých týmů, kde třeba překvapivě selhalo Polsko nebo Belgie. Pod sebe dostal i Chorvatsko a Rumunsko, které ale taktéž postoupily.