EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Izrael - 25. června 2023   18:00

Anglie
Anglie
15' Gordon (Gibbs-White) • 68' Smith-Rowe (Gibbs-White)
2:0
(1:0)
Izrael
Izrael
Anglie
Trafford – Johnson, Colwill, Harwood-Bellis (C), Garner – Smith-Rowe (70. Elliott), Jones, Gomes (70. Skipp), Madueke (60. Palmer) – Gordon (60. Archer), Gibbs-White (79. Ramsey).
Griffiths, Rushworth – Branthwaite, Thomas, Cresswell.
Obrenovič – Kordež, Kasapovič (SLO) – Kikačeišvili (GEO)
Ramaz Shengelia Stadium, Kutaisi
Izrael
Peretz – Layous (59. Hofmayster), Revivo, Cohen (C), Lemkin, Jaber – Gloukh, Azulay (59. Gorno), Gandelman, Khalaily (46. Hajaj) – Turgeman.
Tzarfati – Morgan, Blorian, Bar, Preda, Abu Rumi, Bilu.

Pokud Anglie prohraje s Německem:
- a zároveň Česko prohraje s Izraelem = postupuje Anglie a o druhém postupujícím rozhodne skóre – Izraelci jsou aktuálně o jednu vstřelenou branku horší než Němci, Češi v tomto případě jistě končí.

Českému týmu stačí k jistotě postupu bod ze závěrečného mače s Izraelem, naopak pokud body nezískáme, na turnaji končíme. Anglie má jistý postup z prvního místa bez ohledu na výsledek posledního kola. Německo může postoupit dál jen v poslední výše vypsané situace, tedy ve chvíli, kdy porazí Angličany maximálně o jeden gól těsněji než Izrael porazí český tým (pokud Češi zabodují, Německo končí). Izrael postoupí automaticky v případě tříbodového zisku, nezískají-li tři body také Němci, pak rozhodně vzájemné skóre.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:10.
Je v uvozovkách dobojováno, dnešní zápas ale mnoho boje nenabídl. V tuto chvíli je již jisté, že Anglie vyhraje skupinu C a postoupí do čtvrtfinále, kde se střetne se druhým celkem ze skupiny A (Gruzie, Belgie, Nizozemsko, Portugalsko), utkání se odehraje od 18:00.

Těžko dnešní zápas popsat jinak než jako šedivý a nudný, mnoho akcí k vidění nebylo, vítěz byl prakticky jasný již od úvodní anglické branky. Domácí v klidu kontrolovali hru, nedokázali však směrem dopředu předvést dostatečnou míru kreativity a tak končí zápas relativně hubeným výsledkem.

To už je za mě pro tento zápas vše, přeji top den všem fanouškům světového fotbalu!
90+4'
90+4'
V závěru zápasu kontrolují Angličané míč na polovině hřiště, neděje se vůbec nic.
90+2'
Obětí tvrdého skluzu se stal Levi Colwill, zdá se, že je naštěstí zdravotně v pořádku.
90+1'
Dnešní mač už se opravdu dohrává jen z povinnosti, ani Izrael už nemá motivaci se tlačit vpřed.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Akce Anglie 3 na 3 je zastavena, Elliot padá před vápnem soupeře, faulován dle sudího nebyl.
88'
Alespoń trochu nadějně působilo snažení Ramseyho, precizně však svůj riskantní skluz v pokutovém území dokázal načasovat Yoav Hofmayster.
87'
Unylý zápas se pomalu chýlí ke svému konci, Izrael zatím ve druhém poločase nedokázala vyprodukovat jediný pokus na branku.
85'
Jacob Ramsey se pokoušel o centr do vápna, nepodařilo se mu ale dostat míč přes blokující obranu.
84'
Pomyslným anglickým žolíkem zdá se být Harvey Elliott, který výrazně rozhýbal ofenzívu a táhne další atak.
82'
Nadějně se rozvíjející britský brejk končí nevydařeným pasem Colea Palmera.
82'
Anglická obrana měla i tentokrát ve hlavičkovém souboji převahu a ani třetí rohový kop zápasu tak pražádné vzrušení nepřinese.
81'
Izrael získává takřka z ničeho rohový kop.
80'
Harvey Elliott se chytře snažil obehrát soupeře ve vápně, po zákroku obránce Izraele jde k zemi, ale ani tentokrát se penalta proti Izraeli pískat nebude.
79'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Jacob Ramsey.
78'
Po několikaminutovém přerušení nutném ke zklidnění emocí na hřišti se dopředu hrnou Izraelci, kteří by logicky rádi s výsledkem ještě něco udělali, anglická obrana je ale nekompromisní.
75'
Atmosféra na hřišti začíná houstnout, žlutou kartu dostává duo Hajaj, Jones. Hajaj fauloval soupeře loktem, Jones následně reagoval příliš agresivně mimo hru, kdy srazil soupeře k zemi a dost možná měl dostat červenou kartu.
73'
Cameron Archer se hnal sám na branku soupeře, Stav Lemkin ho ale dokázal vytlačit z ideálního střeleckého úhlu a Daniel Peretz předvedl výborný zákrok.
72'
Hra pokračuje stále stejným způsobem, Izraeli se nedaří vyvinout dostatečně intenzivní presink a znepříjemnit soupeři jeho tahání času.
71'
Anglie drží balón na vlastní polovině, tři body se rovnají jistotě postupu a to si svěřenci trenéra Carsleyho rozhodně nechtějí nechat ujít.
70'
ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Oliver Skipp.
68'
Anglie právě vstřelila branku!
EMILE SMITH-ROWE se odhodlal k prudké nízké ráně zpoza vápna a svou druhou brankou na turnaji zvyšuje na 2:0. Jde o první střelu na branku ve druhé půli, Angličané celkově vyslali na branku pouze dvě střely, obě gólové.

Asistence: Morgan Gibbs-White.
67'
Kapitán Cohen fauluje Palmera.
66'
Ofenzíva Izraele pokračuje, příliš dlouhý centr na Gandelmana ovšem opět přesouvá míč Angličanům.
65'
Izrael se snažil dostat s míčem na kopačkách dopředu, míč ovšem byl soupeřem z jejich kopaček odejit.
64'
Dlouhý pas vzduchem na Gibbse-Whitea končí pouze odkopem od branky.
64'
Centr soupeře dobře vyboxoval Daniel Peretz.
63'
Zajímavý náběh kupředu předvedl Emile Smith-Rowe, za cenu standardní situace pro soupeře ho zastavil nováček na hřišti Yoav Hofmayster.
62'
Střídání jsou konečně hotová, Angličané si zase jenom vyměňují míč na vlastní polovině.
60'
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Cole Palmer,
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Cameron Archer.
59'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Eitan Azulay, přichází Idan Gorno,
ze hřiště odchází Hisham Layous, přichází Yoav Hofmayster.
58'
Zajímavě se dopředu tlačil Madueke, Gil Cohen ovšem dokázal míč zblokovat. Následná izraelská protiakce, kterou táhl Oscar Gloukh, končí pouze lehkým zákrokem Trafforda.
57'
Do vápna se snášel centrovaný míč, lapit ho dokázal bez potíží Peretz.
56'
Útok Anglie pokračuje, stále chybí jakýkoliv moment překvapení.
55'
Anglie kombinuje nyní až v útočné polovině, vinou statičnosti kombinace je však obrana Izraeli zformovaná natolik precizně, že ofenzíva Anglie nikam nevede.
54'
Zdravotní problémy má Gibbs-White.
53'
Další anglický pád v pokutovém území, ani po zákroku na Maduekeho sudí penaltu pískat nehodlá.
52'
Alespoň trochu snahy do útočení teď dali Angličané, z akce, kterou převážně táhl Gibbs-White, není ale ani střelecký pokus.
51'
Anglie drží míč na vlastní polovině, zápas má teď až neuvěřitelně pomalé tempo.
50'
Oba týmy opět předvádějí jen střídající se pasáže statické kombinace na obou stranách.
49'
Dobrou střeleckou pozici měl Madueke, ránu z úhlu poslal ovšem poměrně výrazně mimo.
48'
Právě Lemkin je nyní jedním z hráčů zapojených do izraelské kombinace na vlastní polovině.
47'
Anthony Gordon padá k zemi v izraelském pokutovém území, zákrok Lemkina se sudí rozhodl nepískat. Z opakovaných záběrů je patrné, že Gordon celou situaci značně přihrál, ne-li zcela nafilmoval.
46'
ze hřiště odchází Anan Khalaily, přichází Ilay Hajaj.
46'
První poločas je u konce, mnoho fotbalové krásy bohužel nenabídl. Anglie aktuálně vede 1:0 zásluhou gólu Anthonyho Gordona z patnácté minuty, vedení je to zasloužené, jelikož Izrael kromě dvou šancí v poslední pětiminutovce nepředvedla směrem dopředu takřka nic. Celkově sledujeme hodně opatrné utkání, k vidění byla pouze jedna střela na branku na každé straně.

Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
45+1'
45+1'
Eitan Azulay vypálil moc hezky, Trafford kroucenou střelu k tyči vyrazil na rohový kop, ten už sudí rozehrát nenechá.
45'
Ben Johnson dostává žlutou kartu za faul na Jabera těsně před anglickým vápnem. Hodně zajímavá standardní situace pro hosty!
44'
Míč je odevzdán Izraelcům, ani ti však zatím žádné vzrušení negenerují.
43'
Anglie drží balón na vlastní polovině.
42'
Největší izraelskou šanci zápasu měl právě Dor Turgeman, který nebyl bráněn s dostatečnou mírou intenzity a podařilo se mu dostat se k hlavičce. Ta jde ovšem výrazně mimo.
41'
Nic z toho není ani tentokrát, slovinský sudí píská útočný faul Maduekeho.
40'
Uspávací série přihrávek umožnila trochu volného prostoru sehnat Gibbs-Whiteovi, který se prodírá kupředu.
39'
Rychle, ale nedostatečně kvalitně teď rozehráli svou standardku hosté, žádné nebezpečí se jim vyprodukovat nepodařilo.
38'
Poté, co Smith-Rowe prohrál u rohového praporku souboj s Khalailym, získává Izrael rohový kop.
37'
Přihrávky Izraelcům zatím trochu haprují, ve spojení s výtečnou anglickou obranou se tak směrem dopředu hostům nedaří, zatím jsme od Izraele neviděli jedinou střelu na branku.
36'
Ofsajd a zároveň faul loktem dokázal nyní zkombinovat Dor Turgeman.
35'
Nadějný dlouhý míč na Gloukha dokázal zastavit Hardwood-Bellis.
34'
Gordon hledal vzduchem Maduekeho, hlavičkový souboj ale skončil ve prospěch Roye Reviva.
33'
Pokažená přihrávka vrací míč Anglii, ta opět pokračuje sérií přihrávek na jistotu.
32'
Nyní jsou u balónu hosté v modrých dresech. kombinace ovšem probíhá pouze na vlastní polovině.
31'
Gomes našel míčem za obranu Smithe-Rowea, jeho zpracování nebylo však dostatečně kvalitní a výsledkem je tak pouze odkop od branky.
30'
Stále pokračuje poněkud uspávající anglická kombinace, dobře zformovaná izraelská obrana zatím žádné příležitosti soupeři nenabízí.
29'
Angličané drží zatím míč ve dvou třetinách případů, děje se tak i nyní.
28'
Drobné zdravotní obtíže má po přistrčení Jabera také Anthony Gordon.
27'
Další zdravotní problémy Johnsona, nyní ho fauloval Dor Turgeman.
26'
Centr Bena Johnsona jde pouze za brankovou čáru, Johnson si navíc přivodil zranění nohy.
25'
Výborný presink Angličanů přináší zisk míče v blízkosti Peretzovi branky.
24'
Snaha o rychlý kontr, kterou vedl Noni Madueke, končí pouze autovým vhazováním Izraele.
23'
Daleký nákop Peretze skončil až u Trafforda, následně se k ohromně nepřesné střele z dálky dostal Omri Gandelman.
22'
Obrana hostí byla při této standardce silnější než tým soupeře, jediným výsledkem je zblokovaná rána Gordona zpoza vápna.
21'
Rohový kop pro Anglii získal Morgan Gibbs-White.
20'
Angličané kombinují na útočné polovině.
19'
Dlouhý míč z izraelských kopaček postrádal přesnost a bez jakékoliv námahy ho odebírá James Trafford.
18'
Centr Maduekeho na Bena Johnsona končí pouze nepřesným zpracováním a odkopem od branky.
17'
A jsou to opět Angličané, kdo drží balón a může usilovat o proměnění dalších svých ofenzivních ambic.
15'
Anglie právě vstřelila branku! Na přelomu patnácté a šestnácté minuty je tu první branka zápasu, po výborném centru Gibbse-Whitea se hlavou prosazuje ANTHONY GORDON. Parádní trefa anglického záložníka situaci pro Izrael v dnešním zápase velmi výrazně komplikuje.

14'
Hisham Layous se snažil vybojovat rohový kop, opět se ale může radovat Garner.
14'
Rána Omriho Gandelmana končí na blokujícím anglickém obránci.
13'
Nepřesný pas Cohena odevzdal nakrátko míč soupeři, ten však taktéž ztrácí.
13'
Svůj skluz Garner načasoval perfektně i tentokrát, poslední minutky jsou každopádně překvapivě v režii outsidera.
12'
Aut do pokutového území dokázal zastavit James Garner, následuje faul Jabera.
11'
Zajímavý útočný aut pro hosty.
10'
Izraelci pomalu vystrkují růžky, založit protiútok se pokoušel Hisham Layous.
9'
Gordon nebezpečně přihrával pod sebe, izraelský kapitán Gil Cohen předvedl výborný defenzivní zákrok a následně zblokoval anglickou střelu z větší vzdálenosti.
8'
U míče byli chvíli také hosté, hlavička Dora Turgemana vrací ovšem míč rychle soupeři.
7'
Složitou situaci měl teď v obraně Roy Revivo, jen tak tak se dokázal vymotat z komplikací ve vlastním vápně.
6'
Domácí zatím jednoznačně kontrolují hru, kombinují na útočné polovině.
5'
Wow, další šance pro anglické mladíky, Anthony Gordon nabíhal na parádní pas za obranu, golman Maccabi Tel Aviv byl však rychlejší.
4'
Z gólu se radoval Emile Smith-Rowe, jeho pohledná patička však přišla z ofsajdové pozice. Na šampionátu není k dispozici VAR, rozhodnutí sudích je ovšem podle opakovaček zcela správné.
3'
Další perspektivní narážečku startoval Emile Smith-Rowe, Anglie zatím působí velice nebezpečně.
2'
Aktivnější vstup do zápasu má nepřekvapivě Anglie, po zajímavé narážečce Gibbse-Whitea s Anthonym Gordonem musel zakročit Daniel Peretz.
1'
Zajímavostí je, že oba kouči se potkali již v roce 2015, kdy proti sobě jejich celky nastoupili v druhé anglické lize (Brentford x Charlton Athletic). Tam se radoval trenér Carlsey, který vedl Brentford, kteroužto porážkou ztratil Guy Lozon své angažmá.

Anglie: Trafford – Johnson, Colwill, Harwood-Bellis (C), Garner – Smith-Rowe, Jones, Gomes, Madueke – Gordon, Gibbs-White.
Náhradníci: Griffiths, Rushworth – Branthwaite, Thomas, Cresswell, Skipp, Elliott, Palmer, Ramsey, Archer.
Trenér: Lee Carsley

Izrael: Peretz – Layous, Revivo, Cohen (C), Lemkin, Jaber – Gloukh, Azulay, Gandelman, Khalaily – Turgeman.
Náhradníci: Tzarfati – Morgan, Blorian, Bar, Hajaj, Preda, Abu Rumi, Hofmayster, Bilu, Gorno.
Trenér: Guy Lozon

Rozhodčí: Obrenovič – Kordež, Kasapovič (SLO) – Kikačeišvili (GEO).