Carnesecchi – Okoli, Lovato, Scalvini (76. Cancellieri) – Bellanova (71. Cambiaso), Rovella (71. Miretti), Tonali (C), Ricci, Parisi – Pellegri (62. Colombo), Gnonto (62. Cambiaghi).
Cluj Arena
Norsko
Klaesson – Sebulonsen, Heggheim, Daland, Wolfe (81. Kamanzi) – Evjen (58. Nusa), Kitolano (81. Zafeiris), Hove, Ceïde (70. Sahraoui) – Jatta (58. Bobb), Botheim (C).
Christiansen, Sandberg – Mannsverk, Hjelde, Rösler, Solbakken, Christensen.

Italové zaslouženě prohrávají s Nory. Dnes nepodali vůbec dobrý výkon. Působili hodně profesorsky. Jako kdyby až moc spoléhali na to, že Francie zvládne svůj duel se Švýcarskem, což se také stalo. Nicméně po gólu Botheima byla Itálie na chvíli z turnaje venku kvůli tomu, že vstřelila méně branek než Švýcarsko. Jenže Švýcaři v závěru dvakrát inkasovali a tím se připravili o čtvrtfinále.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:18.
90+6'
90+5'
Sahraoui si zpracoval přihrávku z pravé strany ve vápně rukou, jinak by byl ve velké šanci.
90+4'
Žlutá karta pro tým Itálie (Matteo Cancellieri).
90+4'
Střelu pod vyskakující zdí vyrážel přesouvající se Carnesecchi na své levé straně.
90+3'
Norové budou kopat standardku z dvaadvaceti metrů.
90+2'
Tonaliho nebezpečný centr z pravé strany proskákal malým vápnem, následovala ztráta Dalanda.
90'
Lovato se svíjí na zemi potom, co si jej obhodil Sebulonsnen a fauloval.
89'
Norsko odvrátilo centr z levé strany a vhazovat bude Lovato pod sebe na brankáře.
87'
Italové možná polevili pod dojmem toho, jak se vyvíjí zápas Švýcarsko – Francie a nyní byli pod tlakem mnohem lépe hrajících Norů.
86'
Italové vysoko presovali a potom mohli zaútočit středem, kde ale utekl míč Colombovi.
85'
Italové přežili roh a Carnesecchi bude vykopávat.
85'
Norové šli do otevřené obrany, Nusa si navedl míč kolem Parisiho na pravé straně na levačku a zakončil mezi dvěma na bližší tyč, kde se činil Carnesecchi rukama.
82'
Francie vede 4:1 a zdá se, že Italové postoupí, byť si to tedy svým dnešním výkonem pořádně zkomplikovali.
81'
Italové prodloužili roh z pravé strany u přední tyče až na zadní tyč, ale pak z malého vápna zakončil Cambiaghi do horní tyče, přitom norská brána byla zcela prázdná a Klaesson v roli diváka.
81'
Střídání v týmu Norsko:
ze hřiště odchází Joshua Kitolano, přichází Christos Zafeiris,
ze hřiště odchází David Wolfe, přichází Warren Kamanzi.
80'
Kitolano se zvedl a kulhá a dál to nepůjde.
79'
Někoho z Norů vzaly ve vápně křeče a bude ošetřovaný.
78'
Francie vede o dvě branky a v tuhle chvíli Itálie postupuje, protože má o gól lepší skóre než Švýcarsko.
77'
Tak nějak se začíná rýsovat závěrečný tlak Italů.
76'
Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Matteo Cancellieri.
76'
Sahraoui nedokázal přihrát šajltí a při kontru šel Cambiaghi jeden na jednoho zleva, jenže okolo Heggheima vypálil nad branku.
75'
Bobb motal Italy a Norové pak pokračovali na levé straně, nepřesný centr Nusy skončil vedle brány.
74'
Okoli hlavičkoval výrazně vedle pravé tyče. Nicméně Italové si evidentně uvědomují, že je čas zapnout.
73'
Tonali přenesl hru na levou stranu na běžícího Cambiaghiho, ten chtěl střílet mezi nohama Heggheima na zadní tyč. Vybojoval alespoň roh.
72'
Nahrávka po pravé straně byla až moc dlouhá, Sahraoui hrál již za italskou bránou.
71'
ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Andrea Cambiaso,
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Fabio Miretti.
70'
Italové měli připravené dvojí střídání, ale ještě se něco řešilo.
70'
ze hřiště odchází Emil Ceïde, přichází Osame Sahraoui.
69'
Norové hrají s mnohem větším nasazením a Italové se chovají hrozně profesorsky.
68'
Francie se ujala vedení 2:1, ale jelikož Italové prohrávají, tak nadále nepostupují kvůli menšímu počtu vstřelených branek.
65'
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové si ten gól za aktivitu v posledních minutách zasloužili a možná, že to bude takový budíček pro Italy! Nusa měl proti sobě Ricciho na pravé straně a odcentroval, Carnesecchi vyrážel nataženou rukou v malém vápně jen k ERIKU BOTHEIMOVI, ten z dorážky netrefil míč úplně čistě, ale přece jen skončil v prázdné bráně.
64'
Ceide nezpracoval míč na levé straně a Italové tak ůmžou vhazovat Bellanovou.
63'
Švýcarsko – Francie stále 1:1, takže Italové momentálně letí domů.
62'
ze hřiště odchází Pietro Pellegri, přichází Lorenzo Colombo,
ze hřiště odchází Wilfried Gnonto, přichází Nicolò Cambiaghi.
61'
Norský herní projev se s přibývajícím časem lepší, což samozřejmě neplatí o tom italském.
60'
Střídající Nusa předložil míč do pravé poloviny vápna, Hove prováhal moment na zakončení a napálil balón do obránce. Nicméně teď si Italové koledovali.
59'
Wolfe vnikl z levé strany do šestnáctky a snažil se o centr na zadní tyč, ten přeletěl hlavu jeho spoluhráče.
58'
ze hřiště odchází Seedy Jatta, přichází Oscar Bobb,
ze hřiště odchází Håkon Evjen, přichází Antonio Nusa.
58'
Gnonto postupoval z pravé strany a pálil kolem Heggheima do boční sítě.
56'
Sebulonsen přizvedl Tonaliho centr z levé strany, Klaesson udržel míč u bližší tyče na hřišti a roh se tak kopat nebude.
55'
První norská střela na bránu, Ricci přišel o míč a Evjen táhl útok Norů, jeho střelu z levé strany na zadní tyč vytáhl Carnesecchi rukama.
54'
Rovella to udělal dost podobně jako Bellanova před chvílí, ale také on mířil nad horní tyč.
53'
Pellegri trefil z levé strany jen houf hráčů před sebou. Italové jsou aktivnější v posledních minutách.
52'
Na konci italské akce si přehodil Bellanova míč na pravé straně na levačku, ale vysoko přestřelil bránu.
51'
Parisi si narazil na levé straně, jenže obránce mu vypíchl míč a Italové museli hrát až na půli.
50'
Sebulonsen vhazoval z pravé strany na přední tyč, kde Daland držel Tonaliho.
49'
Ricci sáhl rukama po Kitolanovi a vidí jakožto první Ital v zápase žlutou kartu.
48'
Heggheim vystoupil zleva a přehnal to s důrazem proti Gnontovi při svém zákroku zezadu.
47'
Carnesecchi v podstatě musel chytit střelu z levé strany doprostřed brány.
46'
V nudném prvním poločase jsme gól neviděli. Norové ani jednou pořádně nevystřelili na zcela nezaměstnaného Carnesecchiho. Italové si vypracovali jedinou příležitost p centru na hlavu Tonaliho. Jinak je to obrovská nuda. Navíc se hraje v komorní atmosféře. Italové musí zabrat, protože vzhledem k plichtě Švýcarů s Francií aktuálně nepostupují, protože zatím na EURO vstřelili méně branek než Švýcarsko.
45+2'
45'
Norové stíhají dostupovat a Italové se docela trápí směrem dopředu.
43'
Italové si vyměňují balón a chtějí překonat dobře se pohybující norskou defenzivu.
42'
Při centru Bellanovy z pravé strany fauloval Pellegri v šestnáctce Heggheima.
41'
Ale jinak tedy italský výkon není ideální. Jako kdyby až moc spoléhali Italové na to, že Francouzi porazí Švýcary, což se může šeredně vymstít.
40'
Bellanova převzal křižný pas na pravé straně a nacentroval na hlavu Tonaliho, ten prodlužoval vedle zadní tyče k čemuž přispěl rukou gólman Klaesson. Tohle byla asi největší šance duelu.
39'
Upřímně řečeno – výkon Italů není vůbec ideální. Jako kdyby až moc spoléhali na výsledek z druhého utkání.
38'
Zdálo se, že Rovella půjde sám zprava na Klaessona, ale toho doběhl Daland a obral jej o míč.
37'
Ceide zaútočil z levé strany, ale trefil jednoho ze dvou padajících Italů, posléze střílel Hove vedle protější tyče.
36'
Italové vraceli míč zleva do ohně, ale pouze na hlavu Wolfeho, ještě se snažil centrovat Bellanova, ale výsledek byl prakticky stejný.
35'
Což se děje přesně ve chvíli, kdy Švýcaři srovnávají a najednou turnaj pro Italy končí kvůli menšímu počtu vstřelených branek v porovnání se zemí helvétského kříže.
34'
Parisi to stihl a odkopl míč tak, aby to nebyl norský roh, ale pouze autové vhazování, to si vezme Sebulonsen.
33'
Daland odhlavičkoval centr na zadní tyč, kde číhal Rovella a pak zablokoval střelu z voleje v podání Ricciho, uvidíme roh z levé strany.
32'
Daland měl rychlost na levé straně, dostal se až na hranu šestnáctky a zakončil vedle přední tyče.
31'
V utkání Francie – Švýcarsko se stav nezměnil.
30'
Bezbranková remíza tak nějak odpovídá tomu, co se děje na hrací ploše.
29'
Norové odhlavičkovali centr z levé strany na bližší tyč, pak se Italové neprosadili pasem na Gnonta do šestnáctky.
28'
Norové se ubránili centru aniž by musel Klaesson zakročit.
27'
Italský útok přes levou stranu přerušil faul na Parisiho, Gnonto se ještě držel za koleno a kulhá.
26'
Bobb dobře nabíhal na penaltu, ale promáchl při pasu z pravé strany, možná ještě před ním zasáhl obránce ve skluzu.
25'
Ceideho centr z levé strany byl až moc vysoký a skončil vedle vzdálenější tyče.
24'
Italové rychle přistupují k Norům a nedávají jim prostor na obranné polovině mužstva ze severu Evropy.
23'
Daland byl pod tlakem presujícího Gnonta z levé strany a rozhodl se hrát hlavou k obránci, nikoliv k brankáři, protože to by mohla být hodně krátká přihrávka pod sebe a voda na mlýn běžícího Itala.
22'
Jinak je to ale nadále velká nuda bez větších příležitostí na obou stranách.
21'
Gnonto obdržel na levé straně perfektní přihrávku do běhu a vypadalo to, že si chystá střelu, jenže přehodil si míč na pravačku a nečekal, že bude překřížený vracejícím se obráncem. Upadl a chtěl penaltu, ale o té nemůže být řeč.
20'
Otáčející se Ceide byl stažený na trávník, Norové rozehráli nakrátko.
18'
Francie vede proti Švýcarsku 1:0, což znamená, že za této situace Italové postupují do čtvrtfinále, ale to se ještě může několikrát změnit.
17'
Heggheim odkopl centr z levé strany na přední tyč, Italové pokračují autem nedaleko šestnáctky Norska.
16'
Do trajektorie míče se nechtěně vložil i sudí a hra tak byla na chvíli přerušena.
15'
Pellegri absolvoval souboj ve vápně s Heggheimem při italském nákopu, Klaesson sebral balón do rukavic.
14'
Rovella centroval z pravé strany na zadní tyč a Norové čelili pokusu rybičkou, ten přestáli bez úhony.
13'
Ještě jsme neviděli pořádnou střelu na bránu.
12'
Klaesson si netroufl chytit míč, protože to by zavánělo malou domů a měl, co dělat, aby odolal tlaku presujícího Parisiho.
10'
Zajímavou akci Itálie zhatila přihrávka na paty Pellegriho na pravé straně.
9'
Rovella zablokoval rozehrávku Dalanda z levé strany, ten pak v poklidu drží míč.
8'
Zatím docela nuda. Snad nebude obraz hry takový jako byl v duelu Izrael – Česko.
6'
Evjen dostává kartu, Parisi běžel po levé straně a Nor jej poslal ostrým skluzem na zem.
5'
Úvod zápasu doprovází hustý déšť.
4'
Norové ztratili míč na pravé straně a Italové začnou svůj kontr autovým vhazováním Parisiho.
3'
Bellanova byl volný na pravé straně a měl proti sobě Wolfeho, centr ale letěl nad branku Norska.
2'
Zatím se nic moc zásadního neděje, oba týmy se pozdravily.
1'
Utkání bude evidentně probíhat za stejné atmosféry jako během covidové pandemie.
1'

Itálie: Carnesecchi – Okoli, Lovato, Scalvini – Bellanova, Rovella, Tonali (C), Ricci, Parisi – Pellegri, Gnonto.
Náhradníci: Caprile, Turati – Pirola, Esposito, Colombo, Udogie, Bove, Cittadini, Cancellieri, Cambiaso, Miretti, Cambiaghi.
Trenér: Paolo Nicolato

Norsko: Klaesson – Sebulonsen, Heggheim, Daland, Wolfe – Evjen, Kitolano, Hove, Ceïde – Jatta, Botheim (C).
Náhradníci: Christiansen, Sandberg – Mannsverk, Hjelde, Bobb, Sahraoui, Rösler, Nusa, Solbakken, Kamanzi, Christensen, Zafeiris.
Trenér: Leif Gunnar Smerud

Rozhodčí: Lambrechts – de Weirdt, Monteny (BEL).
Itálie
Již je tomu deset let, co italská jednadvacítka hrála naposledy finále EURO. Naposledy Italové skončili před dvěma lety ve čtvrtfinále, kde prohráli s Portugalskem. Letos postavili velice dobrý tým v čele se Sandrem Tonalim, který nedávno přestoupil z AC Milán do Newcastlu za dvě miliardy korun. Itálie má k dispozici také obránce Bellanovu z Interu nebo Udogieho z Udine. Turnaj, který spolupořádá Rumunsko a Gruzie, odstartovali hráči z Apeninského poloostrova prohrou 1:2 proti Francii, kdy se snesla velká kritika na výkon rozhodčích a skutečnost, že na ME chybí VAR. Následně si Itálie spravila chuť proti Švýcarsku. To přehrála 3:2, když všechny branky vstřelila v prvním poločase. To znamená, že k jistotě postupu do čtvrtfinále musí Itálie porazit Nory a věřit v neprohru Francie se Švýcary.
Norsko
Norové hrají na ME poprvé od roku 2013, když postoupili přímo neboť vyhráli svou kvalifikační skupinu. I tento počin ukazuje, že fotbal jde v zemi, která je jinak spjata zejména s úspěchy v zimních sportech, rapidně nahoru. Nicméně na postup do čtvrtfinále EURO to jaksi nevypadá. Seveřané doposud oba duely prohráli. Nejprve sice vstřelili první gól souboje se Švýcarskem, ale země helvétského kříže dokázala otočit. Následně padli trefou z 57. minuty proti Francii. Tím pádem jsou poslední a k tomu, aby pro ně dnes turnaj neskončil, potřebují samozřejmě zvítězit co nejvyšším rozdílem a zároveň doufat, že Francie porazí Švýcary. Ono totiž skóre 1:3 nestaví Nory do úplně ideální pozice.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu posledního kola základních skupin evropského šampionátu jednadvacetiletých, ve kterém se střetnou Itálie a Norsko. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.