EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Gruzie - 27. června 2023   18:00

1:1
(1:1)
Gruzie
Gruzie
42' Davitašvili  (Mekvabišvili)
Nizozemsko
Verbruggen – Burger (75. Dallinga), van Ewijk (83. Manhoef), van Hecke, van de Ven (C), Hartman (83. Maatsen) – Taylor, Gravenberch, Ekkelenkamp (75. Tavşan) – Brobbey (21. Zirkzee), Summerville.
Schendelaar, Scherpen – Rensch, Sambo, Reis, Mijnans.
Obrenovič – Kordež, Kasapovič (SVN)
Paichadze Stadium, Tbilisi
43 004 diváků
Gruzie
Mamardašvili – Sazonov, Gelašvili, Kalandadze, Gočolejšvili – Lominadze (46. L. Gagnidze) – Mekvabišvili (C), Davitašvili (90+2. Mamageišvili), Citajšvili (58. Chvadagiani), Azarovi – Gagua (79. Guljašvili).
Kaličava, Kutaladze – Kapanadze, Moiscrapišvili, Sigua, Chorcheli, Džindžolava.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 16:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.
Pokud Češi zítra neprohrají s Izraelem, budou právě oni čtvrtfinálovým soupeřem Gruzie.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Gruzie senzačně postupuje do čtvrtfinále domácího ME. Dnes byla jasně horší. Hrála z hluboké obrany. Nizozemci dobývali, ale inkasovali z ojedinělého rychlého kontru soupeře. Následně se jim povedlo vstřelit gól, jenže v ofsajdu. Každopádně ještě v nastavení přišlo srovnání. Z poslední akce prvního poločasu udeřili Tulipáni po rohu a vypadalo to, že je může tento šatňák nakopnout. Nestalo se. I ve druhém dějství hráli Nizozemci do plných, ale už se neprosadili. Navíc potom, co Portugalci vyhráli penaltou v závěru proti Belgii, tak na turnaji končí.
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Zuriko Davitašvili).
90+5'
Nizozemcům utekl míč za gruzínskou bránu.
90+5'
Saba Chvadagiani se svíjel chvíli na zemi, Nizozemci pak házeli aut zleva u vápna, ale Zirkzee neměl v šestnáctce prostor na zakončení.
90+4'
Anzor Mekvabišvili zastavil ve skluzu útok soupeře. Do vápna šel i Vebruggen a ten byl trefen střelou spoluhráče. Gruzie chtěla z dálky skórovat do prázdné brány, nepovedlo se.
90+3'
Verbruggen namazal Gruzii v rozehrávce a vyloženě si koledoval o to, že podruhé inkasuje.
90+2'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Zuriko Davitašvili, přichází Otar Mamageišvili.
90+1'
Hodně nepřesný centr Manhoefa z pravé strany pouští Gruzie vedle zadní tyče.
90'
Portugalci skórovali z penalty, vedou 2:1. Gruzie zřejmě postoupí a vypadá to, že Nizozemci končí.
90'
Mamardašvili si počkal na centr z levé strany a nebude nikam pospíchat.
89'
Gruzie chvíli tahala čas, Davitašvili pak držel zezadu soupeře na hraně žluté karty.
88'
Maatsen postrčil na pravé straně Gočolejšviliho, nařízena standardka proti Nizozemsku.
87'
Gruzínci na chvíli sevřeli Nizozemce, navíc Kalandadze vybojoval faul na svou osobu na pravé straně.
86'
Sazonov udělal hrubku a Gruzínci mohli útočit po pravé straně, jenže Tavsan si ukopl míč.
85'
Zirkzee se otáčel ve vápně na levé straně okolo Sazonova, ale minul kratší tyč.
84'
Maatsenův centr z levé strany končí na noze beka.
83'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Milan van Ewijk, přichází Million Manhoef,
ze hřiště odchází Quilindschy Hartman, přichází Ian Maatsen.
82'
Davitašviliho chytali dva hráči na pravé straně, jednomu dal jesle a pak zakončoval po zemi vedle vzdálenější tyče. Posléze zůstal ležet na zemi kvůli křečím.
82'
Taylor sbíhal na přihrávku do pravé poloviny vápna, píchl si míč kolem Gagnidzeho, jeho nástřel proskákal předbrankovým prostorem.
81'
Za pískotu tribun kombinují Nizozemci nedaleko vápna.
80'
Sudí píská faul Gravenbercha, na zemi se ještě válí Gagnidze.
79'
ze hřiště odchází George Gagua, přichází Giorgi Guljašvili.
79'
Sumemrville byl zdvojený na levé straně a ještě fauloval Sazonova v gruzínském vápně.
78'
Gočolejšvili nenašel nikoho při svém centru z pravé strany a Nizozemci mohou zakládat svůj protiútok.
77'
Gruzínci dobře presovali, ale Nizozemci srazili pokus Davitašviliho z pravé strany.
76'
Tavsanův centr zprava lapil Mamardašvili v malém vápně.
76'
Gočolejšvili odhlavičkoval roh z pravé strany, na půli hraje van Ewijk.
75'
ze hřiště odchází Wouter Burger, přichází Thijs Dallinga,
ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Elayis Tavşan.
73'
Hartman a Goočolejšvili jsou ošetřovaní.
72'
Na zemi ležel Hartman a Gočolejšvili, hra pokračovala a van Ewijk na konci své akce na pravé straně narval balón nad branku.
71'
Jan Paul van Hecke daroval Gruzii aut, ale domácí nedrželi balón moc dlouho.
70'
Jurgen Ekkelenkamp byl z otočky ve vápně zablokovaný a Hartman pak přerušil rychlý kontr čistým skluzem na pravé straně.
70'
Taylor vracel míč zleva na nohu Lominadzeho, krátce poté vyrobil Gagua útočný faul.
69'
Nizozemci neuspěli, Gruzinci pak odkopávali na Gaguu, toho překřížil van de Ven.
68'
Nizozemci si nerozuměli, ale Gravenberch získal míč zpět a hosté hrají do zatažené defenzivy Gruzie.
66'
Davitašvili upadl při souboji s Burgerem na levé straně, bude se kopat roh, nikoli volný přímý kop.
65'
Belgie srovnala na 1:1. Nizozemci nadále nepostupují. Tentokráte kvůli menšímu počtu vstřelených branek v porovnání s Belgií.
64'
Hartman si seběhl na přihrávku od Sumervilleho na levou stranu, s jeho centrem si věděla obrana rady.
63'
Gagua presoval obránce z levé strany, ale Nizozemci se bez větších problémů dostali na svou útočnou polovinu.
62'
Portugalci dostali svou sedmou žlutou kartu. Těžko soudit, co by rozhodovalo při remíze a stejném skóre i vzájemném zápase mezi Belgií a Nizozemskem.
61'
Anzor Mekvabišvili byl ještě ošetřovaný, Gruzie vrátila balón Nizozemsku.
60'
Rána Burgera levačkou z pětadvaceti metrů skončila na zádech otáčejícího se Mekvabišviliho.
59'
Davitašvili motal dva hráče v levé části vápna, chtěl překvapit Verbruggena střelou na první tyč, kde měl nizozemský gólman ruce.
58'
ze hřiště odchází Giorgij Citajšvili, přichází Saba Chvadagiani.
58'
Mickey van de Ven poslal zakončení hlavou z výskoku vedle levé tyče.
57'
Taylor byl těsně za malým vápnem, ale trefil před sebou stojícího Sazonova, ten odvracel na roh.
56'
Portugalci vedou 1:0. Tím pádem momentálně Gruzínci postupují, ale Nizozemci jsou třetí a remíza pro ně nic neřeší.
55'
Gruzínci přežili nebezpečný centr Taylora z levé strany, následně ještě zakončil aktivní Summerville vedle zadní tyče.
55'
V zápase Portugalsko – Belgie nadále bez branek a ve druhém poločase bez karet. Jinými slovy – za této situace jedou Nizozemci domů.
54'
Kalandzaze postupoval přes levou stranu, v oblezení dvou hráčů otřel míč o jednoho z nich, aby vybojoval aut.
53'
Summerville střílel z levé strany do dvojbloku, pak ještě Taylor posunul do vápna Zirkzeemu, ten se otáčel, ale obránce přistupující do souboje jako třetí hráč mu vypíchl balón.
52'
Gruzie přenesla hru na levou stranu, kde se rozeběhl Davitavšvili, jenže nedostal se přes van Ewijka.
51'
Nizozemská akce nevypadala vůbec špatně, ale Zirkzee narýsoval nepovedenou přihrávku na levou stranu na Taylora.
50'
Sazonov přihrával z pravé strany do ofsajdu.
49'
Taylor dostal pas patou od Zirkzeeho, ale z dvaceti metrů přestřelil bránu tak o pět metrů.
48'
Evidentně se ve druhém poločase nic moc měnit nebude a Gruzie bude čekat na ojedinělý brejk.
47'
Taylor přebíral míč na levé straně v ofsajdu a hrát bude Mamardašvili.
47'
Nizozemci snad ještě nepůjčili balón Gruzíncům.
46'
ze hřiště odchází Nodar Lominadze, přichází Luka Gagnidze.
46'
Nizozemci měli v prvním poločase drtivou převahu, ale spálili pět vyložených šancí, dvakrát trefili tyč. Gruzínci se dlouho nepodívali ani do vápna. Nicméně nakonec ze své jediné pořádné příležitosti otevřeli skóre. Davitavšivili totiž prošel přes pět fotbalistů až vyplaval sám před Verbruggenem. Domácí se pak snažili neobdržet šatňáka, což se nepovedlo. V nastavení byla nejprve správně odvolána trefa Ekkelnkampa z ofsajdu. Každopádně o chvíli později se prosadil Taylor.

Za této situace Gruzínci postupují. Nizozemci mají momentálně stejně bodů i navlas stejné skóre jako Belgičané a roli tak začínají hrát i žluté karty. Zatímco Belgičané obdrželi sedm žlutých karet, Nizozemci o jednu méně.
45+7'
45+6'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Tenhle gól už bude platit! Nizozemci srovnávají ze zřejmě poslední akce prvního poločasu! Gruzínci ještě přečkali roh, ale následoval centr zprava a odražený míč si našel KENNETH TAYLOR a z jedničky jej napálil mezi nohama Mekvabišviliho a přes Kalandadzeho na čáře k zadní tyči.
45+5'
Nizozemci budou kopat šestý roh.
45+4'
Nizozemská radost z vyrovnávací trefy byla předčasná! Zirkzee prodlužoval hlavou z výskoku na Ekkelnkampa a ten překonal stojícího Mamardašviliho na levou stranu z pohledu střelce. Nicméně gól byl správně odvolaný pro ofsajd.
45+3'
Karta pro Mekvabšviliho za šlápnutí na pravou nohu Burgera.
45+3'
Zajímavá akce středem skončila útočným faulem Gruzie.
45+2'
Gruzínci se po pravé straně posunuli na svou útočnou polovinu a opravdu nebudou spěchat.
45+1'
Na ochotný pád Zirkzeeho v levé části vápna sudí neskočil a o penaltě si tak Tulipáni mohou nechat zdát.
45'
Lominadze vystoupil z pravé strany a jeho podražení znamenalo první kartu v zápase.
45'
Zirkzee si postavil standardní situaci na levé straně, ale přes tři hráče ve zdi nasměroval balón vedle bližší tyčky.
42'
Gruzie právě vstřelila branku!
Gruzínci poprvé pořádně vystřelili na bránu a hned se ujímají vedení! ZURIKO DAVITAŠVILI převzal balón od Mekvabišviliho, dvakrát prošel mezi dvěma a van Hecke jej neodstoupil, takže reálně se dostal přes pět hráčů a v levé polovině šestnáctky sám proti Verbruggenovi skóroval po zemi k přední tyči.
41'
Gruzie několikrát zapojila Mamardašviliho, nakonec nepřesně nakopla na levou stranu.
40'
Summerville měl proti sobě na levé straně tři hráče, takže si navedl míč na pravačku a křížem překopl bránu.
39'
Van Ewijk poslal další centr zprava, tentokráte na zadní tyč, kde se dostal Taylor před Gočolejšviliho, ale umístil balón mimo branku.
38'
Van Ewijk centroval z pravé strany na hlavu obránce, vzápětí byl pokrytý Gagua.
37'
Summerville zůstal ležet na trávníku, takže se zase chvíli nehrálo. Hra je docela rozkouskovaná.
36'
Mohl se urodit rychlý kontr, ale Gagua fauloval van de Vena na posledním, jinak by postupoval sám na Verbruggena.
35'
Nizozemský tlak trvá dál, hosté hrají prakticky celou dobu do plných, ale zatím se nedokázali prosadit.
34'
Gočoješvili odkulhal za bránu. Nizozemci nevyužili rohu proti deseti na přední tyč.
33'
Nizozemci si přihrávali kolem vápna až centr z levé strany uklidil Gelašvili na roh, na trávníku ještě leží Gočolejšvili.
32'
Zrkzee nepochopil myšlenku Burgera při centru zprava a míč doskákal až k Mamardašvilimu.
31'
Summerville byl na levé straně vápna v obležení tří hráčů, ti se báli faulovat, aby nebyla penalta, jeho pokus letěl vedle bližší tyče.
30'
Po zbytečné gruzínské ztrátě v rozehrávce zakončoval Ekkelenkamp prudce po zemi zprava na zadní tyč, kde zasahoval Verbruggen.
29'
Lominadze odchází z placu za svou branku a domácí budou chvíli o desíti.
28'
Lominadze zasažen míčem zleva do hlavy, sudí přerušil hru kvůli jeho ošetření.
27'
Nizozemci se ubránili bez pomoci zatím znuděného Verbruggena.
26'
Davitašvili si šel pro faul, dostal se před Burgera a pak jej poslal na zem van Ewijk na ose hřiště.
25'
Přehlídka spálených loženek Nizozemska pokračuje, Summerville obdržel pas ze středu na levou stranu, přehodil si míč na pravačku a mířil těsně vedle vzdálenější tyče.
24'
Domácí odvrátili centr jen k van Ewijkovi, ten bodlem zprava jasně minul opačnou tyč.
23'
Nizozemci šli do rozhozené obrany, Gruzínci zhustili prostor proti Taylorovi, následně střílel Gravenberch po zemi k pravé tyči, kde se položil na trávník Mamardašvili.
21'
Gagua táhl akci středem, diváci jej hnali, ale vypálil nečistě výrazně vedle pravé tyčky.
21'
ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Joshua Zirkzee.
20'
Brobbey byl zdvojený z pravé strany a následně dal rukou najevo, že dál to nepůjde. Nizozemci budou muset střídat.
19'
Na konci zajímavé domácí centr odkopl Burger centr z pravé strany.
17'
Sazonov zaútočil z pravé strany, ale jeho centr jen přeletěl vápno a Nizozemci tak budou vhazovat.
16'
Summerville absolvoval tvrdý souboj zleva a zůstává ležet na zemi, stejně jako Lominadze.
15'
Taylor se zamotal do své kličky na levé straně a z nadějné akce nevytěžil vůbec nic.
14'
Gravenberch posunul Taylorovi do šestnáctky, ten se ještě snažil roztáhnout hru křížem do levé strany.
13'
Gruzie poprvé navštívila nizozemské vápno, prodloužený centr skončil u pravé tyče u Sazonova, ten trefil z úhlu boční síť.
13'
Pes odnesen z hrací plochy. Můžeme pokračovat.
12'
Na hřiště vběhnul pes a pořadatelská služba jej už nemůže takovou minutu chytit.
12'
Mickey van de Ven se sesypal na pomezního rozhodčího potom, co mu bly odpískán faul při souboji s útočícím hráčem.
11'
Nizozemci zrychlili pasem na pravou stranu, následovanou střelu Brobbeye z vápna zablokoval padající obránce. Penalta se nepíská.
10'
Van Ewijk přišel o míč, ale Gruzínci si ho na levé straně příliš dlouho neužili.
9'
Gruzínci se ještě nepodívali do nizozemského vápna. Hosté jsou jasně lepší a mačkají zemi ležící na dvou kontinentech.
8'
Summerville přetáhl roh z pravé strany na vzdálenější tyč, Nizozemci pak drží míč na půli.
7'
Burger se otočil na pravé straně a nachystal centr pro Taylora, ten hlavou lízl levou tyč. Třetí zahozená loženka Oranjes.
6'
Prudká rána Gravenbercha z dvaceti metrů a levé strany dopadla o fous vedle protější tyče.
5'
Zase pozlobil domácí van Ewijk na pravé straně, Gelašvili natáhl nohu na kratší tyči, další centr sebral Mamardašvili.
4'
To byl perfektní centr van Ewijka z pravého obránce na hlavu vyskakujícího Taylora, jeho šance skončila na levé tyči.
3'
Gagua upadl na zem při souboji jeden na jednoho na pravé straně, otáčel se na rozhodčího, jestli to nebyl faul.
2'
Gruzie vyhnala Nizozemsko až k brankáři a přes van Ewijka postupuje papírový favorit zpět na útočnou polovinu.
1'
Za pískotu tribun rozehráli Nizozemci roh nakrátko, Gruzínci pak zavřeli přední tyč.
1'
Taylor se jako první dotkl míče.
1'

Nizozemsko: Verbruggen – Burger, van Ewijk, van Hecke, van de Ven (C), Hartman – Taylor, Gravenberch, Ekkelenkamp – Brobbey, Summerville.
Náhradníci: Schendelaar, Scherpen – Rensch, Sambo, Reis, Maatsen, Manhoef, Dallinga, Zirkzee, Mijnans, Tavşan.
Trenér: Erwin van de Looi

Gruzie: Mamardašvili – Sazonov, Gelašvili, Kalandadze, Gočolejšvili – Lominadze – Mekvabišvili (C), Davitašvili, Citajšvili, Azarovi – Gagua.
Náhradníci: Kaličava, Kutaladze – Kapanadze, Chvadagiani, L. Gagnidze, Guljašvili, Moiscrapišvili, Sigua, Chorcheli, Mamageišvili, Džindžolava.
Trenér: Ramaz Svanadze

Rozhodčí: Obrenovič – Kordež, Kasapovič (SVN).
Gruzie
Pořadatelská země je dost možná největším překvapením turnaje. Nejprve na úvod šokovala výhrou proti obhájcům finále z Portugalska. Následně srovnala z 0:2 na 2:2 s Belgií. V praxi to znamená, že Gruzínci vedou svou základní skupinu se čtyřmi body a mají nakročeno k postupu ze základní skupiny do čtvrtfinále. K tomu jim stačí dnes neprohrát. Přitom na turnaji nestartuje hvězda Neapole Chviča Kvaracchelija. Naopak k dispozici je Iva Gelašvili. Tento obránce nastupoval za béčko pražské Sparty v České fotbalové lize (třetí nejvyšší česká soutěž).
Nizozemsko
Nizozemsko před dvěma lety vyhrálo svou základní skupinu a ve čtvrtfinále porazilo po obratu Francii, přičemž inkasovalo z nohy Upamecana, dnes stopera Bayernu Mnichov. V semifinále pak nezvládlo druhý souboj na EURO s pozdějším vítězem z Německa a prohra 1:2 znamenala konečnou. Letos zatím Nizozemsko dvakrát remizovalo. O postup si to dnes rozdá na dálku s Portugalskem a Belgií. V zamotané skupině A mají Nizozemci lepší skóre než Belgičané, ale horší v porovnání s Portugalci. Jistotu postupu jim dá jejich vítězství proti domácí reprezentaci a výhra Portugalska. V případě, že by Nizozemci přehráli Gruzínce a Belgičané Portugalce, pak by o osudu Oranjes rozhodovalo skóre.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu posledního kola základních skupin evropského šampionátu jednadvacítek, ve kterém se střetnou Nizozemsko a Gruzie. Začínáme v 18:00.