Machačkala nakonec po tuhém boji a vlastním gólu Genku postupuje mezi šestnáct nejlepších týmů Evropské ligy! Belgický tým nedokázal ve dvou zápasech prolomit obrannou hráz ruského mužstva, jeho cesta evropskými poháry je tím pádem u konce.
90+4
V samotném závěru za potlesku skupinky ruských fanoušků opouští hrací plochu Mkrtčjan, šanci zahrát si dostane také Agalarov.
90+2
Zraněný kapitán Vossen odchází předčasně do kabiny, domácí již nemohou střídat. Stejně jako Machačkala tak i Genk dohraje duel v deseti.
90+1
Sudí nastavuje čtyři minuty, po kterých budou moci vypuknout ruské oslavy postupu a belgický smutek.
90
Tshimanga si naskočil na prudký centr z pravé strany, hlavičku z hranice malého vápna však poslal pouze do rukavic Keržakova!
90
Běží nám již poslední minuta řádné hrací doby, Genk se snaží o vstřelení alespoň čestné branky.
88
Taktické střídání na straně Machačkaly, Alijeva nahradil na poslední minutky Angbwa.
86
Smolov dobrou prací u rohového praporku vybojoval pro Machačkalu další vteřinky k dobru, šance belgického týmu již klesly na bod mrazu.
85
Camus se snažil zastavit rychlý protiútok Machačkaly, alespoň za jeho ostré zpomalení uviděl od německého rozhodčího žlutou kartu.
84
Tshimanga se snaží odčinit rozhodující vlastní branku, tvrdou ranou z velké vzdálenosti nadělal velké potíže Keržakovovi, který jeho dělovku krotil nadvakrát! Nakonec to však pro hosty dobře dopadlo.
83
Domácí zahrávali dva rohové kopy v krátké době za sebou, Keržakov však dobrým zákrokem odklidil balon do bezpečí.
81
Drobná komplikace pro Machačkalu! Zřejmě ne pro dnešní zápas, pro následné osmifinále určitě! Tagirbekov nekompromisní šlapákem sestřelil střídajícího Buffela a od rozhodčího okamžitě uviděl červenou kartu! Anži dohraje dnešní zápas v deseti!
80
Vossen hlavičkou protáhl Keržakova, ruský gólman konečky prstů vyškrábl míč na rohový kop!
79
De Ceulaer zkusil zakončit přímo ze vzduchu ranou z hranice malého vápna, střela byla však odražena vysoko vzhůru, pro míč si následně došel brankář Keržakov.
78
Do šestnáctky ruského týmu nyní létá jeden centr za druhým, na domácích je však již viditelný zmar.
76
Kapitán Vossen se již nemohl dívat na střelecké trápení svého týmu, v akrobatické pozici zády k brance ale klec Machačkaly trefit nedokázal.
75
Anži se již nyní nikam dopředu netlačí, má totiž bohatě nahráno. Genk musí pro postup vstřelit tři góly.
74
De Ceulaer neudržel nervy na uzdě, za nějaké to slovo k hlavnímu rozhodčímu vyfasoval žlutou kartu.
73
Domácí trenér ihned po inkasované brance podruhé střídá, na místo Goriouse přijde Cissé.
71
Machačkala právě vstřelila branku!
A je prakticky hotovo! Dnes již několikrát jsem zmínil nebezpečné protiútoky Machačkaly, po jednom z nich nyní přichází rozhodující druhá branka! Smolov v úniku jeden na jednoho nechal balon za sebou pro OLEXANDERA ALIJEVA, který do protipohybu van Houta zvyšuje postupové šance ruského celku – 0:2!
70
Do konce duelu zbývá zhruba dvacet minut, před Genkem je velmi složitý úkol. Podaří se belgickým fotbalistům ještě vyhrát dnešní duel?
69
Domácí kouč také přichází s úvodní změnou, Koulibalyho nahradí Ngongca.
67
Navíc Anži je stále nebezpečná ve svých rychlých protiútocích! Po jednom z nich dostal balon na střelu Smolov, svou ránu ale nedokázal vměstnat pod břevno!
65
Domácí jsou nyní v ohromné nevýhodě, pokud chtějí postoupit, musí do soupeřovy sítě dostat míč hned dvakrát.
64
Tak to je obrovská rána pro belgický Genk, ještě větší radost a štěstí na straně ruské Anži Machačkala! Z nenápadné akce od rohového praporku přišel přízemní centr do míst, kde stál pouze a jenom domácí obránce TSHIMANGA (vl.). Jemu se balon smolně zamotal mezi nohy a nešťastný bek Genku si ho srazil do vlastní sítě – 0:1!
64
De Ceulaer naskočil na centr svého spoluhráče z volného přímého kopu, jeho prudká hlavička se však mezi tři tyče nevešla. Machačkala se i tentokrát ubránila.
62
Sederov už už našlapával k úniku, vzrušení ale bylo zbytečné. I na straně Anži se píská ofsajd.
60
Hodina hry je za námi, stále čekáme na vstřelenou branku. Troufám si tvrdit, že může být pro jeden či druhý tým více než osudná.
58
De Ceulaer si sbíhal pro balon na hranici pokutového území, k jeho smůle mu bylo však odmáváno postavení mimo hru.
57
Machačkala se probrala z letargie a nyní se snaží o vstřelení úvodní branky. Genk ale po oba duely pracuje v obraně velmi jistě.
56
Vzápětí končí v zápase Mboyo, na jeho pozici se postaví Buffel.
55
Mbodji zastavil únik Smolova skluzem, na jeho konto byla připsána žlutá kartička.
53
Centrovaný balon od postranní čáry končí v rukavicích van Houta, odpověď Genku příliš razantní nebyla.
51
A právě Grigalava je nyní ošetřován u postranní čáry, lékař mu musí obvázat hlavu obvazem.
50
Grigalava chtěl rozjet útočnou akci Machačkaly, byl však faulován De Ceulaerem.
49
Stále se hraje pouze na jednu branku, Keržakov však zatím ve druhé půli zasahovat nemusel.
47
Domácí jsou v úvodu druhé půle opět o mnoho aktivnější, Anži se musí opět úporně bránit.
46
Bucharov do druhého poločasu již nenastoupí, na jeho místě ho nahradí Serder Serderov.
46
Tři poločasy nepřinesly jedinou branku. Dočkáme se jí v tom čtvrtém nebo budou diváci v Belgii svědky prodloužení a případných penalt?
Statistiky zápasu:

střely: 6:6
střely na branku: 3:2
rohy: 1:1
fauly: 10:9
ofsajdy: 1:0
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se dá prozatím shrnout slovy: Genk hraje, Machačkala pálí šance. Domácí se snaží o kombinační akce, většinu poločasu drží balon na svých kopačkách, šance to však v drtivé většině nepřináší. Anži naopak čeká na rychlé protiútoky, které jí již vynesly dvě stoprocentní příležitosti, Bucharov i Smolov však dopadly naprosto tragicky.
45+2
45+2
V závěru první půle ještě zůstal ve vlastní šestnáctce ležet Mbodji, údajně prý po zásahu loktem. Sudí ale tentokrát nechá své karty v kapsičce.
45+1
Smolov dokázal chytrým průnikem nakouknout až do pokutového území, přízemní centr však nikoho v barvách Machačkaly v šestnáctce nenašel.
45
Rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu.
44
Po další kombinační akci Genku bude Keržakov odkopávat od vlastní branky. Opakovaný záběr však ukázal, že se mělo jednat o rohový kop.
43
Podobné nevyužité šance by mohly ruský klub velmi mrzet, domácí fandové si naopak zhluboka oddychli.
42
Machačkala celý poločas spoléhá na rychlé protiútoky a to jí nyní opravdu vychází! Smolov z úhlu postupoval sám na brankáře, jeho první ránu mu van Hout zákrokem vrátil na nohu, následná dorážka skončila na boční síti domácí svatyně!
40
Grigalava byl u rohového praporku faulován De Ceullerem, odkop Keržakova však vrátil balon na kopačky hráčů belgického týmu.
39
Na stadionu zatím panuje naprosto parádní atmosféra, domácí se snaží v závěru půle využít jejich velké podpory.
38
To již však neplatí, nyní si může Bucharov doslova rvát vlasy! Po hrubici v domácí defenzívě postupovala Machačkala do přečíslení dva na jednoho, útočník Anži to vzal všechno na sebe, z dobré pozice ale naprosto minul branku Genku! Van Hout se za balonem pouze ohlédl.
37
S blížícím se závěrem první půle si domácí fotbalisté vytváří stále větší a větší převahu, Anži se prakticky pouze zatáhla do obrany a vyčkává.
36
A nyní navíc byla v podobném místě odpískána Camusovi hra vysokou nohou. Další útočná akce Genku je tím pádem u konce.
35
Domácí fandové se nyní zlobí, jejich kapitán byl totiž kousek od hranice šestnáctky dvakrát tvrdě poslán k zemi. Sudí ale odmítá jakékoliv diskuze.
34
Achmedov se aktivně vrhl mezi tři obránce, ti ho ale s drobnými problémy dokázali uhlídat.
33
Prudký centr od rohového praporku skončil boxovým úderem Keržakova. Domácí se vzápětí pokusili vrátit balon do pokutového území, odmáván a odpískán jim byl ofsajd.
32
De Ceulaer vybojoval svým průnikem po pravé straně úvodní rohový kop dnešního duelu.
31
Vossen vyhrál hlavičkový souboj na hranici pokutového území, jeho hlavička však zamířila pouze do rukavic připraveného Keržakova.
30
Velké problémy si nyní nadělal brankář van Hout, ke kterému se na poslední chvíli dostal balon před dotírajícím útočníkem a gólman Genku to musel naléhavě řešit dlouhým odkopem. Nelehkou situace ale zvládl s grácií.
29
Žlutí se také na druhé straně, označen je levý obránce Grigalava.
27
Koulibaly udělal od pravé postranní čáry dva rychlé kroky do středu hřiště, následovala střela, která však nabrala vnější rotaci a skončila tak úplně mimo vzdálenější tyč branky Anži.
26
Průnik Vossena a následný centr na přední tyč skončil bezpečným zásahem hostujícího obránce.
25
Mkrtčjana fauloval na půlící čáře Kumordzi, výrok rozhodčího se domácímu hráči ani za mák nelíbí. Jenže nic s ním neudělá, maximálně zadělá na další žlutou kartu pro Genk.
24
Anži v tuto chvíli hraje pouze v deseti, jeden z hráčů byl měl totiž dres od krve, přičemž mu pravidla ukládají si herní oděv vyměnit. Provádí to nyní za postranní čarou.
23
Aktivitu nyní přebírají ruští hráči, Genk se po delší době znovu nechal zatlačit před vlastní pokutové území.
22
Druhým potrestaným je Vossen, domácí hráči by se rozhodně měli zklidnit.
20
Asi nejaktivnějším hráčem Machačkaly byl v prvních dvaceti minutách Alijev, který i nyní otestoval pozornost van Houta. Dostal nabito kousek za hranici šestnáctky, jeho dělovka sice měla dostatečnou razanci, mířila ale pouze doprostřed branky.
19
Bucharov elegantně proklouzl podél pravé postranní čáry až do pokutového území, navíc ještě posílal nepříjemný centr do malého vápna. Místo vzrušení přišel klidný zákrok van Houta.
17
Machačkale odpověď nevyšla, v útoku se opět snaží hráči belgického Genku.
16
Viděli jsme první zajímavější příležitost! Mboyo napřáhl kousek za šestnáctkou, přesně mířenou ranou k tyči protáhl Keržakova, který vytáhl balon mimo tři tyče! Z ostrého úhlu se k dorážce dostal ještě Vossen, míč však skončil v rukavicích ruského gólmana!
15
Achmedov napřáhl z velké dálky, tvrdá rána však skončila pouze na nohách jednoho z domácích obránců.
13
Dnešní duel je poměrně zajímavý také z pohledu českého fanouška, vítěz této dvojice se totiž utká třeba i se Slovanem Liberec, který však musí nejdříve přejít přes holandský Alkmaar.
12
Hosté se snaží dlouze držet balon na svých kopačkách a postupnou kombinací se více přiblížit šestnáctce soupeře.
10
Zatím se hraje velmi tvrdě a bez výraznějších gólových příležitostí. Po úvodní bezbrankové remíze dnes můžeme očekávat něco podobného.
9
Mboyo dostal ideální pas vzduchem za obranu, bohužel pro domácí mu ale nevyšlo zpracování a balon se dokutálel do zámezí.
8
Už to vypadalo, že Anži půjde do nadějného přečíslení, Smolov si ale v souboji s obráncem vypomohl rukama a byl mu odpískán útočný faul.
6
Belgický favorit duelu se poprvé přihlásil o slovo! Po autovém vhazování balon skončil u Goriuse, který tvrdou ranou protáhl hostujícího brankáře. Nakonec však bylo vše zbytečné, belgický záložník při zpracování zahrál rukou.
5
Na druhé straně si Mboyo chytrým průnikem a následným pádem říkal o pokutový kop, německý rozhodčí pouze zakroutil hlavou.
4
V úvodních minutách má Anži více ze hry, defenzíva Genku však zatím pracuje naprosto bezchybně.
3
Machačkala se první kombinační akcí dostala až do šestnáctky soupeře, následná střela Alijeva byla zablokována.
2
Úvodní okamžiky hrají zejména domácí fotbalisté velmi tvrdě, což se ihned projevuje ve statistikách. Žlutou kartu obdržel Gorius.
1
Hned zkraje duelu byl nedovoleně zastaven průnik Alijeva, volný přímý kop a následný nákop do šestnáctky žádnou šanci Anži nepřinesl.
1

KRC Genk: van Hout – Tshimanga, Mbodji, Simaeys, Koulibaly – Gorius, Kumordzi, Camus, De Ceulaer – Mboyo, Vossen (C).
Náhradníci: Baerts Baerts – Hamalainen, Ngongca, Hyland, Buffel, Gerkens, Cissé.

Anži Machačkala: Keržakov – Grigalava, Gadžibekov, Tagirbekov, Ješčenko – Epureanu (C), Mkrtčjan, Smolov, Alijev, Achmedov – Bucharov.
Náhradníci: Pomazan – Angbwa, Agalarov, Ewerton, Serderov, Burmistrov, Abdulavov.

Rozhodčí: Gräfe – Schiffner, Pickel (všichni Německo).
Na stadionu Saturn v úvodním duelu této dvojice čekali fanoušci na branku marně, ostatně u Anži jsou na to poměrně zvyklí. V první zápase letošního roku však fotbalisté Machačkaly předvedli poměrně kvalitní výkon a svého soka vůbec k ničemu nepustili. V odvetě se ale dá očekávat něco jiného, Genk rozhodně bude chtít ruského outsidera poslat ke dnu.
Anži Machačkala má za sebou velmi zajímavý vývoj, po velkém rozkvětu díky příchodu ohromných hvězd upadl tento ruský klub do šedého evropského průměru, toto je zřejmě jeho na delší dobu poslední soutěž evropského kalibru. V ruské lize je totiž Machačkala na úplném chvostu tabulky, v záchranu v tuto chvíli příliš lidí nevěří. Dojem se tak ruští hráči snaží vylepšit alespoň v Evropské lize.

Tottenham Hotspur – Anži Machačkala 4:1
KRC Genk má s Evropskou ligou značné zkušenosti, v letošním ročníku se do vyřazovacích bojů dokázal dostat díky vítězství v základní skupině, kterou ovládl před Dynamem Kyjev, Rapidem Vídeň a švýcarský Thunem. Na špatné výsledky z belgické ligy, kde je Genk v současné době až na šestém místě, chtějí hráči nyní zapomenout a v odvetném utkání proti Machačkale potvrdit roli velkého favorita.

FC Thun – KRC Genk 0:1
Po bezbrankové remíze Genku s Machačkalou na horké ruské půdě dnes dojde k odvetě v Belgii! Tímto zápasem šestnáctifinále Evropské ligy vás bude provázet Petr Dejnožka. Machačkala již ustoupila z pozic předních evropských týmů, dnes na hřišti Genku rozhodně nebude považována za favorita. Duel začíná ve 21:05!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.