V závěru domácí sahali po vítězství, ale De Ceulaer ani ze dvou pokusů netrefil cíl. Bylo to výborné utkání, oba týmy hrály pěkný útočný fotbal. Výsledek tedy 1:1, proběhla tak dělba bodů. To je pro dnešní večer vše, těším se na další zápasy z Evropské ligy. Na počtenou.
Je dobojováno. Urodila se zřejmě spravedlivá remíza. V prvním poločase byl lepší Genk, který udeřil parádní trefou Goriuse, do druhého poločasu však lépe vstoupil Rapid. Vídeňský tým se dočkal vyrování osm minut před koncem, když si na centr Schrammela naběhl Sabitzer.
90+4
Nakonec mohli domácí rozhodnout, o De Ceulaerově střele byla řeč před chvílí, ovšem ten stejný hráč v samotném závěru znovu zahrozil a Novota tentokrát nemusel zasahovat. Míč šel těsně vedle.
90+3
Novota děkuje všem svatým a nepřesné střele De Ceulaera. Po trestném kopu se dostal k míči a tvrdou bombou napřáhl přímo na bránu Rapidu. Balon se lehce otřel o pravou tyč slovenského mága. To byla šance jako hrom.
90+3
Domácí budou rozehrávat standardku k nelibosti hostujících hráčů.
90+2
Hned šest zákroků má Köteles. Nyní je v klidu, neboť střela Petsose byla zblokovaná. Následně Sonnleitner reklamuje faul na svou osobu, jenže to bylo přesně naopak.
90+1
Schrammelova střela pocuchala nervovou soustavou belgických fanoušků, nikoliv tou Kötelesovou. Ten má míč ve své moci.
90
Nad rámec druhého poločase se budou nastavovat čtyři minuty, což je poměrně dost na nějakou solidní akci.
88
Dle statistik si dokonce připsal pouze jeden zákrok. Köteles jich měl hned pět.
87
Střelu De Ceulare kryje brankář Novota, který se ve druhém poločase do hry příliš nedostává.
86
U míče byl opět Petsos, ale po jeho rohu může být obrana belgických fotbalistů v klidu.
85
Z leva se cpal před bránu jako hladový vlk Petsos, nebyl vůbec k zastavení, nakonec musel do skluzu Mbodji a bude z toho roh.
84
Hosté nemají dost, jejich tlak graduje a Genk neví, kam dřív skočit. U vytržení jsou i fanoušci Rapidu, kteří vážili cestu k tomuto soupeři.
83
Žlutou kartu dostává Jelle Vossen (KRC Genk).
82
Rapid právě vstřelil branku!
Zasloužená branka je tu. Hosté měli dostatek šancí a nyní je zde pocukrovaná odměna. MARCEL SABITZER si naběhl na centr střídajícího Schrammela a jeho hlavička byla naprosto přesná. Köteles se sice vrhl po míči, možná si na něj i sáhl, ale na prudký pokus Sabitzera byl krátký. Asistence: Thomas Schrammel.
81
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Dominik Starkl.
80
Přibližně deset minut do konce základní hrací doby a míč je u Kötelese.
79
Hofmann hledal Sabitzera, kterému ale míč odskočil. Rapid je však stále u míče a snaží se s výsledkem ještě něco udělat. Čas mu ale proklatě utíká.
78
Stále o celém zápase rozhoduje výstavní pumelice Goriuse, který otevřel skóre v jednadvacáté minutě hry. Na další góly stále čekáme, avšak šancí bylo jako máku.
77
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Fabien Camus, přichází Khaleem Hyland.
76
Ani tohle neprošlo. Centr Boyda pouze prosvištěl vápnem a tam už nikdo.
75
Celek z Vídně dál tlačí, má více ze hry, ale nedokáže trefil zařízení. Možná by si hosté vyrovnání zasloužili, jenže jejich problémem je již několikrát zmíněná koncovka.
74
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Branko Bošković, přichází Brian Behrendt.
73
Hofmann si vyšlápl na De Ceulaera a vidí za to žlutou kartu.
72
Genk rozehrával na druhé straně rohový kop a střídající Masika neměl příliš srovnaná mířidla.
71
Po něm měl šanci Hofmann, který napřáhl z uctivé vzdálenosti a chyběl zhruba metr, aby se míč zatřepal v síti.
70
Největší šance Rapidu přichází dvacet minut před koncem. Sabitzerovu bombu tečoval někteerý z domácích obránců a Köteles musel honem rychle na zem. Míč vytěsnil konečky prstů mimo a pomocník Koulibaly jej odkopl na roh.
69
A je to tak. Dohráno má Buffel, na jeho místo jde Masika. Oba trenéři tedy už jednou vystřídali.
68
Vypadá to, že se bude střídat, u střídačky domácích je rušno.
67
Je ale třeba Genk pochválit, ne náhodou inkasoval za dosavadní průběh EL pouze jednu branku.
66
Hraje se ve středu hřiště, Rapid povzbuzován svými fanoušky stále čeká na gólovou radost. Šancí měl dostatek, ale ta koncovka.
65
No a mohla z toho být zajímavá akce. Petsos dostal od Trimmela centr z pravé strany, jenže v hlavičkovém souboji fauloval Buffela a hra je přerušena.
64
De Ceulaer opět vystaven do ofsajdu, Rapid bude rozehrávat.
63
I ve druhém poločase je stále nač koukat. Chybí jen góly, šancí bylo přehršel.
62
S velkými šancemi se doslova roztrhl pytel. Do další stoprocentní gólovky se dostal Vossen a jen to v domácím hledišti zahučelo. Po jeho hlavičce mířil míč jen těsně vedle levé Novotovy tyče.
61
Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Stephan Palla, přichází Thomas Schrammel.
61
Posléze přestřeluje bránu Sabitzer, který byl v dobré pozici, ale rána mu vůbec nesedla.
60
Na druhé straně i Rapid zlobí. Střelu Petsose však chytá Köteles do rukavic.
59
Další tutovka pro Genk. Co by víc Tshimanga chtěl. Dostal ideální přihrávku na malé vápno a měl před sebou takřka prázdnou bránu a padajícího Novotu. Avšak do míče se obul až příliš razantně a orazítkoval břevno rakouské brány!
58
Na druhé straně registrujeme dvě dobré možnosti KRC Genk. Nejprve pálil Vossen, jeho rána byla zablokována, ovšem k odraženému míči se dostal De Ceulaer a mnoho nechybělo. Domácí fotbalista však z malého vápna poslal míč trestuhodně mimo.
57
Střílený centr Trimmela z pravé strany hřiště kryje brankář Köteles.
56
V postavení mimo hru je i Petsos, také nebylo co řešit. Rozhodnutí bylo přesné.
55
Vossen v těsném ofsajdu. Šikovně ho hledal za obranou kolega Gorius, leč praporek sudího celou akci zastavuje.
54
...po skrumáži se k míči dostal Dibon, jeho střela však neměla potřebnou přesnost.
53
Hosté ovšem zůstali u míče a míč rozehrával kapitán Hofmann...
52
K tomu všemu dobře brání útoky Rapidu. Na vlastní kůži to nyní pocítil Palla, který byl čistě dohrán Buffelem.
51
Belgičané opět hrají takový trpělivý fotbal. Nikam nepospíchají a čekají na chyby soupeře.
50
Zmíněný trestný kop už mnoho zajímavého nenabídl, Camusova střela neprošla houštinou těl mužů v zelených dresech.
50
Protože Trimmel poslal k zemi Camuse za hranící pravidel, inkasuje ještě rakouský fotbalista žlutou kartu.
49
Hosté hrají v deseti a navíc se budou bránit velice nebezpečné standardce.
48
Ten se bohužel střetl v ostrém souboji s Koulibalym, který na něj nešťastně spadl a odnesl to nejspíš kotník. Sabitzer je ošetřován u postranní čáry.
47
Dobře to dopadlo i pro domácí, kteří překazili útočnou akci Sabitzerovi.
46
Možná je De Ceaulerovi zima, tak se rozběhl po pravé straně hřiště a udělal pořádný průvan v obraně Rapidu. Nakonec to dopadlo pro hosty dobře.
46
Hraje se za přijatelných podmínek, teplota v Belgii je zhruba 13°C, což fotbalistům musí vyhovovat.
46
Hráči a rozhodčí jsou zpátky na zeleném pažitu, můžeme se vrhnout do druhého poločasu.
Doufejme, že druhý poločas nabídne opět dobrou podívanou. Rapid bojuje, ale nestačí to. Body k postupu do další fáze EL dnes nutně potřebuje. Domácí však také a pokud vyhrají, budou mít již devět bodů. S tím by se dalo do další fáze operovat, o tom žádná.
Na rohy vede Rapid 4:2, v držení míče je o něco lepší Genk (54:46 %). V prvním poločase hosté vystřelili celkem šestkrát, zatímco domácí pouze třikrát. Jak vidno, stačilo to.
Dalo by se říci, že hosté byli aktivnější, jen jim chyběla přesnost v koncovce. Ale ani domácí nelze rozhodně podceňovat, několikrát se nebezpečně tlačili před Novotu, ale ten už druhou branku ve své svatyni nepřipustil. Tak tedy 1:0 pro belgický celek, pokračování tohoto zápasu nabídneme krátce po 20 hodině.
Máme za sebou první poločas. Ačkoliv si Ján Novota nesáhl doposud na míč, už jej musel lovit po krásné trefě Goriuse. Na druhé straně maďarský brankář László Köteles vychytal dvě přímé střely na bránu, ale kapitulaci nepřipustil. Sledujeme každopádně zajímavý a útočný fotbal, Rapid může žehrat na nevyužité šance.
45
Rozhodčí Gautier nastavuje nad plán prvního poločasu jednu minutu.
44
Míče se chopol Petsos, jenže trefil pouze trojici protihráčů ve zdi míč je pryč od Kötelesovy svatyně.
44
Žlutou kartu dostává Bennard Kumordzi (KRC Genk).
43
Rapid bude zahrávat trestný kop z velice dobré vzdálenosti. Před koncem poločasu musí Köteles vyhlásit stav nebezpečí.
42
A právě autor první dnešní branky dostal pod tlak Dibona, ten si však zkušeně pohlídal míč a nenechal se odstavit tělem.
41
Rozhodně to není špatný fotbal, šance na obou stranách by byly, jedna byla dokonce zhodnocena krásnou trefou Goriuse.
40
Dobrá rána Sabitzera, který se těsně před vápnem opřel do míče, ale zastavil se k nelibosti rakouských fanoušků u gólmana Kötelese. Ten převedl jistý zákrok a tu přízemní ránu bezpečně lapil.
39
Vossen fauloval Sonnleitnera a bude se kopat po tomto útočném faulu od brány, kterou střeží Novota.
38
Nic se nestalo, Köteles si pro míč bezpečně došel.
37
Fotbalisté z Vídně to zkusí znovu ze standardky, konkrétně po rohu.
36
To Rapid může mrzet, to byla velká šance na vyrovnání.
35
Ovšem tohle byla gólová akce. Po rohu Rapidu se dostal k hlavičce kapitán Hofmann a na brankové čáře výtečně zasáhl Koulibaly, který v hodině dvanácté vykopl míč z brankové čáry. Míč by letěl do sítě, ale obránce Genku zaprocoval skvěle.
33
Následně ho napodobuje i Vossen. Sledujeme poněkud hluché pasáže utkání, oběma týmům se nedaří kombinace a rozehrávka.
32
Schaub se dostal do postavení mimo hru.
31
Vídeňský celek se vehementně tlačil před Kötelesu bránu, Sabitzer hledal Boyda, ale ten byl těsně střežen.
30
Boyd si koledoval o žlutou kartu. Mbodjiho zastavil ve středu hřiště vcelku zbytečně. Rozhodčí jen napomíná hostujícího hráče.
29
Centr Camuse od levého praporku nenašel ve vápně adresáta.
28
Další polínko do ohně málem přidal Camus, obrana Rapidu se před něj dokázala dostat a míč odpálit do bezpečí. Které však bude mít jepičí život, bude z toho roh.
27
Genk i nadále dobře kombinuje a před Novotou to stále nebezpečně hoří.
26
Jak hrál Rapid sympaticky a ofenzivně, po obrženém gólu je rázem neviditelný.
25
Opět mohl být v šanci aktivní Vossen, jenže byl odpískán ofsajd.
24
Druhou branku mohl přidat Vossen, Novota tentokrát nemusel zasahovat. Jen pozoroval, jak míč letí vedle jeho branky.
23
Genk ukazuje, že na prvním místě není náhodou. Hraje velice dobře a po krásné trefě svého hráče Goriuse vede 1:0.
22
Utkání má stále vysoké tempo a nasazení, Rapid vzápětí mohl zareagovat svou solidní šancí. Boyd však na rozdíl od Goriuse nedokázal naladit na tu správnou vlnu svá mířidla.
21
Genk právě vstřelil branku!
Jo, tak tohle by šlo, to bychom si nechali líbit. Domácí jdou do vedení a ta trefa stále skutečně za to. Camus poslal po rychlém rozehrání standardky míč na střed hřiště a do míče se z přibližně pětadvaceti metrů opřel JULIEN GORIUS. Po jeho bombě se míč zatřepal až v síti, když vymetl pravou šibenice Novotovy brány. Slovenský gólman letěl vzduchem naprosto marně. To byla nechytatelná pumelice. Asistence: Fabien Camus.
19
Nyní je zde standardka pro Genk, který bude zahrávat Camus.
18
Po rohu se k míči dostal Sabitzer, měl to však složité a nepodařilo se mu přes tři bránící hráče ideálně zakončit.
17
Útočný fotbal pokračuje, Rapid vybojoval rohový kop. Před dotírajícím Boyem v poslední chvíli zakročil Koulibaly.
16
Ošetřen musel být také domácí borec, ta srážka byla přeci jen natolik silná, že z toho oba hráči nevyvázli bez úhony.
15
Ten však utrpěl v souboji nějaký ten šrám a je hodně otřesen ve svém pracovišti. Po krátkém ošetření bude ale připraven pokračovat.
14
Rohový kop zahrávali fotbalisté z belgického klubu. Camus hledal Koulibalyho, našel ho, ale našel i rukavice brankáře Novoty.
13
O čemž dokumentuje obrovská šance Schauba, který se uvolnil na velkém vápně, udělal obránci kličku a nebezpečně mířil k levé tyči Kötelese. Chyběl zhruba metr, ale i tak to byla velice slibná šance na úvodní gól tohoto mače.
12
Každopádně zápas dostává pořádné tempo a grády, divákům se musí líbit. Hraje se na obou stranách otevřený fotbal, zatím to není žádný zanďour.
11
Problémy Rapidu nekončí. Obránce Trimmel špatně rozehrál a do úprku se hnal znovu De Ceulaer, Novota mu ale výborně vyběhl a v poslední moment se vrhl po nohy a míč vytěsnil do bezpečí. Teď měli Rakušané štěstí, že jejich brankář balon čistě vypíchl a nebyla z toho penalta.
9
Pozor na De Ceulaera, který se dostal na levou stranou vápna a chtěl Novotu technicky obstřelit. Což o to, povedlo se, ale zamířil těsně nad.
8
Další protiútok Rapidu zastavuje obránce Ngongca, který se vrhl do střely Boyda.
7
Nehraje se vůbec špatný zápas. Na druhé straně i Genk se snaží překvapit obranu soupeře a slovenského brankáře Novotu.
5
A hosté nehrají vůbec špatně. Do další dobré příležitosti se tlačil Dibon, ale byl obranou soupeře v poslední moment zastaven.
4
Hosté i nadále pokračují v dobrém výkonu a nebezpečně střílel Schaub, mnoho nechybělo a Rapid by šel do vedení. Tak to je velice sympatický úvod rakouského týmu.
3
Po rohu se obrana Genku ubránila, leč pouze na chvíli.
2
Rapid začal poměrně aktivně, vytvořil si závar před bránou Kötelese, který odvrací na rohový kop domácí obránci.
1

KRC Genk: Köteles – Ngongca, Mbodji, Koulibaly, Tshimanga – Gorius, Kumordzi, Buffel, Camus, De Ceulaer – Vossen (C).
Náhradníci: van Hout – Hamalainen, Simaeys, Masika, Hyland, Limbombe, Schrijvers.

SK Rapid Vídeň: Novota – Trimmel, Sonnleitner, Dibon, Palla – Petsos, Bošković, Schaub, Hofmann (C), Sabitzer – Boyd.
Náhradníci: Radlinger – Behrendt, Schrammel, Pichler, Pavelić, Wydra, Starkl.
Rozhodčí: Gautier – Debart, Danos (všichni Francie).
Jak se oběma daří v lize?

Není to žádná hitparáda. Obě mužstva jsou ve svých ligách shodně na čtvrtém místě, přičemž v Rakousku mají odehráno již dvanáct kol, zatímco v Belgii mají o jedno utkání méně.

Poslední duel hrál Gent doma s Lierse a s chutí si před EL zastřílel a vyhrál 4:0. To Rapid hostil doma Sturm Graz a urodila se remíza 2:2. A to tým z Vídně může být rád, neboť po půlce prohrával 0:2.
SK Rapid Vídeň: Rakušané jsou na tom přesně naopak. Krčí se až na posledním místě tabulky a pokud chtějí uchovat naději na postup do jarních bojů, musí začínat bodovat. Zatím si připsali pouze bod po skvělém výkonu s Dynemem Kyjev, kdy na 2:2 vyrovnávali v nastaveném čase.
KRC Genk: Dalo by se říci, že belgický tým je prozatím velkým překvapením této skupiny. Na svém kontě má šest bodů a skóre 3:1. Připsal si skalp švýcarského Thunu 2:1 a především vyraboval ukrajinský Kyjev, těsně, ale přece – 1:0. Zatím je tedy první a dnes proti Rapidu se dá považovat za favorita.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji u sledování třetího kola kvalifikační skupiny Evropské ligy, a to skupiny "G". V ní se potkávají FC Thun, Dynamo Kyjev, Rapid Vídeň a KRC Geng. A právě o posledních dvou zmíněných celcích se nyní budeme bavit o něco obšírněji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.