Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bordeaux - 20. září 2018   21:00

Slavia
Slavia
35' Zmrhal (Hušbauer)
1:0
(1:0)
Bordeaux
Bordeaux
Slavia
O. Kolář – Bořil, Kúdela, Ngadeu, Coufal – Hušbauer, Souček – Zmrhal (84. Frydrych), Traoré (90+3. Matoušek), Stoch (79. Baluta) – Tecl.
Kovář – Zelený, Matoušek, Baluta, Valenta, Frydrych, Pokorný.
Nijhuis – Van den Ven, Schaap
Eden Aréna, Praha-Vršovice
16 548 diváků
Bordeaux
Costil – Sabaly, Pablo, Koundé, Palencia – Tchouaméni, Sankharé (70. Cornelius), Plašil (85. Otávio) – Kalu, Briand, Kamano (60. Karamoh).
Poussin – Otávio, Lewczuk, Cornelius, Karamoh, Jovanović, Lerager.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
V dalším utkání skupiny dnes Kodaň remizovala s Petrohradem 1:1 a Slavia se tak dostává do čela tabulky.
Slavia vstupuje do základní skupiny Evropské ligy vítězně, když v Edenu porazila Bordeaux 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v první půli Jaromír Zmrhal nádhernou ranou pod břevno Costilovy branky. Vítězství sešívaných mohlo být ještě výrazně vyšší, ale koncovka domácího týmu byla v dalších velkých šancích žalostná. I tak to ale na tři body stačilo.
90+6'
90+5'
Do šance se v pokutovém území dostával Pablo, ale než se stačil otočit s míčem, byl zastaven kvůli ofsajdu.
90+5'
Rychle se rodící brejk zastavuje sudí Nijhuis, který si všiml faulu.
90+4'
Dobrá práce Součka a Frydrycha dostala míč na útočnou polovinu.
90+4'
Běží poslední minuta zápasu, hosté jsou pořád daleko od branky Koláře.
90+3'
Evropská premiéra pro Matouška, který nahradil Traorého.
90+3'
Další snaha o podržení času nevyšla, rozehrávat bude Costil.
90+2'
Zápas sleduje 16 548 diváků.
90+2'
Míč stále zůstává u rohového praporku, neboť Pražané budou zahrávat rohový kop. Fanoušci si dožadují další branku.
90+1'
Míč ale získal Baluta a zavezl ho na útočnou polovinu, kde Slavia šetří čas.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Hosté jsou čím dál tím nebezpečnější, ale centr Karamoha ke štěstí Slavie adresáta nenašel.
90'
Taktický faul Součka přerušil akci Bordeaux směrem dopředu.
89'
Nyní odvedl výbornou práci neúnavný Tecl. Získal pro tým aut blízko Costilovy branky.
88'
Slávisté lacině přišli na útočné polovině o míč a hned z toho byla zajímavá akce Bordeaux. Míč si na střed na levačku navedl Cornelius, ale trefil jen prostředek brány, kde byl Kolář.
88'
Odkop brankáře Koláře jen proletěl kolem všech hráčů a zase kombinují hosté.
87'
Kalu ovšem za velkých ovací tribun v Edenu poslal míč vysoko nad bránu.
86'
Baluta podrazil před vápnem pronikajícího Karamoha a je tu nebezpečný přímý kop pro hosty ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od brány Koláře.
86'
Hušbauer šel nyní do individuální akce po levé straně, ale nevymodlil si ani faul.
85'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Henrique Otávio.
85'
Tecl stál nyní v ofsajdu a nemohl tak následovat dlouhou Coufalovu přihrávku.
84'
Spíše defenzivní změna na straně Slavie. Autora jediné branky Zmrhala střídá na trávníku Frydrych.
84'
Odkop Pabla byl podle pomezního rozhodčího s tečí Coufala a hrát tak bude Bordeaux.
83'
Výborný presink od Baluty přinesl další aut poblíž vápna.
82'
Dlouhé pasáže hry nyní tráví Slavia na útočné polovině a usiluje o gólovou pojistku.
81'
Po centru Coufala z pravé strany vyplaval míč přímo ke Zmrhalovi, který v jasné šanci selhal a trefil z několika metrů jen brankáře Costila.
81'
Sledujeme houževnatý boj o míč ve středu pole, domácí fyzicky nesmírně náročný fotbal stále zvládají.
80'
Hosté se pokusili rozvinout akci přenesením hry z pravé na levou stranu, leč samotné provedení bylo hodně za očekáváním.
79'
Stoch má pro dnešek odpracováno, místo něj přichází do boje Baluta.
79'
Dobře zahraný roh Hušbauera ale zase nenašel hlavu žádného z jeho parťáků.
78'
Vypadalo to, že se do rozehrávky Slavie začíná vkrádat nervozita z blížícího se konce, ale po akci Traorého je tu roh pro domácí tým.
77'
Ngadeu výborně předstoupil před Corneliuse a nedovolil mu pracovat s míčem.
77'
Briand se pro změnu dostával do sprintu na levé straně, ale nestihl míč na hrací ploše. Bordeaux se každopádně dostává z tlaku soupeře.
76'
Hosté byli po čase opět nebezpeční. Kombinaci dvou střídajících hráčů zakončil po přiťuknutí od Karamoha Cornelius ranou vysoko nad.
76'
Hušbauer fauloval v blízkosti půlící čáry Plašila a akce Bordeaux tak může pokračovat.
75'
Za protesty navíc vyfasoval žlutou kartu Kalu.
74'
Další velké možnosti Pražanů! Nejprve si na centr Stocha naskočil Souček, ale na zadní tyči ho zblízka vychytal Costil. Vzápětí proletěla pumelice Hušbauera těsně vedle pravé tyče hostující branky.
73'
Vzápětí Hušbauer faulován přímo před zraky Nijhuijse Tchouamenim. Opět domácí vydrží na balonu.
73'
Na centr do šestnáctky si ale už nyní naskočil Tecl a poslal míč těsně vedle branky Costila.
72'
V další akci pak Traoré pokazil přihrávku na Tecla, který se rozebíhal do zajímavé pozice.
72'
Zmrhal si vyměnil míč se Stochem, ale jeho centr letěl pouze do Costilových rukavic.
71'
V dalším souboji u střídaček pak Cornelius fauloval spolehlivého Bořila.
71'
Hned po svém příchodu na trávník se Cornelius proběhl, ale prudkou přihrávku na trávníku nedostihl.
70'
Hostující kouč Eric Bedouet se snaží oživit ofenzivu nasazením dánského reprezentanta.
70'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Andreas Cornelius.
69'
Ani další Stochův centr na bližší tyč ale příliš nebezpečný nebyl. V rychlém brejku se pak dostával do vápna Karamoh, ale defenziva Slavie zatím funguje neuvěřitelně pevně.
68'
Traoré si v rychlostním souboji nyní vychutnal Palenciu a ten dostává žlutou kartu. Navíc je tu další nadějná standardka pro Slavii.
67'
Z následné standardky nic nebylo, i když Slávisté operovali v zajímavé blízkosti Costilovy branky. Vše skončilo Součkovým nepřesným centrem.
67'
Vzápětí ovšem dravého Tecla fauloval Sankharé a dostal žlutou kartu.
66'
Zmrhal zkusil u postranní čáry projít přes Palenciu, ale míč mu přitom utekl do autu.
66'
Po další ztrátě míče v podání domácích se nastěhovali na polovinu Slavie hosté, ale jen na chvilku. Míč má po nepřesné přihrávce Sankharého opět Kolář.
65'
Coufal měl nyní spoustu prostoru na centr, ale vhodný moment prováhal a o míč přišel.
64'
Vznikající akce soupeře ale ztroskotala na nepřesném centru Kalua. Briand pak zkoušel upadnout ve vápně, ale sudí Nijhuis mu důrazně domluvil, že tohle tolerovat nebude.
64'
Dlouhý aut zkusil hlavou za sebe prodloužit ve vápně Traoré, ale zase pouze k hráčům Bordeaux.
63'
Zmrhal nastartoval na levé straně Bořila, který se vyčerpal velmi dlouhým sprintem a jeho centr tak skončil jen na Palenciovi.
63'
Další akci ale narušil Kamano, který se vzorně vrátil a vzápětí se také nechal faulovat.
62'
Opět silná pasáž v podání domácích, kteří se drží na míči a kombinují.
62'
Stochův pěkný centr ale odhlavičkoval Sankharé.
61'
Tecl při dalším postupu vpřed faulován a sešívané dresy opět míří do pokutového území, kam zanedlouho poletí další centr.
60'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Yann Karamoh.
60'
Coufal opět kombinoval se Zmrhalem, ale ten se tentokrát v souboji přes Sabalyho neprosadil.
60'
Balon opět v moci Koláře, který může nastartovat další slávistický pokus.
59'
Na útočné polovině nyní zase operují hosté, ale Sankharé si v těžké pozici neporadil. Slavia tak opět může vysoko napadat.
58'
Na Zmrhalův centr od rohového praporku si vyskočil Ngadeu, ale koníčkem jen přehodil branku střeženou Costilem.
57'
K rozehrávce se postavil Miroslav Stoch, ale jeho o zeď sražená střela končí jen rohovým kopem.
56'
V protiakci na druhé straně rozhodčí Nijhuis dlouho váhal s odpískáním faulu na Tecla, nakonec ho ale foukl. Zajímavý přímý kop zhruba z 28 metrů pro domácí.
56'
Plašil nyní hezky uvolnil Brianda, před nímž se třicet metrů od branky otevřelo dost prostoru ke střele, ale jeho levačka poslala míč vysoko nad.
55'
Hned vzápětí si Ngadeu počkal na Brianda a fauloval ho.
55'
Čas na rozehrávku nyní nedostal ve středu hřiště Plašil, přesto budou hosté vhazovat u půlící čáry.
54'
Z hloubi pole letěl pas k velmi rychlému Teclovi, který se ještě dostal ve vápně k zakončení v tísni, ale proti výběhu Costila nakonec neměl šanci zakončit důrazněji.
54'
Po akci s Kamanem se nebezpečně za zády slávistické obrany zjevoval Kalu, ale výborně ho odzbrojil Souček.
53'
Po pěkné akci Zmrhala a Hušbauera, přišel ostrý centr druhého jmenovaného, který Tecl ve vápně ztlumil ke štěstí Bordeaux se však Stoch k míči nedostal.
52'
Tecl byl ve středovém kruhu při zpracování míče faulován a domácí tým tak může pokračovat v útoku.
51'
Výborný centr Stocha ale odvrátil pozorný Koundé.
51'
Zmrhalův centr ovšem srazil Palencia na další roh.
50'
Traoré nyní bojoval o téměř ztracený míč, dotíral na Koundého a ten v nouzi zahrál jen na roh.
49'
Rychlý Palencia nyní pořádně protáhl na pravé straně Zmrhala. Po vzájemném souboji upadl, ale sudí Nijhuis nakonec faul nezapískal a zachránil tak Slavii od nepříjemné standardky soupeře.
49'
Přece jenom však Slavia nastoupila do druhého poločasu s defenzivnější taktikou.
48'
Do akce Bordeaux se nyní zapojil i Plašil, který roztáhl hru na Sabalyho, jeho centr do vápna ale moc práce defenzivě Slavie neudělal.
47'
Ngadeu hledal dlouhým pasem Coufala, jemuž se těžký míč nepovedlo zkrotit.
47'
Míč se dostal k brankáři Kolářoci, který ho výkopem uvedl zpátky do hry.
46'
Fotbalisté Slavie Praha odehráli v prvním poločase vynikající partii, ale vytěžili z ní pouze jediný gól, když se nádhernou ranou trefil ve 35. minutě Zmrhal. Vedení 1:0 je sice ošemetné, ale Pražané zatím měli zápas jasně pod kontrolou. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne ve 22:01.
45'
45+1'
Z rohu žádné prvotní nebezpečí nevzniklo, ale v pokračující akci oslovil Coufal zpětnou přihrávkou do vápna Hušbauera a na brankové čáře zachránil Bordeaux od dalšího gólu stoper Pablo.
45'
Stochův padající list do pokutového území zahrál dezorientovaný Kalu jen na další slávistický roh.
45'
Došlo i na střelecký pokus z velké dálky, který ale letěl vysoko nad.
44'
Po delší době kombinují hosté alespoň v rámci obranné čtveřice.
43'
Dlouze kombinovali na pravé straně Hušbauer s Coufalem, druhý jmenovaný se však přes Sabalyho k nebezpečnému centru nedostal. Přesto je zatím Slavia výrazně lepším týmem.
42'
Tecl nyní potáhl míč před vápno, přes Traorého se nakonec dostal ke Stochovi, ale jeho pokus zpoza vápna byl hodně nepřesný a letěl vysoko nad branku.
42'
Vzápětí to zkoušel ze středu pole Stoch, ale přihrávka na Tecla byla příliš rychlá a dlouhá.
41'
Zmrhal opět perfektní kolmicí uvolnil na pravé straně Coufala, tomu se však dnes centry do vápna příliš nedaří.
40'
Po sehraném signálu a přihrávce Hušbauera napříč vápnem vystřelil z první levačkou Coufal, ale jeho pomalý pokus letěl výrazně vedle branky Costila.
39'
Vzápětí prohnal Tecl ve vápně Palenciu, jemuž nezbylo nic jiného než zahrát na rohový kop.
39'
Bořil si teď troufl i na dva hráče v černých dresech a vybojoval faul.
38'
Další pas směřoval do vápna k Bořilovi, ale ten souboj pouze podstoupil a odražený míč doputoval do moci brankáře Costila.
37'
Slavia je ve velké pohodě a pokračuje v útoku.
35'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to byla fotbalová pohádka. Hušbauer se nejprve skvěle uvolnil ve středu pole, prošel s míčem až do vápna, kde ho poslal přímo proti noze JAROMÍRA ZMRHALA, který nádherným způsobem vyhnal pavoučí obyvatele ze šibenice Costilovy branky. Slavia zaslouženě vede.
34'
Přesto se Pražané dostali k nadějné možnosti. Tecl po zisku míče uvolnil před vápnem Stocha, který nabil do nadějné pozice Traorému, ale jeho pokus postrádal razanci a Costil si připsal vcelku snadný zákrok.
34'
U míče Kúdela, tentokrát se Slavia snaží podržet míč ve své moci. Je však patrné, že sebevědomí zpřed deseti minut je pryč.
33'
Jedna nepřesnost střídá druhou. Nejprve špatně rozehrál Kamano, pak si vůbec nevěděl rady Souček a vše vyústilo v Teclův faul.
32'
Po ubráněném centru do vápna Součkem se ukvapil Bořil a nakopl míč pouze do autu.
31'
Zápas přece jenom trochu ztratil tempo a fotbalisté Bordeaux vyrovnali hru.
30'
Táhlý pas na Zmrhala nevyšel, vykopává Costil.
29'
Nepříjemná situace pro Ngadea, který si v nevinném souboji přidržel protihráče a dostal žlutou kartu.
29'
Teclova pobídka pro Stocha na pravou stranu byla příliš krátká, i tak ale domácí zůstávají v blízkosti soupeřova vápna.
28'
Na pravou stranu směřoval míč k Traorému. Tomu ale chyběla větší odvaha jít do přímočaré akce a následně pouze uvolnil Coufala, jehož slabý centr skončil jen v rukavicích Costila.
28'
Velmi nebezpečně se z pravé strany probíjel do vápna Slavie Kalu, ale přes Kúdelu nakonec na volného spoluhráče míč neprocpal.
27'
Hosté se snaží otupit nápor soupeře a dlouze kombinují na vlastní polovině.
26'
Odražený míč skončil za vápnem u kopaček Koundého, který zkusil vystřelit, ale mířil vysoko nad.
25'
Do rychlé protiakce však po ztrátě míče šel Kamano a Kúdela ho zastavil v rozporu s pravidly. Sudí Nijhuis, který nastolil volný metr zápasu, se dlouho rozmýšlel, ale nakonec přece jenom zapískal faul. Rozehrávat se bude poblíž střídaček.
24'
Další akce sešívaných započala u Koláře, následuje aut pro domácí na útočné půlce.
24'
Coufal byl perfektním pasem uvolněný na pravé straně, ale velmi lehce prohrál souboj s Koundém.
23'
Slavia pokračuje ve vysokém presinku a donutila Palenciu k další nepřesné rozehře.
22'
Opět pěkné zmatky před Costilem. Coufalův přízemní centr se už odrážel pomalu k Traoremu, ten ale místo zakončení šel do kličky a s následnou ránou zpoza vápna neuspěl ani Hušbauer.
21'
Na druhé straně zase nevyšel nakopávaný míč na Kalua, Slavia se opět stěhuje na útočnou půlku.
20'
Další velká šance pro Slavii. Po centru Coufala, který se snášel k Hušbauerovi se nakonec do nůžek položil Traore a těsně minul z malého vápna Costilovu branku.
19'
Další akce Bordeaux skončila nezdarem, míč má Ngadeu s Kúdelou.
18'
První tutovka pro Slavii. Zmrhal perfektně před vápnem uvolnil Hušbauera, ten si kličkou navedl míč na levačku, ale pak ho poslal vedle levé tyče Costilovy branky.
18'
Stochovi se však centr vůbec nepovedl, na bližší tyči odvrátil míč Jimmy Briand.
17'
Po rychlé narážečce s Bořilem se dostal k míči Traore a vybojoval u postranní čáry faul. Standardní situace pro Pražany.
16'
Kúdelovu riskantní otočku na vlastní polovině málem vystihl Briand, slávistický stoper ale ještě v poslední chvíli stačil píchnout míč Kolářovi.
16'
Vzápětí ale Bořil čistě zvládl souboj s Kaluem a Slavia pokračuje v útočné akci.
15'
Po faulu na Kamana v blízkosti půlící čáry rozehrávají fotbalisté francouzského týmu.
14'
První velká šance zápasu. Na pěkný centr si naskočil Koundé a jeho zakončení zadní částí hlavy se sneslo těsně vedle Kolářovy branky!
13'
Hra se rychle přesunula před Koláře a zablokovaný centr v podání Kalua končí také rohem.
13'
Přetažený centr Stocha našel na zadní tyči Bořila, který zakončoval z voleje. Našel ale jen na bližší tyči připraveného Costila.
12'
Z levé strany se do vápna probíjel Bořil, ale byl zastavený Sabalym za cenu rohového kopu.
12'
Na druhé straně zkoušel ve vápně centrovat z ostrého úhlu Tecl, ale trefil jen nejblíže postaveného hráče soupeře.
11'
Samuel Kalu poslal z pravé strany do vápna Slavie jedovatý centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal. Vykopávat bude Kolář.
10'
Do slávistické rozehrávky se nyní vloudily nepřesnosti, ale pokus o vysunutí Kalua také selhal, hrají proto sešívaní.
9'
Plašil zase hledal dlouhým pasem na levé straně Brianda, k tomu ale skvěle přistoupil Kúdela a dokázal soupeře tělem čistě odstavit.
8'
Bordeaux teď delší časový úsek drží míč ve své moci, ale nic nebezpečného z toho nerezultuje.
8'
Hosté se pokusili na levé straně uvolnit Brianda, ale míč na něj byl příliš dlouhý.
7'
Slávisté i nadále vysoko presují a nedávají soupeři čas na rozehrávku. Na větší brankovou příležitost ovšem stále čekáme.
7'
Centr Hušbauera našel Ngadea, ale ten byl daleko od branky a jeho hlavičkový pokus letěl vysoko nad.
6'
Po pěkné přímočaré akci centroval zprava Coufal, ale dobře zasáhl Koundé. Přesto je tu roh pro domácí.
5'
Pokus o dlouhý aut do vápna hostů se nezdařil, pro balon se musel vrátit až Ngadeu na vlastní polovinu.
4'
Stoch v tísni u postranní čáry musel zahrát Kúdelovi, ten následně poslal míč až na Koláře.
4'
Souček zajímavě centroval do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se už k balonu nedostal. Přesto Slavia zůstává u míče.
3'
Pražané nyní pozvolna rozehrávají na vlastní polovině a snaží se otevřít obranu soupeře.
2'
Na druhé straně napadal Koundého Tecl a vybojoval aut v blízkosti pokutového území.
1'
O první vzruch se postaral Kúdela, který podběhl vysoký míč, ale ten doskákal pouze do rukavic gólmana Koláře.
1'
Oba týmy přichází na hrací plochu.
Do základní skupiny Evropské ligy vstoupil také Jablonec. Severočeskému týmu se bohužel nepodařilo vystoupit ze stínu a padl na půdě Rennes 1:2.
Slávistický kotel už je prakticky zaplněný, zápas by měl zhruba za 25 minut začít.
Fotbalisté Bordeaux už předtím museli zvládnout hned tři dvojzápasy v předkolech Evropské ligy. Postupně si však poradili s lotyšským Ventspilsem, ukrajinským Mariupolem i belgickým Gentem, přičemž pětkrát vyhráli a jen jednou v Belgii remizovali. Tým v letní přestávce prošel výraznou kádrovou obměnou. Přišli třeba Sergi Palencia z Barcelony nebo Andreas Cornelius s Jimmy Briandem, odešli třeba Brazilci Jonathan Cafú nebo Malcom.
Slávistům se naopak daří. Zatím ztratili v domácí soutěži jen tři body za domácí porážku s Jabloncem 0:2. Ve šlágru dokázali porazit třeba Plzeň 4:0 a svou sílu demonstrovali také na půdě Slovácka, které porazili 3:1. V pohárové Evropě zatím odehráli pouze dva duely s ukrajinským Dynamem Kyjev. Doma remizovali ve třetím předkole LM 1:1, venku po kontroverzních výrocích rozhodčích prohráli 0:2 a milionářskou soutěž si tak nezahráli.
Francouzský tým, v jehož středu působí také bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil nerozjel letošní ročník Ligue 1 zrovna šťastně. Po pěti zápasech má na svém kontě jenom čtyři body, dokázal však na domácím hřišti porazit silné Monaco. Aktuálně je tak na předposledním místě tabulky, avšak s nevelkou ztrátou na týmy před sebou.
Fotbalisté Slavie vstupují stejně jako loni do základní skupiny Evropské ligy na svém stadionu. zatímco loni byl jejich soupeřem výběr Maccabi Tel Aviv, tentokrát vyzvou francouzský celek Girondins Bordeaux FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.