Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Arsenal - 19. září 2019   18:55

Frankfurt
Frankfurt
0:3
(0:1)
Arsenal
Arsenal
38' Willock   • 85' Saka  (Pépé) • 87' Aubameyang  (Saka)
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa (74. Chandler), Kamada, Kohr, Sow, Kostić – Dost (66. Paciência), André Silva.
Rönnow – N'Dicka, Falette, G. Fernandes, Joveljić, Chandler, Paciência.
Massa – Tegoni, Alassio (vš. ITA)
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Arsenal
E. Martínez – Chambers, Mustafi, David Luiz, Kolašinac (80. Maitland-Niles) – Torreira, Xhaka (C), Willock (72. D. Ceballos) – Smith-Rowe (60. Pépé), Aubameyang, Saka.
Leno – D. Ceballos, Maitland-Niles, Pépé, Nelson, Guendouzi, Martinelli.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 11:8. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
Je konec! Arsenal zvládl vstup do nového ročníku Evropské ligy na podtrženou jedničku a vítězí na půdě Frankfurtu vysoko 3:0! Londýnský celek se do velké šance dostal už v úvodu, jenže Torreira vůbec netrefil branku. Následně si vzal slovo Frankfurt, jenže Kostič rozvlnil jen boční síť. Do samostatného úniku se po půlhodině hry dostal Smith-Rowe, ale Trapp vytáhl skvostný zákrok. Arsenal se do vedení dostal ve 38. minutě, kdy se s trochou štěstí prosadil Willock! Po změně stran se Frankfurt opět tlačil do útoku, ale dlouho nemohl najít recept na obranu Arsenalu. V 79. minutě navíc uviděl Kohr druhou žlutou kartu a musel do sprch. Arsenal přesilovku využil a v závěru dvakrát udeřil do otevřené obrany, když se prosadili Saka a Pierre-Emerick Aubameyang!
90+3'
90+3'
Lucas Torreira si pohlídal nepovedený centr před branku Arsenalu, troufl si na riskantní zpracování a odkopl míč na polovinu soupeře.
90+2'
Torreira se probil na malé vápno a snažil se dosáhnout na oblouček z pravé strany. Fotbalista Arsenalu v pádu zakončil mimo tři tyče.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Právě Paciencia si navedl míč na levačku, jenže místo zakončení se pokusil o zasekávačku, kterou daroval balón obraně londýnského Arsenalu.
89'
Paciencia ještě vymyslel oblouček na hranici velkého vápna, ale Mustafi rychle vystoupil a bez váhání zakopl míč daleko na tribunu.
87'
Arsenal právě vstřelil branku!
A další pohroma pro německý celek! Po chybě v rozehrávce Frankfurtu se za obranou zjevil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, který tváří v tvář Trappovi uklidil míč k tyči!
87'
Domácí celek je po druhé obdržené brance poněkud zaskočený. Fotbalisté Frankfurtu se sice dostali na polovinu Arsenalu, ale jejich kombinace je statická.
85'
Arsenal přidává druhou branku a podle všeho rozhoduje o svém triumfu! Mladičký BUKAYO SAKA dostal přihrávku od Pepého, připravil si míč ke střele a krásným obstřelem zpoza velkého vápna nedal Trappovi nárok!
85'
Frankfurt opět zahrával přímý kop na polovině Arsenalu. Dajči Kamada vymyslel centr na malé vápno, ale Filip Kostič není zrovna nejlepší hlavičkář.
84'
Žlutá karta také na straně Arsenalu. Dostává ji Calum Chambers.
83'
Abraham také fauloval na vlastní polovině a dostává žlutou kartu.
83'
Mustafi si poradil s nepovedenou rozehrávkou Frankfurtu a rybičkou zahrál míč do rukavic vlastního brankáře. Londýnský celek se už nikam nežene.
82'
Dajči Kamada chtěl překvapit obranu Arsenalu centrem z velké dálky, jenže míč se mu svezl po nártu a doplachtil až do zámezí.
81'
Dani Ceballos se ujal rozehrávky přímého kopu. Jeho nadýchaný centr propadl pokutovým územím až do rukavic připraveného brankáře.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Ainsley Maitland-Niles.
79'
Dominik Kohr fauloval na vlastní polovině a po druhé žluté kartě musí do sprch!
79'
Bukayo Saka se v pokutovém území probil k odraženému míči, jenže Trapp bleskově vyběhl a Saka jej zkrátka musel trefit!
78'
Pepé svedl sprinterský souboj s Hintereggerem. Domácí záložník ukázal hodně rychlé nohy, natlačil se před Pepého a odkopl míč do bezpečí.
77'
Kostič dostal prostor na levé straně, přiblížil se k velkému vápnu, ale jeho centr obrana Arsenalu bez problémů odhlavičkovala do bezpečí.
76'
Pepé si nepotykal se zpracováním na polovině hřiště, ale bleskově se stačil otočit a vypomohl si přihrávkou do zadních řad.
75'
Sead Kolašinac otálel s rozehrávkou a vysloužil si žlutou kartu.
75'
Timothy Chandler se ihned dostal do útočné akce Frankfurtu. Jeho centr do pokutového území byl příliš vysoký a skončil u obránců Gunners.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Timothy Chandler.
73'
Aubameyang se hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže pobídka byla v tomto případě příliš prudká a míč propadl do zámezí. Německý celek bude vhazovat.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Dani Ceballos.
72'
I po tomto rohovém kopu se André Silva dostal k zakončení hlavou, ale jeho pokus postrádal větší razanci. Brankář si připsal snadný zásah.
71'
André Silva se dral za míčem po dalším rohovém kopu. Hlavička portugalského útočníka se od hlavy obránce odrazila na další roh.
70'
Frankfurtu zbývá na vyrovnání posledních dvacet minut. Německý celek hraje na polovinu Arsenalu, ale zatím tomu chybí větší počet zakončení.
69'
Dominik Kohr si navedl míč na hranici pokutového území a levačkou vyslal prudký centr před branku Arsenalu. Nikdo v černém dresu na jeho pobídku nedosáhl.
68'
Willock mohl navýšit vedení Arsenalu! Autor úvodní branky si naběhl na přihrávku do velkého vápna, ale Trapp jeho přízemní pokus vykopl!
67'
André Silva se sice dostal k přihrávce za obranu Arsenalu, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Rozehrávat bude Arsenal.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Gonçalo Paciência.
66'
Nicolas Pépé si pokryl míč na polovině hřiště, ale Filip Kostić jej fauloval. Pepé si ze souboje odnese také krvavý šrám v obličeji.
65'
Německý celek měl k dispozici rozehrávku přímého kopu ze zajímavé pozice. Hasebe rozehrál do kombinace, ale Kostič následným centrem zahodil slibnou šanci.
64'
Willock zastavil rodící se akci soupeře a jako první fotbalista Arsenalu dostává žlutou kartu.
63'
Arsenal zahrával přímý kop na polovině Frankfurtu. Místo centru do pokutového území se hosté opět rozhodli pro rozehrávku do kombinace.
62'
Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (Eintracht Frankfurt).
62'
Nicolas Pepé se probil do útočného pásma, kde si krásnou zasekávačkou udělal prostor ke střele, ale jeho pokus zastavil první obránce.
61'
Sead Kolašinac vhazoval na levé straně hrací plochy, jenže jeho přihrávka skončila na noze domácího Filipa Kostiče.
60'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Nicolas Pépé.
59'
Arsenal se snaží přecházet do rychlého útoku a otevírat skulinky v rozhozené obraně Frankfurtu, který se pro změnu musí snažit útočit.
58'
Pierre-Emerick Aubameyang si řekl o přihrávku mezi obránce soupeře, nicméně jeho následné zpracování nesneslo nejpřísnější měřítko.
57'
Arsenal zahrával ještě jeden rohový kop, ale tentokrát se Xhakovi centr vůbec nepovedl a brankář Trapp si připsal snadnou kořist.
56'
Arsenal mohl navýšit své vedení! Granit Xhaka poslal do pokutového území něco mezi střelou a centrem a jeho pokus se zastavil na horní tyči!
55'
Shkodran Mustafi si průnikem po pravém křídle došel pro nedovolený zákrok. Hráčům Frankfurtu v posledních minutách trošičku tečou nervy.
53'
Da Costa dostal prostor na pravé straně a vymyslel skákavý centr na malé vápno. Brankář Arsenalu dokázal míč zalepit do svých rukavic.
52'
Pierre-Emerick Aubameyang si naběhl na skvostnou přihrávku za obranu Frankfurtu, ale pod nohy se mu položil Martin Hinteregger, který střelu srazil na roh.
51'
Emile Smith-Rowe se snažil uvolnit Chamberse dlouhou přihrávkou na pravou stranu. Druhý jmenovaný prudkou přihrávku neudržel na hrací ploše.
50'
Hostující brankář nakopl míč na pravou stranu hrací plochy, jenže tam nebyl nikdo v červeném dresu a odražený míč skončil u obránce v černém.
49'
Dominik Kohr se probil do útočného pásma a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Rozhodčí měl souboj přímo před očima a ukázal jen odkop od branky.
48'
Bas Dost se dral za nadýchaným centrem z levé strany, ale nizozemský útočník na míč nedosáhl ideálně a hlavičkoval velmi nepřesně.
47'
Frankfurt zahrával první rohový kop po změně stran. Jeho rozehrávky se ujal Dajči Kamada, jehož centr skončil na hranici velkého vápna. Nikdo v černém nezakončil.
46'
Frankfurt obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Německý celek se ihned vydal do útoku, ale obrana Arsenalu zasáhla na hranici velkého vápna.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Arsenalu! Londýnský celek se do velké šance dostal už v úvodu, jenže Torreira vůbec netrefil branku. Následně si vzal slovo Frankfurt, jenže Kostič rozvlnil jen boční síť. Do samostatného úniku se po půlhodině hry dostal Smith-Rowe, ale Trapp vytáhl skvostný zákrok. Arsenal se do vedení dostal ve 38. minutě, kdy se s trochou štěstí prosadil Willock! Do kabin se proto jde za stavu 0:1.
45+1'
45+1'
Kolašinac přišel o míč na hranici vlastní šestnáctky, ale domácí fotbalisté sehráli následnou akci tak špatně, že se vystavili do ofsajdu.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Smith-Rowe operoval s míčem na pravé straně, jenže ihned k němu přistoupil Martin Hinteregger, který mu špičkou kopačky ukopl míč do zámezí.
44'
Kolašinac uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, otočil se a pomohl si zpětnou přihrávkou na stopery. Arsenal chce dohrát první půli s čistým kontem.
43'
Frankfurt zahrával další rohový kop. K prudkému centru se dral Dost, jenže proti Davidu Luizovi v hlavičkovém souboji neuspěl.
42'
André Silva vyzval na souboj Mustafiho. Obránce Arsenalu hvězdného útočníka soupeře skvěle vystál a nepustil jej do pokutového území.
41'
Arsenal zahrával další rohový kop. Na zajímavý centr si naskočil David Luiz, ale jeho pokus skončil snad pět metrů vedle branky.
40'
Frankfurt se ihned vydal do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Zakončení z velké dálky však skončilo na hrudi prvního obránce.
38'
Arsenal se dostává do vedení díky nesmírně šťastnému zásahu! JOSEPH WILLOCK si navedl míč do pokutového území, vystřelil a od nohy jednoho z domácích hráčů se míč odrazil do sítě!
38'
André Silva si na druhé straně skvěle zpracoval střílený centr z pravé strany, jenže druhým dotekem si jej ukopl daleko od těla a vybojoval jen roh.
37'
Bukayo Saka z levého křídla vymyslel prudký přízemní centr na malé vápno, kam se hnal Aubameyang, před kterým na poslední chvíli odvrátil míč Hasebe.
36'
Pierre-Emerick Aubameyang svedl souboj s Hasebem. Rychlonohý útočník Arsenalu se podle rozhodčího dopustil nedovoleného zákroku.
35'
Granit Xhaka předvedl další parádní práci na polovině soupeře, pokryl si míč tělem a nechal se faulovat. Londýnský celek tak může pokračovat v kombinaci.
34'
Po následném rohovém kopu se do zakončení tlačil urostlý David Luiz, ale vlasatý fotbalista Arsenalu se podle rozhodčího provinil útočným faulem.
33'
Granit Xhaka skvělou kolmicí vyslal do úniku Smith-Rowa, který svou obrovskou šanci zahodil střelou do Kevina Trappa!
32'
Filip Kostić využil podklouznutí jednoho z hráčů Arsenalu a vzal si volný míč. Domácí fotbalista uklidnil hru malou domů na Kevina Trappa.
31'
Kevin Trapp se ujal rozehrávky přímého kopu z vlastní poloviny. Jeho nákop byl ale příliš nepřesný a skončil až u hostujícího Davida Luize.
30'
Martin Hinteregger si zpracoval nadýchaný centr od rohového praporku, přehodil si míč na levačku, ale jeho zakončení zastavil první obránce.
29'
David Luiz se dostal pod tlak při rozehrávce na vlastní polovině. Stoper Arsenalu se na poslední chvíli otočil a zakopl míč do bezpečí.
28'
Kevin Trapp vyrazil ven z branky a došel si pro nepřesnou přihrávku za obranu Eintrachtu. Hostující brankář následně rozehrál dlouhým výhozem.
27'
Danny da Costa si dal pozor na průnikovou přihrávku za obranu domácího celku, odstavil Xhaku a bez problémů odkopl míč do bezpečí.
26'
Dajči Kamada si naběhl na prudkou přihrávku z pravé strany a pohotově zakončil. Jeho přízemní dělovku dokázal Martinéz vyrazit.
25'
Bukayo Saka se snažil prosmýknout do pokutového území, ale jeho přehazovačku obrana Frankfurtu přečetla a nepustila hostujícího mladíka do šance.
24'
Pierre-Emerick Aubameyang si našel cestičku na hranici pokutového území, odkud už musel zakončit, ale jeho rána nabrala opačnou rotaci a minula zadní tyč.
23'
Granit Xhaka diriguje rozehrávku Arsenalu na polovině hřiště. Londýnský klub má velké problémy při přechodu na polovinu Frankfurtu.
22'
Makoto Hasebe přihrávkou na levou stranu našel Filipa Kostiče, který prudkým centrem hledal Dost, jenže urostlý útočník netrefil branku Arsenalu.
21'
Kostič si rozehrávku rohového kopu ještě jednou zopakoval. Tentokrát našel hlavu prvního obránce v červeném dresu Arsenalu.
20'
Frankfurt zahrával svůj první rohový kop v dnešním střetnutí. Jeho prudký centr mířící na přední tyč odvrátil pozorný Kolašinac.
19'
Filip Kostić si na hraně ofsajdu počkal na přihrávku za obranu, dostal se před Chamberse, jenže z ostrého úhlu trefil jen boční síť!
18'
Torreira si v předchozím souboji podle všeho způsobil nějaké menší zranění a potřebuje ošetření. Záložník Arsenalu ale bude schopen pokračovat.
17'
Kevin Trapp svedl další úspěšný souboj s Torreirou. Domácí brankář vyrazil ven z branky, vrhl se Torreirovi pod nohy a zamezil mu v zakončení do sítě.
16'
André Silva roztáhl hru na pravou stranu, kde byl Dominik Kohr, jež zkusil zakončit z velké vzdálenosti, ale jeho přízemní ránu zastavil obránce.
15'
Bas Dost našel krásnou přihrávku Hintereggera, který pohotově odcentroval do šestnáctky, ale jeho pobídku odhlavičkoval do bezpečí Kolašinac.
14'
Aubameyang dostal přihrávku do pokutového území, bleskově si míč navedl na pravou nohu, ale jeho dělovku zablokoval první obránce.
13'
Arsenal zahrával přímý kop. Chambers si ale netroufl na nějaký daleký nákop a raději zvolil přihrávku do zadních řad.
12'
Na světě je první žlutá karta! Za ostrý skluz ji dostává Martin Hinteregger.
11'
Kostič kouzlil na levé straně hrací plochy. Tahoun Frankfurtu z loňského ročníku se pokusil odcentrovat, ale trefil obránce Arsenalu.
10'
Emile Smith-Rowe rozkmital své rychlé nohy po pravé straně hřiště. Rychlonohý obránce ale narazil na Djibrila Sow, jež mu míč ukradl.
9'
Dominik Kohr sice odevzdal patičkou míč fotbalistům Arsenalu, nicméně rychle napadal rozehrávku a Mustafi měl velké problémy s odehráním míče.
8'
Pierre-Emerick Aubameyang sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, jenže míč se po mokrém trávníku svezl do zámezí. Vhazovat bude německý celek.
7'
Silva svedl sprinterský souboj s Mustafim. Hostující obránce domácího útočníka fauloval a Frankfurt bude zahrávat první přímý kop.
6'
Lucas Torreira si v pokutovém území naběhl na krásný centr z levé strany, ale netrefil míč ideálně a poslal jej nad břevno!
5'
Djibril Sow se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus mířil přímo do míst, kde stál připravený gólman Arsenalu.
4'
Kevin Trapp se musel zapojit do rozehrávky. Domácí brankář rozehrál na levou stranu, nicméně fotbalisté Frankfurtu rychle přišli o míč.
3'
Emile Smith-Rowe poslal dlouhý aut až na hranici velkého vápna. Zadáci stoperu si odražený míč s přehledem pohlídali a odehráli jej do bezpečí.
2'
Calum Chambers vhazoval na pravé straně hřiště. Krajní obránce Arsenalu našel Mustafiho, který si raději pomohl malou domů.
1'
Arsenal obstaral výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Fanoušci Eintrachtu pískají na hráče Arsenalu už od úvodního hvizdu.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Frankfurt bude hrát v černém, zatímco Arsenal oblékne červené dresy.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – D. da Costa, Kamada, Kohr, Sow, Kostić – Dost, André Silva.
Náhradníci: Rönnow – N'Dicka, Falette, G. Fernandes, Joveljić, Chandler, Paciência.

Arsenal FC: E. Martínez – Chambers, Mustafi, David Luiz, Kolašinac – Torreira, Xhaka (C), Willock – Smith-Rowe, Aubameyang, Saka.
Náhradníci: Leno – D. Ceballos, Maitland-Niles, Pépé, Nelson, Guendouzi, Martinelli.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Alassio (vš. ITA).
Eintracht Frankfurt

Německý celek v posledním ročníku Evropské ligy došel až do semifinále, kde vypadl na penalty s londýnskou Chelsea! Frankfurtu ale v létě odešly ofenzivní hvězdy z minulého ročníku. Do Evropské ligy musel Frankfurt přes předkolo, ve kterém vyřadil Floru Tallinn, Vaduz a francouzský Štrasburk. V německé Bundeslize zatím patří Frankfurtu devátá pozice. O víkendu navíc prohrál v Augsburgu.
Arsenal FC

Londýnský celek v minulé sezóně dokráčel až do finále, kde i s Petrem Čechem v brance podlehl Chelsea. Letos si Arsenal zopakuje účast v Evropské lize. Celek trenéra Emeryho se v létě docela obměnil. Do kádru přibyla ofenzivní síla v podobě Nicolase Pepého. V domácí soutěži to ale zatím ovoce nenese. Arsenal má po pěti kolech osm bodů a je na sedmé pozici. O víkendu navíc ztratil dvoubrankové vedení na půdě Watfordu a remizoval 2:2.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Eintrachtem Frankfurt a Arsenalem. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.