Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Brøndby - 9. prosince 2021   18:45

Sparta
Sparta
43' Hancko  • 49' Hložek
2:0
(1:0)
Brøndby
Brøndby
Sparta
Holec – Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko – Pavelka (C), F. Souček – Pešek (69. Ladislav Krejčí st.), Hložek, Haraslín (86. Minčev) – Pulkrab (60. Vindheim).
Pawson – Betts, Hussin (vš. Anglie)
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
976 diváků
Brøndby
Hermansen – Heggheim (46. Greve), Maxsö (C), Rosted – Mensah, Frendrup, Radošević (61. Cappis), Slimane, B. Riveros (61. Bruus) – Uhre (80. Kvistgaarden), Hedlund (72. Singh).

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 12:14.
V utkání, které za neustále sílícího sněžení nenabídlo nějakou nadprůměrnou podívanou, měli sparťané celý zápas pod kontrolou a soupeře nepustili do výraznějších šancí.

Sami udeřili ve 43. minutě, kdy se z volného kopu trefil Dávid Hancko, krátce po přestávce z ostrého úhlu dorazil Peškovu střelu Adam Hložek a vzhledem k marné snaze Brøndby bylo prakticky rozhodnuto. Spartu pak sice oslabil vyloučený Tomáš Wiesner, tak hosté však dohrávali v deseti, když červenou kartu viděl také Anis Slimane.
Sparta s přehledem porazila dánského šampióna Brøndby IF na Letné 2:0 po brankách Dávida Hancka a Adama Hložka.

Dnešní výhrou si sparťané tak zajistili účast v jarním pokračování Evropské konferenční ligy, kam míří ze třetího místa skupiny A Evropské ligy.
90+5'
90+5'
A mohlo to skončit i o tři branky! Prudký centr Minčeva si Sigurd Rosted srazil jen těsně vedle vlastní branky.
90+5'
Už jen minuta dělí Spartu od definitivní jistoty pokračování v evropských pohárech i na jaře.
90+3'
Souček se krátce po znovu navázání hry vrátil do boje.
90+2'
Po srážce s protihráčem musí být ve středu hřiště ošetřen Filip Souček.
90+1'
Další neúspěšný roh Brøndby, pak ještě z dálky velmi nepřesně střílel Mensah, trochu komicky trefil do hlavy spoluhráče Maxsöho, od nějž se míč vysokým obloukem odrazil k Holcovi.
90+1'
Anglický arbitr oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Martin Minčev byl sražen v pokutovém území Brøndby, pak si ještě vyříkával situaci s rozhodčím Pawsonem.
88'
Z rohu se hosté nijak prosadit nedokázali, pak za taktický faul dostal žlutou kartu Jagvir Singh.
88'
Kvistgaardenův centr Ladislav Krejčí mladší odhlavičkoval na rohový kop.
87'
Po Greveho přihrávce se do zakončení dostal Jagvir Singh, prudkou ránu však namířil výrazně mimo branku.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Martin Minčev.
84'
Obranný odkop ze sparťanského pokutového území mohl vysunout do úniku Hložka, Hermansen ale těžil ze svého postavení daleko za svoji „šestnáctkou“ a míč před Hložkem odhlavičkoval.
83'
U přihrávky na Ladislava Krejčího staršího za kodaňskou obranu byl dříve brankář Hermansen, Krejčímu je navíc odmáván ofsajd.
83'
Slovenský brankář Sparty si pak poradil i s centrem Andrease Bruuse.
82'
Bruusův pas do pokutového území před nabíhajícím Kvistgaardenem odkopl brankář Holec.
81'
Další velká šance Sparty! Na Pavelkovu kolmici si naběhl Hložek, pak perfektní patičkou připravil míč pro dobíhajícího Haraslína, ten ale pálí jen do boční sítě!
80'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mikael Uhre, přichází Mathias Kvistgaarden.
80'
Frendrupovu prudkou přihrávku se nepovedlo zpracovat Uhremu, ukopl si míč do pokutového území, pak k němu doběhl brankář Holec.
78'
Vzhledem ke koronavirovým opatřením sleduje utkání 976 diváků.
77'
Po Haraslínově rohu se k hlavičce dostal Dávid Hancko a Hermansen skvělým zákrokem míč vyrazil!
76'
Centr Ladislava Krejčího staršího Mads Hermansen vyrazil jen k Filipu Panákovi, jeho centr hosté odhlavičkovali na roh.
75'
Počet hráčů se vyrovnává! Dávid Hancko se výborně protáhl podél postranní čáry, pak jej srazil k zemi Anis Slimane, jenž také dostává druhou žlutou, potažmo červenou kartu.
74'
Bruusův centr Filip Panák odhlavičkoval k protějšímu rohovému praporku.
74'
Anis Slimane upadl v souboji s Ladislavem Krejčím mladším a Brøndby bude zahrávat standardní situaci v blízkosti rohu pokutového území.
73'
Haraslín výborně načasovaným skluzem ve vlastním pokutovém území čistě vypíchl míč Singhovi.
72'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Hedlund, přichází Jagvir Singh.
71'
Cappis fauloval rozběhnutého Haraslína, vyvázl však bez karty.
70'
Bruus se snažil kolmicí po pravé straně přihrát Hedlundovi, ovšem nevšiml si, že spoluhráč stojí v několikametrovém ofsajdu, Hedlund se tak do akce ani nezapojil.
69'
Lukáš Haraslín se po střídání podle očekávání přesunul k pravé postranní čáře.
69'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Ladislav Krejčí st..
68'
Andreas Bruus nakopl Lukáše Haraslína, pak ještě stihl vynadat asistentovi rozhodčího Leemu Bettsovi.
67'
Hedlund dostal přihrávku do volného prostoru na pravé straně, pak ale nasměroval před branku příliš prudký pas, který jeho spoluhráči neměli šanci dostihnout, navíc je Dánům máván další ofsajd.
65'
Brøndby po dlouhém nákopu dopředu vybojovalo svůj první roh, Hedlundovi ale centr vůbec nevyšel a sparťané se snadno ubránili.
64'
Lukáš Haraslín byl sražen na ose hřiště, k překvapení všech aktérů ale rozhodčí píská ve prospěch Brøndby. I hosté už se stahovali k bránění standardní situace.
63'
David Pavelka vystihl nepřesnou přihrávku Rosteda, pak přihrál do běhu Peškovi, ten ale akci výrazně zdržel, pak ji zakončil nepřesnou přihrávkou.
61'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Josip Radošević, přichází Christian Cappis.
61'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Blás Riveros, přichází Andreas Bruus.
60'
Obrovská šance hostů! Po Riverosově přihrávce zívala před Hedlundem prázdná branka, švédský fotbalista ji ale minul!
60'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Andreas Vindheim.
59'
Simon Hedlund v pokutovém území Sparty povalil k zemi Lukáše Haraslína, pak se nad ním sklonil Ladislav Krejčí mladší a verbálně jej upozornil, aby se takovým zákrokům vyhnul.
58'
Na post pravého beka se zatím stáhl Jakub Pešek, dá se však čekat brzký příchod Andrease Vindheima.
57'
Sparta bude dohrávat v deseti! Tomáš Wiesner u postranní čáry fauloval Riverose a rozhodčí Pawson jej po druhé žluté kartě posílá předčasně do sprchy!
56'
Sparťané pak podnikli rychlý útok v šesti proti čtyřem, Adamu Hložkovi se ale do střely postavil v ofsajdu stojící spoluhráč Pešek.
55'
Brøndby sehrálo zprvu pohledný přechod přes střed hřiště, v pokutovém území ale Mathias Greve o míč přišel.
53'
Wiesnerovi nevyšel průnik podél postranní čáry, sparťané se ale brzy zase vrátili k míči.
52'
Hedlundovu nepřesnou přihrávku před nabíhajícím Uhrem pokryl brankář Holec.
51'
Za faul na útočné polovině dostává žlutou kartu Filip Souček.
49'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta navyšuje svůj náskok! Jakub Pešek zakončil svůj útočný výpad střelou, kterou Hermansen vyrazil do strany a ADAM HLOŽEK nějakým způsobem dokázal propasírovat míč do sítě z velmi ostrého úhlu!
49'
Mikael Uhre mířil sám na Holce, zakončení však vůbec nezvládl a branku minul, zpětně mu je však máván ofsajd.
48'
Po další roztržce dostávají žluté karty i Matěj Pulkrab a Andreas Maxsö.
47'
U postranní čáry došlo ke strkanici, v jejímž výsledku dostávají žluté karty Tomáš Wiesner a Blas Riveros.
46'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Henrik Heggheim, přichází Mathias Greve.
46'
Sparta po poločase důležitého zápasu vede nad Brøndby 1:0 brankou Dávida Hancka ze závěru úvodního dějství.

Kromě povedeného volného kopu slovenského obránce jsme ale na Letné neviděli zrovna atraktivní podívanou, za neustálého sněžení oba týmy často ztrácí míče a do šancí se dostávají jen minimálně.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Právě Wiesner s Peškem sehráli povedenou akci u rohového praporku, pak se ale prudký nákop druhého jmenovaného před branku neujal.
45'
Wiesnerův dlouhý aut hosté odvrátili zpátky k Wiesnerovi, pak odkopli centry Wiesnera i Peška.
43'
Exekuci přímého volného kopu si vzal na starost DÁVID HANCKO a skákavou střelu nasměroval přesně ke vzdálenější tyči, brankář Hermansen byl na jeho pokus krátký a poprvé na Letné inkasoval!
42'
Po Peškově pasu byl Adam Hložek faulován poblíž pokutového území Brøndby, to už bude velmi zajímavá palebná pozice pro Spartu.
41'
Po Panákově přihrávce se Haraslín pokusil otočit s míčem kolem hostujícího obránce, balón mu ale odskočil k brankáři Hermansenovi.
40'
Sparťané mohli po zisku míče založit rychlejší akci, hned se ale dostali k postranní čáře, kde o míč přišli.
39'
Brøndby drží míč ve středu hřiště, také hosté ale zatím mají problémy se zakládáním akcí.
37'
Další neúspěšná sparťanská akce, při rychlém výpadu do pokutového území se Pulkrab nedostal do zakončení přes bránící zadáky Brøndby.
36'
Peškův centr Hermansen ve skrumáži vyboxoval do volného prostoru, k míči jako první doběhl Souček a po jeho centru Pulkrab v těžké pozici hlavičkoval mimo branku.
35'
Lukáš Haraslín se šikovně uvolnil na levém křídle, pak je jeho centr sražen před branku a následovat bude první sparťanský roh.
34'
Sparťané sehráli zajímavější útočnou akci, Pavelka ji ale zakončil přihrávkou do protipohybu Matěje Pulkraba a z hlediště jsou slyšet značné rozpaky.
33'
Poprvé se ukázal Adam Hložek, tomu ale Lukáš Haraslín zprvu nabíhal v ofsajdu, Hložek tak pokračoval sám a záhy o míč přišel.
32'
Wiesnerův nepřesný centr Dánové odkopli, pak jim nevyšlo založení rychlého protiútoku, když Uhre dostal přihrávku na paty.
31'
Po Holcově výkopu na útočnou polovinu Mensah srazil k zemi Haraslína, Sparta bude zahrávat standardní situaci.
30'
Uhre si u postranní čáry našel prostor k centru, ten se mu však vůbec nepovedl a nasměroval jej výrazně za pokutové území.
28'
Po Mensahově se k hlavičce dostal Frendrup, Holcovu branku ale výrazně minul.
26'
Mikael Uhre dostal přihrávku za sparťanskou obranu a řítil se na Holce, ten však včas vyběhl, výrazně snížil Uhremu střelecký úhel a hostující fotbalista branku minul, navíc je mu máván ofsajd.
24'
Frendrup se rozběhl s míčem po útočné polovině, pak ale nepříliš ideální přihrávkou zahnal Uhreho až k rohovému praporku a bylo po hostující možnosti zaútočit.
22'
Pešek rozehrál nakrátko s Haraslínem, pak centroval, Mads Hermansen měl starosti se zachycením míče, nadvakrát se mu to ale povedlo.
21'
Pešek byl faulován na útočné polovině, Sparta bude zahrávat svoji první dnešní standardní situaci.
21'
Jakub Pešek se protáhl po pravém křídle, pak na jeho přihrávku před branku nedosáhl Matěj Pulkrab.
20'
Brankář Holec teď trochu vystrašil sparťanské fanoušky, když mu míč odskočil od kopačky a kutálel se směrem k brance, ovšem velmi pomalu, Holec tak mohl v klidu rozehrát.
19'
Filip Souček byl nepříjemně atakován ve středu hřiště, zůstal však na nohou a rozhodčí Pawson nechal pokračovat ve hře, Souček pak vyslal dopředu nepřesnou kolmici.
18'
Přízemní centr Jakuba Peška z pravého křídla byl sražen za brankovou čáru, k údivu českého reprezentanta rozhodčí ukazují na dánskou branku, odkud se bude rozehrávat.
17'
Lukáš Haraslín podnikl individuální akci po útočné polovině, v jejím závěru střílel přímo do náruče dánského brankáře.
16'
Po dalším sparťanském faulu ve středu hřiště Radošević nakopl míč do pokutového území, kde si jej zpracoval Heggheim, ten pak nasměroval balón jen k Dominiku Holcovi.
14'
Utkání v těžkých podmínkách má zatím skutečně podprůměrnou kvalitu, teď to zcela dokumentoval Morten Frendrup, jenž měl na pravé straně pokutového území dostatek prostoru na přihrávku před branku, míč si ale sám ukopl do zámezí.
13'
Matěj Pulkrab přerušil rychlý přechod hostů do útoku nedovoleným zákrokem, sám faulovaný Heggheim se ujal rozehrávky.
11'
Dominik Holec přesným výkopem našel Lukáše Haraslína, jemuž se u postranní čáry povedlo zpracovat míč, je mu však máván ofsajd.
10'
Dávid Hancko jen nakopl míč do území nikoho, míč doputoval k brankáři Hermansenovi. Ve hře Sparty je zatím celá řada nepřesností.
8'
Jakub Pešek na pravém křídle uvolnil Tomáše Wiesnera, ten se však nešikovně dostal sám ze hřiště a následná nepřesná přihrávka před branku tak už byla zbytečná.
7'
S drobným zpožděním dostává Slimane žlutou kartu.
7'
Anis Slimane ve středu hřiště nepříjemně atakoval Davida Pavelku, ten se těžce zvedá z trávníku.
5'
Po Součkově ztrátě míče poblíž vlastního pokutového území se do zakončení dostal Simon Hedlund, i s jeho druhou střelou si brankář Holec poradil, tentokrát navíc nehrálo roli ofsajdové postavení.
4'
Henrik Heggheim u postranní čáry fauloval Lukáše Haraslína a dostává se mu důrazného varování od rozhodčího Pawsona, že takové zákroky nebude tolerovat.
3'
Simon Hedlund dostal přihrávku za sparťanskou obranu, pak jeho střelu vykopl brankář Holec, vzápětí je ale hostujícímu fotbalistovi máván ofsajd.
2'
Filipu Součkovi je na pravém křídle pískán faul na Mortena Frendrupa, rozehrávky se ujme hostující brankář.
1'
Úvodního výkopu se ujala Sparta a je rozehráno! Sparťané v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
Před výkopem přítomní uctili památku bývalého slavného dánského brankáře Larse Høgha, jenž v noci na dnešek zemřel.
Oba celky nastoupí v tradičních barevných kombinacích, Sparta tedy v rudé a Bröndby ve žluto-modré.
Trojice anglických rozhodčích v čele se zkušených Craigem Pawsonem přivádí hráče na trávník. Utkání bude brzy zahájeno.
Do úvodního výkopu zbývá patnáct minut a na Letné začíná výrazně sněžit. Mezitím pomalu končí předzápasová rozcvička obou týmů.
Sparta v základní sestavě vítá dva navrátilce po zranění, Jakub Pešek vyléčil svalové zranění z reprezentačního utkání s Estonskem, Filip Souček se pak na trávníku představí dokonce po více než dvou měsících.

Hosté budou spoléhat hlavně na Mikaela Uhreho, jenž v posledních šesti soutěžních zápasech vstřelil pět branek.

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko – Pavelka (C), F. Souček – Pešek, Hložek, Haraslín – Pulkrab.
Náhradníci: Heča, Kotek – Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí st., Drchal, Minčev, Dočkal, Štetina, Vitík, Polidar, Vindheim, Karabec.
Trenér: Pavel Vrba

Brøndby IF: Hermansen – Heggheim, Maxsö (C), Rosted – Mensah, Frendrup, Radošević, Slimane, B. Riveros – Uhre, Hedlund.
Náhradníci: Mikkelsen – Gammelby, Greve, Fallenius, Bruus, Tshiembe, Divković, Cappis, Singh, Kvistgaarden, Börkeeiet, Pavlović.
Trenér: Niels Frederiksen

Rozhodčí: Pawson – Betts, Hussin (vš. Anglie).
Brøndby IF

Dánský mistr letos, podobně jako Sparta, neúspěšně usiloval o postup do Ligy mistrů. Ani v Evropské lize na tom ale není nejlépe, neboť dosud získal jen dva body za domácí remízy se Spartou a Rangers. Především ale zaostává svými výkony, neboť v pěti zápasech dokázal celkem jen třikrát vystřelit na branku.

Do dánské ligy Brøndby vstoupilo velmi neúspěšně, když se potácelo až ve druhé polovině tabulky. Během posledních osmi kol ale nenašlo přemožitele, navíc jedinou bodovou ztrátu v této době utrpělo remízou na hřišti Randers a v tabulce už se vyhouplo na třetí místo s pětibodovou ztrátou na vedoucí Midtjylland. S ním Brøndby v neděli vypadlo z dánského poháru, v domácím čtvrtfinále prohrálo 0:2.
AC Sparta Praha

Fotbalisté Sparty byli po většinu skupiny na druhém místě, v předposledním kole však nesměli prohrát o dvě a více branek v Glasgowě proti Rangers a prohra 0:2 se jim stala osudnou v boji o pokračování v Evropské lize. Dnes tedy Pražané hrají alespoň o třetí místo a jarní účast v Evropské konferenční lize.

V české nejvyšší soutěži Sparta po listopadové reprezentační přestávce utrpěla těžkou prohru 0:4 na Slovácku, na vítěznou vlnu se pak vrátila shodnými výhrami 2:1 nad Libercem a v Karviné, momentálně tak ztrácí pět bodů na vedoucí Slavii.

Trenéru Pavlu Vrbovi chybí dlouhodobě zranění Casper Højer a Lukáš Juliš, od zápasu v Lyonu pak je mimo hru i Ondřej Čelůstka a od reprezentační přestávky i Jakub Pešek.
Hezký večer při sledování přenosu ze závěrečného utkání skupiny A Evropské ligy, pražská Sparta na Letné přivítá Brøndby Kodaň a půjde o přímý souboj o postup do jarní části Evropské konfederační ligy.

Jistotu ve skupině A mají Lyon a Glasgow Rangers, kteří se podělí o první dvě místa, k tomu třetímu Sparta potřebuje dnes neprohrát, naopak Brøndby musí v Praze zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.