Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Shamrock : Ml. Boleslav - 13. července 2017   21:00

Shamrock
Shamrock
48' Burke  • 90+2' Burke
2:3
(0:1)
Ml. Boleslav
35' Mebrahtu   • 63' Mebrahtu   • 88' Chramosta
Shamrock
Horgan – Bolger, Bone, Boyd, Doona, McAllister, O´Connor
Pandzic
Tallaght Stadium (Dublin)
Vejmola – da Silva, Fabián, Jánoš, Magera, Nečas, Takács

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Mladá Boleslav skvěle vykročila k postupu do třetího předkola, v dnešním utkání si poradila s irským Shamrockem Rovers. V utkání padlo celkem pět branek, tři z nich skončili v síti domácího Shamrocku. Za boleslavské se prosadil dvakrát Mebrahtu, pár minutek před koncem utkání přidal třetí branku Jan Chramosta. Domácí se ale nevzdali, odměnou jim byla korektní branka už z probíhajícího nastaveného času.
90+3'
90+2'
Shamrock Rovers právě vstřelili branku!
Tak to je škoda, pár vteřinek před koncem utkání totiž irský celek snižuje! GRAHAM BURKE obdržel balón do pokutového území, odkud z pravé strany prostřeluje Diviše.
90+1'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mebrahtu, přichází Jánoš.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Magera.
89'
Pomalu a jistě se blíží nastavený čas. Mladá Boleslav má slušně nakročeno k vítězstvím v dnešním utkání.
88'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Situace je nyní ještě veselejší! Tomáš Přikryl se zaskvěl skvělou přihrávkou na JANA CHRAMOSTU, který prostřeluje domácího brankáře potřetí.
87'
Shamrock byl směrem dopředu až příliš aktivní, hlavní sudí píská nedovolený zákrok jednomu hráči v zeleno-bílém.
86'
Pavel Čmovš poslal k zemi Shawa, hlavní sudí neváhá ani chvíli a píská faul hostujícímu zadákovi.
84'
Konec utkání se neúprosně blíží. Mladá Boleslav stále hájí jednogólový náskok, který jí vystřelil australský kanonýr Mebrahtu.
83'
Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází Miele, přichází McAllister.
82'
Tentýž hráč se o několik vteřin později dostal ke střele. Tomer Chencinski musel Přikrylovu střelu vyrazit – další roh pro Boleslav.
80'
Tomáš Přikryl nyní trochu zariskoval, neboť fauloval Ronana Finna. To by zas tolik nevadilo, problém ale je, že Přikryl už jednu žlutou kartu má.
78'
Netrvalo dlouho a aktivita českého celku znamenala zisk dalšího rohu. Radův centrovaný balón propadl k Marku Matějovskému, který svojí střelou minul branku.
77'
Na druhé straně zahrozil obránce Luke Byrne, mladoboleslavský Jakub Diviš musel ukázat svojí připravenost na podobné momenty.
75'
Ihned posléze následoval další roh, ten si tentokráte vzal na starost Marek Matějovský. Zkušený středopolař taktéž neuspěl s centrovaným balónem.
74'
Rozehrávky rohového kopu se opět ujal Jakub Rada, v pokutovém území si ale útočným faulem pomohl Mebrahtu.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mareš, přichází Fabián.
73'
Tomáš Přikryl obdržel balón na roh šestnáctky, následnou přízemní přihrávku ale zablokoval Webster na rohový kop.
71'
Do obrovské šance se dostan Finn, jeho střelu ale Jakub Diviš skvěl vyráží. Následovat bude rohový kop, který rozehraje Brandon Miele.
70'
Z nabízené standardní situace nezamířil Jakub Rada zrovna přesně. Jeho spoluhráči se následně vrací na své obvyklé pozice.
69'
Nejdříve si Byrne počínal v souboji s Mebrahtem nedovoleně, posléze si taktéž počínal Finn, tentokráte ale poslal k zemi Jana Chramostu.
68'
Balón nakonec skončil až u Chencinskiho, který ho následně odkopne co možná nejdále.
67'
Na branku Shamrocku se valí další útočná akce našeho českého zástupce, kostrbatá akce je vedena středem hřiště.
66'
Mladoboleslavští si vybojovali faul u svého rohového praporku, budou tak mít k dispozici volný kop z pořádné vzdálenosti.
64'
Shamrock sice měl více ze hry, český celek je ale nesmírně efektivní. To každopádně potvrdil před malým momentem.
63'
Boleslav si bere vedení zpět! Kombinace kolem pokutového území vedla k přihrávce na Jana Chramostu, který předložil jako na zlatém podnose GOL-GOL MEBRAHTOVI. Australský forvard se nemýlil ani podruhé.
61'
Chencinskiho nákop málem doletěl až na unikajícího Shawa. Na poslední chvíli ale zasáhl zřejmě Patrizio Stronati.
59'
Mareš se dostal k míči na rohu šestnáctky, místo střely ale hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. Záměr sice dobrý, realizace už pokulhávala.
58'
Dlouhý balón mířil na Mebrahtua, před kterým zasáhl jeden z domácích zadáků. Mladá Boleslav tak může opět operovat s balónem.
57'
Zhruba pět metrů za pokutovým územím napřáhl Connolly, jehož tvrdá střela končí přesně v Divišově náruči.
56'
Nyní sledujeme vcelku nezáživnou pasáž. Mladá Boleslav se pouze brání, irský celek má jednoznačně více ze hry.
55'
Tomáš Přikryl nedosáhl na vysoký balón, při skluzu navíc zasáhl protihráče a je pískán faul. K výkopu se již staví Chencinski.
54'
Shamrock je nadále aktivnější. Domácí hráči se nyní dožadovali autového vhazování, hlavní sudí ale přisuzuje aut hostujícímu celku.
53'
Celá situace se bude opakovat, jeden z domácích se totiž jako poslední dotkl balónu. Ten následně opět doputoval mimo vymezený prostor.
52'
S míčem už opět operují zástupci naší republiky, po sražené přihrávce budou vhazovat u pravé postranní čáry.
50'
Shamrock Rovers je na koni. K dalšímu střeleckému pokusu se dostal Ronan Finn, svojí navštívenku poslal vedle branky.
49'
Mladoboleslavským fotbalistům tak vůbec nevyšel vstup do druhého poločasu, bohužel přišla brzká branka. Doufejme, že nadcházející minuty budou o poznání veselejší.
48'
Irský soupeř bohužel srovnává stav utkání! Přesným zakončením se prezentoval GRAHAM BURKE.
48'
Právě Graham Burke se o několik vteřinek později nacházel za obranou Mladé Boleslavi – ofsajd.
47'
Jiří Fleišman se hned v úvodu druhého dějství opřel příliš důrazně o spoluhráče, Burke se již staví na svá chodidla.
46'
Jediný český zástupce ve druhém předkole má velmi dobře vykročeno k postupu do předkola třetího. Mladá Boleslav lépe zvládla první dějství, neboť středočeský celek poslal do vedení Gol-Gol Mebrahtu. Shamrock byl v úvodním poločase o trochu aktivnější, scházela však přesnější muška. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45'
45'
Situace se opakuje i nyní. Do třetice tak opět svým centrem hledal Matějovský před brankou své spoluhráče. Do vzduchu se vyšplhal Rada, který o kousek minul branku.
44'
Boleslav si vybojovala taktéž svůj první rohový kop. Rozehrávky se chopil Petr Mareš, obrana domácích ale míč odvrátila za brankovou čáru – další roh.
43'
K sympatické střele se dostal Trevor Clarke, svůj projektil ale nasměroval do prostoru, který je vyhrazený pro hostující branku. Jakub Diviš mohl zůstat ledově klidným.
42'
Tomer Chencinski si již staví balón k výkopu. Předcházela tomu nepřesná kombinace mladoboleslavských fotbalistů.
40'
O pár vteřinek později se na zeleném pažitu ocitl velezkušený Marek Matějovský. Hlavní sudí přisuzuje volný kop pro českého zástupce.
39'
Gol-Gol Mebrahtu to přehnal s důrazem, na zemi skončil vytáhlý zadák Lopes. Pomalu a jistě se nám chýlí konec prvního dějství.
38'
Agilní Gary Shaw byl při útočné snaze přistižen za obranou soupeře – ofsajd.
37'
Na řadě tak je irský celek, pakliže tedy chce s výsledkem něco udělat. Shamrock je sice aktivnější při střeleckých pokusech, do vedení se ale dostal jeho dnešní soupeř.
36'
Tato branka může být neskutečnou výhodou do odvetného zápasu. Ještě ale nepředbíhejme, stále je tu ještě spousta času.
35'
Tak to je paráda! Hostující forvard GOL-GOL MEBRAHTU prostřelil po Přikrylově přihrávce Tomera Chencinskiho.
34'
K míči se prodral Jakub Rada, jehož střelu Chencinski vyráží. Následně si Mebrahtu pomohl útočným faulem, nápor mladoboleslavských hráčů tak končí.
33'
Aktivita vyústila v další nedovolený zákrok, po kterém bude následovat celkem zajímavá standardní situace.
32'
Český celek se kostrbatě prokousal až k šestnáctce, kde nakonec přišel o balón. I tak bude alespoň vhazovat u pravé postranní čáry.
30'
Čmovš nepustil protihráče napříč pokutovým územím, jeho celek tak bude mít možnost se na delší dobu pozdravit s balónem.
29'
Lopesova střela nevystrašila Jakuba Diviše. Shamrock Rovers je hodně střelecky aktivní, již jsme napočítali pět střeleckých pokusů.
28'
Mladá Boleslav se už delší dobu nepodívala k šestnáctce svého soupeře, nyní bude irský celek rozehrávat kousek za polovinou hřiště.
26'
Hlavní sudí odpískal další faul mladoboleslavského hráče, tentokráte si za hranicí pravidel počínal Petr Mareš.
25'
Další střelecký projektil vyprodukoval Simon Madden, posléze se zachoval podobně Gary Shaw. Jakub Diviš ale skvělým zákrokem drží svůj celek.
24'
Domácí fotbalisté zůstávají i nadále usídleni kousek od pokutového území. Nyní jsou to hráči českého mužstva, kdo se musí bránit.
23'
Irské mužstvo si svojí aktivitou vybojovalo první rohový kop utkání. Rozehrávku si vzal na starost Miele, centr do šestnáctky ale dokázali hráči Mladé Boleslavi odvrátit.
22'
K dalšímu nepřesnému zakončení se dostal záložník Brandon Miele, ani v tomto případě se nejednalo o kloudné zakončení.
21'
Právě Jakub Diviš bude tím, kdo rozehraje balón od své svatyně. Časomíra se přechýlila přes dvacátou minutu utkání.
20'
Gary Shaw se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, Jakub Diviš jeho střelu nemusel vůbec vyrážet. Míč letěl mimo tři tyče.
18'
Míč mají pod taktovkou hráči Shamrocku Rovers, jejich dnešní soupeř si ale skvěle počíná při ofenzivních nájezdech.
17'
Mladoboleslavský forvard Jan Chramosta byl v souboji s domácím zadákem až přespříliš aktivní, hlavní sudí ze Švédska je opět nucen písknout do své píšťalky.
16'
Marek Matějovský si u středového kruhu pomohl proti pravidlům, Ronan Finn toho v úvodu schytává opravdu hodně.
14'
Ve slibné střelecké příležitosti se objevil Gol-Gol Mebrahtu, skvělým zákrokem se ale blýsknul domácí brankář Chencinski.
13'
Tentýž hráč irského celku se dopustil i dalšího faulu, na zemi se v bolestech svíjí Jakub Rada.
11'
České mužstvo si následně vybojovalo zajímavou standardku, na zemi se ocitl kapitán Marek Matějovský. Role faulujícího byla přisouzena Finnovi.
10'
Mladoboleslavští si v úvodu utkání vypomáhají nedovolenými zákroky. Už se žlutou kartou hrající Rada povalil na zem podhrotového útočníka Burkeho.
9'
A další. O několik minutek později si tentokráte faulem pomohl Tomáš Přikryl a i on vidí žlutou kartu.
9'
Těžiště hry je u středového kruhu, kde se míčem kombinují hráči Boleslavi. Postupná kombinace má být klíčem k případnému úspěchu.
7'
Kousek od rohového praporku budou vhazovat hráči jediného českého zástupce ve druhém předkole.
6'
Úvodní minuty utkaní jsou lehce nervózní, ani jeden z celků se neprezentuje zrovna přesnými kombinacemi.
5'
Ke střeleckému pokusu se prodral Ronan Finn, svůj projektil ale nevměstnal mezi tři tyče. Diviš nemusel vůbec zasahovat.
4'
Prvním žlutě oceněním hráčem je Jakub Rada. Hostující středopolař dostal hodně rychle žluté varování, po zbytek zápasu si tak bude muset dávat pozor.
4'
Boleslav uzamkla svého soupeře u jeho vlastní šestnáctky, ještě před hranicí ale celá akce skončila.
3'
Míč doputoval až k Jakubu Divišovi, který ho následně posílá po zemi svým spoluhráčům v obraně.
2'
Oba celky se poprvé seznámili s kulatým nesmyslem, před malou chvílí se celek ze Středočeského kraje dopustil faulu na útočné polovině hřiště.
1'

Shamrock Rovers FC: Chencinski (C) – Madden, Lopes, Webster, Byrne – Miele, Finn, Connolly, Clarke – Burke – Shaw
Náhradníci: Horgan – Bolger, Bone, Boyd, Doona, McAllister, O´Connor

FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman – Přikryl, Matějovský (C), Rada, Mareš – Mebrahtu, Chramosta
Náhradníci: Vejmola – da Silva, Fabián, Jánoš, Magera, Nečas, Takács

Rozhodčí: Pandzic.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je jediným českým zástupcem ve druhém předkole Evropské ligy. Středočeský celek se o tuto účast rval do posledního kola s Teplicemi. I přes prohru v posledním duelu, to byli právě mladoboleslavští hráči, kteří mohli slavit účast v evropských pohárech. Boleslav zaznamenala přes letní pauzu výrazné změny, tu největší obstarala funkce generálního sportovního manažera, kterou převzal Dušan Uhrin mladší. Hráčský kádr doznal pouze jediné změny, na přestup přišel nadějný obránce Aleksandar Šušnjar, jehož příchod bude zpečetěn až prvního ledna následujícího roku.

Mladá Boleslav se bude zároveň pokoušet konečně prorazit do skupinové fáze Evropské ligy. Uplynulých pět sezón pokaždé zaznamenalo vypadnutí ve druhém či třetím předkole.
Shamrock Rovers FC

Zatímco česká liga stále čeká na svůj letní start, tak irská soutěž je už v plném proudu. Shamrock je před blížícím se dvaadvacátém kole na čtvrté pozici, což je zároveň příčka, která nezaručuje žádnou z účastí v evropských pohárech. V loňské sezóně se umístil na čtvrté pozici, s patnácti bodovou ztrátou na vedoucí Dundalk. Tento irský celek může postupem přes Mladou Boleslav vyrovnat úspěch ze sezóny 2010/11, kdy se taktéž probojoval do třetího předkola, ve kterém následně podlehl italskému Juventusu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu druhá předkola a my budeme společně sledovat souboj mezi irským Shamrockem Rovers FC a českým zástupcem FK Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.