FK Mladá Boleslav - Klub - Fotbal - FORTUNA liga | iSport.cz
Datum založení: 1902
Místo v tabulce: 9.
Stadion: Městský stadion
Největší úspěchy:

2x vítěz národního poháru (2010/11, 2015/16). 

Přehled zápasů FORTUNA liga

Přehled zápasů MOL Cup

Články o klubu

Videa o klubu

Tabulka 2018/2019
Z V R P Skóre B
1. Slavia 21 17 1 3 50:18 52
2. Plzeň 21 15 4 2 32:16 49
3. Sparta 21 11 5 5 34:18 38
4. Ostrava 21 11 5 5 28:17 38
5. Jablonec 21 11 4 6 42:21 37
6. Liberec 22 8 7 7 24:19 31
7. Zlín 21 9 3 9 27:26 30
8. Slovácko 21 9 0 12 24:31 27
9. Ml. Boleslav 21 7 5 9 39:37 26
10. Opava 21 7 4 10 29:33 25
11. Teplice 21 7 4 10 21:29 25
12. Příbram 21 6 5 10 27:49 23
13. Olomouc 21 6 4 11 19:34 22
14. Bohemians 1905 21 4 7 10 18:29 19
15. Karviná 21 4 4 13 25:40 16
16. Dukla 22 4 4 14 18:40 16
  • Skupina o titul
  • Skupina o účast v EL
  • Skupina o záchranu

Mladá Boleslav ve své historii zatím oslavila jen zisk dvou trofejí, dvakrát ovládla Český fotbalový pohár. Klub se přesto většinou drží na vyšších příčkách tabulky, jednou skončil na druhém místě a dvakrát na třetím. V předešlém ročníku ale skončil devátý a připsal si tak druhé nejhorší umístění od svého návratu do první ligy v roce 2004/05, kdy skončil čtrnáctý. Výrazné úspěchy zatím nesklízí ani v evropských pohárech, v Evropské lize zatím neprošla dál, než do třetího předkola. Od větší pohromy v aktuální sezoně Středočechy chrání ruský útočník Nikolaj Komličenko.

Tabulka střelců

Hráč Góly
1.  Nikolaj Komličenko Ml. Boleslav 20
2.  Jean-David Beauguel Plzeň 11
3.  Miroslav Stoch Slavia 11
4.  Benjamin Tetteh Sparta 10
5.  Martin Doležal Jablonec 9
6.  Michal Trávník Jablonec 8
7.  Guélor Kanga Sparta 7
8.  Michael Krmenčík Plzeň 7
9.  David Vaněček Teplice 7
10.  Nemanja Kuzmanović Ostrava 6
11.  Tomáš Smola Opava 6
12.  Tomáš Souček Slavia 6
13.  Tomáš Wágner Karviná 6
14.  Milan Baroš Ostrava 5
15.  Lukáš Budínský Karviná 5
16.  Jan Chramosta Jablonec 5
17.  Vlastimil Daníček Slovácko 5
18.  Dame Diop Ostrava 5
19.  Antonín Fantiš Příbram 5
20.  Jakub Hora Teplice 5
21.  Abdalláh Júsuf Hilál Bohemians 1905 5
22.  Martin Nešpor Olomouc 5
23.  Roman Potočný Liberec 5
24.  Milan Škoda Slavia 5
25.  Pavel Vyhnal Zlín 5
26.  Uroš Djuranović Dukla 4
27.  Josef Hušbauer Slavia 4
28.  Jan Kuchta Slovácko 4
29.  Lukáš Masopust Jablonec 4
30.  Jan Matoušek Příbram 4
31.  Peter Olayinka Slavia 4
32.  Tomáš Poznar Zlín 4
33.  Roman Procházka Plzeň 4
34.  Jan Rezek Příbram 4
35.  Ivan Schranz Dukla 4
36.  Miroslav Slepička Příbram 4
37.  Nicolae Stanciu Sparta 4
38.  Ladislav Takács Ml. Boleslav 4
39.  Jaromír Zmrhal Slavia 4
40.  Tomáš Chorý Plzeň 3
41.  Vladimír Coufal Slavia 3
42.  Martin Fillo Ostrava 3
43.  Dávid Guba Karviná 3
44.  Tomáš Holeš Jablonec 3
45.  Matěj Hybš Liberec 3
46.  Joel Ngandu Kayamba Opava 3
47.  Ondřej Kúdela Slavia 3
48.  Roman Květ Příbram 3
49.  Tomáš Ladra Ml. Boleslav 3
50.  Jakub Nečas Bohemians 1905 3
51.  Jakub Považanec Jablonec 3
52.  Tomáš Přikryl Ml. Boleslav 3
53.  Ondřej Šašinka Ostrava 3
54.  Josef Šural Sparta 3
55.  Stanislav Tecl Slavia 3
56.  Tomáš Zajíc Slovácko 3
57.  Adriel D´Avila Ba Loua Karviná 2
58.  Alexandru Baluta Slavia 2
59.  Lukáš Bartošák Zlín 2
60.  Ján Ďurica Dukla 2
61.  Pavel Dvořák Olomouc 2
62.  Martin Frýdek Sparta 2
63.  Michal Frydrych Slavia 2
64.  Martin Hašek Bohemians 1905 2
65.  Marek Havlík Slovácko 2
66.  Stanislav Hofmann Slovácko 2
67.  Daniel Holzer Ostrava 2
68.  David Houska Olomouc 2
69.  Jakub Janetzký Opava 2
70.  Václav Juřena Opava 2
71.  Jan Kopic Plzeň 2
72.  Jan Kovařík Plzeň 2
73.  Libor Kozák Liberec 2
74.  David Lischka Jablonec 2
75.  Petr Mareš Ml. Boleslav 2
76.  Róbert Matejov Zlín 2
77.  Marek Matějovský Ml. Boleslav 2
78.  Ruslan Mingazov Příbram 2
79.  Pavel Moulis Teplice 2
80.  Filip Oršula Liberec 2
81.  Jan Pázler Liberec 2
82.  Jakub Pešek Liberec 2
83.  Jakub Plšek Olomouc 2
84.  Jakub Podaný Dukla 2
85.  Matěj Pulkrab Sparta 2
86.  David Puškáč Opava 2
87.  Eric Ramírez Karviná 2
88.  Jakub Řezníček Plzeň 2
89.  Lukáš Sadílek Slovácko 2
90.  Martin Sladký Olomouc 2
91.  Vojtěch Smrž Karviná 2
92.  Jiří Texl Olomouc 2
93.  Petr Zapalač Opava 2
94.  Pavel Zavadil Opava 2
95.  Jan Záviška Bohemians 1905 2
96.  Patrik Žitný Teplice 2
97.  Rafael Acosta Jablonec 1
98.  Emmanuel Antwi Příbram 1
99.  Vít Beneš Olomouc 1
100.  Frederik Bilovský Dukla 1
101.  Jan Bořil Slavia 1
102.  Aleš Čermák Plzeň 1
103.  Alexandru Chipciu Sparta 1
104.  Murphy Dorley Liberec 1
105.  David Douděra Dukla 1
106.  Adnan Džafić Ml. Boleslav 1
107.  Šimon Falta Olomouc 1
108.  Jiří Fleišman Ostrava 1
109.  Zoran Gajič Zlín 1
110.  Petr Galuška Karviná 1
111.  Filip Hašek Bohemians 1905 1
112.  Milan Havel Plzeň 1
113.  Matěj Helebrand Opava 1
114.  Libor Holík Zlín 1
115.  Lukáš Holík Dukla 1
116.  Tomáš Hořava Plzeň 1
117.  Jan Hošek Teplice 1
118.  David Hovorka Jablonec 1
119.  Petr Hronek Zlín 1
120.  Patrik Hrošovský Plzeň 1
121.  Robert Hrubý Ostrava 1
122.  Lukáš Hůlka Ml. Boleslav 1
123.  Tomáš Jablonský Příbram 1
124.  Alexander Jakubov Zlín 1
125.  Adam Jánoš Ostrava 1
126.  Václav Jemelka Olomouc 1
127.  Michal Jeřábek Teplice 1
128.  Josef Jindřišek Bohemians 1905 1
129.  Vladimir Jovović Jablonec 1
130.  Václav Jurečka Opava 1
131.  Tomáš Jursa Opava 1
132.  Taras Kačaraba Liberec 1
133.  Ibrahim Keita Příbram 1
134.  Tiémoko Konaté Ml. Boleslav 1
135.  Martin Koscelník Liberec 1
136.  Antonín Křapka Ml. Boleslav 1
137.  Miloš Kratochvíl Jablonec 1
138.  Daniel Krch Bohemians 1905 1
139.  Jan Krob Teplice 1
140.  Filip Kubala Slovácko 1
141.  Vojtěch Kubista Jablonec 1
142.  Tomáš Malinský Liberec 1
143.  Dominik Mašek Bohemians 1905 1
144.  Elvis Mashike Sukisa Liberec 1
145.  Branislav Milošević Dukla 1
146.  Jan Moravec Karviná 1
147.  Jan Navrátil Slovácko 1
148.  Aleš Nešický Liberec 1
149.  Filip Panák Karviná 1
150.  Lukáš Pazdera Ostrava 1
151.  Milan Petržela Plzeň 1
152.  Srdjan Plavšić Sparta 1
153.  Uroš Radaković Sparta 1
154.  Petr Reinberk Slovácko 1
155.  Rudolf Reiter Bohemians 1905 1
156.  Radim Řezník Plzeň 1
157.  Jakub Šašinka Ostrava 1
158.  Petr Ševčík Liberec 1
159.  Dominik Simerský Opava 1
160.  Martin Šindelář Ostrava 1
161.  Rudolf Skácel Příbram 1
162.  Bronislav Stáňa Ostrava 1
163.  Patrizio Stronati Ostrava 1
164.  Jan Sýkora Slavia 1
165.  Daniel Tetour Dukla 1
166.  Daniel Trubač Teplice 1
167.  Mick Van Buren Slavia 1
168.  Bogdan Vatajelu Jablonec 1
169.  Michal Vepřek Olomouc 1
170.  Radek Voltr Příbram 1
171.  Tomáš Vondrášek Teplice 1
172.  Vukadin Vukadinović Sparta 1
173.  Ondřej Zahustel Sparta 1
174.  Lukáš Železník Zlín 1
Články odjinud