FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Fulham - 26. ledna 2020   14:00

Manchester City
9' Gündogan  • 20' B. Silva  • 74' Jesus  • 77' Jesus
4:0
(2:0)
Fulham
Fulham
Bravo – Cancelo, García, Otamendi (75. Stones), Angeliňo – Gündogan (76. Rodri), D. Silva (C), Foden – B. Silva, Mahríz (54. Sterling), Jesus
Ederson – Stones, Sterling, Agüero, Zinčenko, Rodri, De Bruyne
Friend – Beswick, Smart
Etihad Stadium, Manchester
Fulham
Rodák – Bryan, Hector, Ream (C), Kongolo (84. Jasper) – Christie, Sessehnon, Johansen, Onomah – Reid (79. Odoi), Cavaleiro (69. Cairney)
Bettinelli – Odoi, McDonald, Cairney, Jasper, Stanfield, De La Torre

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:8.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas čtvrtého kola FA Cupu končí. Manchester City jasně potvrdil roli favorita a Fulham poradil 4:0.

Již v osmé minutě přišel klíčový moment. Gabriel Jesus si pustil míč do vápna, předskončil Tima Reama a ten ho musel fauloval. Kromě pokutového kopu přišla i červená karta. Nařízenou penaltu následně proměnil s jistotou Ilkay Gündogan. Druhý zásah obstaral v prvním poločase Bernardo Silva, který zamířil přesně k pravé tyči po otočce za hranicí vápna.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů dostat do tempa. Trenér domácích Joseph Guardiola nastartoval svůj celek trojicí střídání. Gabriel Jesus dokázal zužitkoval centr Davida Silvy a poslal Manchester do tříbrankového vedení. Na konečných 4:0 poté završil stav zápasu opět Jesus tentokrát po dorážce Rodriho střely.
90+3'
90+2'
S domácím obráncem to nevypadá nejlépe. Cancelo je ošetřován na hrací ploše. Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Hlavní rozhodčí uděluje v závěru utkání žlutou kartu. Joao Cancelo schytal tvrdý zákrok od Joea Bryana.
90'
Do hry se zapojil v samém závěru také dnes nevytížený Claudio Bravo. Od zkušeného gólmana poté putoval míč k Cancelovi a ten poté přihrával podél postranní lajny Rodrimu.
89'
Do otevřenější obran mířil s balonem u nohy Gabriel Jesus. Mladý Brazilec touží po hattricku, ale jeho pokus byl zblokován Hectorem. Ani Fodenova dorážka nebyla přesná.
88'
Po zblokovaném Jesusově pokusu si balon pohodlně sebral do rukavic Marek Rodák. Slovenský gólman si připsal jednoduchý zákrok v závěru zápasu.
87'
Obehrávání pokutového území hostů pokračuje. Foden si několikrát vyměnil míč s Rodrim, poté byl ve hře i Angeliňo, ale centr do vápna nepřišel.
86'
Gabriel Jesus mohl jít z levé strany do vápna, ale raději odevzdal míč Davidu Silvovi do středu pole. Kapitán City poté rozvážně držel balon u kopačky.
85'
Rodákův dlouhý odkop skončil u Sessegnona. Hosté se přece jen ještě snaží alespoň lehce zmírnit nepříznivý stav dnešního duelu.
84'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Kongolo, přichází Jasper.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. City si jde pro jistý postup, když nad Fulhamem vede již 4:0.
82'
Na Odoie si u postranní lajny vyšlápl Angeliňo. Následně musel přejít hvizd hlavního rozhodčího. Fulham sice rozehrával velmi rychle, ale obrana City byla připravena.
81'
Ve středu pole se dostal k míči David Silva. Domácí kapitán poté hledal Gabriela Jesuse, ten se ale před vápnem nedokázal s balonem otočit.
80'
Manchester chytil po řadě střídání druhý dech. Cancelo posouval míč do pokutového území, kde ale stačil trefit míč patou Michael Hector.
79'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Reid, přichází Odoi.
77'
Manchester City právě vstřelil branku!
Fulham opět zklamala postupná rozehrávka. Balonu se před vápnem zmocnil David Silva, poté pálil z úhlu Rodri, ale jeho ránu ještě Rodák dokázal vyrazit. Jako první byl u dorážky GABRIEL JESUS, který už měl snadnou úlohu před prázdnou brankou.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gündogan, přichází Rodri.
75'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Otamendi, přichází Stones.
74'
Tak přece jen Manchester City přidává třetí zásah! Aktivním napadáním vyválčil míč těsně u pokutového území Sterling, poté odevzdal balon Davidu Silvovi, který odcentroval do pokutového území. Nakonec to byl GABRIEL JESUS, který hlavičkoval přesně k tyči.
73'
Na pravém kraji si vyměnil míč s Cancelem Gündogan. Německý záložník ve druhém poločase není téměř vidět a ani nyní příliš svému týmu nepomohl.
72'
Tempo zápasu pomalu uvadá. Manchester si je jistý postupem, naopak oslabenému Fulhanu docházejí síly k napadání.
70'
Fotbalisté Fulhamu drží balon pod kontrolou i v nebezpečném prostoru před vlastním vápnem. Napadající hráči City se nemohou dostat do hry.
69'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Cavaleiro, přichází Cairney.
68'
Manchester rozehrával centr od rohového praporku. Ve vápně se sice vyšrouboval ze všech nejvýše Nicolás Otamendi, ale hlavou poslal míč jen vedle branky.
67'
Po Bryanově přistrčení skončil na zemi Cancelo. Hlavní rozhodčí si ještě nechal situaci posoudit kolegy u videa, ale penalta se tentokrát nepíská.
66'
Sterlingova souhra s Davidem Silvou byla příliš pomalá. Domácí mají sice i nadále převahu, ale nemohou přidat třetí pojišťovací branku.
65'
Centr z místa přestupku skončil jen u Brava, ale ještě před tím spadl na trávník Onomah. Hlavní rozhodčí však nechal hru pokračovat bez přerušení.
64'
Také Fulham se po dlouhé době vydal na útočné území. Christie skončil na trávníku po kontaktu s Fodenem a píská se okamžitě proti domácí brance.
63'
Parádní obranný skluz předvedl Terence Kongolo! Jesus se chytal zakončit do odkryté branky, ale neskutečným zákrokem zachránil Fulham Kongolo.
62'
Raheem Sterling přece jen rozhýbal ofenzivu City. Po přihrávce Davida Silvy postupoval sám do vápna, odkud trefil jen spojnici tyče a břevna.
61'
Sterling byl sice v nadějném náběhu na pravém kraji, ještě posílal míč více do vápna, kde ale byl pouze Marek Rodák a nikdo jiný.
60'
Po hodině hry vede Manchester nad Fulhamem stále o dva zásahy z prvního poločasu. Ve druhé části zatím domácí nejsou tak nebezpeční.
58'
Domácí se i ve druhém poločase dostávají pomalu do tempa. Raheem Sterling zvolil přihrávku k Davidu Silvovi, následně byl ve hře i Bernardo Silva, ale to už byla obrana Fulhamu na svém místě.
57'
Nadýchaný Sterlingův pas našel ve vápně Gabriela Jesuse, který ale zaváhal při zakončení a daroval míč Rodákovi.
56'
Marek Rodák poté od vlastní branky vykopl daleko na polovinu soupeře, ale balonu se ujal jen Nicholás Otamendi. Ani City se ale v kombinaci neudrželo delší dobu.
55'
David Silva mohl po Gündoganově přihrávce už střílet, ale ještě si chtěl posunout míč více do vápna, ale toho využil obranným skluzem Michael Hector.
54'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Mahríz, přichází Sterling.
53'
Angeliňo téměř jako poslední obránce podklouzl. Na poslední chvíli ještě dokázal vstát a odehrál míč do bezpečí před napadajícím Boby Reidem.
52'
Přece jen akci domácího celku zakončil nepřesnou střelou Joao Cancelo Portugalský obránce ještě míč otřel o bránícího hráče a domácí mohou pokračovat rohem.
51'
Po několika nepřesnostech ve středu pole se balonu ujal Phil Foden. Manchester po změně stran výrazně ubral na útočném snažení.
50'
Pohledná souhra ve středu pole ale nedokázalo City dotáhnout až do vápna. Mahrízova narážečka s Bernardem Silvou nebyla dokonalá.
49'
Nicolás Otamendi při snaze získat míč trefil Johansena. Fulham se ale u míče příliš dlouho nezdržel. Naopak do útoku mohl jít opět domácí tým.
48'
Joao Cancelo postupoval z pravé strany až do vápna, kličkou si obhodil Kongola, následně přihrával na hranici šestnáctky Mahrízovi, který ale minul odkrytou branku.
47'
Druhý poločas odstartovala rozehrávka domácího týmu. Manchester po změně stran zatím nikam nespěchá a drží si balon pod kontrolou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí. Manchester City vede v polovině zápasu nad Fulhamem 2:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Po dlouhé době se také Fulham podíval na útočnou polovinu. Johansen zakroutil míč do šestnáctky, kde byl ale v ohromném oslabení Cavaleiro.
44'
Minutu před pauzou útočilo opět City. Angeliňův centr z levé strany byl ještě zblokován, ale akce domácího celku ještě pokračovala. Ani na druhém kraji se však Cancelo neprosadil.
43'
U postranní lajny získal balon pro hosty Cyrus Christie. Následně ale musell přihrávat jen zpět k Rodákovi, který dlouhým nákopem míč opět odevzdal.
41'
Obrana Fulhamu ustupovala před útočícím Davidem Silvou. Následně přišla přihrávka na Angeliňa, který byl ale přichycen pouze v ofsajdu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí celek kontroluje průběh zápasu, navíc se snaží stále a stále útočit.
39'
Manchester i nadále určuje tempo zápasu. S Mahrízem spolupracoval na pravé straně Bernardo Silva, ale proti výrazné přesile se ani jeden ze zmiňované dvojice do zakončení neprokousal.
38'
David Silva získal míč na Johansenovi, poté chtěl vysunout kolmicí Jesuse, ale míč se zastavil špičku kopačky bránícího Terence Kongola.
37'
Po krátkém ošetření se zdá, že bude Rijád Mahríz pokračovat bez vážnějšího zranění. Joseph Guardiola přesto poslal rozcvičovat se Sterlinga.
36'
Mahríze sestřelil ve středu pole Joe Bryan. Hostující obránce poté dostal rázné napomínání od hlavního rozhodčího, ale žlutou kartu nakonec neviděl.
35'
I o další rozehrávku volného přímého kopu se postaral Ilkay Gündogan. Tentokrát pokus sice zeď přeletěl, ale skončil také velmi vysoko nad břevnem.
34'
Právě Cancelo poté ještě rozehrával rohový kop, který ale skončil jen obranou hlavičkou Michaela Hectora. City sebralo míč až ve středu pole.
33'
Ohrozit hostující branku se pokusil i Joao Cancelo. Prudká rána z pětatřiceti metrů byla před Rodákem tečována mimo tři tyče.
32'
I po více než půlhodině hry vede favorizované City nad Fulhamem 2:0. Hosté navíc hrají již od osmé minuty zápasu bez vyloučeného Tima Reama.
30'
Kongolo schytal míč do oblasti obličeje a hlavní rozhodčí raději přerušil hru. Hostující obránce se ale po chvíli zvedl z trávníku a zápas může pokračovat.
29'
Po faulu na Davida Silvu rozehrával standardní situaci Ilkay Gündogan. Z dobrých třiceti metrů poslal německý záložník míč jen do obranné zdi ve vápně.
28'
Při rozehrávce zaváhal Michael Hector. Pro hosty ale byl připravený Marek Rodák, který ještě před Mahrízem dokázal míč odkopnout daleko do bezpečí.
27'
Po hlavičkovém souboji ve středovém kruhu se zmocnil míče Eric García. Manchester poté nespěchal se založením útoku a chvíli si posouval míč jen u obránců.
26'
Rozehrávka od rohového praporku směřovala jen do kombinace. Joao Cancelo poté zakroutil míč až za hostující branku a rozehrávat tak může Marek Rodák.
25'
Obrana Fulhamu se musí přesouvat ze strany na stranu. Angeliňo cpal balon prudkým centrem do šestnáctky, kde se ale předvedl obrannou hlavičkou Joe Bryan.
24'
Bernardo Silva vedl další akci domácího celku, Foden ještě přihrával zpět do vápna, kde ale ukradl střeleckou pozici Jesus Mahrízovi, který byl v lepším postavení.
23'
Také Claudio Bravo musel zasahovat. Z pravé strany se prokličkoval až hluboko do vápna Boby Reid, ale z velkého úhlu nedokázal domácího gólmana propálit.
22'
Také Fulham se snaží útočit. S Christiem si narazil Sessegnon, poté byl ve hře i Onomah, ale obrana City byla okamžitě zformována.
20'
Manchester City přidává z tlaku druhý zásah! Už se zdálo, že Fulham ustojí další akci, ale nakonec si před vápnem vzal míč pro sebe BERNARDO SILVA. Kličkou se zbavil Kongola a poté zametl balon dokonale k tyči.
19'
S Fodenem se tentokrát stačil vrátit Joe Bryan. Domácí se ale velmi ryche vrátili k balonu a mohou pokračovat v tlaku směrem na branku Marka Rodáka.
18'
Manchester City přidává další a další střely. Nejprve byl zblokován pokus Mahríze, poté se ještě opřel do balonu Phil Foden, který ale netrefil hostující branku.
16'
Další pohledná akce Manchesteru. Gabriel Jesus hledal stříleným centrem na zadní tyči Fodena, před kterým těsně tečoval balon Bryan.
15'
Perfektní práci nyní předvedl ve vápně Gabriel Jesus. Ve zhuštěném prostoru se dokázal uvolnit ke střele, ale jeho záměr vystihl i Marek Rodák.
14'
David Silva posouval míč na levé straně Angeliňovi. Následně byl ve hře i Phil Foden, to už byla ale obrana Fulhamu stažená před vápnem.
13'
Také Angeliňo se připomněl na trávníku. Po přetažené přihrávce pálil zpoza pokutového území, ale pokus z prvního doteku pouze prolétl těsně nad břevnem.
12'
Opět letěla přihrávka za obranu na Gabriela Jesuse. Tentokrát si ale brazilský útočník nepohlídal odskok balon a toho využil pohotovým zákrokem Rodák.
11'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe domácímu celku. Kapitán Fulhamu vyrobil penaltu a navíc musel po červené kartě již v osmé mnutě opustit dnešní zápas.
9'
Balon si postavil na značku pokutového kopu ILKAY GÜNDOGAN. Z krátkého rozběhl poslal míč milimetrově k levé tyči, Marek Rodák sice vystihl stranu, ale ani po parádním skoku si na balon nesáhl.
8'
Pokutový kop pro City! Navíc červená karta! Gabriel Jesus si posunul míč do vápna, už mohl jít sám na brankáře, ale Tim Ream ho stáhl rukama k zemi.
7'
Bernardo Silva se postavil k rozehrávce, následně byl u balonu Rijád Mahríz, který ještě centroval do vápna, kde si ale balon sebral do rukavic jen Marek Rodák.
6'
David Silva unikal středem trávníku, al Reid se s kapitánem City stačil vrátit a zastavil ho nedovoleným držením za dres.
5'
Dlouhý pas propadl až k Bravovi. Gólman domácího celku rozehrával sice riskantně, ale našel přesně Joaa Cancela u pravé postranní lajny.
4'
Hosté aktivně napadali rozehrávku Manchesteru a byli odměněni ziskem míče. Do útoku se tak mohl pustil společně se Sessegnonem i Stefan Johansem.
3'
Manchester se ujal balonu ve středu pole. Od Gündogana putoval míč směrem na Angeliňa, následně se poprvé dostal do hry i Gabriel Jesus.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. City ale okamžitě vybojovalo míč a hnalo se do útoku. Přihrávka Davida Silvy byla před vápnem sražena.
1'

Manchester City: Bravo – Cancelo, García, Otamendi, Angeliňo – Gündogan, D. Silva (C), Foden – B. Silva, Mahríz, Jesus
Náhradníci: Ederson – Stones, Sterling, Agüero, Zinčenko, Rodri, De Bruyne

Fulham FC: Rodák – Bryan, Hector, Ream (C), Kongolo – Christie, Sessehnon, Johansen, Onomah – Reid, Cavaleiro
Náhradníci: Bettinelli – Odoi, McDonald, Cairney, Jasper, Stanfield, De La Torre

21.12. 2013 Fulham – Manchester City 2:4

Manchesteru City se v Premier League po mistrovské sezoně nedaří tolik, jako v minulosti. Sen o obhajobě anglického titulu je v nedohlednu, protože na vedoucí Liverpool ztrácí už šestnáct bodů. V roce 2020 ale svěřenci Josepha Guardioly ještě nepoznali hořkost porážky. V šesti duelech ztratili pouze dva body, když v domácím prostředí neudrželi vedení a v nastaveném času přišli o vítězství s Crystal Palace. V úterním zápase se City trápilo, proti Sheffieldu United však zajistil tři body jedinou branku utkání Sergio Agüero.

V FA Cupu odehrál Manchester jedno utkání. Ve třetím kole snadno přehrál Port Vale, které nastupuje v League Two, jednoznačně 4:1. Postupně se prosadili Zinčenko, Agüero, Hardwood-Bellis a Foden.
Fulham FC

Fotbalisté Fulhamu hrají po sestupu z Premier League "pouze" druhu nejvyšší anglickou soutěž Championship. Po devětadvaceti odehraných kolech se nachází na vynikající třetí pozici pouze s čtyřbodovou ztrátou na vedoucí West Brom a pomýšlí na návrat mezi elitu. Do roku 2020 sice Fulham nevstoupil ideálně, když padl v domácím prostředí s Readingem. Následovaly už ale jen tři zápasy bez porážky. V posledním duelu poté Fulham remizoval 0:0 s podprůměrným Charltonem.

Fulham nebyl ve třetím kole FA Cupu daleko od vyřazení. Proti Aston Ville padaly góly až po změně stran, na gól Knockaerta ještě odpověděl El-Ghazi, ale vítěznou trefu zajistil pro Fulham Arter.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejstarší fotbalová soutěž anglický FA Cup pokračuje již čtvrtým kolem a my se společně zaměříme na utkání Manchesteru City, který před domácím publikem přivítá Fulham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.