FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield W. : Manchester City - 4. března 2020   20:45

Sheffield W.
0:1
(0:0)
Manchester City
54' Agüero
Wildsmith – Palmer, Iorfa, Börner (46. Lees), Fox – Pelupessy – Murphy, Lee (64. Hunt), Bannan, Da Cruz – Forestieri (57. Fletcher)
Urhoghide, Harris, Dawson, Lees, Fletcher, Nuhiu, Hunt
Oliver – Nunn, Burt
Hillsborough (Sheffield)
Bravo – Cancelo, Stones, Otamendi, Mendy – B. Silva, Rodri, D. Silva – Mahríz, Agüero (86. Sterling), Jesus
Ederson, García, Fernandinho, Foden, Sterling, Zinčenko, Gündogan

Držení míče: 20 % : 80 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 1:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:6.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Manchester City vítězí v osmifinále FA Cupu na trávníku Sheffieldu Wednesday 1:0.

První pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Manchester City byl podle očekávání od úvodních minut aktivnějším celkem, ale do vyložené pozice se dostal jen jednou. Po prudkém centru do vápna přišla razantní hlavička, která se ale odrazila od břevna. Claudio Bravo ani jeho protějšek Joe Wildsmith neměli v prvním poločase žádnou práci.

Po změně stran se přece jen tempo utkání o něco zvýšilo. Manchester City si vytvořil příležitost, ale Mendyho rána ještě skončila jen na břevně. Následně ale Mendy našel na hranici ofsajdu Sergia Agüera, který se štěstím překonal domácího gólmana. Další branka už nepadla a tak se může druhý tým Premier League radovat z postupu.
90+3'
90+3'
Mohlo být rozhodnuto. Hned trojice hostujících útočníků mířila na osamoceného Leese. Nakonec po přihrávce Sterlinga pálil Jesus, ale pouze do připraveného Wildsmithe.
90+2'
Domácí se přece jen dostali k balonu. Po několika tvrdých střetech se však neprosadil ke střele Fletcher ani následně Jacob Murphy.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Manchester City zariskoval opět při rozehrávce. Stones si dal míč dále od kopačky a Murphy toho jen těsně nedokázal využít.
89'
Mahríz hasil nebezpečnou ztrátu Benjamina Mendyho. Zatažením za dres ukončil útok Bannana za žlutou kartu.
88'
Bernardo Silva si vyměnil míč s Rodrim, poté však kombinaci hostů vystihl Da Cruz. Okamžitě byl napadán a nedostal se s míčem ani ke středové čáře.
87'
Manchesteru se i nadále daří držet balon co nejdále od své branky. Po dalekém nákopu si pro míč došel Claudio Bravo.
86'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Agüero, přichází Sterling.
85'
Hosté uklidňují hru zdlouhavou kombinací a nepouštějí Sheffield vůbec k balonu. Navíc Agüero jen těsně nedosáhl na hlavičku ve vápně.
84'
Bravo dostal přihrávku od Stonese téměř na brankovou čáru a poté měl co dělat, aby odehrál před napadajícím Fletcherem alespoň na roh.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Mendymu utekl balon za postranní lajnu a fanoušci ženou domácí tým do útoku.
81'
Nápor City už není takový a toho chtějí využít domácí. Prudký střílený centr mohl na zadní tyči zasáhnout Da Cruz, ale míč mu utekl do zámezí.
80'
Na pravé straně se mohl hnát do otevřené obrany Agüero, ale při přihrávce Bernarda Silvy si nepohlídal ofsajdovou linii.
78'
Až od Brava putoval míč na levou stranu, kde byl ve sprintu Mendy. Jeho následný centr do vápna stačil zblokovat na roh Dominic Iorfa.
77'
Už už to vypadalo, že by mohl jít Mahríz sám na brankáře. Přihrávka Rodriho byla však o něco pomalejší a Mahríze snadno předskočil Lees.
76'
Ze střední vzdálenosti pálil David Silva, následně ještě zakončoval z otočky Gabriel Jesus, ale pokaždé dokázal míč vyrazit Wildsmith.
75'
Sheffield se sice dostal z drtivého tlaku, ale sám nemá příliš sil na útočení. Da Cruz u postranní lajny nedokázal lépe zpracovat.
73'
Po dalším rohovém kopu se míč nebezpečně odrážel v malém pokutovém území. Nakonec pálil z kroku Cancelo, ale Wildsmith byl připraven.
72'
Rohový kop Davida Silvy dokázali domácí bez potíží odvrátit z vápna. K míči se ale velmi rychle vrátili fotbalisté z Manchesteru.
71'
Hosté zariskovali při rozehrávce, ale Sheffield toho nedokázal využít. Naopak do útoku mohl jít Jesus, který ale nadějnou situaci ve vápně přehrál zbytečnou přihrávkou pod sebe.
70'
Ani tentokrát se Agüero proti stažené obraně neprosadil. Mezi dvěma obránci mu utekl balon až do rukavic Joea Wildsmithe.
69'
Mahrízova přihrávka otevřela prostor Mendymu. Než se ale bek hostující tým odhodlal k centru, tak u něj byl Morgan Fox.
67'
Územní převaha Manchesteru je ohromná. Hosté pokračují v obléhání vápna Sheffiedlu, domácím fotbalistům pomalu začínají docházet síly.
65'
Hosté musejí myslet i na obranu. Nyní se za nakopnutým balonem vydal čerstvý Steven Fletcher, ale na Stonese si nepřišel.
64'
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Lee, přichází Hunt.
63'
Těsně před vápnem spolupracoval David Silva s Jesusem, který se po otočce odhodlal ke střele, ale nakonec zamířil jen vedle pravé tyče.
62'
Převaha hostujícího týmu se ještě zvyšuje. Sheffield už se nemůže dostat z vlastní poloviny. Agüerův průnik do šestnáctky byl ale čistě zastaven.
61'
Po více jak hodině hry vede Manchester nad Sheffieldem o jednu branku. Hosté se i nadále pokoušejí pozlobit domácí obranu, ale zatím marně.
60'
Postupný útok Manchesteru pokračuje. Ve středu pole na moment zaváhal v kombinaci Rodri, ale bleskově se vrátil k míči na úkor Bannana.
58'
David Silva měl okolo sebe hned několik protihráčů a tak raději zvolil přihrávku pouze k vlastním obráncům.
57'
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Forestieri, přichází Fletcher.
56'
Kombinace City pokračuje. Na pravé straně spolupracoval Cancelo s Bernardem Silvou, který nakonec odcentroval do vápna, kde si ale míč sebral Wildsmith.
54'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchester City se ujímá vedení! Tlak hostů postupně sílil a nyní jsou obhájci anglického titulu odměněni. Mendy naše kolmicí na hraně ofsajdu SERGIA AGÜERA, který poté s velkou dávkou štěstí propálil Wildsmithe.
52'
Benjamin Mendy téměř přelomil břevno! Po přihrávce Davida Silvy se opřel do balonu z plné rychlosti, ale jeho dělovka skončila na brankové konstrukci.
51'
Domácí se nyní nepohodli při autovém vhazování. Balon tak snadno proskákal za koncovou čáru a rozehrávat tak může od své branky Claudio Bravo.
50'
Zčistajasna se dostal do šance Sergio Agüero. Po Rodriho přihrávce byl Argentinec v nadějném postavení, ale střelou bez razance Wildsmithe nepřekonal.
49'
Druhou část zápasu rozehráli domácí o poznání odvážněji. Murphy dostal do potíží Otamendiho, který musel hrát v nouzi jen za postranní čáru.
48'
Mendy přihrával do středu na Agüera, následovala akce Bernarda Silvy, který ale nadýchaný centr poslal jen přesně do rukavic domácího brankáře.
47'
Rozehrávku ve druhém poločase obstarali ze středového kruhu domácí fotbalisté. Skákavý balon dokázal v obraně sebrat pro sebe Nicolás Otamendi.
46'
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Börner, přichází Lees.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
U středového kruhu skončil na zemi Rodri, kterého stále na trávník zápasnickým způsobem Barry Bannan.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Joao Cancelo. Nebezpečný přízemní centr však s klidem zastavil Börner a ještě stačil rychle rozehrát na Da Cruze.
42'
Obehrávání domácího vápna pokračuje. David Silva prostrkával míč na Agüera, ale nakonec byl argentinský útočník v obležení trojnásobné přesily.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Manchester pokračuje v držení balonu, ale jen v dostatečné vzdálenosti od branky Joea Wildsmithe.
39'
Kolem Wildsmitha bylo opět živo. Tentokrát se protlačil k hlavičce Joao Cancelo, ale portugalský obránce poslal balon pouze vysoko nad.
38'
Liam Palmer je prvním potrestaným hráčem zápasu. Rukou v pádu zastavil míč, který si vedl do vápna Mahríz.
37'
Také Sheffield se po dlouhé době dostal s míčem na útočné území. Lee však prudkou přihrávkou na vápno obsazeného Muprhyho nenašel.
36'
Bernardo Silva prostrkával míč směrem na Mahríze, ale tomu balon lehce odskočil od kopačky a toho okamžitě využil Morgan Fox.
35'
Benjamin Mendy mohl vhodit míč do hry zpoza postranní lajny. City stále zůstává v kombinaci na útočné polovině.
34'
Wildsmitha zachránilo břevno. Po faulu na Agüera rozehrávali hosté standardní situaci, který skončila hlavičkou pouze do brankového konstrukce.
33'
Na pravé straně se otevřel prostor Mahrízovi. Následně se alžírský reprezentant pokoušel spolupracovat s Agüerem, ale ten přišel o míč po faulu Foxe.
31'
Ani více jak půlhodina hry přesnou střelu mezi tři tyče nepřinesla. O poznání aktivnější jsou hosté, ale ani ofenzivní esa Premier League se nemohou prosadit.
30'
Už už to vypadalo, že by mohl Gabriel Jesus ohrozit Wildsmithe, ale než si ve vápně srovnal míč ke střele, tak se stačil vrátit do obrany Morgan Fox.
29'
Nyní zkoušel oslovit Jesuse také David Silva, ale lehce přetažené přihrávce se sklouzla po trávníku a skončila až za koncovou čárou.
28'
Manchesteru se stále nedaří projít do vápna. Ani Agüerova přihrávka do šestnáctky na Jesuse neprošla.
27'
I druhý roh v řadě domácí bez potíží ustáli. Naopak do protiútoku mohl jít Fernando Forestieri, ale v rychlostním souboji na Mendyho nestačil.
26'
Právě Mahríz rozehrával po chybě Börnera rohový kop. Před Wildsmithem se prosadil k hlavičce Iorfa a následnou dorážku si už pokryl Palmer.
25'
Po odraženém balonu z vápně se příliš nerozpakoval se střelou Rijád Mahríz, který však branku Sheffieldu přestřelil o pořádný kus.
24'
Benjamin Mendy se pustil do souboje proti dvěma soupeřům. Na pomoc mu přiběhl Agüero, ale hosté se přece jen museli stáhnout ke středové čáře.
22'
Po Mendym byl na levé straně u míče u David Silva. Hosté jsou sice natlačeni na útočné polovině, ale nemohou se dostat k jediné střele.
21'
Po Rodriho přihrávce se skácel k zemi Agüero, kterého srazil Pelupessy. Z místa přestupku poté rozehrával David Silva, ale ani nyní se City do zakončení neprosadilo.
20'
Ani dvacet minut branku nepřineslo, a co víc, ani slibnější příležitost u jedné z branek. Souhra Bernarda Silvy s Mahrízem skončila nepřesností.
18'
Po faulu Otamendiho na Murphyho rozehrávali domácí volný přímý kop z velmi nadějné pozice. Sám faulovaný Jacob Murphy odcentroval do vápna, ale míč jen přeletěl hostující branku.
17'
Rohový kop Sheffieldu nebyl vůbec špatný. Balon proskočil až k Bannanovi, který ale na první tyči nedokázal zakončit kolem bránícího Cancela.
16'
Od Wildsmitha putoval balon směrem na Murphyho. Domácí se zkoušeli vymotat ze zhuštěného prostoru okolo středového kruhu, ale skvěle zasáhl ve skluzu Cancelo.
15'
Sheffield je zatažen hluboko na vlastní polovině. Hostující tým si posouvá míč ze strany na stranu a čeká na vhodný okamžik k útoku.
14'
Poklidný úvod zápasu pokračuje. Když už to vypadalo na nadějnou akci Sheffieldu, tak přišel Murphy s mizernou přihrávkou, která proskákala až k Bravovi.
13'
Teď se ale Rodri ve středu pole ukopl a balon snadno získávají domácí. Pelupessy mohl oslovit dlouhým pasem Bannana, ale ten nestačil na Mendyho.
12'
Kombinace Manchesteru na polovině soupeře pokračuje. Bernardo Silva se individuálně procpal do vápna, kde však nestačil kličkou na Foxe.
11'
Průnikovou přihrávku dokázal ve vápně zpracovat Jesus, následně se ale s míčem ještě otáčel směrem k brance a toho už využil k obrannému zákroku Palmer.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. City sice drží balon pod kontrolou, ale blíže k domácí brance se nemůže prokombinovat.
8'
Přetažený centr ještě vracet do ohně Fox, ale Otamendi společně se Stonesem nenechali Leeho zakončovat. Následný pokus Bannana šel hodně vysoko na tribunu.
7'
Po ubráněném rohu se domácí hnali do protiútoku. Mendy měl co dělat, aby alespoň faulem zastavit rychlého Forestieriho. Také Sheffield se poprvé dostane do blízkosti Bravovy branky.
6'
Manchester City rozehrával po sraženém pokusu Jesuse rohový kop. Před Wildsmithem se pokoušel hlavičkovat Stones, ale byl tak rozhozen Iorfou, že branku netrefil.
5'
Nápor hostujícího týmu pokračuje. Bernardo Silva byl ale ve středu pole v obležení hned trojice soupeřů a musel přihrávat jen zpět k Otamendimu.
4'
City pokračuje v tlak. Do vápna se sice proháčkoval Mahríz, ale v souboji jeden na jednoho nestačil silově na dobře postaveného Börnera.
3'
Hosté museli rozehrávat opět od stoperů. Benjamin Mendy přihrával podél postranní lajny na Jesuse, přes zataženou obranu domácích se ale ke střele neprosadil.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující hráči. Cancelův dlouhý nákop však na pravé straně Bernarda Silvu nenašel.
1'

Sheffield Wednesday FC: Wildsmith – Palmer, Iorfa, Bödner, Fox – Pelupessy – Murphy, Lee, Bannan, Da Cruz – Forestieri
Náhradníci: Urhoghide, Harris, Dawson, Lees, Fletcher, Nuhiu, Hunt

Manchester City: Bravo – Cancelo, Stones, Otamendi, Mendy – B. Silva, Rodri, D. Silva – Mahríz, Agüero, Jesus

27.02. 2002 Manchester City – Sheffield Wed 4:0
Fotbalisté Manchesteru City sice i nadále drží druhou příčku v Premier League, ale na obhajobu titulu mohou nejspíše zapomenout. Na suverénní tým Liverpoolu totiž ztrácí už neskutečných dvaadvacet bodů. O víkendu si ale svěřenci Josepha Guardioly sáhli na trofej, když v domácím ligovém poháru dokázali ve finále přetlačit Aston Villu 2:1.

Sheffield Wednesday se v letošním ročníku pohybuje v polovině tabulky Championship, tedy druhé nejvyšší anglické lize. V posledních týdnech se však tabulkou spíše propadá, když z pěti posledních duelů vyhrál jen jednou a to když v domácím prostředí přehrál 1:0 sestupem ohrožený Charlton. V souboji s tabulkovým sousedem s Derby však tým vedený trenérem Garry Monkem neuspěl, před domácím publikem padl 1:3.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejstarší fotbalová soutěž anglický FA Cup pokračuje již osmifinálovou fází a my se společně zaměříme na utkání Sheffieldu Wednesday, který před domácím publikem přivítá Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.