FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Sheffield Utd. - 22. dubna 2023   17:45

Manchester City
43' Mahrez  • 61' Mahrez  • 66' Mahrez

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:16.
Jednoznačná záležitost v podání Manchesteru City, a především „One man show" v režii Riyada Mahreze, skončila výhrou 3:0. Na úplném začátku jako první zahrozil Sheffield, ale to bylo vlastně vše co druholigový tým předvedl. Po čas celého zápasu byl tlak ze strany hráčů “Cityzens“, který se postupně stupňoval. Avšak teprve až ve 41. minutě se z penalty podařilo prorazit blok nebojácného soupeře. Ve druhém poločase byli modrobílí ještě aktivnější a i díky spoluhráčům Mahrez nejprve zapsal druhý gól a následně dokončil hattrick. Jasná výhra posílá Manchester City do finále FA Cupu.
90+4'
90+3'
Palmer moc dobře věděl o Fodenovi a stříleným přízemním centrem hledal svého parťáka, bohužel ten se k míči nedostal včas.
90+2'
Po souboji Lewise s Beshamem Manchester vybojoval další rohový kop.
90+1'
Alvarez se dostal mezi obranu Sheffieldu a zakončoval levou nohou na zadní tyč, ale jen těsně minul.
89'
Walker se s tím příliš nepáral a vletěl do Coulibalyho, ovšem čistě a opět tak kontrolu nad míčem získal Manchester City.
88'
Útočníci Manchesteru zatlačili na obranu Sheffieldu a dokázali díky tomu získat míč.
87'
Ndiaye to myslel dobře, ale rozdal příliš dlouhou přihrávku.
86'
Basham se snažil získat penaltu pro svůj tým, ale šel k zemi až příliš ochotně.
84'
Alvarezovi zpracování příliš nevyšlo a míč skončil v zámezí.
83'
Palmer hledal ve vápně Fodena, ale Egan tuto přihrávku zastavil skluzem.
82'
Výbornou práci nohou a klid na míči ukázal Ortega, který zahájil další akci svého týmu.
81'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Silva B., přichází Lewis.
80'
Walker správně načasoval výskok a hlavičkou hledal někoho z jeho spoluhráčů, ale nikdo za míčem nešel.
78'
Palmer se šikovně odtrhl od Bogleho, udržel míč na svých kopačkách a rozehrál k Laportemu.
77'
Akanji nikam nespěchá a čeká až na pohyb protihráčů, aby si mohl vyměnit míč s Ortegou.
76'
Střídání v týmu Sheffield United FC:
ze hřiště odchází Berge, přichází Basham,
ze hřiště odchází Baldock, přichází Bogle,
ze hřiště odchází Ahmedhodžič, přichází Coulibaly.
75'
ze hřiště odchází Gundogan, přichází Phillips.
74'
Žlutá karta pro tým Sheffield United FC (Norwood).
Protiútok, který táhnul Palmer byl přerušen Norwoodem a vysloužil si za to i kartu.
73'
Palmerovi byl odpískán nedovolený zákrok a bude následovat standardní situace Sheffieldu.
72'
Ofsajd se mává i na druhé straně, kde byl zastižen Billy Sharp.
71'
Walker byl opět zastižen v ofsajdovém postavení a o míč přichází.
70'
Opět kombinuje především obrana Manchesteru a snaží se vyvarovat zbytečným chybám.
69'
Ndiaye skvěle posunul míč na Sharpa, který centrem hledal McBurnieho, ale ten se s balonem zamotal a následně o něj i přišel.
68'
ze hřiště odchází Fleck, přichází Sharp.
67'
ze hřiště odchází Grealish, přichází Palmer,
ze hřiště odchází Haaland, přichází Foden.
66'
Manchester City právě vstřelil branku!
Jack Grealish překonal svým sólem jednoho z protihráčů a naservíroval míč RIYADU MAHREZOVI, který zakončil do pravého dolního rohu a zkompletoval hattrick!
65'
Gomez ukázal, že i jako obránce dokáže pronikat skrz záložní řadu protihráče, ale byl zastaven faulem.
64'
Manchester už se pravděpodobně nikam příliš hnát nebude, jelikož když má prostor snaží se především kombinovat na vlastní polovině.
63'
Sheffieldu se nedaří zůstat na míči delší časový úsek a opět hrají hráči v modrých dresech.
61'
RIYAD MAHREZ získal míč na polovině hřiště, sám prošel přes celou obranu Sheffieldu a chladnokrevně zakončil.
60'
Grealish se snažil přejít přes Baldocka, ale sám se zahnal do autu.
59'
Ortega si vyměnil míč s Gomezem a následoval výkop, kterým však našel pouze protihráče.
58'
ze hřiště odchází Jebbison, přichází McBurnie.
57'
Alvarezuv pokus z hranice vápna se moc nepovedl, jelikož mířil vysoko nad bránu.
56'
Haaland ukázal skvělý instinkt a rychlými kroky se snažil dostat na zadní tyč. Jen o malý kousek tuto šanci nepřetavil v gól.
55'
City se tentokrát posunuli níže a kombinují na vlastní polovině hřiště.
54'
K ráně z první se odhodlal Gundogan, ale do jeho střely vlezl Akanji a zblokoval ji.
53'
Po tečí Robinsona se Manchester dostává k dalšímu rohovému kopu.
52'
Dopředu mířil Grealish, bohužel si však předkopl míč daleko před sebe a následně jej ztratil.
51'
Mahrez hledal Haalanda, ovšem jako první si k míči doskočil Foderingham.
50'
Z dálky to tentokrát vyzkoušel Walker a vůbec to nebyl špatný pokus, ale byl tečován, a tak uvidíme další roh.
49'
Gundogan se rozhodl vyrazit do pokutového území sám, ale byl pohlídán. I přesto však zůstávají na míči hráči Manchesteru.
48'
Tentokrát se k nákopu rozhodl Walker, ale opět mířil daleko za Haalanda, tudíž bude hrát Sheffield.
47'
První nákop za obranu skončil pouze v náručí Foderinghama.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:48.
V prvním poločase měl na míči jasnou převahu Manchester City, což se dalo očekávat, ale často končil na rozích velkého vápna, odkud chodily centry, které bohužel většinou nikoho nenašly. Ve 41. minutě se při bránění standardní situace provinil útočník Jebbison, který uvnitř pokutového území podrazil Bernarda Silvu a zařídil pro Manchester penaltu. Tu si vzal na starost Mahrez a nekompromisně ji proměnil.
45+2'
45+1'
Za obranu Manchesteru se snažil dostat Jebbison, ale Akanji si ho pohlídal a ještě konstruktivně zahájil další akci.
45'
Walker už se k centru tentokrát dostal a před téměř prázdnou bránu dobíhal Alvarez, který se k míči nedostal. Nakonec byl odpískán ofsajd.
44'
Dopředu už opět míří Walker, ale rychlý návrat červenobílých jeho snažení poněkud zbrzdil.
43'
Autorem branky z pokutového kopu je MAHREZ. S přehledem proměněná penalta ze strany alžírského křídelníka. Brankáře poslal na druhou stranu.
42'
Hráčům Sheffieldu se verdikt příliš nelíbil, ale rozhodčí situaci uklidnil a konečně se dostaneme k zahrávání penalty.
41'
Bernardo Silva si skvěle a především chytře posunul míč a Jebbison mu nešetrně podrazil nohy uvnitř pokutového území. Bude se kopat penalta!
40'
Norwood se dostal do souboje pozdě, fauloval Mahreze a domácím se tak naskytla šance standardní situace.
38'
Centrovalo se i na druhé straně, kde byl tvořivým hráčem Berge, ale míč doletěl pouze na hlavu Akanjiho.
37'
K centru se dostal opět Bernardo Silva, ale Baldockovi se podařilo tento centr zblokovat.
36'
Alvarez pronikal do pokutového území, ale přes tři stopery se dostává velmi těžko.
35'
Walker zkusil přelstít protihráče kličkou, ale nepodařilo se mu to a o míč přišel.
34'
Foderingham bude rozehrávat od brány.
33'
Mahrez našel Haalanda, který míč hlavou dával pod sebe, ale nikdo z jeho spoluhráčů se v prostoru malého vápna nenacházel.
32'
Rohový kop byl tentokrát rozehrán na krátkou vzdálenost, ale bránu se hráčům City pořád nepodařilo. Rohový kop si zopakují z druhé strany.
31'
Walker se dostal do blízkosti pokutového území a snažil se odcentrovat, ale pouze trefil prvního protihráče.
30'
Bernardo Silva se dostal ke střele za vápnem, ale nebyla dostatečně prudká, aby ohrozila brankáře Foderinghama.
29'
Baldock úplně zbytečně dohrál Gomeze a naposledy byl napomenut. Příště už uvidí karetní trest.
28'
Silva měl dost času na to, aby odcentroval a tak i učinil. Jeho centr byl tečován a následovat bude další rohový kop.
27'
Odkop Lowa zblokoval Alvarez, a proto bude následovat odkop od brány Sheffieldu.
26'
Mahrezův střílený centr byl pouze na přední tyči tečován Norwoodem a uvidíme další roh.
25'
Robinson byl v souboji pozdě a fauloval Bernarda Silvu.
24'
Hráči Sheffieldu mohli jít do přečíslení, ale Ndiaye fauloval Grealishe a jejich snažení tak skončilo.
23'
Tentokrát to vyzkoušel Alvarez a byl to lepší pokus, po kterém se protáhl i brankář Foderingham. Bude se kopat rohový kop.
22'
Mahrez obalovačkou vyzkoušel pozornost Foderinghama, ale ten nakonec zasahovat nemusel, jelikož střela mířila mimo bránu.
21'
Walker zkusil odcentrovat do vápna, ale Lowe jeho pokus zblokoval.
20'
Domácí mají spoustu pěkných náznaků, ale za dobře formovanou obranu se ne a ne dostat.
19'
Sheffield se dostal po delší době k držení míče, ale Baldockův nákop směřoval pouze k Ortegovi a míč získal opět Manchester.
18'
Gundogan přišlápl nohu Norwoodovi přímo před zraky hlavního sudího, který si toho samozřejmě nemohl nevšimnout a odpískal faul.
17'
Fleck se dostal ke střele někde na hranici vápna, ale pro Ortegu to nebyla příliš těžká práce.
16'
Berge se úspěšně hnal do velkého vápna a lehkým centrem hledal své spoluhráče, ale ti si cestu k míči nenašli.
15'
Haaland dokázal dopravit míč do brány, ale dříve, než to stihl, byl odpískán faul, který mu radost překazil.
14'
Alvarez se snažil prorvat za obranu, ale s jeho fyzickými vlastnostmi to byla příliš těžká práce.
13'
Akanji pravděpodobně schytal nějakou ránu do oblasti hlavy, ale není to tak vážné a nemusí opouštět hřiště předčasně.
12'
Nadvakrát to Mahrez servíroval od rohového praporku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
11'
Domácí se opět dostali do intenzivního obléhání pevnosti hostů a po centru Gomeze bude následovat pouze rohový kop.
10'
Walker si předkopl míč příliš moc před sebe a zbytečně se připravil o možnost rozjet útočnou akci svého týmu.
9'
Hráči Manchesteru zatím obléhají pokutové území soupeře, ale ke střele to prozatím nevede.
8'
Gomez to vůbec nemyslel špatně, když vyprodukoval přízemní centr, ale do cesty se postavil Ahmedhodžič a bezpečně míč odkopl pryč z pokutového území.
7'
Ndiaye se opět dral za obranu a dokázal zakončit, ale byl v těžké pozici a bránu minul.
6'
Mahrez se snažil odcentrovat do vápna, bohužel pro něj mu však v cestě stál Norwood, který jeho pokus zblokoval.
5'
Bernardo Silva mohl rozdat přihrávku do strany, ale utekl mu míč a hrát budou červenobílí.
4'
Ani hráči Sheffieldu nebudou chtít pouze hrát na své polovině a tlačí na rozehrávku obránců Manchesteru.
3'
Po nákopu za obranu se do první velké šance dostal Sheffield, kdy se po rohovém kopu ke střele dostal Ndiaye, ale Ortega včas zareagoval a předvedl skvělý zákrok.
2'
Haaland od úvodních minut okamžitě napadá a nenechá obráncům Sheffieldu ani trošku prostoru.
1'
Hráči už jsou na hrací ploše a zápas brzy začne.

Manchester City: Ortega – Walker, Akanji, Laporte, Gomez – Gundogan (C), Silva B., Mahrez – Alvarez, Haaland, Grealish

Náhradníci: Ederson – Dias, Stones, Lewis, Phillips, Rodri, De Bruyne, Foden, Palmer
Trenér: Pep Guardiola

Sheffield United FC: Foderingham – Baldock, Ahmedhodžič, Egan, Robinson, Lowe – Berge, Norwood, Fleck – Ndiaye, Jebbison

Náhradníci: Davies – Basham, Clark, Bogle, Coulibaly, Arblaster, Brooks, Sharp, McBurnie
Trenér: Paul Heckingbottom

Rozhodčí: Attwell – Betts, Cann.
Sheffield United FC

Je až překvapivé, že se Sheffield dostal do semifinále nejstarší klubové soutěže. Přitom všechno mohlo být úplně jinak už mezi nejlepšími 32 týmy, když byl druholigový klub na pokraji vyřazení s Wrexhamem, který momentálně hraje v páté anglické lize. Nakonec však postoupili a dále vyřadili Tottenham, Blackburn a v sobotu poměří síly s pravděpodobně nejlepším týmem na světě. Hosté se mohou spolehnout na senegalského střelce Ilimana Ndiayeho, který je zároveň i tvůrcem hry a v této sezoně má v lize i poháru na svém kontě dohromady 14 gólů a 9 asistencí.

Ve výborné fazóně hrající tým pod vedením kormidelníka Guardioly vstoupí do semifinálového zápasu samozřejmě jako obrovský favorit. Hráči z modré části Manchesteru už 15 zápasů v řadě neokusili pocit porážky a určitě budou chtít tuto sérii prodloužit. Ovšem budou se muset vypořádat s únavou, jelikož stále hrají tři soutěže včetně Ligy Mistrů, ve které v rámci semifinále vyzvou španělský Real Madrid. V posledních sedmi zápasech, v nichž nastoupil Erling Haaland, dokázal tento norský kanonýr nasázet neuvěřitelných 15 gólů. Pokud k tomuto utkání nastoupí, můžeme očekávat další střelecký zápis.
V sobotní podvečer je na programu mimo jiné i první semifinále FA Cupu, ve kterém Manchester City vyzve Sheffield United, který má na ligové scéně téměř jistý postup zpět mezi elitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.