Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Trnava - 4. května 2019   17:00

Senica
Senica
81' Da Graca  • 90+2' Ramírez
2:0
(0:0)
Trnava
Trnava
Senica
Taborda – Krč, Da Graca, Dias (C), Klapan – El Moudane, Petshi (67. Zezinho) – Deretti, Tesija (60. Dangubič), Castaňeda (85. Otrísal) – Ramírez.
Vorel – Otrísal, Vuković, Dubois, Zezinho, Azankpo, Dangubič.
Chmura – Hrčka, Hrmo – Čiernik
Trnava
Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat (69. Markoski) – Janečka (C), Sloboda – Hing-Glover, Ku. Yilmaz (62. Pekár), Čonka – Depetris.
Rusov – Grendel, Ashiru, Markoski, J. Rada, Pekár, A. Lovás.

Senica pokračuje vo svojom skvelom ťažení počas nadstavbovej časti a zdá sa, že táto výhra by mohla byť rozhodujúca v boji o záchranu. Domáci o troch bodoch rozhodli v závere stretnutia. Ja vám ešte ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+2'
Koniec zápasu.
90+2'
Senica dala gól!
ÉRIC RAMÍREZ sa vyhol ofsajdovej pasci, defenzíva Trnavy úplne zaspala a Juhoameričan v samostatnom úniku rozhoduje.
90'
Nadstavujú sa 2 minúty.
89'
Senica prešla po trnavskej aktivite dopredu a mohlo to byť o dva góly. Krásna technická rana z diaľky išla len tesne vedľa.
88'
Rohový kop priniesol iba nízky center, Senica loptu odkopla a bude očakávať ďalšie centre pred bránu Tabordu.
87'
Spartak Trnava sa síce veľmi snaží, center obranný val hráčov Senice nie a nie preniknúť. Bude z toho aspoň rohový kop.
86'
Dostali sme sa do posledných piatich minút riadneho hracieho času. Dokáže Trnava aspoň vyrovnať?
85'
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Frank Castaňeda, prichádza Erik Otrísal.
84'
Senica teraz veľmi dobre kazí súperovi hru, navyše sa píska faul v strede poľa, takže domáci ostanú pri lopte.
83'
Trnava sa okamžite po inkasovanom góle nasťahovala do šestnástky súpera, avšak nedarí sa jej niečo vymyslieť proti sformovanej defenzíve Senice.
81'
Sofian El Moudane dostal loptu sprava do malého vápna. Bolek ju vyrazil len vedľa seba a guľatý nezmysel dlho skákal pred čiarou, až ju obranca DE GRACA potlačil asi pár centimetrov za ňu. Košút odhlavičkoval neskoro.
80'
Zezinho centrom z priameho kopu nepredstavil nebezpečenstvo, ale akcia Senice pokračuje.
79'
Senica získala na pravej strane priamy kop. Centrovať do ohňa bude novic Zezinho.
77'
Petr Bolek si dával s rozohrávkou na čas. Po jeho výkope sa k lopte dostali len hráči Senice.
76'
Po centri sprava síce hlavičkoval Marko Tesija, no jeho pokus cez obrancu bol veľmi nepresný a mieril nad.
75'
Pätnásť minút do konca zápasu a žiadny z tímov herne nepookrial. Ak sa nič nezmení, tak dnes si tímy body po remíze 0:0 rozdelia.
74'
Senica kombinuje na vlastnej polovici ihriska, smerom dopredu sa nedostáva cez pozornú defenzívu Trnavy.
73'
Matúš Turňa mal po hlavičkovom súboji menšie zdravotné problémy, pretože schytal úder do týchto miest, no bude v poriadku.
72'
Na opačnej strane vynikajúco zasiahol Carlos Daniel Da Graca, ktorý akrobaticky odkopol loptu spred vlastnej brány. Inak by mal možnosť a asi aj gólovú Depetris.
71'
Frank Castaňeda sa veľmi pekne uvoľnil na pravej starne šestnástky, jeho pas na zadnú žrď postrážil Matúš Turňa. Do zakončenia sa nedostal Zezinho.
70'
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže sa dnes jeden či druhý tím zapísať do streleckej listiny?
69'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Lucas Lovat, prichádza Kire Markoski.
68'
Eric Ramírez si nabehol na center do šestnástky súpera. Výborne proti nemu vyštartoval Bolek a dostal sa k lopte skôr.
67'
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Sacha Petshi, prichádza Zezinho.
66'
Pekár centrom spoluhráčov nenašiel, k lopte sa znova dostal brankár Taborda, ktorý dominoval vo vzduchu.
65'
David Depetris na trávniku, Trnava získava na ľavom krídle priamy kop vhodný na center. O to sa postará podľa všetkého Pekár.
63'
Jean Deretti sa dostal s loptou do veľkej šanci, avšak pred Bolekom sa ako keby pošmykol a ušla mu vedľa brány bez toho, aby ju dokázal zakončiť.
62'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Kubilay Yilmaz, prichádza Štefan Pekár.
61'
Uvidíme, či nový hráč Filip Dangubič dokáže hru aspoň trochu oživiť, pretože zatiaľ je to veľmi slabý ofenzívny výkon z oboch strán.
60'
Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Marko Tesija, prichádza Filip Dangubič.
58'
Teraz to ožilo, keď Čonka poslal loptu na Depetrisa, ten zakončil do prvého obrancu pred sebou a všetko ukončil pokusom vedľa Janečka.
57'
Stále pokračuje rovnaký obrázok hry, k čomu sa aj niečo viac píše veľmi ťažko, nakoľko oba tímy si striedajú loptu v strede poľa.
56'
Cez os ihriska do hosťom nešlo, tak poslali loptu doľava, kde sa nepresadil Čonka. Získal ale aspoň autové vhadzovanie.
55'
Matúš Turňa fauluje v hlavičkovom súboji. Zle si načasoval výskok a po kontakte s ním skončil tvrdo na zemi Jean Deretti.
54'
Domáci po odkope Trnavčanov znova na vlastnej polovici. Nakoniec rýchlo prešli dopredu, až zakončil vedľa Eric Ramírez.
53'
Senica to skúsila zrýchliť cez os ihriska, avšak prihrávku na hrot ofenzívy prečítal obranca Tomáš Košút.
52'
Kubilay Yilmaz sa prezentoval útočným faulom na súperovej polovici. Klapan potiahol loptu na pravé krídlo, kde získal iba autové vhadzovanie.
51'
Senica sa s loptou dostala len na útočnú polovici ihriska, tam o loptu prišla. Trnava to skúsila poslať doľava, Čonka sa k tomuto nákopu nedostal.
50'
Z rohového kopu Trnava nevyťažila nič. K lopte sa dostala Senica a snaží sa prejsť smerom dopredu.
49'
Lucas Lovat poslal zľava prudký center do päťky, odtiaľ loptu na rohový kop zrazil obranca Senice Dias.
48'
Spred vápna Senice zakončil Marek Janečka, pokus kapitána Trnavy letel nad priestor troch žrdí Tabordovej svätyne.
47'
Carlos Daniel Da Graca odkopol center do šestnástky, následne zvládol aj súboj na krídle. Trnava sa do vápna Senice nedostala.
46'
Cez prestávku nestriedal ani jeden tím, takže oba celky nastupujú v takých zostavách, v akých duel začali.
46'
Začal sa druhý polčas.
Úvodné dejstvo bolo z oboch strán veľmi opatrné. Senica mala loptu častejšie na kopačkách, ale žiadny tím sa nedostával do šancí. Druhý polčas začne zhruba o 18:00.
45+0'
Prvý polčas sa skončil.
44'
David Depetris sa dostal k centrovanej lopte sprava. Nestihol si ju ani spracovať a už ju odkopával Carlos Daniel Da Graca. Následne akrobatické zakončenie presné tiež nebolo.
43'
Trnava po prechode dopredu získala rohový kop. Pas na Abenu bol vrátený do ohňa, kde prišiel ofenzívny faul, čiže akcia skončila neúspechom.
42'
Eric Ramírez si znova nabehol na pas do vápna súpera. Center sprava bol veľmi nepresný, dostal sa k nemu len Bolek.
41'
Bolek poslal nepresný výkop na pravú stranu. Senica sa vrátila do ofenzívy, Eric Ramírez zakončoval veľmi nepresne.
40'
Eric Ramírez sa rozbehol na kolmicu do šestnástky Trnavy, avšak lopta mu ušla a nedokázal ju už zachytiť. Zase rozohráva Bolek.
39'
Bolek čelil ďalšiemu zakončeniu po strele z hranice veľkého vápna. Tento pokus však skončil tesne vedľa priestoru troch žrdí.
38'
Klapan získal na pravej strane vedľa šestnástky súpera priamy kop. Center priamo do malého vápna narobil problémy, pretože padal za Boleka, ten ale loptu nadvihol a poslal preč.
37'
Senica rozohrala priamy kop signálom, zakončenie z diaľky bolo poriadne slabé. Po odrazenej lopte ešte prišiel center, ktorý si Bolek postrážil.
36'
Žltú kartu dostáva Lucas Lovat (FC Spartak Trnava).
35'
Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočkáme sa do prestávky nejakého presného zásahu?
34'
Senica to skúsila po pravej strane, ale ani teraz sa nevie presadiť cez dobre postavených hráčov Trnavy,
33'
Trnava sa pokúsila prejsť dopredu dlhým pasom, vo vzduchu sa nepresadil zatiaľ neviditeľný Depetris. Navyše fauloval.
32'
Macario Hing-Glover mal síce vedľa vápna súpera k lopte ďaleko, aj tak o ňu sklzom zabojoval. Fauloval pritom Jakuba Krča.
31'
Matúš Turňa teraz po centri sprava riskantne hruďou prihrával svojmu brankárovi Bolekovi, pretože vedľa seba mal Derrettiho. Ten nestihol zareagovať včas.
30'
Polhodina zápasu za nami. Oba tímy hrajú opatrne a dávajú si pozor na zadné vrátka. Častejšie však loptu držia domáci futbalisti Senice.
28'
Center do šestnástky Senice vyboxoval Taborda. Následne v snahe akrobaticky zakončiť fauloval obranca Abena.
27'
Senica sa držala s loptou v strede poľa, kde o ňu následne prišla. Trnava prešla vpred a získala na pravom krídle priamy kop.
26'
Jean Deretti sa rozbehol po ľavej strane na dlhú loptu, nedokázal ju zachytiť na hracej ploche. Znova sa teda rozohrávky ujme Bolek.
25'
Center do šestnástky Trnavy sa vôbec neujal, nakoľko bol nesmierne nepresný a skončil mimo priestoru brány Boleka.
24'
Kubilay Yilmaz fauluje na polovici ihriska. Všetko sa bude sťahovať pred Boleka, pretože Seničania aj z týchto pozícii posielajú dlhé centre do ohňa.
23'
Lopta sa pohybuje v strede ihriska, kde o ňu bojujú oba tímy. Momentálne sa ale ani jeden nevie usadiť na dlhší časový úsek.
22'
Dobrý center do malého vápna nadvihol nad seba Košút, padajúcu loptu zachytil Petr Bolek, ktorý vyskočil najvyššie.
21'
Senica centrom do šestnástky Trnavy získala len rohový kop. Ten už kráča rozohrať Marko Tešija.
20'
Petr Bolek môže rozohrávať od vlastnej brány, pretože senická akcia skončila nepresným pasom na ľavú stranu ihriska.
19'
Senica sa naďalej snaží držať sa na lopte a zatiaľ je aktívnejším tímom, ako Trnava. Šance z toho doposiaľ neboli.
18'
Petr Bolek vybehol pred šestnástku, pas na Ramiréza ale minul. Ten loptu dobehol pri čiare, poslal do päťky, kde bol pripravený Bolek.
17'
Po ľavej strane sa síce hostia dostali až do veľkého vápna, odtiaľ dostal loptu do bezpečia veľmi rýchlo obranca Dias.
16'
Senica sa kombináciou pred šestnástkou súpera nedostala k ničomu, zastavil ju Abena. Dopredu môže ísť Trnava.
15'
Avšak, je tu ďalší faul a priamy kop pre Trnavu. Abena sa snažil hlavičkovať. Po jeho pokus sa lopta odrazila k Tabordovi.
14'
Trnavská akcia je odmenená ziskom rohového kopu, ktorý ide zahrať obranca Lovat. Center do päťky obrana Senice odvrátila do bezpečia.
13'
Matúš Turňa hádže v krátkom slede už asi tretie autové vhadzovanie na pravej strane. Trnava sa posúvala po krídle, až o loptu prišla.
12'
Senica sa nakoniec previnila ofenzívnym faulom, čiže rozohrávať môže brankár Petr Bolek, čo aj robí.
11'
Senica zatlačila Trnavu k jej šestnástke, hostia sa oslobodili odkopom do stredu ihriska. Domáci pokračujú v kombinácii.
10'
Center z priameho kopu sa neujal, hostia loptu dostali preč. Následný pas späť do päťky nebol presný ani trochu.
9'
Eric Ramírez padá vedľa šestnástky súpera, nasleduje priamy kop ideálny na center pre hráčov Senice.
8'
Trnava s loptou v strede poľa. Teraz sa obrázok hry vymenil, tentoraz sú to hostia, kto nevie prejsť cez obranu súpera.
7'
Senica sa znova usadila na lopte v strede ihriska. Jej kombinácia je postupná, avšak naráža na obranný val z hráčov Trnavy.
6'
Kolmica medzi obrancov Senice bola odkopnutá Diasom. V snahe založiť protiútok prišiel faul na Castaňedu.
5'
Trnava sa dostala k lopte v strede ihriska, svoju akciu chcela rozvinúť po ľavej strane. Okamžite bola zastavená.
4'
Kubilay Yilmaz sa síce otočil pred šestnástkou súpera a aj zakončil, ale slabý pokus bol pre Tabordu malinou.
3'
Senica sa nasťahovala k šestnástke Trnavy, lenže hostia výborne bránia svoje pokutové územie, takže z toho nič nie je.
2'
Senica sa od začiatku stretnutia snaží držať sa na lopte. Aktuálne kombinujú domáci v strede ihriska.
1'
Výkop stretnutia obstarali domáci hráči Senice, ktorí nastupujú v modrých dresoch. Hostia z Trnavy majú tradičné červeno-čierne.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FK Senica: Taborda – Krč, Da Graca, Dias (C), Klapan – El Moudane, Petshi – Deretti, Tesija, Castaňeda – Ramírez.
Náhradníci: Vorel – Otrísal, Vuković, Dubois, Zezinho, Azankpo, Dangubič.

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Janečka (C), Sloboda – Hing-Glover, Ku. Yilmaz, Čonka – Depetris.
Náhradníci: Rusov – Grendel, Ashiru, Markoski, J. Rada, Pekár, A. Lovás..
FK Senica

Senica mala po konci základnej časti len 15 bodov a bola predposledná, ale teraz ich vlastní už 28, nachádza sa na deviatom mieste, kde má náskok bodíku pred Trenčínom, dvoch od Podbrezovej a troch na posledné Zlaté Moravce. Záhoráci nadstavbu otvorili prehrou s Moravcami, ale odvtedy štyrikrát vyhrali a raz remizovali. Napríklad Nitru porazili 4:1 a naposledy AS Trenčín až 4:0, čo bol pre hostí poriadne krutý výsledok. Najlepším strelcom je sedemgólový Frank Castañeda. Šesť zásahov nazbieral Eric Ramírez a po päť pridali Jean Deretti aj Roberto Dias.

FC Spartak Trnava

Pre Trnavu nastal vrchol sezóny počas týždňa, keď v dramatickom finále Slovnaft Cupu zdolali MŠK Žilina. Rozhodli kopy zo značky bieleho bodu. Spartak počas dvoch sezón vyhral ligu aj pohár. V nadstavbovej časti druhej šestky sa práve Trnava drží na najvyššom mieste, teda na siedmom. Má 31 bodov, rovnako aj Nitra. Jediná výhra zverencov trénera Ščasného po rozdelení súťaže prišla hneď v prvom kole na pôde Trenčína. Odvtedy sa zrodili tri remízy a dve prehry. So Senicou Spartak doma prehral. Najlepší strelec Kubilay Yilmaz sa postaral o jedenásť presných zásahov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.