Fortuna liga Slovensko - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Trnava - 27. dubna 2019   17:00

Z. Moravce - Vráble
86' Ďubek
1:1
(0:0)
Trnava
Trnava
76' Ku. Yilmaz
Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanović, Brašeň – Švec (63. Kelez), Duga (80. Orávik), Ľupták, Válovčan – Ďubek (C) – Dočekal (73. Tkáč).
Krnáč – Tkáč, Chren, Orávik, Kelez, Karlík, Práznovský.
D. Sedlák – Hancko, Chládek – Ochotnický
Trnava
Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Sloboda, Janečka (C) – Tavares (72. Ku. Yilmaz), J. Rada, Čonka – Markoski (90+3. Hing-Glover).
Rusov – Ashiru, Ku. Yilmaz, Hing-Glover, A. Lovás, Pekár, Mesík.

Na gól sme čakali veľmi dlho, až sa presadil hosťujúci Kubilay Yilmaz a hostia mohli vyhrať, avšak Tomáš Košút zahral rukou, dostal červenú kartu a nariadenú penaltu premenil Tomáš Ďubek. Oba tímy si teda body delia. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+5'
Koniec zápasu.
90+3'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Kire Markoski, prichádza Macario Hing-Glover.
90+2'
Medzitým sa nadstavili štyri minúty.
90+1'
Trnava získala priamy kop pred šestnástkou Zlatých Moraviec. Ošetrenie navyše potrebuje Kire Markoski, ktorý podľa všetkého aj naťahuje čas.
90'
Žltú kartu dostáva Branislav Ľupták (FC ViOn Zlaté Moravce).
89'
Trnava sa sformovala pod loptou a bude sa snažiť odolávať atakom Zlatých Moraviec. Tým sa ale nedarí dostať sa do tlaku.
88'
Vladimír Tkáč sa nedostal k prihrávke medzi obrancov Trnavy. Lopta prešla vedľa brány za čiaru a slovenský útočník na ňu nedočiahol.
87'
Krátko pred koncom teda domáci FC ViOn Zlaté Moravce vyrovnáva a v závere sa môže pokúsiť o obrat, pretože Trnava dohráva oslabená. Podarí sa to?
86'
Zlaté Moravce dali gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je TOMÁŠ ĎUBEK.
85'
Tomáš Košút zastavil gólovú hlavičku na bránkovej čiare fantastickým brankárskym zákrokom rukou, čo samozrejme urobiť nemohol, a tak dostáva červenú kartu. Zlaté Moravce budú kopať penaltu.
84'
Lucas Lovat poslal zľava prudký center k brankárovi súpera, takže sa rýchlo vrátil dozadu, aby z toho nebol protiútok.
83'
Kire Markoski sa zoznámil s trávnikom, kde skončil po tvrdšom súboji. Všetko rozchodil, môže pokračovať v hre.
82'
Česká jednotka Trnavy potrebuje ošetrenie, ale bude v poriadku a môže stretnutie dochytať. Pri lopte Zlaté Moravce. Domáci musia útočiť.
81'
Peter Orávik v prvej svojej akcii tohto stretnutia neuspel, loptu na roh poslal Marek Janečka. Následný center zastavil Bolek, ktorý má zdravotné problémy.
80'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Denis Duga, prichádza Peter Orávik.
78'
Peter Čögley centroval z pravej strany. Tento pas ale zastavil brankár Petr Bolek bez väčších problémov.
76'
Trnava dala gól!
Striedajúci KUBILAY YILMAZ sa môže stať hrdinom. Dostal loptu do šestnástky, kde mu nechal veľa priestoru obranca Peter Čögley, ktorý po kľučke Tureka odišiel do bufetu a Yilmaz trafil krásne k žrdi.
76'
Tomáš Ďubek zahrával ďalší roh. Do hlavičky sa tlačil hlavne Kwim. Nakoniec sa lopta len odrazila k brankárovi Bolekovi.
75'
Už len štvrťhodina riadneho hracieho času. Otázka sa nemení. Uvidíme v tomto zápase nejaký gól?
74'
Žltú kartu dostáva Peter Čögley (FC ViOn Zlaté Moravce).
73'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Tomáš Dočekal, prichádza Vladimír Tkáč.
72'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Rafael Tavares, prichádza Kubilay Yilmaz.
71'
Tomáš Ďubek pálil spred šestnástky. Technický pokus bol zrazený a mieri vedľa brány. Záložník domácich rozohral roh, po ktorom odkopol Tavares.
70'
Žltú kartu dostáva Lucas Lovat (FC Spartak Trnava).
69'
Trnava získala na ľavom krídle priamy kop. Center za šestnástku bol zakončený volejom, lopta letela nad priestor troch žrdí.
68'
Tomáš Ďubek sa snaží napádať rozohrávku súpera, avšak Bolek a jeho obrancovia to zvládajú veľmi dobre.
67'
Zlaté Moravce sa snažia presunúť sa od vlastnej šestnástky až pred tú súperovu, no stred poľa je momentálne ako čierna diera.
66'
Pokračuje pasáž hry, kedy si ani jedno mužstvo nevie vyťažiť nejakú plynulú akciu, pretože aktuálne vládnu defenzívy.
65'
Žltú kartu dostáva Marek Janečka (FC Spartak Trnava).
65'
Matúš Čonka si zľava veľmi pekne nabehol do šestnástky. V snahe zakončiť center po trávniku sa do cesty lopte postavil aj obranca Antonio Asanović.
64'
Žltú kartu dostáva Denis Duga (FC ViOn Zlaté Moravce).
64'
Marek Janečka tentoraz svoje mieridlá nezorganizoval najlepšie, preto loptu poslal vysoko nad.
63'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Jakub Švec, prichádza Krešimir Kelez.
62'
Tomáš Dočekal absentoval na hrote ofenzívy. Vysoká lopta doskákala zase raz až k brankárovi Bolekovi.
61'
Zlaté Moravce znova predviedli rýchlu akciu v krídelnom priestore, avšak nepresný center skončil u brankára Boleka.
60'
Hodina hry je za nami, na úvodný gól stretnutia stále čakáme. Naskytá sa preto otázka, či dnes nejaký zásah vôbec uvidíme.
59'
Center z rohového kopu zakončený bol. Petr Bolek zasiahol bez väčších problémov.
58'
Martin Válovčan neposlal sprava ideálny center, pretože lopta letela ďaleko od jeho spoluhráčov. Nakoniec sa stočila pod brvno a Bolek si musel dať veľký pozor, aby nedostal kuriózny gól.
57'
Nízky center z priameho kopu nebezpečný nebol. Následný pas späť zakončenie na bránu priniesol, avšak Chovan znova nemal so zákrokom problém.
56'
Spartak Trnava získava priamy kop na ľavej strane, je to ideálna pozícia na center pred bránu Chovana.
55'
Zakončenie z diaľky nešlo na bránu Zlatých Moraviec, gólman Adrián Chovan teda ostal bez zákroku.
54'
Trnava prešla do rýchleho protiútoku. Kolmicu do vápna Zlatých Moraviec zablokoval Denis Duga.
53'
Tomáš Ďubek rozohrával rohový kop centrom do päťky, na ten si počkal a bez problémov loptu zachytil brankár Petr Bolek.
52'
Bolek zastavil nepresný nákop za obranu Trnavy. Spartak prešiel dopredu po ľavej strane. Tam nespracoval prihrávku na svoju osobu Rada.
51'
Žltú kartu dostáva Anton Sloboda (FC Spartak Trnava).
51'
Spred šestnástky na opačnej strane pálil Janečka, jeho pokus ani nie o pol metra minul priestor troch žrdí.
50'
Asanovič bude podľa všetkého v poriadku, ale medzitým sme po pase na zadnú žrď videli nebezpečné zakončenie a skvelý zákrok Boleka.
49'
Antonio Asanović ostal ležať v šestnástke Trnavy a avizuje zdravotné problémy. Balkánsky obranca potrebuje ošetrenie.
48'
Trnava získala rohový kop. Lovat poslal loptu do malého vápna, odkiaľ ju domáci odvrátili. Kire Markoski následne neprestrelil Kwima.
47'
Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba tímy nastupujú v takých istých zostavách, v akých duel aj začali.
46'
Začal sa druhý polčas.
FC ViOn Zlaté Moravce mal v prvom polčase opticky viac z hry, no jeho hráči sa nedokázali zapísať do streleckej listiny. Rovnako tak ani Trnava, čiže skóre je po prvom polčase nerozhodné. Druhý polčas sa začne zhruba o 18:03.
45+0'
Prvý polčas sa skončil.
44'
Petr Bolek sa s rozohrávkou neponáhľal. Loptu poslal doprava, kde zasiahol najlepšie postavený obranca Jakub Brašeň.
43'
Jakub Brašeň centrom do šestnástky nenašiel nikoho zo spoluhráčov. Po odrazenej lopte navyše fauluje Jakub Švec.
42'
Zlaté Moravce pokračujú v aktivite na ľavej strane ihriska. Tam bránia Matúš Turňa a spol. veľmi dobre, čo nehrá do domácich plánov.
41'
Sprvu to vyzeralo na zaujímavú akciu Zlatých Moraviec po ľavej strane, nakoniec sa všetko zabrzdilo a Jakub Brašeň navyše prihral len súperom.
40'
Do domácej šestnástky prileteli dva centre. Ten prvý spadol na pravé krídlo, aby ďalší smeroval vedľa brány za čiaru.
39'
Po ďalšom rohovom kope sa dostal k hlavičke obranca Myenty Abena, ale lopte dal smer asi meter vedľa vzdialenejšej žrde.
38'
Nízky center Lovata sa nepodaril. Z hranice bieleho bodu odkopol loptu Tomáš Ďubek, no len k hráčom súpera. Dugu ďalší pas zráža znova na roh.
37'
Po úseku hry, kedy boli aktívni domáci teraz patria desiatky sekúnd Trnave. Lucas Lovat môže rozohrávať ďalší rohový kop.
36'
Marek Janečka poslal prihrávku do šestnástky. Rafael Tavares dokázal sprava centrovať pred bránu, avšak prudký pas nezasiahol žiadny ďalší hráč na hracej ploche.
35'
Roh domácim nevyšiel. Trnava sa pokúsila o protiútok, ten sa taktiež nepodaril, a tak sú hostia usadení v strede poľa.
34'
Zlaté Moravce pokračujú v kombinácii na súperovej polovici ihriska. Po zrazenej strele z diaľky bude nasledovať rohový kop.
33'
Tomáš Ďubek si telom pokryl loptu v strede ihriska, dostal pritom zásah do tváre. Píska sa faul, karta udelená nie je.
32'
Tomáš Ďubek obdržal prihrávku pred veľké vápno. Prvým dotykom loptu skrotil a druhým vystrelil. Krížny pokus letel iba veľmi tesne vzdialenejšej žrdi.
31'
ViOn vybojoval priamy kop na ľavej strane. Tomáš Ďubek poslal center z krídla pred malé vápno, kde Antonio Asanović loptu minul.
30'
Domáci hráči majú po polhodine stretnutia viac z hry. Snažia sa byť aktívnejším tímom a mali aj jednu veľkú šancu, po ktorej zvonila žrď.
29'
Tomáš Ďubek neposlal ideálny pas na nabiehajúceho Jakuba Šveca. Výborne pred ním zasiahol obranca Matúš Turňa.
28'
Anton Sloboda vyhral hlavičkový súboj, hneď na to skončil na trávniku. Do záložníka Trnavy v stredovom kruhu narazil Jakub Švec.
27'
Niečo medzi centrom a strieľanou prihrávkou prišlo do domácej šestnástky z ľavej strany. Nech to bolo hocičo, tak Chovan si dal veľký pozor.
26'
Matúš Turňa mal menšie problémy na pravej strane, nakoľko sa mu lopta zamotala pod nohami. Ďubeka ani Dočekala k nej nepustil.
25'
Lucas Lovat rozohral na krátko, potom mu lopta ušla a Zlaté Moravce mohli ísť dopredu. Tomáš Ďubek bol okamžite zastavený.
24'
Marek Janečka je dnes aktívny aj smerom dopredu. Po jeho ďalšej strele z diaľky sa lopta odráža na rohový kop pre Trnavu.
23'
Jakub Brašeň si dal pozor na svojej ľavej strane, aby o loptu neprišiel. Pomohol mu aj faul na jeho osobu, ktorý predviedol Kire Markoski.
22'
Jakub Švec spadol pred šestnástkou súpera, kde bol jasne faulovaný, no loptu posunul do šestnástky, takže hlavný arbiter ponechal výhodu. Stopercentnú šancu mal Martin Válovčan. Brilantne však zasiahol Petr Bolek.
21'
Rafael Tavares si veľmi zle na krídle spracoval aut od Matúša Turňu. Hneď na to si pomohol aj faulom. Preto rozohráva Adrián Chovan.
20'
Zlaté Moravce už dlho neostali na útočnej polovici. V snahe loptu ešte udržať sa faulom previnil práve Duga.
19'
Denis Duga bol nakoniec mužom, ktorý centroval, no poslal nízky center. Matúš Čonka si s ním bez najmenších problémov dokázal poradiť.
18'
Keď už lopta z pohľadu domácich príde doprava, tak je z toho zväčša získaný priamy kop, ako aj teraz. Podľa všetkého bude opäť centrovať Ďubek.
17'
Domáci tím FC ViOn Zlaté Moravce to skúša hlavne po ľavej strane, kde je aktívny Jakub Brašeň. Opačné krídlo nie je tak často vyťažované.
16'
Rafael Tavares nedostal ideálnu prihrávku na pravú stranu, čo zbrzdilo celú rýchlu akciu Trnavy. Tú nakoniec prerušil Ďubek.
15'
Vysoký center z rohového kopu síce dopadol k hráčom Zlatých Moraviec, ešte predtým lopta preťala bránkovú čiaru.
14'
Matúš Turňa vyriešil center do malého vápna. Loptu cez seba nepustil a keďže nevedel, ako to za jeho chrbtom vyzerá, tak radšej zrazil na rohový kop.
13'
Rýchly protiútok Trnavy potiahol Marek Janečka. Namiesto centru z uhlu strieľal, objavil iba Chudého.
12'
Opäť centroval Tomáš Ďubek, znova svojim centrom objavil iba futbalistov Trnavy, takže z toho nebolo nič nebezpečné.
12'
Nízky center z priameho kopu nebezpečenstvo v šestnástke hostí nenarobil. Ďalší priamy kop znova na center, získal Jakub Švec.
11'
Úvod stretnutia vyzeral zaujímavo. Zlaté Moravce znova skúsia niečo vymyslieť, pretože na programe dňa je priamy kop vhodný na center.
10'
Jakub Švec posunul loptu do otvoreného priestoru pred šestnástku súpera, kde bol pri lopte prvý Denis Duga, ktorý prekonal Boleka, lenže opečiatkoval žrď.
9'
Jakub Brašeň sa po ľavej strane nedostal okolo Matúša Turňu. Zlaté Moravce získali aut. Následný center defenzíva Trnavy odvrátila.
8'
Matúš Turňa vhodil aut do vápna Zlatých Moraviec. Tam sa otočil a dokonca aj zakončil kapitán Janečka, no zakončenie do stredu brány chytá Adrián Chovan.
7'
Tomáš Dočekal sa zľava dostal do šestnástky, prihrávka pred bránu súpera bola odkopnutá, o čo sa postaral Antonio Asanović.
6'
Trnavčania sa pokúsili poslať loptu za obranu Zlatých Moraviec. Kire Markoski ju neskrotil, a tak znova zasiahol Adrián Chovan.
5'
Tomáš Ďubek poslal z priameho kopu dobrý center pred malé vápno, lenže hlavička smerujúca medzi tri žrde nebola prudká. Bolek s rutinným zákrokom.
4'
Myenty Abena fauloval vo vzduchu, Zlaté Moravce získali priamy kop ideálny na center do šestnástky Spartaka.
3'
Trnava sa ťažko dostáva z vlastnej polovice ihriska. Zlaté Moravce veľmi dobre napádajú kombináciu hostí.
2'
Trnava sa rýchlo dostala k lopte, avšak krátko na to o ňu aj prišla. Napriek tomu po odkope domácich môže vhadzovať Matúš Turňa.
1'
Výkop zápasu budú mať domáci hráči, ktorí nastupujú v bielych dresoch. Hostia z Trnavy majú tradičnú pásikavú červeno-čiernu kombináciu.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanović, Brašeň – Švec, Duga, Ľupták, Válovčan – Ďubek (C) – Dočekal.
Náhradníci: Krnáč – Tkáč, Chren, Orávik, Kelez, Karlík, Práznovský.

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Sloboda, Janečka (C) – Tavares, J. Rada, Čonka – Markoski.
Náhradníci: Rusov – Ashiru, Ku. Yilmaz, Hing-Glover, A. Lovás, Pekár, Mesík.

Rozhodca: D. Sedlák – Hancko, Chládek – Ochotnický.
FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn mal perfektný vstup do nadstavbovej časti, keďže vyhral trikrát po sebe. Porazil Senicu (3:2), Trnavu (1:0) a Podbrezovú (2:1), ale potom prehral na pôde Trenčína (0:1) a naposledy remizoval s Nitrou (2:2). V tabuľke má 24 bodov a je na poslednom mieste, avšak Senica a Podbrezová nad ním majú iba o bod viac. Deviaty Trenčín len o tri, čiže aj to jasne hovorí o vyrovnanosti druhej skupiny nadstavbovej časti. Zlaté Moravce každopádne potrebujú bodovať, najlepšie už doma proti Trnave. Najlepší strelec Tomáš Ďubek dal šesť gólov.

FC Spartak Trnava

Minulosezónny majster sa potáca v druhej polovici tabuľky, musí bojovať o záchranu. Aktuálne je siedmy a má 30 bodov, no rovnaký počet vlastní aj ôsma Nitra a deviaty Trenčín má len o tri menej. V zápasoch Trnavy počas nadstavby padlo dokopy len päť gólov. Spartak porazil 1:0 Trenčín, 1:1 remizoval s Nitrou a 0:0 s Podbrezovou. Zhodne 0:1 prehral proti Zlatým Moravciam aj Senici. Najlepší strelec Kubilay Yilmaz sa postaral o desať gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.