Fortuna liga Slovensko - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Nitra - 30. listopadu 2019   13:30

Dunajská Streda
63' Divković
1:0
(0:0)
Nitra
Nitra
Jedlička – Rodolfo, Oravec, Beskorovajnyj, Davis (C) – M. Vida, Ronan – K. Vida, Fábry (89. Šimčák), Divković – Ramírez.
Száraz – Šimčák, Abdulrahman, Veselovský, Nagy, Malý, Čmelík.
Kráľovič – Vorel, Žákech
MOL Aréna, Dunajská Streda
7 189 diváků
Nitra
Šípoš – Kuník (46. Dubeň), Farkaš (C), Podhorin – Bilovský, Faško, Fabiš, Gatarić (71. Štefanec), Magda – Ristovski, Chobot (61. Šefčík).
Kuciak – Fábry, Šimončič, Dubeň, Šefčík, Štefanec, Mikuš.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Dunajská Streda ke své spokojenosti nenavázala na týden starý debakl ze hřiště Michalovců a po přesvědčivém výkonu bere ze zápasu proti Nitře všechny body. DAC od první do poslední minuty dominoval a jen kvůli mizernému proměňování šanci se musel strachovat až do konce nastaveného času. Jediným mužem, který překonal skvěle chytajícího Šípoše se ve třiašedesáté minutě stal Divković.
90+3'
90+3'
Šípošův dlouhý nákop zpacifikoval Ramírez. Před Ronanem se zjevila prázdná branka, ale střelecký pokus z poloviny hřiště se mu příliš nevydařil.
90+3'
Connor Ronan skvěle přečetl kličku Magdy. Divković si pak došel pro faul, který se dá zařadit do kategorie těch taktických. Jinak se ale hraje velmi čistě, sudí Kráľovič ani jednou nemusel tasit karty.
90+2'
Ramírez doslova z posledních sil předal míč Kristopheru Vidovi. Maďarský fotbalista střeleckou smůlu ale neprotrhl, neboť ze sedmnácti metrů branku těsně minul.
90+1'
Nitře zbývají na vyrovnání tři minuty nastaveného času.
90'
Farkaš přenášel těžiště až k pravé postranní čáře, kde Fabiš v osobním souboji neuspěl. Netrvalo ale dlouho a Nitra se k míči vrátila.
89'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrej Fábry, přichází Milan Šimčák.
89'
Marek Dubeň zazdil snad první souvislý útok svého týmu nepřesnou přihrávkou, která skončila u Jedličky.
88'
Fábryho kolmice neprošla přes Podhorina. Nitra opět rychle otočila hru a přece jenom ještě výrazně znepříjemňuje DACu koncovku zápasu.
87'
Samuel Šefčík potáhl míč až před šestnáctku, do které přihrál Faškovi. Ten sám před Jedličkou ale neuspěl a navíc mu byl odmáván ofsajd.
86'
Connor Ronan centroval přesně tam, kde neměl jediného spoluhráče. Balón odeslal do bezpečí Fabiš.
85'
Magda nepříjemně přišlápl nohu Kristopheru Vidovi. O odpískání standardní situace z pravé strany nemůže být sporu.
84'
Rodolfo roztáhl hru doprava, odkud přes Magdu neodcentroval Kristopher Vida. Nitra se k balónu každopádně nedostala.
83'
Eric Ramírez po centru z levého křídla přenechal míč Kristopheru Vidovi, jehož povedený pokus jen těsně minul pravý horní roh hostující branky. S efektivitou dnes nemůže být DAC vůbec spokojen.
82'
Faško získal pro Bílovského rohový kop. Ty dnes hostům ale vůbec nevychází, vysoký balón si zkušeně stáhl Jedlička.
82'
Už poněkolikáté za krátkou dobu se v nefotbalové pozici nachází domácí útočník Ramírez. Pro DAC by to žádný problém být neměl, domácí stále mají k dispozici všechna střídání.
81'
Je trochu s podivem, že Nitra stále může reálně myslet na bodový zisk. Ve zbylých minutách ale bude muset pořádně zabrat, protože směrem dopředu není schopna cokoliv vymyslet. Teď to špatným centrem dokumentoval i Fabiš.
80'
Rodolfo přihrál jen na Magdu, který nechtěl riskovat a zvolil vysvobozující odkop za postranní čáru. Tlak DACu pokračoval nezužitkovaným nákopem na Ramíreze.
79'
Opět se konal rohový kop, po kterém se do šance dostal Danylo Beskorovajnyj, nicméně hlavou zakončil jen vedle levé tyče Šípošovy branky.
78'
Kristopher Vida pálil levačkou z hrany pokutového území. Balón ale nedostatečně tlačil k zadní tyči a Šípoš uprostřed branky stačil zakročit.
77'
Šípoš úplně nevychytal prudký centr z levého křídla. Jeho spoluhráči situaci vyřešili, nicméně Faško nevyřešil následný brejk vůbec dobře.
76'
Fábryho centr odhlavičkoval Farkaš, nicméně velký tlak Dunajské Stredy tím ještě v žádném případě nekončí.
75'
Cesar Rodolfo při snaze odcentrovat trefil Podhorina. Čtvrthodinu před koncem budou domácí kopat sedmý roh.
74'
Fábry trochu zahnal Divkoviće, který zleva odcentroval na K. Vidu. Ten rovněž pálil z voleje, ale trefil jen nohu Magdy.
73'
Vstřelený gól domácí fotbalisty na první pohled uklidnil. Dunajská Streda se nyní baví fotbalem, přestože si na druhý gól bude muset ještě počkat. Fábry při pokusu o střelu z voleje balón vůbec netrefil.
72'
Střely celkem: 19 – 1.
71'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Nikola Gatarić, přichází Šimon Štefanec.
70'
Andrej Fábry si šikovně narazil s Kristopherem Vidou a krásnou technickou střelou z hranice šestnáctky jen těsně minul ze svého pohledu levou tyč.
69'
Snad poprvé ve druhé půli zaútočila i Nitra. Šefčík ale čelil velké přesile a musel se spokojit s autovým vhazováním.
68'
Ještě jednou v akci Maté Vida, který se teď hodně diví, že v souboji s Faškem nezískal očekávaný rohový kop.
67'
Domácí aktivita rozhodně nepolevuje. Ramírez přihrávkou do druhé vlny připravil šanci Matému Vidovi a ten z dobré pozice vůbec netrefil prostor branky.
66'
Rodolfo se šel podívat na útočný výlet, který zazdil nepřesnou přihrávku na nabíhajícího Ramíreze. Je z toho jen odkop od hostující branky.
65'
Dnešní utkání sleduje 7 189 diváků.
63'
Dunajská Streda právě vstřelila branku!
Ve třiašedesáté minutě se už domácí celek dočkal zaslouženého gólu! Výborně hrající Ronan diagonální přihrávkou našel MARKA DIVKOVIĆE a ten zleva prostřelil Šípoše zakončením k vzdálenější tyči.
61'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Marian Chobot, přichází Samuel Šefčík.
59'
Hostující gólman Dávid Šípoš rozjel neuvěřitelnou one men show! Po mnoha zákrocích vychytal také penaltu Davise, který mířil ze svého pohledu k pravé tyči.
59'
Eric Ramírez bojoval na levém kraji velkého vápna, kde jej podkopl Bílovský a po ochotném pádu je z toho pokutový kop!
58'
Fábry rychle odcentroval, ovšem Šípoš balón vyboxoval do relativního bezpečí. K dalšímu pasu ze strany se nedostal Beskorovajnyj.
57'
Vedoucí gól visí ve vzduchu proklatě nízko. Dunajská Streda svého soupeře mačká a k dispozici dostává další rohový kop.
56'
Rodolfo z pravé strany přihrál do vápna Ramírezovi, který ještě přenechal míč lépe postavenému Matému Vidovi, nicméně Šípoš jeho pokus dalším zákrokem zneškodnil.
55'
A další práce pro strážce hostující branky, který zastavil centr z levé strany. Hned po jeho odkopu však míč doletěl k Oravcovi.
54'
Kristopher Vida zprava našel před brankou Fábryho, který zakončoval z jedničky, ale znovu trefil jen prostor, ve kterém byl nadvakrát zasahující gólman Šípoš.
53'
Davis dlouhé vteřiny motal hlavu Fabišovi. Slabší nohou ale odcentroval mizerným způsobem a jeho spoluhráči míč dostat nemohli.
52'
Oravec zastavoval hostující brejk odrazem balónu na rohový kop. Na levé straně si míč postavil Bílovský, nicméně Kristopher Vida jeho centr snadno zneškodnil.
51'
Na druhé straně se konal jen ofsajd Chobota, který k sobě neměl žádného ze spoluhráčů.
50'
DAC se do toho zkraje druhé půle pořádně opřel. Už třináctý střelecký pokus přiletěl z dvaceti metrů, ovšem Šípoš jej znovu s jistotou zastavil.
49'
Ještě jeden rohový kop, který zrealizoval Ronan, ale Farkaš dostal balón ven z pokutového území.
48'
Maté Vida si dobře zaběhl za obranu, ale finální přihrávku z pravé strany už žádný z jeho spoluhráčů nezachytil. Následoval roh, z něhož resultovala střela Divkoviće a zákrok Šípoše, který těžil z dobrého postavení.
47'
Rodolfo posílal do vápna neadresný přízemní centr. Beskorovajnyj byl vzápětí faulován Ristovskim a domácí mohou pokračovat.
46'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Matúš Kuník, přichází Marek Dubeň.
46'
Hlavní sudí Kráľovič neměl důvod nastavovat, a tak poslal oba týmy od kabin bezprostředně po vypršení pětačtyřicáté minuty. Dunajská Streda měla podle očekávání více ze hry, jenže drtivou většinu střel poslala mimo tři tyče. Největší šance paradoxně vznikla na druhé straně, nicméně Jedlička únik Gatariće zneškodnil.
45'
44'
Poprvé od druhé minuty domácí zapsali do statistik střelu na branku. Díky nahrávce Matého Vidy se k ní dostal Marko Divković, jenže Šípoš balón zvládl vyrazit.
43'
Další náběh Divkoviće na levé straně vyšel kvůli nepřesné přihrávce Kristophera Vidy naprosto vniveč.
42'
Ronan se pohybuje na opravdu velkém prostoru. Poslední centr z levého křídla ale poslal do hodně velké výšky a zároveň jen do autu.
41'
Marko Divković neměl šanci chytit nepřesnou přihrávku od Fábryho. Na programu dne bude odkop od branky Nitry.
40'
Farkaš vložil nohu do cesty Davisova centru. Kromě chyby Šípoše v samotném úvodu si domácí nejsou schopni vytvořit vůbec nic.
39'
Rodolfo na pravé straně kombinoval s Kristopherem Vidou, jenž nechal odcentrovat Ronan a ten našel pouze Kuníka.
37'
Trio hostujících hráčů dostalo pod tlak Fábryho, který poslal přihrávku do zámezí. Zprava nadvakrát vhazoval Fabiš, ale míč skončil u Jedličky.
36'
Gatarić si vynutil faul na svou osobu. Na okraji středového kruhu se tak chystá rozehrávka pro Pavola Farkaše.
35'
Fábryho centr od rohového praporku Šípoš vyboxoval k Davisovi, jenž zleva také našel jen jednoho z obránců Nitry.
34'
Kristopher Vida poslal průnikovou přihrávku jen do autu. V předfinální fázi Dunajské Stredy to zatím hodně skřípe.
33'
Frederik Bilovský posílal balón k přední tyči, ovšem tam zaúřadoval pouze dobře postavený Kristopher Vida.
32'
Fabišův centr z pravé strany trefil Davise a od toho šel míč za koncovou čáru, což znamená rohový kop pro Nitru.
31'
Danylo Beskorovajnyj v důrazném souboji odsatvil od míče Ristovského, jenže domácí fotbalisté u balónu dlouho nevydrželi.
30'
Držení míče: 58% – 42%.
29'
Davis se pokusil napodobit Bílovského, jenže přetažený pas před Ramírezem zastavil brankář Šípoš.
27'
Hostující kapitán Farkaš dostal míč z nebezpečného prostoru k Ristovskému, na kterého byl vzápětí spáchán faul.
26'
Bílovský fantastickým pasem z vlastní poloviny vysunul do úniku Gatariće, ale český gólman Jedlička domácí tým podržel důležitým zákrokem!
25'
Dávid Šípoš dobře vyřešil situaci po centru Davise. Balón u vzdálenější tyče s přehledem lapil do dlaní.
24'
Eric Ramírez byl v souboji ve středu hřiště faulován. Další prohřešek byl hned vzápětí odpískán RIstovskému.
23'
Narážečka mezi Divkovićem a Ronanem nevyšla. Dobrou práci vedle vlastního vápna odvedl bránící Kuník.
22'
Znovu v akci Chobot, který z levého křídla neprocedil centr přes Oravce.
21'
Milan Ristovski hlavou prodloužil za sebe na Chobota, ale domácí obrana rychle dostala balón za postranní čáru.
20'
Podhorin čistým skluzem vypíchl míč Kristopheru Vidovi, nicméně domácí akce může pokračovat autovým vhazováním.
19'
Beskorovajnyj zakřižoval Risovského a u praporku si počínal tak šikovně, že vybojoval pro domácí mužstvo autové vhazování.
18'
Kristopher Vida dostal do vápna přízemní přihrávku od Davise. Z jedničky ale střílel ze záklonu a branku znovu netrefil.
17'
A další hodně ambiciózní pokus. Tentokrát z více než pětadvaceti metrů pálil Ronan, ale míč proletěl nad břevno.
16'
Davisův centr Magda odvrátil na Matého Vidu, který se při střele z dálky dost ukvapil a Šípoše nijak nevystrašil.
15'
Domácí tým vymyslel jen nepřesnou a neškodnou hlavičku. I tak to byla už pátá střela Dunajské Stredy.
14'
Ronanův centr z prvního doteku odehrál Fabiš na jistotu na rohový kop.
13'
Andrej Fábry zezadu postrčil Gatariće, což znamená míč pro Nitru.
12'
Zatím je hra prošpikovaná nepřesnostmi, oba týmy si teď přehazují balón jako horký brambor.
11'
Nitra toho směrem dopředu zatím moc neukázala. Po nepřesném pasu do křídla bude vhazovat Erick Davis, jenž pro dnešek navlékl kapitánskou pásku.
9'
Nepřipravená střela Davise byla hodně nepřesná, Šípoš zasahovat nemusel, ale pak odkopl balón až k obráncům DAC.
8'
Domácí od začátku dominují v držení míče. I nyní se snaží proklestit cestičku k pokutovému území.
6'
Na druhé straně byl máván i pískán ofsajd, takže následuje Šípošův dlouhý nákop do středu pole.
5'
Bílovskému se centr zleva nepovedl. Přetažený míč pak Beskorovajnyj doprovodil v souboji s Gatarićem do zámezí.
4'
Kristopher Vida zleva odcentrova, ale hosté se ubránili a v protiútoku získali výhodu rohového kopu.
3'
Dunajská Streda začala velmi aktivně. Ramírez po přihrávce Ericka Davise ale přestřelil branku Dávida Šípoše.
2'
Dávid Šípoš rychle napravil sovu velkou chybu v rozehrávce, když se natáhl pro Divkovićovu lobovanou střelu z levé strany.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí ve žlutomodrých dresech.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Oravec, Beskorovajnyj, Davis (C) – M. Vida, Ronan – K. Vida, Fábry, Divković – Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Abdulrahman, Veselovský, Nagy, Malý, Čmelík.

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Farkaš (C), Podhorin – Bilovský, Faško, Fabiš, Gatarić, Magda – Ristovski, Chobot.
Náhradníci: Kuciak – Fábry, Šimončič, Dubeň, Šefčík, Štefanec, Mikuš.

FK DAC Dunajská Streda

Domácí se mohli ještě před zápasem šestnáctého kola chlubit skvělou formou, neboť od desátého srpna prohráli jedno jediné utkání s Ružomberkem. Po předchozí reklamní přestávce však Dunajská Streda způsobila nečekanou blamáž, když si ze hřiště desátých Michalovců odvezli debakl 0:5. V tabulce nejvyšší slovenské soutěže zůstali svěřenci Petera Hybally na druhém místě, jenže jejich ztráta na vedoucí Slovan Bratislava narostla na propastných devět bodů. Nejlepším střelcem je se sedmi zásahy Kristopher Vida, za kterým je s šesti góly Zsolt Kalmár.
FC Nitra

Hosté přijeli k maďarským hranicím v roli jasného outsidera, přestože nyní zažívají velice podařené období. Nitra po čtyřech porážkách se skóre 2:10 přestřílela v poměru 3:2 Liptovský Mikuláš a v dalších dnech výsledkem 1:0 udolala i Trnavou se Seredí. Naposledy jedenáctý tým tabulky získal další bod za bezbrankovou remízu s Žilinou a udržel tak šestibodový náskok na poslední dvanácté místo Pohronie. Přesto má Nitra nejslabší ofenzivu v lize. Hned sedm ze třinácti gólů vstřelil Milan Ristovski.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola slovenské Fortuna ligy. Od třinácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Dunajskou Stredou a Nitrou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.