Fortuna liga Slovensko - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : Trenčín - 7. prosince 2019   14:00

Nitra
Nitra
73' Ristovski
1:1
(0:0)
Trenčín
Trenčín
76' Depetris
Nitra
Šípoš – Podhorin, Farkaš (C), Magda – Chobot, Šimončič (52. Gatarić), Bilovský, Fabiš – Faško – Šefčík (81. Mikuš), Ristovski.
Kuciak – Fábry, Elexa, Dubeň, Gatarić, Mikuš, Štefanec.
Očenáš – Roszbeck, Jekkel
Štadión pod Zoborom (Nitra)
786 diváků
Trenčín
Šemrinec – Skovajsa, Kleščík (C), Križan, Šulek – Koolwijk – Zubairu (81. El Mahdioui), Roguljić (63. Čataković) – Bukari, Letenay (68. Depetris), van Kessel.
Chudý – Čataković, Corryn, Kadák, Ligeon, El Mahdioui, Depetris.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:16.
Je konec. Stejně tak jako první utkání, tak i toto končí remízou, tentokrát však 1:1. V závěru ještě měli hosté k dispozici rohový kop, jenže balón směřoval opět na přední tyč, kde to měli domácí zabetonované. Remíza je z dnešního zápasu zasloužená, neboť šance byly k vidění na obou stranách, i přesto že gól Nitry byl tak trochu se štěstím. Trenčín tak nejspíš přezimuje na 8. místě, zatímco Nitra na místě 11.
90+2'
90+1'
Není to gól! Na druhé straně nadešel centr z levé strany, který tečoval Matúš Mikuš, míč ale letěl těsně vedle pravé tyče!
90+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty!
90'
Gino van Kessel našel přesnou hlavičku Čatakoviče, jenomže jeho pokus mířil pouze nad a skóre se nemění.
89'
Osman Bukari vybojoval pro Trenčín rohový kop! Padne branka?
88'
Dnešní utkání sleduje 786 diváků.
87'
Trenčínský rohový kop letěl opět jen na přední tyč, odkud byl tak okamžitě odvrácen pryč. Hosté by měli zvolit jinou taktiku při rohu.
86'
Tři minuty utekly jako voda a oba celky pouze kombinovaly. U míče jsou momentálně hosté, kteří se snaží zápas otočit, obrana Nitry ale pevně drží.
83'
Trenčín měl ještě k dispozici standartní situaci. Tu zahrával Hamza Čataković, který v brankovišti našel hlavičkujícího Depetrise, jenže brankář Šípoš úřadoval.
82'
Přichází střídání na obou stranách, uvidíme komu to nakonec více prospěje, oba týmy střídaly útok.
81'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Matúš Mikuš.
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Abdul Zubairu, přichází Aschraf El Mahdioui.
80'
Hosté jsou momentálně velmi aktivní na míči a tak trochu i agresivní! Van Kessel centroval na volného Depetrise, ten ale mířil nad.
78'
Trenčín dokonce spadl na osmou pozici, což pro ně není zrovna nejlepší. Uvidíme zda se ještě dočkáme obratu, nebo to skončí mírumilovnou remízou a nebo výhrou Nitry.
77'
No pozor! Nitra mohla ihned znovu odskočit, a to po centrovaném balónu do brankoviště, který o pár centimetrů minul pravou tyč Šemrincovi branky.
76'
Trenčín právě vstřelil branku!
Tak to byla rychlovka!! Hosté si vzápětí vybojovali rohový kop, který putoval přesně na hlavičku čerstvého DAVIDA DEPETRISE, jenž tečí k pravé tyči nedal brankáři šanci.
74'
Pro Trenčín nastává nepříjemná situace, protože kdyby dnes vyhráli mohli klidně přezimovat na šestém místě, ovšem Nitra jim to momentálně dosti zkomplikovala.
73'
Nitra právě vstřelila branku!
Nikola Gatarić poslal neuvěřitelnou přihrávku do vápna, která prošla až přes tři hostující obránce na úplně volného MILANA RISTOVSKÉHO, který bez problému zakončil do prázdné sítě.
72'
Gino van Kessel hledal na přední tyči Čatakoviče, ten ale nedokázal napálit míč do sítě, naštěstí tu bude alespoň roh.
71'
David Depetris nedokázal protlačil míč po pravé straně, tak si následně pomohl s přihrávkou až na brankáře.
70'
Běží nám sedmdesátá minuta utkání a stále jsme neviděli branku! V druhé části mají poměrně navrch hosté, tak uvidíme zda jim to tam spadne.
68'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Lukáš Letenay, přichází David Depetris.
67'
Čtvrtý roh Trenčína v tomto utkání putoval na zadní tyč, kde se o hlavičku pokoušel Lukáš Letenay. Jeho pokus ale na branku nijak nepronikl.
65'
Po chvilce přihrávání nastal dalekonosný pokus Ryana Koolwijka, který byl také ztečovaný, ovšem Šípoš si s tím lehce poradil.
64'
Trenčín po delší době zahrával rohový kop. Balón se dostal na přední tyč, odkud byl však ihned odvrácen do bezpečí. To nemění nic na tom, že jsou hosté opět v útoku.
63'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Ante Roguljić, přichází Hamza Čataković.
62'
Na zadní tyč pronikl skvělý centr, do kterého se hlavičkou položil Osman Bukari, brankář Šípoš ale ještě lépe zasáhl. Nakonec však nemusel, neboť se jednalo o ofsajd.
61'
Gino van Kessel se pokoušel dostat rychlý balón na Koolwijka, obránce Fabiš ale ukázal svoji pohotovou hru a situaci tak zabránil.
60'
Dávid Šípoš po předchozím střetu s jedním z hostujících hráčů ukazoval nějaké to zranění. Po rychlém ošetření to však vypadá, že bude v utkání pokračovat.
59'
Trenčín založil rychlý protiútok, po kterém nastalo další rušno. Po situaci ve vápně zahrál Osman Bukari rukou. To ale hlavní sudí nepískl a domácí střídačka a diváci se ihned zapojili a ukázali nespokojenost.
58'
Nitra si vzápětí vybojovala rohový kop, který byl zahrán již o něco lépe jako ten předchozí, stále z toho ale gólovka nebyla.
57'
Osman Bukari obdržel zajímavý pas za obranu, při kterém ho však atakoval jeden z obránců, který byl nakonec úspěšnější. Následuje tak odkop od brány.
56'
Žlutou kartu dostává Michal Faško (FC Nitra).
56'
Roh už tak vtipně zahraný nebyl. Domácí zvolili souhru na krátko, ovšem to bylo vše. Obrana již následně veškerý útok Nitry rozebrala a míč tak získala do své moci.
55'
Lukáš Fabiš centroval z pravé strany do brankoviště hostů. Místo spoluhráče trefil protihráče a vybojoval pro svůj tým tak trochu vtipný roh.
54'
Na středu hřiště přišel další nedovolený zákrok hostů, to se již nelíbilo ani divákům a nastal tak menší rozruch.
53'
Žlutou kartu dostává Lukáš Fabiš (FC Nitra).
52'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Miloš Šimončič, přichází Nikola Gatarić.
51'
Nitra se v útoku příliš dlouho neohřála. Dopředu se totiž vzápětí proběhl Osman Bukari, který již tentokrát vystřelil, na brankáře ale nevyzrál.
50'
Tak jsem to zřejmě zakřikl. Nitra se následně ihned dostat na střed hřiště, kde nadešel faul ze strany Trenčína. Domácí tak budou zahrávat volný kop.
49'
Trenčín v druhé části zatím dominuje na míči, domácí se né a né osvobodit z vlastní poloviny.
48'
Osman Bukari byl na úrovni šestnáctky, jenže tři obránci Nitry mu nedovolili vystřelit, tudíž hru musel přenést na volného van Kessela.
47'
Lukáš Letenay se snažil dostat míč do šestnáctky. To se až teprve na podruhé podařilo Zubairuovi, který ale žádnou akci nevytvořil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil první poločas tohoto vyrovnaného zápasu. První část hry byla vyrovnaná na obou stranách, ovšem domácí mohli klidné vést. V 14. minutě totiž nastal pokutový kop, který na sebe vzal Milan Ristovski, jenže ten hold na brankáře Šemrinece nevyzrál. Dále už moc šancí k vidění nebylo, snad jen pouze břevno Lukáše Letenaye. Uvidíme zda bude druhá část již gólová, nebo zůstane stejná jako ta první.
45+0'
43'
Milan Ristovski obešel dva hráče Trenčína, následně si postavil míč do dobré střelecké pozice, ovšem brankáře Šemrinece už neprostřelil.
42'
Marian Chobot perfektně nacentroval do šestnáctky, kde viděl nabíhajícího Ristovského, jenže ten byl u balónu o pár setinek později a tutová šance se tak nekonala.
40'
Abdul Zubairu poslal dobrou přihrávku na Bukariho, který následně zakončoval zpoza malého vápna. Rána ze které upadl na zem putovala však pouze nad.
39'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se ještě dočkáme nějaké té branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
38'
Do vápna Nitry přilétl zajímavý centr z pravé strany, který ale žádné nebezpečí nepřinesl, neboť v brankovišti nastal útočný faul.
36'
Gino van Kessel chtěl obehrát jednoho z obránců, ovšem Lukáš Fabiš už byl velmi těžká překážka a ze souboje vyšel naprázdno.
35'
Roh na přední tyč nevyšel tak jak zřejmě Michal Faško chtěl. Dopředu teď nyní upalují hosté!
34'
Milan Ristovski ukázal své rychlé nohy, díky čemuž proklouzl po pravé straně až do brankoviště, kde následně vybojoval pro Nitru roh.
33'
Gino van Kessel míč pouze lízl pro Roguljiče, který vypálil technickou točenou střelu k tyči. Na tu však Dávid Šípoš lehce vyzrál.
32'
Trenčín dostává dnes poprvé v utkání výhodu přímého kopu, a to rovnou z pěkné vzdálenosti. Z cca 22 metrů!
31'
Přes třicet minut hry za námi a stále jsme neviděli žádnou branku, ovšem domácí k ní nebyli daleko. Uvidíme co nám přinesou následující minuty.
30'
Domácí hráči uklidnili hru a do hry zapojili i brankáře Šípoše. Ten svým následným dlouhým výkop zkoušel založit nějakou tu rychlou akci vepředu. Jeho plány ale nevyšly podle představ.
29'
Domácí se na polovině hostů moc dlouho neudrželi, rozhodla převážně špatná přihrávka do běhu na Faška, domácí tak musí rychle zpět.
28'
Trenčín následně atakoval obranu Nitry, ta se ale senzačně ubránila a dopředu tak mohou momentálně domácí.
26'
Trenčín si po rychlé akci přes brankoviště vybojoval rohový kop, po kterém sice malé nebezpečí nastalo, branka ale ne.
24'
Hra se teď v posledních dvou minutách poměrně uklidnila a k vidění byly spíše kombinace. Ty musel ukončit až nedovolený zákrok hostů.
22'
Není to gól! Z levé strany přilétl skvělý centr na hlavičku Lukáše Letenaye, jenž ihned míč tečoval. Pokus ale skončil jen na břevně Šípošovi branky.
21'
Michal Faško dělá obraně značné problémy, neboť právě on se v útoku o vše snaží, nikdo ze spoluhráčů mu ale nepomáhá.
19'
Domácí se od pokutového kopu výrazně rozjeli a jsou momentálně aktivnějším týmem. Po pravé straně zkoušel založit rychlou akci Miloš Šimončič, na obranu však nevyzrál.
18'
Nitra měla k dispozici další zajímavý přímý kop, který rozehráli pomocí signálu. Do rány z brankoviště se následně vložil Michal Faško, jehož pokus putoval těsně vedle.
17'
Žlutou kartu dostává Richard Križan (AS Trenčín).
16'
Ani po rohovém kopu se nám skóre nemění. Míč totiž ihned z brankoviště putoval pryč.
15'
Gino van Kessel pronikl s míčem až do brankoviště, kde následně svojí přihrávkou hledal na zadní tyči jednoho ze spoluhráčů. Pas ale pouze prolétl kolem zadní tyče, bude z toho však roh!
14'
Skóre se nemění!! Nitra zahrávala pokutový kop po ruce Roguljiče. Penaltu na sebe vzal Milan Ristovski, který ale zvolil stranu jako brankář a Igor Šemrinec je momentálně Trenčínským hrdinou.
13'
Žlutou kartu dostává Roguljić A. (AS Trenčín).
12'
Byla nařízena penalta pro Nitru!
11'
Hosté chybovali na polovině Nitry, čehož samozřejmě domácí ihned využili! Milan Ristovski dostal skvělý pas do brankoviště, kde sice branku nevstřelil, ale pro svůj tým vybojoval přímý kop z cca 18 metrů!
10'
Ante Roguljić obdržel balón na hranici vápna, odkud to také zkoušel vystřelit. Jeho pokus byl ale rázem zblokovaný.
9'
Nitra zahrávala první rohový kop v zápase. Ten směřoval nebezpečně na přední tyč, kde ani na dva pokusy hráči nedokázali míč dostat za záda brankáře Šípoše.
8'
I přesto, že již nějaké šance nastaly, tak sledujeme spíše opatrný fotbal na obou stranách, a to hlavně z kopaček domácích.
7'
Hosté se prokombinovali až na hranici malého vápna, kde také bylo viděno zakončení, ale rána jednoho z hráčů byla zblokovaná obráncem. Na gól tak tedy čekáme.
5'
Dopředu se poprvé tlačili domácí, a to pomocí centru z levé strany, ovšem balón na Faška byl příliš dlouhý.
4'
Trenčín opět zakládal nový útok po pravé straně, jenže ani tentokrát nebyl k vidění střelecký pokus. Následuje odkop od brány.
3'
Na utkání si dnes cestu moc diváků nenašlo, tudíž tribuny jsou takřka poloprázdné spíše prázdné.
2'
Gino van Kessel rozjel útok po pravé straně, ovšem obrana domácí Nitry s přehledem reagovala. Trenčín se do brankoviště nedostal ani po následujícím autu.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří míč ihned posunuli na svojí polovinu, odkud tak začnou první útok v dnešním utkání.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v modrých dresech, zatímco hosté v dresech červených.

FC Nitra: Šípoš – Podhorin, Farkaš (C), Magda – Chobot, Šimončič, Bilovský, Fabiš – Faško – Šefčík, Ristovski.
Náhradníci: Kuciak – Fábry, Elexa, Dubeň, Gatarić, Mikuš, Štefanec.

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Kleščík (C), Križan, Šulek – Koolwijk – Zubairu, Roguljić – Bukari, Letenay, van Kessel.
Náhradníci: Chudý – Čataković, Corryn, Kadák, Ligeon, El Mahdioui, Depetris..
Vzájemná utkání

1.9.2019 – Trenčín – Nitra 2:2
4.5.2019 – Trenčín – Nitra 1:4
30.3.2019 – Nitra – Trenčín 2:2
20.10.2018 – Trenčín – Nitra 0:1
25.9.2018 – Nitra – Trenčín 2:1
AS Trenčín je na tom poněkud lépe, neboť se nachází na 7. místě, tedy přesně pod hranicí skupiny o titul. Na tu ji schází pouhé dva bodíky, takže výhra by dnes byla velmi důležitá, ovšem Zlaté Moravce by musely prohrát s Ružomberokem. Trenčín v minulém kole překvapil a prohrál na domácí půdě s posledním Pohroniem 1:0 a zkomplikovali si závěr podzimní části. Dnes je čeká Nitra, kterou v této sezóně nedokázali porazit, ovšem ani nad ní nepohráli. Vzájemné utkání totiž skončilo 2:2, tudíž nás dnes čeká opravdu zajímavá bitva.
FC Nitra se nachází na předposledním 11. místě s 14 body. Oba týmy čeká poslední zápas před zimní pauzou, tudíž po výhře budou prahnout oba dva. Nitra už jasně ví, že přezimuje na 11. místě, ovšem díky výhře by se mohli dotáhnout na 10. Sereď, a to na pouhý bod. Po dvou listopadových výhrách v řadě nadešla smůla a poslední dvě utkání skončily pouhou remízou a prohrou. Prohra byla na půdě Dunajské Stredy 1:0, tudíž se za nic stydět nemusí. Dnes je čeká Trenčín, se který se v této sezóně již utkali a dopadlo to remízou 2:2, takže dneska klidně ta výhra přijít může. Uvidíme jak se hráčům doma povede.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 18. kolo Slovenské Fortuna ligy, a to konkrétně na utkání FC Nitra – AS Trenčín. Čeká nás zajímavý vyrovnaný duel, ovšem favoritem by měl být hostující Trenčín. Výkop je stanoven na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.