Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Trenčín - 27. června 2020   20:00

Senica
Senica
85' Eneji
1:3
(0:3)
Trenčín
Trenčín
22' Bukari   • 26' van Kessel   • 31' Roguljić
Senica
Vorel – Mihal, Didiba (C), Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Sulley (46. Černák) – Meliš (78. Buchel), Duda, Kučera (62. Joseph).
Chropovský – de Assis, Yenne, Černák, Buchel, Deket, Joseph.
Pavlík – Benko, Štrbo
Senica
316 diváků
Trenčín
Šemrinec – Šulek (C), Križan, Kapuadi, Keston – Zubairu – Roguljić (58. Corryn), Kadák (74. Čataković) – Bukari, van Kessel (80. Depetris), Ghali.
Bergsen – Čataković, Corryn, Depetris, Slávik, Ligeon, Tučný.

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:11.
Fotbalisté Trenčína ukončili černou sérii čtyř porážek se Senicí, jejíž hřiště dnes dobyli zásluhou skvělé devítiminutovky uprostřed prvního poločasu. V krátkém úseku nasázeli hosté tři pohledné góly a navrch trefil Roguljić břevno. Předtím ani potom už na podobné představení nenavázali, naopak celý zápas neškodná Senica s velmi mladým mužstvem v závěru dala čestný úspěch z penalty.
Trenčín je už jistým vítězem skupiny o záchranu, Senica naopak ještě udržení ligy dvě kola před koncem v kapse nemá.
90+1'
90'
Nastavuje se jediná minuta.
89'
Lukáčik si narazil míč v plném běhu na pravé křídlo s Buchelem, pokus o křížnou přihrávku nalevo Enejimu ale přečetl Šulek a skluzem míč zajistil.
87'
Na Depetrisovu uličku nasprintoval Ghálí a zajistil Trenčínu rohový kop. Na bližší tyči však odhlavičkoval do autu Mihal.
85'
Senica dala gól! Pokutový kop proměňuje PETER MOSES ENEJI, Šemrinec skákal na opačnou stranu. Místní hlasatel si gól užil asi nejvíce, jeho pokřik Góóól trval takových dvacet vteřin.
84'
Joss Didiba vysunul pěknou placírkou Enejiho, kterého v pokutovém území fauluje Šulek a rozhodčí nařizuje pokutový kop pro Senici!
83'
Další přímý kop ve prospěch Senice. Enejiho centr hosté odhlavičkovali z vápna jen k Addovi, který si míč šikovně zasekl a střílí přímo do připravené náruče Igora Šemrince.
81'
Corrynovu tvrdou střelu po zpětné přihrávce vyráží Vojtěch Vorel před sebe.
80'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Gino van Kessel, přichází David Depetris.
80'
Takřka z velkého vápna trefuje Marko Totka špatně zahraným přímým kopem jen trenčínskou zeď.
79'
Žlutou kartu dostává Richard Križan (AS Trenčín). Krok před velkým vápnem sestřelil Adda.
78'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dávid Meliš, přichází Jakub Buchel. Dorostenec za dorostence.
76'
Milan Corryn si ve vápně šikovně předkopl míč kolem obránce a vypálil, jenže střele překážel spoluhráč van Kessel, od toho se míč odrazil do paty jednoho z obránců a následně ho na čáře čapl Vojtěch Vorel.
75'
Bukari utekl po pravém křídle a prostrčil míč na van Kessela, který dál řetěz přihrávek neposunul.
74'
Střídání v týmu AS Trenčín: Jakub Kadák opustil hřiště na nosítkách, nahrazuje ho Hamza Čataković.
72'
Ghálí sklepl míč hlavou Kadákovi, který se po střele doprostřed brány skácel na trávník s křečí v lýtku.
71'
Druhý poločas má zatím slaboučkou úroveň, na trávníku není kromě faulů a nepřesností prakticky k vidění nic.
68'
Oprávněně se teď na rozhodčího hněvá trenčínský Križan. Po tvrdém bodyčeku se od něj odrazil míč na první senický roh, mělo se ovšem pískat proti domácím.
67'
Dnešní utkání sleduje 316 diváků.
67'
Francouzský obránce Trenčína je po ošetření v pořádku, také ostatní aktéři zápasu využívají v horkém dni přestávku k osvěžení.
65'
Žlutou kartu dostává Filip Černák (FK Senica) za faul zezadu na Kapuadiho.
63'
Van Kesselův centr proletěl senickým pokutovým územím nezasažen.
62'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Lukáš Kučera, přichází Jamarl Anthony Joseph.
61'
Vojtěch Vorel schoval v koši míč, směřující na van Kessela.
58'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Ante Roguljić, přichází Milan Corryn.
57'
Jediným, kdo se v červeném dresu pokouší o střelbu, je Moses Eneji. Nyní vyzkoušel Šemrince po zasekávačce ranou k tyči z rohu pokutového území.
56'
Enejiho oblouček propadl doprostřed šestnáctky do klubka hráčů, hostům se míč podařilo odkopnout.
56'
Zubairu atakoval Adda a je tu zatím nejlepší místo k trestnému kopu pro fotbalisty Senice.
54'
Ani po Šulekově střele nemusel Vojtěch Vorel zasahovat.
53'
Gino van Kessel se hezky protáhl do šestnáctky z pravé strany, pak ale šanci prováhal a vracející se Mihal ho o míč připravil. Volní spoluhráči v šestnáctce na fotbalistu z Curaçaa vrhají vyčítavé pohledy.
51'
Ghálí si dvojicí zasekávaček povodil domácího Kučeru a mezi dvěma jeho spoluhráči vypálil vedle pravé tyče.
50'
Úvod druhého poločasu je podobně jako toho prvního opatrný a bez tempa.
47'
Pas z vlastní půlky byl pro van Kessela příliš prudký, bývalý slávista zabrzdil až o reklamní panel.
46'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Sadam Sulley, přichází Filip Černák.
46'
Fotbalisté Trenčína směřují k pojištění prvního místa v dolní skupině, Senicu během devíti minut srazili třemi pěknými góly a ještě ve stejném úseku hry trefili břevno.
Domácí svému soupeři vůbec nestačí a většinu poločasu jen běhali bez míče.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 1:4, střely mimo 2:3, rohy 0:2, fauly 7:6, ofsajdy 1:0.
45'
45'
Na trávníku se po nedovoleném zákroku ocitl trenčínský kapitán Šulek, přímý kop Roguljiće z úctyhodné vzdálenosti tentokrát proletěl neškodně vedle brány.
43'
Protiútok Trenčína nedovedl k žádoucímu pasu Roguljić, ale také protiakce Senice ztroskotala na Addově nepřesnosti.
41'
Druhý roh Trenčína odhlavičkoval Mario Mihal, odražený míč si po několika přihrávkách převzal Gino van Kessel a zpoza šestnáctky přestřeluje.
39'
Opět to byl Moses Eneji, který by rád využil Šemrincovo postavení až na velkém vápně. Z půlky hřiště ho zkusil přehodit, pokus to byl chytrý, ale nepřesný.
38'
Vzápětí se v šestnáctce dostal míč k Bukarimu, který však svou příležitost prováhal a při kličkování o něj přišel.
38'
Van Kesselův přízemní centr do šestnáctky zastavuje ve skluzu bokem Lukáčik.
37'
Hosté si v pohodě přihrávají tam a zpátky na vlastní půlce a neváhají zapojit do kombinace i Igora Šemrince.
34'
Eneji hledal křížným pasem Sulleye, těsně před ním se zjevil hostující Kapuadi a odhlavičkoval míč do zámezí.
33'
Trenčínští fotbalisté s lehkostí kombinují, Senica dnes vůbec nestíhá.
31'
Trenčín právě vstřelil branku!
A byl to znamenitý kousek! ANTE ROGULJIĆ zahrával trestný kop od postranní čáry a zatímco všichni čekali centr, poslal chorvatský záložník nádhernou střelu o břevno za brankovou čáru.
29'
Senica snad poprvé udržela souvisleji míč, v pokutovém území si hlavou zpracoval přihrávku Sulley a pokusil se další hlavičkou ohrozit bránu, ale obrana bílých zachycuje a odkopává.
26'
Po předchozím břevnu netrvalo ani 20 vteřin a hosté se prosazují. Ghálí na levém křídle obešel Kučeru a jeho centr zavěsil hlavou z malého vápna GINO VAN KESSEL.
26'
Bukari s lehkostí obhodil Adda a našel uprostřed šestnáctky Ante Roguljiće. Chorvat si nechal přeběhnout Totku a krásnou technickou střelou orazítkoval břevno!
25'
Roguljić došlápl Enejiho ve středovém kruhu, sudí Pavlík se i teď obešel bez karty.
23'
Osmělili se také hráči Senice, Eneji si všiml vysunutého postavení brankáře Šemrince a vyslal dělovku ze 30 metrů. Zkušený brankář Trenčína ji skokem po pravici kryje.
22'
Hosté dosud téměř nepůjčovali soupeři míč a zaslouženě otevírají skóre. Roguljićův lehký dloubáček do vápna převzal OSMAN BUKARI, odolal napadání senického Didiby a z 10 metrů parádně trefil vzdálenější šibenici.
Ghanský kanonýr zaokrouhlil svůj letošní počin na 10 gólů.
20'
Za obranu se dostal autor dvou gólů z minulého kola Kadák, ale než skákavý míč zpracoval, odstavil ho ve vápně kapitán domácích Didiba.
17'
Gino van Kessel se hezky uvolnil, ale centruje přímo do rukavic Vojtěcha Vorla.
16'
Ghálí napřáhl ze střední vzdálenosti, trefuje jen jednoho z obránců Senice.
14'
Hrubici domácího Lukáčika, který promáchl skluz, nevyužil Bukari. Jeho střílený centr na malé vápno byl pro Van Kessela příliš prudký.
13'
Julien Keston při svém průniku po levé straně okatě simuloval pád, rozhodčí Jozef Pavlík kroutí hlavou.
11'
A roh se hostům povedl. Na Roguljićův centr si naběhl Križan a ze záklonu hlavičkuje z pěti metrů těsně nad.
10'
První roh v zápase vybojoval Trenčín.
9'
Za nakopávaným míčem se hnal domácí Sulley, ale Šemrinec si počkal na velkém vápně a stačil ho sebrat včas.
7'
Kristián Lukáčik oběma rukama zastavil Bukariho, jenž se dostal před něj, hosté však následně rozehrávají jen do šířky.
6'
Podražený Zubairu si klekl ve středovém kruhu, rozhodčí po vteřince váhání píská proti domácím, ale rychlá akce končí za Vorlovou bránou.
4'
Vytlučené bloky o Meliše, rozehrává se od trenčínské brány.
2'
Trenčínskou akci zastavuje důrazným, ale čistým skluzem devatenáctiletý Slovinec Mario Mihal.
1'
Obě mužstva vycházejí z tunelu na trávník. Senica bude hrát v červených dresech, Trenčín v bílých.
Domácí kouč Ján Bíreš dává v závěru dohrávané sezóny příležitost velmi mladému kádru. Nejstarším fotbalistou na hřišti je pětadvacetiletý Dominik Duda, bývalý hráč třetiligového Blanska či Vyškova a naposledy béčka Příbrami.

FK Senica: Vorel – Mihal, Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Sulley – Meliš, Duda, Kučera.
Náhradníci: Chropovský – de Assis, Yenne, Černák, Buchel, Deket, Joseph.

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Križan, Kapuadi, Keston – Roguljić, Zubairu, Kadák – Bukari, van Kessel, Ghálí.
Náhradníci: Bergsen – Čataković, Corryn, Depetris, Slávik, Ligeon, Tučný.

Rozhodčí: Pavlík – Benko, Štrbo.
Vzájemné zápasy
Senica měla z Trenčína dlouho komplex a 14x po sobě ho nedokázala porazit. To se ale zlomilo loni na jaře a od té doby naopak drží sérii čtyř výher v řadě, při nichž do trenčínské sítě pokaždé nastřílela nejméně tři branky (3:2, 4:0, 3:1, 3:2).
FK Senica (6-7-11, 25:36, 25 bodů, 9. místo)
Domácí naopak dělí po porážce 0:2 v Nitře jen tři body o barážové příčky, ze které je nahání právě jejich poslední přemožitel. Senica vyhrála jen jedno z posledních devíti utkání.
Také Záhoráci by zaplnili ze zahraničních posil celou jedenáctku i všechna povolená místa na lavičce náhradníků. Český fotbal v Senici zastupují brankář Vojtěch Vorel (dříve Sparta B a Vlašim) a Dominik Duda, který přišel z rezervy Příbrami.
Nejlepším střelcem Senice je Kolumbijec Frank Castañeda s 8 brankami.
AS Trenčín (9-6-9, 46:37, 33 bodů, 7. místo)
Mistr z let 2015 a 2016 vede skupinu o udržení a jako jediný z dolní šestky ligové tabulky má jistou záchranu. Vyhne se tak loňské infarktové baráži proti Popradu (0:2 a 4:1).
Jistotu dalo Trenčínu vítězství 3:2 ve Zlatých Moravcích, kde se dvěma slepenými góly blýskl Jakub Kadák.
Nejznámějším jménem na trenčínské soupisce, plné cizinců, je Gino van Kessel, před pár lety nejdražší hráč české ligy. Pořadí kanonýrů vévodí ghanský útočník Osman Bukari s devíti góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.