Fortuna liga Slovensko - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Pohronie - 9. listopadu 2019   17:00

Trnava
Trnava
51' Tesija  • 81' Sobczyk  • 90+2' Ku. Yilmaz
3:2
(0:2)
Pohronie
Pohronie
6' Pellegrini   • 36' Hrnčár
Trnava
Rusov – Mesík (41. Oršula), Mitrea, Záhumenský (71. Dangubič) – Turňa, Gamboš, Grendel (C) (78. Ku. Yilmaz), Halilovič – Tesija, Tavares, Sobczyk.
Bolek – Ku. Yilmaz, Oršula, Menich, Dangubič, Kelemen, Saymon.
Sedlák – Bednár, Jánošík
Štadión Antona Malatinského
2731 diváků
Pohronie
Vantruba – Meda, Nosko, Jacko, Župa – Klec (82. Badolo), Pellegrini (C) – Hrnčár, Dzurík, Mazan (64. Sedláček) – Mészáros (70. Tesák).
Dovec – Tesák, Sedláček, Zachara, Bartoš, Badolo.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 0:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:17.
Je konec! Trnava předvedla ve druhém poločase parádní výkon a dokázala otočit stav z 0:2 na 3:2. Důležitý moment přišel už šest minut po začátku druhé půle, kdy se trefil Marko Tesija. Spartak ak sice byl lepším týmem, přesto trochu ubral nohu z plynu. Alex Sobczyk si ale deset minut před koncem naskočil na centr a bylo srovnáno. Na samotném konci tohoto utkání se k přímému kopu postavil Kubilay Yilmaz, jenž krásnou střelou přisoudil tři body svému týmu.
90+4'
90+2'
Trnava právě vstřelila branku!
Domácí měli možnost přímého kopu z nějakých sedmnácti metrů a tudíž obrovská šance na otočení skóre. KUBILAY YILMAZ se postavil k této situaci a parádní ranou se trefil přímo do šibenice! Martin Vantruba neměl nejmenší šanci na zákrok a Trnava si jde pro tři body.
90+1'
Žlutou kartu dostává Lukáš Tesák (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Standardní situace přinesla centr do šestnáctky, ale hosté jsou dnes ve vzduchu lepším týmem. Proto první hráč odhlavičkoval míč mimo nebezpečí.
89'
Dnešní utkání se nám rychle blíží ke konci a domácí cítí šanci na výhru. Hrají už téměř jen vepředu a v obraně mají kvůli tomu velká okna.
88'
Dávid Hrnčár si doběhl pro dlouhý balón a z první se snažil najít Jakuba Sedláčka. Ten míč ještě stihl na hrací ploše, a tak Pohronie hraje s balónem.
87'
Kubilay Yilmaz dostal balón do dobré pozice, ale nevyřešil to vůbec dobře. Těžko říct jestli pálil, nebo přihrával, každopádně míč odkopli hosté pryč.
86'
Alex Sobczyk si nabíhal za přihrávkou do skvělé pozice za obránce, jenže skvělý zákrok předvedl obránce hostí, jenž míč odkop ke svému gólmanovi. Poté sice došlo ke srážce, ovšem penalta se nepíská.
85'
Martin Vantruba nyní může trochu uklidnit hru. Sebral totiž hodně dlouhou přihrávku, ale jeho nákop skončil znovu jen na kopačkách domácích.
84'
Dobrivoj Rusov se nyní musel mít na pozoru! Dávid Hrnčár totiž trefil centr, a přestože jeho pokus nebyl moc prudký, musel domácí gólman rychle na zem.
83'
Jenže nyní se Trnavě ani trochu nepovedla přihrávka. Domácí hráč neměl šanci na ni dosáhnout, a tak balón skončil jen na autovém vhazování pro hosty.
82'
Spartak je znovu posílen vstřelenou brankou a kombinuje na útočné polovině. Pohronie i nadále brání v deseti lidech, ale už se strachuje o výsledek.
82'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Michal Klec, přichází Cédric Badolo.
81'
A nyní už je srovnáno, nutno však dodat, že zaslouženě, jelikož domácí vedli druhému poločasu. Filip Dangubič vyslal parádní centr na zadní tyč, kam si naběhl ALEX SOBCZYK, jenž poslal míč hlavou nekompromisně do sítě.
80'
Pohronie sice mělo míči před přerušením, přesto ho nakopli a dali domácím do moci. Celá akce Trnavy nyní musí začít až od gólmana.
79'
Hra je přerušena, jelikož došlo k další srážce hlavami. nyní rozhodčí s ničím neváhal a hru přerušil. Hostující hráč je ošetřován, zatímco ten domácí nakonec ošetření od týmových lékařů nepotřeboval.
78'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Grendel, přichází Kubilay Yilmaz.
78'
Jakub Sedláček se spoluhráči drží balón na útočné polovině. Právě prvně jmenovaný centroval, ovšem jeho přihrávka se nepotkala s pochopením.
77'
Emir Halilovič si pomohl při zpracování rukou, což neušlo hlavnímu sudímu. Domácím hráčům se sice tento výrok nelíbí, ale nic s ním neudělají.
76'
Dnešní utkání sleduje 2731 diváků.
75'
Filip Oršula vysílal centr do šestnáctky, ovšem jeho centr byl sražen na autové vhazování.
74'
Nyní sice domácí ubrali nohu z plynu, přesto mohli srovnat stav utkání! Erik Grendel dostal přihrávku na nějakých dvanáct metrů, ale jeho dělovka trefila jen hráče před ním.
72'
To byla hodně nepovedená přihrávka. Domácí hráč ji dostal do výšky pasu a neměl šanci na její zpracování. Martin Vantruba poté poslal míč daleko od branky.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Timotej Záhumenský, přichází Filip Dangubič.
71'
Rafael Tavares předvedl dobré napadání a vypadalo to, že se k míči dostane. Nakonec to sice neklaplo, ovšem domácí se nakonec k míči dostali.
70'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází András Mészáros, přichází Lukáš Tesák.
70'
Dobrivoj Rusov dobře vyhodnotil situaci a byl u míče o kousek dříve než všichni ostatní. Rovnou poslal míč dopředu, ale Trnava toho nijak nevyužila.
69'
Domácím se pomalu ale jistě začíná krátit čas. Nyní přišel centr do šestnáctky, ale Martin Vantruba si křikl a pro balón si také vyskočil nejvýše.
68'
Domácí rychle rozehráli své autové vhazování a nedovolili tak hostům vystřídat. Timotej Záhumenský centroval do šestnáctky, ale obrana hostí míč odhlavičkovala.
67'
Martin Gamboš byl nyní celkem odstřel dohrán u autové čáry, ale po nějaké době se zvedl z hrací plochy. Hra celou dobu pokračovala, ale neúspěšně pro domácí.
66'
Timotej Záhumenský sebral vysokou přihrávku a narazil si se spoluhráčem. Rafael Tavares poslal míč do šestnáctky, odkud přišla střela. Martin Vantruba celou situaci se svými spoluhráči znovu ustál.
65'
Tak tento odkop se hostujícímu fotbalistovi zrovna nepovedl. přestože před sebou nikoho neměl, poslal míč jen do autu, a to nedaleko velkého vápna.
64'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Peter Mazan, přichází Jakub Sedláček.
64'
Spartak to zkusil přízemním pasem na penaltový puntík, ovšem jeho pas byl zastaven. Pohronie posléze jen odkoplo balón na polovinu hřiště.
63'
Domácí fanoušci už jsou zase nespokojení a nyní se ani není co divit. Trnava se s míčem často vrací na polovinu a posílá znovu velmi nepřesné pasy.
62'
Tohle vypadalo znovu zajímavě na domácí straně! Martin Vantruba sice trefil rukou soupeře, ale v zákroku, takže penalta se pískat nemohla. Marko Tesija se ale ještě dostal ke střele, ovšem poloprázdnou branku netrefil.
60'
Timotej Záhumenský musel absolvovat skluz, aby neztratil balón. Jeho snaha ale byla úspěšná, takže domácí fotbalisté se nadále drží na míči.
59'
Pohronie nyní vůbec netuším, kde mu hlava stojí. Domácí začali vyhrávat osobní souboje a jdou si za vyrovnáním. Hosty čekají velmi perné chvilky.
58'
Trnava hodně zabrala oproti prvnímu poločasu a je jasným vládcem na hřišti. Nyní se však nepovedly hned dva centry, a tak hosté mohou hrát s míčem.
57'
Alex Sobczyk vybojoval rohový kop. Timotej Záhumenský vyslal dobrý centr, ale skóre se nemění! Bogdan Mitrea vyslal dobrou hlavičku, ale trefil jen tyč. K dorážce se však dostal Alex Sobczyk, jehož střelu vykopli obránci z brankové čáry! Velká šance na srovnání.
55'
To nevypadalo také vůbec špatně, tentokrát na domácí straně! Alex Sobczyk se dostal k míči ve vápně, ale jeho střela z úhlu jen prolétla vápnem.
54'
Hráči ve žlutém měli k dispozici rohový kop a Lukáš Pellegrini si dal na čas, než tam doběhl. Poté však vyslal krásný centr, na který si naskočil Michel Abomo Meda, ale jeho hlavička prolétla těsně vedle tyčky!
53'
Trnava pokračuje v aktivní hře. Domácí fotbalista nyní ale podskočil centr a Filip Oršula ho nedokázal trefit. Proto může Pohronie odkopávat od své branky.
52'
Hostující hráči se dostali k šestnáctce. Dávid Hrnčár centroval, ale to bylo bez nějakého efektu. Poté sice ještě přišla střela, ale ta neměla žádnou razanci.
51'
Domácí snižují na rozdíl jedné branky a vypadá to ještě na drama! Domácí hráč vypálil a jeho ránu vyrazil Martin Vantruba jen před sebe, přestože na celou situaci dobře viděl. MARKO TESIJA byl nejaktivnější na malém vápně a hlavičkou dostal míč do sítě!
50'
Marko Tesija dlouho držel balón na své kopačce, ale do střelecké pozice se nedostal. Proto raději poslal přihrávku a Trnava pokračuje ve hře v okolí vápna.
49'
A nyní už mohlo být sníženo! Rafael Tavares prováhal dobrý moment pro střelu. Poté vystřelil až z otočky, ale jeho rána byla sražena a Martin Vantruba sebral balón ze vzduchu.
48'
Spartak měl k dispozici už dva rohové kopy, ale ani po jednom z nich jsme neviděli střelu na branku. Pohronie působí ve vzduchu zatím lepším dojmem.
47'
Trnava vstoupila do druhé půli podstatně lépe než do té první. Drží se na míči a posílá do šestnáctky jeden centr za druhým, tak uvidíme, jak bude pokračovat.
46'
Rozhodčí odpískal konec prvního poločasu a z domácích tribun se ozývá pískot. Ono se však není co divit, jelikož poslední celek tabulky zde vede p dva góly! Lukáš Pellegrini střelou z nějakých dvaceti metrů trefil soupeře do kopačky, od něhož se míč odrazil do tyče a do branky. Dobrivoj Rusov neměl šanci na zásah. Trnava sice držela více balón, ovšem do šancí se nedostávala. A tak znovu udeřilo Pohronie. Dávid Hrnčár dostal přihrávku na nějakých deset metrů od branky a střelou na zadní tyč se nemýlil.
45+3'
45+2'
Spartak bude muset do druhé půle změnit hodně věcí, pokud chce dnes myslet alespoň na jeden bod. Pokud bude hrát takhle, připíše si domácí prohru.
45+1'
A my jsme viděli obrovskou šanci na snížení! Rafael Tavares prodloužil centr za sebe, kde byl připravený Filip Oršula, jenže jemu střela z první vůbec nesedla a skončila hodně mimo branku.
45'
Nastavovat se budou tři minuty!
44'
Trnava má před sebou už jen posledních pár minutek, aby alespoň snížila stav v tomto poločase. Domácí se však absolutně nenabízejí na přihrávky.
43'
Oba hráči jsou už ale na nohou, ovšem nějaké nastavení po ošetření určitě bude. Martin Vantruba měl však možnost odkopávat od své branky.
42'
A nyní se asi chvilku nebude hrát. V šestnáctce totiž došlo ke srážce hlavami a probíhá tedy ošetřování obou hráčů. Na té domácí to je Rafael Tavares.
41'
Domácí trenér se snaží přinést nový impulz do sestavy, a tak vidíme příchod záložníka za obránce, Tento tah naprosto jasně podporuje útok.
41'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Ivan Mesík, přichází Filip Oršula.
40'
Alex Sobczyk se rozeběhl za balónem, ale hostující obránce k němu měl blíže. Jeho nákop sebral zase domácí gólman, jenž ihned rozehrál.
39'
Autové vhazování bylo vráceno zpět na polovinu hřiště, odkud přišel velmi nepřesný centr. Domácí fanoušci nejsou spokojení, což ukazují svým pískotem.
38'
Trnava je znovu na míči, ale v současné době se stále nachází hodně daleko od branky. Tady to na nějaké snížení zatím vůbec nevypadá.
36'
Pohronie právě vstřelily branku!
A po standardce je to už o dvě branky! Centr do šestnáctky sice domácí ještě ubránili. Další centr šel však přímo na hlavu Jána Noska, jenž hlavičkou posunul balón přesně na nohu DÁVIDA HRNČÁRA, jenž se z deseti metrů nemýlil a trefil přesně k zadní tyči!
35'
Trnava už navíc ani nemá tlak, který měla. Pohronie už se dokáže osmělit a dostává se i do blízkosti šestnáctky. Nyní tam třeba vybojovalo standardní situaci.
34'
Emir Halilovič posílal přihrávku na hranici šestnáctky, ale byla naslepo, což bylo nakonec vidět. přihrávka šla totiž do území nikoho a dříve u něj byli hosté.
33'
Rafael Tavares si pomohl v souboji se soupeřem rukama, a tak je mu odpískán faul. Neúspěšné dobývání v podání domácích trvá i nadále.
31'
Peter Mazan se hnal do zakončení. Předvedl zasekávačku v šestnáctce, ale tohle jeho soupeř tak nějak čekal, takže jeho šanci ihned zastavil.
30'
Je za námi už půlhodina hry, která toho zatím moc nepřinesla. Viděli jsme sice branku, ale od té doby je to dobývání tzv. prešovského betonu...
29'
Rafael Tavares si naběhl podél lajny pro balón, načež o něj v souboji přišel. Přesto domácí zůstanou u míče, když získal autové vhazování.
28'
Trnava znovu musí dobývat útočnou polovinu, což se jí zatím ani trochu nedaří. Pohornie zatím brání na jedničku a nepouští soupeře k ničemu.
27'
A nevypadalo to vůbec zle! Lukáš Pellegrini vyslal krásný centr na hranici penalty, kde si naskočil úplně osamocený Michel Abomo Meda, ovšem jeho hlavička šla těsně nad!
26'
Hosté vybojovali možnost standardní situaci poté, co Dávid Hrnčár dostal loktem do obličeje. Před námi je tedy centr do šestnáctky.
25'
Hráči ve žlutém se po dlouhé době dostali až do blízkosti šestnáctky. Lukáš Pellegrini pálil z podobné pozice, ale nyní jen napálil soupeře před sebou.
24'
Takhle to na domácí straně rozhodně nepůjde. Emir Halilovič měl před sebou prostor na přihrávku, ale našel kopačku jen hráče soupeře.
22'
Erik Grendel dostal přihrávku do šestnáctky, ale pozice na střelu to nebyla. Proto zkoušel ještě poslat pas po zemi, ale jeho přihrávka byla zastavena.
21'
Fanoušci se snaží podporovat domácí celek, ale ti jim zatím moc radosti nepřinesli. Nyní ale pálil Emir Halilovič a Martin Vantruba musel vytáhnout těžký zákrok a vyrazil balón na rohový kop!
20'
Domácí vybojovali po souboji alespoň autové vhazování, jenže míč zase přihráli jen na polovinu hřiště. Vlastně není vůbec komu nahrát vepředu.
18'
Tohle byla konečně dobrá šance na straně Trnavy! Centr šel totiž přesně na hlavu Bogdana Mitreau, jenže jeho hlavička neměla žádnou přesnost, a tak si Martin Vantruba připsal úspěšný zákrok.
17'
Erik Grendel je zatím nejaktivnějším hráčem na hřišti, ale jeho pasy zatím nejsou přesné. Jeho přihrávka přes obranu skončila jen u hráče hostí.
16'
Matúš Turňa předvedl parádní zákrok proti těžké přihrávce! Skočil totiž po míči a dokázal ho odehrát těsně před čárou. Domácí se nemohou dostat ke střele.
15'
Pohronie navíc brání v deseti lidech na své obranné polovině. Vidíme tedy dobývaní šestnáctky, které zatím není ani trochu úspěšné.
14'
Domácí fotbalisté jsou znovu u míče a procento jeho držení bude rozhodně na jejich straně. K čemu jim to ale je, když prohrávají o jeden gól?
13'
Erik Grendel to nakonec vyzkoušel přímo na branku. Dobře přestřelil zeď, jenže mířil přesně do míst, kde byl připravený Martin Vantruba, ten se ani nepohnul.
12'
Tohle je dobrá možnost pro domácí fotbalisty! Hosté totiž faulovali na hranici šestnáctky a tohle je možnost pro střelu na branku, tak uvidíme.
11'
András Mészáros nebyl nikým atakován, a tak si seběhl až k šestnáctce Odtud také vypálil, ovšem mířil přesně doprostřed branky.
10'
Hostům byl odpískán faul na polovině hřiště a Trnava rychle rozehrála. Přesto hraje s balónem zatím jen na polovině hřiště, nemůže se dostat do šance.
9'
Erik Grendel se snaží hrát hodně aktivně, ale jeho přihrávky zatím nejsou vůbec přesné. Pohronie zatím hraje to, co potřebuje. Pevná obrana a rychlé útoky.
8'
Erik Grendel centroval ze standardní situace, ale hosté měli dobře postaveno. Takto se domácí zase nedostali ke střele gólman hostí ještě nezasahoval.
6'
Hostům stačila jedna střela a je z toho branka, která by však měla být nakonec označena jako vlastní! LUKÁŠ PELLEGRINI totiž z dvaceti metrů trefil kopačku domácího hráče, od které se balón odrazil od tyče do brány!
5'
Matúš Turňa si seběhl na centr skrze šíři hřiště, ale asi nečekal odskok, který nakonec přišel. Proto skončil míč v zámezí a Martin Vantruba může odkopávat.
4'
Domácí hráč dostal zajímavou přihrávku mezi obránce, ale ani trochu se mu nepodařilo zpracování. Proto mu míč byl ukopnut a bylo rychle po šanci.
3'
Marko Tesija zkoušel zakončit ve vápně, ale Martin Vantruba byl u míče o něco dříve, takže zažehnal to bezprostřední nebezpečí.
2'
Erik Grendel se snažil centrovat do šestnáctky, ale jeho pas nebyl podařený. Odehrál ho totiž hráč hned první soupeř na hranici šestnáctky.
1'
A už se konečně hraje! Domácí fotbalisté, kteří by měli být favority dnes nastupují v červených dresech. Pohronie, které je zatím poslední, hraje ve žlutém.
1'

FC Spartak Trnava: Rusov – Mesík, Mitrea, Záhumenský – Turňa, Gamboš, Grendel (C), Halilovič – Tesija, Tavares, Sobczyk.
Náhradníci: Bolek – Ku. Yilmaz, Oršula, Menich, Dangubič, Kelemen.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Vantruba – Meda, Nosko, Jacko, Župa – Klec, Pellegrini (C) – Hrnčár, Dzurík, Mazan – Mészáros.
Náhradníci: Tesák, Sedláček, Zachara, Bartoš, Badolo..
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Pohronie postoupilo loni z druhé ligy a bude mít velké starosti s udržením v nejvyšší soutěži. Po čtrnácti kolech má na svém kontě totiž jen sedm bodů a patří mu celkem jasně poslední pozice. Na předposledního ztrácí už tři body. Hostujícím fotbalistům se v posledních pěti utkání dařilo o trochu lépe než Trnavě. Nejprve totiž remizovali s Michalovcemi, přestože dohrávali o deseti hráčích. Následoval postup ve Slovenském poháru přes Slávii Košice. Následovaly však tři porážky, a to s Bratislavou, Dunajskou Stredou a Ružomberokem.
FC Spartak Trnava

Trnavě se v této sezóně zatím vůbec nedaří. Po čtrnácti zápasech má na svém kontě jen sedmnáct bodů a patří ji až osmé místo v rámci Fortuna ligy. Spartak v průběhu sezóny vstřelil sedmnáct branek, jenže jich inkasoval hned osmnáct. K tomu se mu v poslední době ani trochu nedaří. Z posledních pěti ligových utkání prohrál hned čtyři. Nejprve sice porazil Zlaté Moravce na jejich hřišti 3:1, pak ale přišlo období úpadku. Trnava postupně padla s Dunajskou Stredou, Seredí, Žilinou a Nitrou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.