Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : ŠKF Sereď - 9. srpna 2020   18:00

Dunajská Streda
8' Ramírez  • 12' A. Balić  • 13' Divković  • 60' Davis  • 63' Kalmár  • 90+2' A. Balić
6:0
(3:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis (69. Méndez) – Friede (69. Fábry), Schafer, Kalmár (C) (87. Bednár), A. Balić – Divković (69. Andzouana), Ramírez (80. Sharani).
Száraz – Fábry, Andzouana, Malý, Méndez, Bednár, Sharani.
ŠKF Sereď
Kanurić – Morong, Ba, Hučko (C), Slaninka (46. Pankarićan) – Tatranský (46. Šumský), Duranski (81. Potoma) – Iván, Špehar, Mészáros (46. Michalík) – Jarovič (65. Jureškin).
Yakubu – Mehić, Jureškin, Pankarićan, Šumský, Potoma, Michalík.

FK DAC Dunajská Streda díky výhře 6:0 jde na první místo tabulky po prvním kole. Tři branky vstřelili domácí v první části zápasu a další tři ve druhé. Hosté si také vypracovali šance, hned pět střel vyslali na branku, ale měli velké problémy se zakončením. Martin Jedlička vychytal čisté konto.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.
90+2'
90+2'
Dunajská Streda dala gól! K velké radosti fanoušků jde domácí celek na první místo tabulky díky brance, kterou vstřelil ANDRIJA BALIĆ. Ten z bezprostřední blízkosti dokázal prostřelit brankáře soupeře.
90+1'
Dvě minuty uvidíme navíc.
90'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
Zuberu Sharani (Dunajská Streda) mohl domácí tým poslat na první místo v tabulce, ale ve vyložené střelecké pozici poslal míč příliš vysoko nad branku. Obrovskou šanci Dunajská Streda nevyužila.
87'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází Martin Bednár.
86'
Body ze zápasu bere Dunajská Streda, která tento zápas vyhraje velkým rozdílem.
85'
Andrej Fábry (Dunajská Streda) se rychle dostal do útoku, našel volného spoluhráče, ale střelecký pokus Jorge Méndeze vyrazil brankář, a pak obrana odehrála do bezpečí.
Dnešní utkání sleduje 5450 diváků.
83'
V současné době už je o tom, kdo vyhraje, rozhodnuto. Momentálně se hraje v podstatě jen o to, zda domácí fotbalisté dokáží vstřelit šestou branku, díky které by se v tabulce dostali na první místo.
81'
Deset minut nás dělí od konce druhého poločasu i zápasu. Domácí fotbalisté míří za výhrou v tomto zápase.
81'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Filip Duranski, přichází Denis Potoma.
80'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Eric Ramírez, přichází Zuberu Sharani.
78'
Eric Ramírez (Dunajská Streda) po pěkné akci našel v pokutovém území Yhoana Andzouana, který byl ve velké šanci, ale na poslední chvíli míč zblokoval obránce.
77'
Nicolas Šumský (Sereď) hledal přihrávkou volného spoluhráče, byl to Alex Iván. Následně ale tento hráč přišel o míč, a tak se směr hry rychle otáčí.
76'
Hostující celek výrazně doplácí na to, že má problémy s proměňováním šancí. Sereď si příležitosti dokáže vypracovat, ale přesnost zakončení je problematická.
74'
Další velkou šanci si vypracoval tým vedený jako hostující. Na hranici pokutového území se odrazil míč do prostoru, kde byl Filip Duranski. Jeho ránu k tyčce výborným zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Ten hosté sehráli špatně.
73'
Centr od rohového praporku našel hlavu Michalíka, ale zakončení jen o malý kousek minul branku.
72'
Domácí hráči si pomohli nedovoleně, a tak budou jejich soupeři rozehrávat volný kop na polovině soupeře. Centrovaný míč před branku byl zblokovaný na rohový kop.
71'
Pop krátké přestávce, kterou oba celky uvítaly, pokračuje zápas dál.
70'
Dvacet minut před koncem rozehrávaný rohový kop výraznější šanci Dunajské Strede neprinesl. Následuje přestávka na občerstvení.
69'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Erick Davis, přichází Jorge Méndez.
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Sidney Friede, přichází Andrej Fábry.
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Yhoan Andzouana.
68'
Domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop, ale ještě před jeho provedením bude střídání.
67'
Dunajská Streda vyslala zajímavý centr před branku soupeře, zakončovat se pokoušel Zsolt Kalmár, ale v pádu nevypálil.
66'
Ačkoliv vede domácí celek už o pět branek, pokračuje v aktivní hře a pokouší se něco vymyslet dál na útočné polovině.
65'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Senad Jarovič, přichází Roko Jureškin.
65'
Zdá se, že bude hostující celek střídat.
64'
Tři branky inkasoval hostující celek v prvním poločase, v tomto už dva. Domácí míří za snadnou výhrou v tomto zápase.
63'
Dunajská Streda dala gól! Hostující celek inkasuje další branku. Po rohovém kopu hostů získali míč domácí. Rychle přenesli hru na útočnou polovinu. Kapitán domácích ZSOLT KALMÁR stál na konci pohledné akce, kterou zakončil přesnou střelou.
60'
Dunajská Streda dala gól! Domácí celek navyšuje půlhodiny před koncem zápasu své vedení. ERICK DAVIS si narazil před pokutovým územím míč se spoluhráčem, a pak přesně poslal míč k tyči.
57'
Častěji jsou u míče domácí fotbalisté, kteří mají převahu a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Mnoho zajímavých momentů úvod druhého poločasu nenabídl.
55'
Rozehrávku od rohového praporku dokázal hostující celek celkem bez problémů odvrátit. Sereď ale míč dlouhou dobu nedokázala udržet pod kontrolou.
54'
Domácí centrovali před branku, obrana soupeře si poradila jen za cenu rohového kopu.
52'
Podobně jako v prvním poločase si hostující celek vypracovává šance i ve druhém poločase, ale se zakončením mají hráči ŠKF problémy.
51'
Hosté měli další šanci na snížení, Alex Iván vymyslel dobrou přihrávku na spoluhráče, Nicolas Šumský centroval do míst, kde byl Filip Pankarićan. Jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.
50'
ŠKF Sereď se dostal díky brejku na útočnou polovinu, rychlou akci zakončoval Alex Iván, ale jeho rána končí mimo. Hostující hráč pálil nepřesně.
49'
Žlutou kartu dostává Ľubomír Michalík (ŠKF Sereď).
47'
Dunajská Streda získal míč na hranici pokutového území, a pak také volný kop. Přímou střelu na branku kryje Adnan Kanurić.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí fotbalisté, kteří se hned přesunuli na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet.
46'
46'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Filip Pankarićan.
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Filip Tatranský, přichází Nicolas Šumský.
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází András Mészáros, přichází Ľubomír Michalík.
Eric Ramírez, Andrija Balić a Marko Divković se dokázali prosadit v prvním poločase, který výsledkově jednoznačně vyhrál domácí celek. Herně to tak jednoznačné nebylo, velké gólové příležitosti měli také hosté, ale buď pálili mimo branku, nebo skvěle zasáhl Martin Jedlička.
45+1'
45+1'
60 vteřin uvidíme navíc.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
V poklidném tempu se dohrává první poločas, Dunajská Streda vede o tři branky a tento náskok by si ráda odnesla do druhé půle.
42'
Oba týmy se pokouší tlačit se do zakončení, ale ani jeden tým se nemůže dostat do výraznějších šancí. Gólmani v posledních minutách mnoho práce nemají.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí fotbalisté si vypracovali vedení 3:0, ale i hosté měli velké šance, které ovšem nedokázali proměnit.
39'
Sereď se nevzdává a bojuje i za tohoto nepříznivého stavu. Filip Tatranský našel dobrou přihrávkou spoluhráče, ale ten míč nedokázal poslat směrem na branku.
38'
András Schafer (Dunajská Streda) vymyslel zajímavý centr, ale obrana soupeře v pokutovém území dokázala míč vybojovat. Následně o balon přišla, a proto mohou hrát domácí.
36'
Rychlý protiútok Dunské Stredy přinesl ránu, která končí nad brankou. Vykopávat bude Adnan Kanurić.
35'
Martin Slaninka (Sereď) v osobním souboji překonal soupeře, díky čemuž se dostal v pokutovém území do výborné střelecké pozice András Mészáros. Ten však trefil prostor nad domácí brankou.
33'
Marko Divković (Dunajská Streda) to vzal na sebe a zkoušel to individuálně. Ani tentokrát se však do výraznější šance nedostal, v rozhodující chvíli mu míč uskočil.
32'
Hostující fotbalisté nic nevzdávají, snaží se hrát trpělivě. Zatím ale své příležitosti proměnit nedokázali.
30'
Po půlhodině mohou být domácí fanoušci spokojení, FK DAC vede 3:0.
30'
Velká šance hostů! Domácí obrana podcenila akci soupeře, András Mészáros (Sereď) se dostal před brankou k míči, ale poněkud dlouho si připravoval střeleckou pozici. Následně z otočky trefil jen soupeře.
29'
Sereď využila pochybení domácí defenzivy k útočné akci, kterou vydl Alex Iván. Jeho rána nebyla příliš velkým problémem pro domácího brankáře.
28'
Marko Divković (Dunajská Streda) pronikal s míčem do pokutového území, ale jeho akci zastavila hodně nepovedená přihrávka.
27'
Po zajímavých akcích se Sereď znovu zatáhla na svou polovinu a u míče je domácí Dunajská Streda.
25'
Následoval rohový kop hostujícího celku. Domácí vybojovali míč a odehráli jej do bezpečí. Hostující celek nyní ukázal, že mu stačí málo prostoru k tomu, aby si vypracoval velkou šanci.
24'
Z ničeho nic si velkou šanci vypracoval hostující celek. András Mészáros (Sereď) vypálil před pokutovým územím, míč vyrazil Martin Jedlička před sebe. Následně Alex Iván centroval před branku, a pak musel gólman zasahovat na brankové čáře. Zvládl to.
23'
Dostáváme se do druhé poloviny prvního poločasu a domácí celek díky rychlým třem brankám má pohodlné vedení a v tomto zápase by měl získat body.
22'
Eric Ramírez (Dunajská Streda) doběhl míč po dlouhé přihrávce spoluhráče, ale v klíčové chvíli si pomohl faulem. Míč na své polovině získali domácí.
21'
Po pěkné a rychlé kombinaci se domácí fotbalisté dostali do pokutového území, ale v rozhodující chvíli přišli o míč vinou nepřesné přihrávky,
20'
Domácí se ve dvacáté minutě znovu nastěhovali na útočnou polovinu, kde dál kombinují a pokouší se něco vymyslet. Adnan Kanurić musí být pozorný.
18'
Domácí celek poněkud ubral z útočné intenzity, drží se ale dál na míči a eliminuje jakékoliv útočné akce soupeře.
17'
FK DAC nejprve svou akci nedokázalo přetavit ve střelecký pokus, hosté rychle dopravili míč do bezpečí. Na útočné polovině se ale dlouho nepohyboval.
15'
Domácí fotbalisté vstřelili tři branky a dál pokračují v aktivní hře, Sereď se pod velkým tlakem.
13'
Dunajská Streda dala gól! Domácí hrají v naprosté pohodě, Erick Davis vymyslel zajímavý centr a MARKO DIVKOVIĆ poměrně snadno z dobré pozice dopravil míč do sítě.
12'
Dunajská Streda dala gól! Domácí navyšují vedení, Zsolt Kalmár centroval před branku, míč se odrazil do míst, kde byl ANDRIJA BALIĆ.Míč si z pravé nohy dal na levou, a pak zakončoval.
10'
Dunajská Streda začala aktivně a v tomto stylu pokračuje i po vstřelené brance. Hosté se zatím nemohou dostat k míči.
8'
Dunajská Streda dala gól! Domácí fanoušci se radují, jejich oblíbenci se dostávají do vedení. Dunajská Streda se usadila na útočné polovině, Zsolt Kalmár centroval před branku, kde byl zcela neobsazený ERIC RAMÍREZ. Ten už měl snadnou práci. Hlavičkoval do sítě.
7'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
5'
Cesar Rodolfo centroval před branku, tam byl jeho spoluhráč Zsolt Kalmár. Ten se dostal k hlavičce a nemyslel to vůbec špatně. Jeho rána byla nepřesná.
4'
Ve čtvrté minutě zahrozil hostující celek, vybojoval volný kop. Ten byl velmi špatně zahraný, a tak bude následovat odkop od branky. Martin Jedlička vykopl daleko.
3'
Aktivněji začali domácí fotbalisté, kteří se rychle dostali na útočnou polovinu hrací plochy. Sereď dokázala zastavit zajímavou šanci domácích jen za cenu odkopu mimo hrací plochu. Autové vhazování.
2'
Utkání se odehrává na docela slušně naplněném stadionu, ale i zde musí domácí celek dodržovat přísná pravidla kvůli pandemii koronaviru.
1'
Utkání začalo, úvodní výkop měli hostující fotbalisté, kteří hrají v bílém, naopak domácí oblékli žluté dresy.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Friede, Schafer, Kalmár (C), A. Balić – Divković, Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Fábry, Andzouana, Malý, Méndez, Bednár, Sharani.

ŠKF Sereď: Kanurić – Morong, Ba, Hučko (C), Slaninka – Tatranský, Duranski – Iván, Špehar, Mészáros – Jarovič.
Náhradníci: Yakubu – Mehić, Jureškin, Pankarićan, Šumský, Potoma, Michalík..
ŠKF Sereď odehrál čtyři přípravné zápasy, dva vyhrál a dva prohrál Poradil si s Petržalkou 2:1 a Galantou 4:1. Nestačil na Komárno 2:3 a MTK Budapešť 0:2.
FK DAC Dunajská Streda odehrála dva přípravné zápasy. Nad Marseille vyhrála 2:1 a nestačila na Nice 0:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky slovenské Fortuna ligy. Soutěž má na programu první kolo v rámci kterého proti sobě nastoupí FK DAC Dunajská Streda a ŠKF Sereď.