Fortuna liga Slovensko - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : ŠKF Sereď - 26. září 2020   19:00

Nitra
Nitra
2' Adamec  • 45+1' Faško  • 52' Faško
3:0
(2:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Mustafič, Gatarić (90. Šefčík), Magda, Faško, Záhumenský (90+2. Fabiš) – Franko (88. Vrábel), Adamec.
Trnovský – Hovhannisyan, Vrábel, Šefčík, Fabiš, Danek.
Somoláni – Poláček, Halíček
ŠKF Sereď
Yakubu – Morong, Ba, Hučko (C), Slaninka (46. Michalík, 60. Jureškin) – Potoma (76. Šumský), Duranski – Iván, Pankarićan (63. Čelikovič), Bušnja (76. Jarovič) – Špehar.
Kanurić – Šumský, Jarovič, Jureškin, Čelikovič, Michalík, Beom-geun.

Sereď ještě do 52. minuty, kdy skóroval z penalty Faško, ještě jakou-takou chuť do hry měla. Od třetího inkasovaného gólu však hosté rezignovali a Nitra pohodlně dokráčela za jednoznačným vítězstvím 3:0 a připsala si do tabulky tři body.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:4.
Střely mimo: 8:4.
Rohy: 5:5.
Ofsajdy: 3:0.
Fauly: 22:17.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Timotej Záhumenský, přichází Lukáš Fabiš.
90+1'
Žlutou kartu dostává Alen Mustafič (FC Nitra).
90+1'
Rozhodčí přidává ještě dvě minutky.
90'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Nikola Gatarić, přichází Samuel Šefčík.
89'
Centr z levé strany z kopačky Šumského nenašel spoluhráče. Sereď ještě pokračovala na útočné polovině. Pálil zpoza vápna znovu Šumský, střela byla sražena mimo bránu.
88'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Matej Franko, přichází Ondrej Vrábel.
86'
Zpoza pokutového území se k střele dostal Filip Duranský. Jeho střelecké zakončení brankář Šípoš dokázal vyrazit.
85'
Po získané míči ze strany hráčů Nitry domácí fotbalisté ze středu pole pouze odkopávali k brankáři Yakubu.
83'
Hra se přesunula na opačnou stranu a zleva se chtěl prosadit Alex Iván. Dlouho váhal, nakonec po vystřeleném míči získal alespoň roh.
82'
Z hlavičky se snažil profitovat znovu aktivní Mustafič, který si počkal na letící centr z rohového praporku. Namířil to však přes branku.
81'
Příležitost na střelu si před šestnáctkou vytvořil i Alen Mustafič. Déle však váhal a nakonec to nastřelil pouze na protihráče. Získal však rohový kop.
80'
Sereď následně rozehrávala standartku. Iván nasměroval míč na hlavičku Jasmina Čelikoviče, který zakončil, mířil však přes branku.
79'
K odraženému míči před šestnáctku přibíhá Alex Iván. I se mu podařilo vypálit, ale nastřelil to jen do protihráče.
78'
Žlutou kartu dostává Senad Jarovič (ŠKF Sereď).
77'
Do dobré pozice se dostal Nikola Gatarič, který si zpracoval přihrávku těsně před šestnáctkou. Napřáhl a levačkou vypálil jen těsně vedle brány.
76'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Denis Bušnja, přichází Senad Jarovič.
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Denis Potoma, přichází Nicolas Šumský.
75'
Po levé straně hřiště se tlačil Denis Potoma, kterého nedovoleným skluzem odstavil od míče Alen Mustafič. Bude to rozehra pro Sereď.
73'
Nitra už víceméně jen kontroluje tento zápas, udržuje vedení. Po třetím inkasovaném gólu už jsou Seredčané mnohem více pasivní a nemají takovou chuť do hry jako předtím.
72'
Po levé straně se dopředu tlačil Záhumenský, dopustil se však útočného faulu a rozehrávat z okolí šestnáctky bude brankář Yakubu.
70'
Seredčané byly trochu pomalí a nejistí v rozehrávce. Nitrané napadali s dvojicí hráčů, míč však nedokázali získat.
69'
Nitra po předchozí situaci zahrávala rohový kop. Domácí to rozehráli nakrátko, míč se dostal na kopačku Michala FaškA, který pálil z dálky, ale velmi nepřesně.
68'
Zajímavou příležitost měl Timotej Záhumenský, který byl ideálně nakrátko vysunutý Adamcem. Z levé strany pálil, Yakubu však dokázal i se štěstím vyrazit.
67'
Rozehra standardky z kopačky Faška nebyla nejlepší, míč sice letěl k vápnu, tam ho však neměl kdo odehrát, protože nikdo nebyl volný.
65'
Nitra rozehrála standardku nakrátko, následně Adamec posílal měkký centr před šestnáctku, kde doběhl Podhorin, jeho hlavičku Yakubu dokázal vytěsnit na další roh.
64'
Alex Iván běžel po pravém křídle za míčem, ale běžecký souboj s protihráčem prohrál a Nitra se znovu dostala k míči.
63'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Filip Pankarićan, přichází Jasmin Čelikovič.
63'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Matej Franko, který pálil z otočky přízemně, trefil však pouze boční síť a rozehrávat může Yakubu.
62'
Kuník se protlačil po pravém křídle, směřoval před branku, pak chtěl přihrávat, ale Seredčané míč zblokovali na rohový kop.
60'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Ľubomír Michalík, přichází Roko Jureškin.
59'
Žlutou kartu dostává Tidiane Djiby Ba (ŠKF Sereď).
57'
Hosté zrealizovali rohový kop. Míč byl přesunut přes šestnáctku na opačnou stranu, kde si po něj přišel Morong. Jeho zpětný centr do vápna už zakončoval Bušnja pouze mimo bránu.
56'
Tomáš Hučko rozehrával standartku Seredě. Opřel se pořádně do míče, napálil to však jen přímo do zdi.
56'
Žlutou kartu dostává Daniel Magda (FC Nitra).
55'
Viděli jsme slibnou šanci i na opačné straně. Dělovka Denise Bunšji však směřovala přímo jen do postavení brankáře Šípoše.
52'
Nitra právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je MICHAL FAŠKO. Ten poslal nechytatelnou penaltu do levého vinglu a zvyšuje na 3:0.
51'
Žlutou kartu dostává Mathew Yakubu (ŠKF Sereď).
50'
Gatarič byl při míči před pokutovým územím. Snažil se to připravit zřejmě pro Mustafiče, to mu však vůbec nevyšlo. Seredčané se ihned zmocnili ztracené míče.
49'
Nitrané se dostali k zajímavé střele. Martin Adamec si přebral míč za šestnáctkou, přesunul se blíže o dva tři metry a pálil. Yakubu musel vyrážet rukama.
48'
Morong faulem zasáhl domácího Záhumenského. Hra je přerušena a míč získávají Nitrané.
47'
Po levém křídle Bušnja přenechával míč poté, který se však v osobním souboji proti Kuníkovi neprosadil.
46'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Ľubomír Michalík.
46'
Sice převahu na trávníku měli víceméně hosté, stoprocentně využité šance domácí dokázali ideálně proměnit. Nejprve už skoro v 2. minutě poslal Nitru do vedení Adamec a první poločas uzavřel gólem na 2:0 Faško.
45+2'
45+1'
Tak jako domácí začali první poločas, tak ho i končí – gólem. Díru v obraně domácí využili dokonale. V dobré pozici ve vápně už byl Adamec, nebyl lakomý a posunul před pětku MICHALU FAŠKOVI, jehož střela letěla do břevna a do brány.
45+1'
Nastavuje se ještě jedna minutka.
45'
Fašková přihrávka šla Gataričovi sice na paty, ale Gatarič to ještě stihl zachránit a posílal centr před branku. K hlavičkovému zakončení se dostal Magda, mířil to nad branku.
43'
Po standardce Nitry na útočné polovině se k střele zpoza vápna dostal Nikola Gatarič. Jeho zakončení letělo přímo do středu brány a Yakubu nyní neměl problém.
42'
Za šestnáctkou probíhal s míčem Alen Mustafič a nakonec posílal střelu na bránu. Yakubu předvedl trochu nejistý zákrok, čehož chtěl využít Franko zblízka, ale odzbrojil ho v poslední chvíli Djiby Ba.
41'
Žlutou kartu dostává Alex Iván (ŠKF Sereď).
40'
Hosté rozehráli standartku, měkký centr z kopačky Ivána letěl na nitranské hlavičky.
39'
Bušnja vysunul po křídle Pankaričana. Jeho následná přihrávka před branku byla zblokována, pryč ji posílal Podhorin.
38'
Nitrané měli opět slibnou pozici před pokutovým územím. Záhumenský střílel přesně z hranice vápna, jeho nedůrazná přízemní střela letěla vedle.
37'
Nitrané zahráli standartku signálem. Faško přiťukl Adamcovi, který pálil zpoza šestnáctky. Jeho prudké dělovka směřovala přes branku.
36'
Centrovaný míč z kopačky Slaninka z levé strany skončil přímo v rukou brankáře Šípoše.
34'
Denis Potoma dostal dobrý pas na pravé křídlo. Proběhl před šestnáctku, běželi mu před branku tři spoluhráči. Nevýraznou přihrávku Nitrané zachytili první a odkopli pryč.
33'
Na útočné polovině Faško odkopával pouze za postranní čáru a prakticky daroval hostům autové vhazování.
32'
Seredčané rozehráli rychle standartku z levé strany. Propracovali se před pokutové území, přihrávka na Ivána před branku však už byla zblokována.
30'
Žlutou kartu dostává Matej Franko (FC Nitra).
30'
Zajímavou střeleckou pozici měl před šestnáctkou Denis Bušnja. Jeho tvrdou dělovku Šípoš dokázal výborně vyrazit.
29'
Iván zůstal ležet v pokutovém území, následně ve středu pole byl zasažen i Gatarič. Hned se klubko hráčů ocitlo u hlavního rozhodčího. Ani jeden ze soubojů se netrestá kartou.
28'
Sereď se snadno dostala na útočnou polovinu. Z pravé strany posílal centr Iván, Nitrané dokázali odkopnout pryč.
27'
Gatariče brankář Yakubu v předchozí situaci rozhodně nešetřil a Gatarič s ošetřovateli odešel za brankovou čáru.
26'
Zajímavě se do průnikové pozice vysunul domácí Nikola Gatarič, který využil mezeru mezi dvěma soupeři. V šestnáctce proti němu vyběhl brankář Yakubu a zmařil mu slibně vypadající pozici na zakončení.
25'
Morong posílal aut přímo do vápna, kde měl dva či tři spoluhráče. Pískal se však ofenzivní faul na Mustafiče od Špehara a rozehrávat bude Šípoš.
24'
Špehar na pravé straně dlouho čekal na podporu od svého spoluhráče až se sám nechal obrat o míč. Sereď však získala autové vhazování.
23'
Přestože Nitra vyhrává, Seredčané jsou rozhodně v zápase aktivnější a snaží se vytvářet si více zajímavých pozic. Nitra zatím odolává.
22'
Nitrané rozehrávali zpoza šestnáctky. Center doletěl na hlavičku Kolčaka, který posouval před branku Záhumenskému, který sice dopravil míč do sítě, ale už Kolčákova hlavička byla z ofsajdu.
21'
V situaci jeden proti jednomu se dokázal prosadit Alex Iván, střílel z úhlu pouze do Šípoše. Následně Seredčané poslali centr, hlavičkou se chtěl prosadit Dino Špehar, zakončoval však přes branku.
20'
Timotej Záhumenský srazil k zemi Adama Moronga. Hosté zahrávali standartku, z níž profitoval Djiby Ba. Vyhrál hlavičkový souboj, zakončoval, ale jen přímo do Šípoše.
19'
Ve vzdušném souboji fauloval Djiby Ba a rozehrávat mohou v klidu domácí hráči.
18'
Nitra získala standartku několik metrů zpoza vápna. Zahrával jí Faško, který posílal nepřesnou střelu mimo branku a rozehrávat může Yakubu.
17'
Potoma zachytil míč ve středu pole a posílal ho do pokutového území. Šípoš však vyběhl jako první a Seredčany nepustil k míči.
16'
Zajímavý míč dostal na levém křídle Potoma, který to chtěl přesouvat blízko před branku, domácí odkopli na rohový kop. Z následujícího rohu hosté ninc nevyťažili, Franko odhlavičkoval pryč.
15'
Dalším hráčem, který byl faulován ve středu pole byl Adam Morong. Rozehrávat budou hosté z vlastní poloviny.
14'
Ze slibné situace mohl těžit Faško, který vyběhl po levém křídle, dostal se před šestnáctku. Nevýraznou přihrávku však bezpečně odkopl Hučko na rohový kop.
13'
Sledovali jsme souboj Olivera Podhorina s Dinem Špeharem. Úspěšnější byl nitranský kapitán, vytlačil Špehara pryč a rozehrávat může Šípoš.
12'
Nastal další faul ve středu pole, tentokrát ze strany Nitry. Sereď získala míč a snaží se rozehrát směrem dopředu.
11'
Další střelu chtěl posílat zpoza pokutového území Denis Bušnja. Jeho nepřesný projektil letěl pouze přes branku a rozehrávat bude Šípoš.
10'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hučko (ŠKF Sereď).
9'
Dlouhý nakopnutý míč měla směřovat na Bušnju, který se ukazoval na pravém křídle. Centr však skončil hned na kopačce nitranského hráče.
8'
Záhumenský šikovně ve středu pole obral o míč Bušnju a chtěl se ho rychlým pohybem zbavit. Nitrané podrželi míč, dostali se k šestnáctce, ale pak byli odtud vytlačeni.
7'
Faško zatáhl za dres ve středu pole protihráče a hlavní rozhodčí ihned pískal tento faul. Míč mají k dispozici tedy hosté.
6'
Sereď se dostala k zahrávání prvního rohového kopu. Centr od praporku letěl blízko k bližší tyči, odtud ho však jeden z domácích hráčů odhlavičkoval pryč.
5'
Na pravém křídle Morong šikovně obehrá Magdu a posouval po pravé straně na Bušnju. Tato přihrávka však již byla zblokována a Sereď má další aut.
4'
Hosté byli před šestnáctkou, centr z kopačky Moronga však našel pouze hráče Nitry, kteří odkopli dál od brány.
3'
Rzeohrávkou v zápase pokračují hráči Seredě. Po levé straně hřiště nastřelil míč Iván, Nitrané zblokovali na autové vhazování.
2'
itra se ihned v úvodu střetnutí dostává do vedení! Odražený míč před šestnáctkou zachytil MARTIN ADAMEC apřesnnou přízemní střelou ho poslal k tyči.
1'
ŠFK SEREĎ

Sereď se zatím po semi odehraných zápasech nachází na velmi hezké třetí příčce za zatím stoprocentní Dunajskou Stredou a taky za Slovanem Bratislava, který má jen o bod víc, ale zase o zápas méně Sereď třikrát vyhrála, třikrát remizovala a zatím si připsala pouze jednu prohru.

Poslední zápasy:
Sereď – Trenčín 1:1
Pohronie – Sereď 2:2
Sereď – Žilina 3:2
FC NITRA

Nitra se nachází na průběžné šesté a tedy poslední postupové příčce do skupiny o titul. Po sedmi zápasech má na svém kontě 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. Nitra nastřílela osm gólů, ovšem inkasovala jich více, než dvojnásobek – celých 17.

Trenčín – Nitra 3:2
Nitra – Pohronie 3:1
Senica – Nitra 0:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.