Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trenčín : Nitra - 19. září 2020   19:00

Trenčín
Trenčín
11' Ligeon  • 22' Ghali  • 56' Čataković
3:2
(2:1)
Nitra
Nitra
32' Podhorin   • 76' Faško
Trenčín
Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Zubairu – Roguljić (C) (77. Comvalius), Kadák (87. Corryn), Ghali – Čataković (70. Ikoba, 87. Depetris).
Bergsen – Ikoba, Comvalius, Depetris, Corryn, Slávik, Križan.
Ziemba – Somoláni, Košecký.
Štadión pod Dubňom, Žilina
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Mustafič – Fabiš (65. Hovhannisyan), Gatarić (46. Magda), Faško, Chobot – Šefčík (72. Franko), Danek (46. Adamec).
Trnovský – Hovhannisyan, Franko, Magda, Záhumenský, Adamec, Rédeky.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 3:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:6.
Nakonec Nitra zadělala na drobné drama v závěru utkání, Trenčín si nakonec ale bez větších potíží dokráčel pro vítězství a první tři body v sezóně i díky penaltě na začátku druhé půle. Nitra má nad čím přemýšlet, pokud chce v dalších zápasech ligy bodovat.
90+3'
90+2'
Šemrinec si dává pochopitelně s rozehrávkou míče po faulu Nitry na čas.
90+1'
Rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby další 3 minuty.
90'
Další roh pro domácí. Tohle už pro Nitru nevypadá příliš dobře.
89'
Rohový kop hraje nyní Trenčínu do karet. Jeho rozehrávkou šetří El Mahdioui další cenné vteřinky.
88'
Nitra se v žádném případě nevzdává a vrhá všechny síly do útoku. Obranný val Trenčína ale nepouští hráče blízko do pokoutového území.
87'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Eduvie Ikoba, přichází David Depetris.
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Jakub Kadák, přichází Milan Corryn.
85'
Trenčínu se podařilo uklidnit tlak Nitry a znovu kontroluje své vedení na jeho polovině. S rozehrávkou standardní situace nikterak nespěchá Roguljić.
83'
Faško hledal spoluhráče v pokutovém území dlouhým centrem, ten si ale nejrychleji našel brankář AS a schoval jej do své moci.
82'
Ghali znovu zůstává ležet na trávníku po faulu Kuníka.
81'
Brankář Šemrinec s rozehrávkou od své brány z pochopitelných důvodů příliš nespěchá, Trenčín se ale naprosto zjevně začíná bát o svůj zisk tří bodů.
80'
Nepřesná přihrávka Kolčáka vrací Nitru zpět na polovinu hřiště, hosté ale alespoň zůstávají v držení míče.
79'
Chobot se pěkně uvolnil na levé straně, jeho pozemní centr ale skončil pouze v náručí brankáře Trenčína.
78'
Nitra díky své druhé brance ožila a začíná Trenčín tlačit na jeho obranné polovině. Tohle je zcela jiný obrázek, než jaký jsme mohli vidět v dosavadním průběhu utkání.
77'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Ante Roguljić, přichází Ivenzo Comvalius.
76'
Nitra právě vstřelila branku!
MICHAL FAŠKO za to vzal ze standardní situace z ideální vzdálenosti a nádherným pokusem překonal brankáře domácích! Nitry tak přece jenom dramatizuje průběhu utkání a poslední čtvrthodinka bude ještě velmi zajímavá.
75'
Žlutou kartu dostává Martin Šulek (AS Trenčín).
74'
Útočná faul Nitry dává příležitost Šemrincovi v poklidu odkopnout míč od své svatyně.
73'
Nitra jakoby se už viděla v autobuse domů. Ze strany hráčů v modrém je to absolutně bez zájmu o míč, natož aby byla viditelná snaha o vyrovnání.
72'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Matej Franko.
71'
Na zeleném pažitu byl dlouho ošetřován Ghali, který si sám ublížil po pádu po střetu se soupeřem. Vypadá to ale, že křídelník Trenčína bude v pořádku a připraven pokračovat ve hře.
70'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Hamza Čataković, přichází Eduvie Ikoba.
69'
Žlutou kartu dostává Matúš Kuník (FC Nitra).
68'
Ghali se znovu díky svým rychlým nohou dostal až do samostatného úniku, v něm jej ale zastavil brankář Šípoš, který jeho střelu vyrazil na rohový kop.
67'
Trenčín už jakoby se rozhodl bránit svůj dvoubrankový náskok a pouze nakopává míče na polovinu soupeře nebo si balón vyměňuje na jeho polovině.
65'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Lukáš Fabiš, přichází Armen Hovhannisyan.
64'
Magda se velice sympaticky rozeběhel na levé straně až do pokutového území, jeho rána nakonec skončila zblokována obráncem na rohovém kopu.
62'
Domácí se velice pomalu dostávají na polovinu soupeře, jejich kombinace ale znovu spíše odpovídá tréninkovému kempu.
61'
Trenčín stále drží míč na svých kopačkách, Nitra ale začíná být aktivnější směrem kupředu. AS to začíná činit problém při rozehrávce.
59'
Znovu neuvěřitelně aktivní Ghali na levé straně. Tentokrát jeho centrovaný míč ale skončil na prvním obránci.
58'
Adamec dostal míč ideálně do protipohybu na hraně pokutového území, s jeho pozemní ranou si ale brankář Šemrinec poradil.
56'
Trenčín právě vstřelil branku!
HAMZA ČATAKOVIĆ se z penaltového puntíku a nemýlil a po přesné ráně k pravé tyči navyšuje vedení Trenčína znovu na dva góly!
55'
AS Trenčín bude kopat po faulu Magdy pokutový kop!
54'
Deja vú. Obrázek, který se opakuje již od prvního poločasu, AS si vyměňuje míč na polovině hřiště a příležitostně jej pošle směrem kupředu.
53'
Trenčín bez větší námahy zastavil rychlý pokus hostí o protiútok.
52'
Nitra ale jakoby nejevila zájem vyhrát. I přes to, že skóre hraje v její neprospěch drží nadále obranný blok na své obranné polovině a Trenčín ani nenapadá.
51'
Roguljić dostal v pokutovém území krásnou přihrávku do Ghaliho, jeho rána z první ale těsně minula levou tyč Šípošovy svatyně.
50'
Trenčín ale zůstává v držení míče a nadále obléhá svého soupeře.
49'
Dnes neuvěřitelně aktivní Ghali se znovu protlačil až do pokutového území z levé strany, kde ještě hledal spoluhráče, včas se do míče ale položil brankář Šípoš.
48'
AS velmi pomalým tempech hledá cestu do pokutového území.
47'
I úvodní minuty druhé půle patří hráčům Trenčína, kteří drží míč na svých kopačkách na své obranné polovině.
46'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Patrik Danek, přichází Martin Adamec.
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Nikola Gatarić, přichází Daniel Magda.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
První poločas utkání patřil jednoznačně domácímu Trenčínu, který diktuje tempo hry a naprosto zaslouženě po prvních 45 minutách vede. Nitra se ke svému gólu dostala spíše s velkou dávkou štěstí a do druhé části zápasu bude muset svůj přístup k zápasu od základu změnit, pokud chce pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk.
45+1'
45+1'
Na začátku nastaveného času se ke standardní situaci dostávají ještě hosté.
45'
Žlutou kartu dostává Alen Mustafič (FC Nitra).
44'
Ghali se i velké tísni protlačil ke střele v pokutovém území, jeho rána nakonec skončila na boční síti.
43'
Nitra pouze nakopla balón na polovinu soupeře a zůstává zatažené na své polovině.
42'
Tlak Trenčína pokračuje, hráči v červeném budou zahrávat další rohový kop.
41'
Čataković rychlou prostrkávačkou hledal hned dvojici spoluhráčů v pokutovém území, nebezpečnou situaci pro hosty na poslední chvíli hasil Kolčák.
40'
Nyní k tomu byl ale velice blízko El Mahdioui! Jeho rána po přiklepnutí od spoluhráče na hraně pokutového území trefila tyč Šípošovy svatyně.
39'
Neuvěřitelně dlouhou dobu míč znovu nepřekročil polovinu hřiště, AS mačká svého soupeře na jeho polovině. Další gól ze z tlaku ale Trenčínu nedaří prozatím vytěžit.
38'
A domácí zvyšují svůj tlak okolo pokutového území, po střele Kadáka následuje rohový kop.
37'
Nitra opětovně zastavuje soupeře pouze nedovoleným způsobem. AS může rozehrávat další standardní situaci.
36'
Na kličku si ve vlastním pokutovém území troufl brankář Šípoš, míč si ale odsunul tak nešťastně, že skončil až na rohovém kopu.
35'
Trenčín si znovu vyměňuje míč na své obranné polovině a s velkým klidem i přes inkasovanou branku kombinuje.
34'
Výborná ulička Ghaliho poslala jeho spoluhráče do ostrého úhlu, následnou střelu si už pohlídal brankář Šípoš.
32'
Z ničeho nic tu máme první branku Nitry! OLIVER PODHORIN si naběhl na vzdálenější tyč centrovaného míče ze standardní situace a ve své podstatě neměl co zkazit, pouze nastavil míč blížícímu se míč tak, aby jej dostal mezi tři tyče.
31'
Další velkou šanci domácích zastavuje pozorné oko čárového sudího, který spatřil Ghaliho v ofsajdovém postavení.
30'
Tentorkát je to pro změnu Nitra, kdo se na pár chvil zmocnil míče. Nicméně jak jsme viděli v tomhle zápase již několikrát, AS svého soupeře o balón velmi rychle obral díky rychlému napadání.
29'
AS znovu hledá možnost rychlého přechodu do útočného území, naposledy nesedl volej Kadákovi z ostrého úhlu.
28'
Na druhé straně se s ničím nerozpakoval Roguljić a z dobrých třiceti metrů napřáhl k jedovaté střele, kteoru ale brankář Šípoš viděl od samého začátku a podařilo se mu ji tak zpacifikovat.
27'
Faško rozehrával standardní situaci ze slibné pozice, jeho centr ale našel pouze hlavu jednoho z hráčů Trenčína.
26'
Z ničeho nic se ale do velké šance dostal Gatarić! Jeho rána ze stojné nohy ale postrádala přesnost i razanci, i tak mají hosté k dispozici alespoň rohový kop po zákroku Šemrinece.
25'
Ani teď Nitra nic kloudného směrem dopředu nepředvedla. Trenčín hraje velmi překvapivě vzhledem ke svému postavení v tabulce s velkým klidem a prozatím s velkým klidem kontroluje průběhu zápasu.
24'
Nitra se po velmi dlouhé době dostává k míči, zda se jí ale podaří zahrozit směrem do útoku je velkým otazníkem.
22'
ABUBAKAR GHALI dostal nadýchaný oblouček za obranu soupeře a díky svým rychlým nohou se dostal až do zakončení, ve kterém chladnokrevně podstřelil brankáře Šípoše, čímž navyšuje vedení Trenčína už o dvě branky!
21'
Další z centrů Ligeona skončil tentokrát v náručí brankáře Šípoše. Nitra ale znovu není schopná udržet míč na svých kopačkách.
20'
Dlouhé vhazování Nitry znovu zmanená pouze odevzdání balónu soupeři. Hráči hostí zjevně nejsou po úvodních dvaceti minutách ve své kůži.
19'
Domácí lehce uklidňují hru na své polovině a postupnou kombinací hledají znovu cestu do pokutového území Nitry.
18'
Z něj se ale AS nepodařilo vykouzlit nic nebezpečného, přesto Trenčín zůstává v držení míče.
17'
Ligeon se skvěle protáhl na pravé straně okolo protihráče a odcentroval do pokutového území, jeho mířidla ale nenalezla žádného ze spoluhráčů. Domácí ale mají k dispozici alespoň rohový kop.
16'
Nitra se po delší době dostává k držení míče, nedaří se jí ale vymyslet nic kloudného.
15'
Na levé straně velmi aktivní Ghali si neustále říká o přihrávky do běhu, Trenčínu se ale nedaří nyní prosadit přes obranný val soupeře, který se stihl již po inkasovaném gólu vzpamatovat.
14'
Nitry je naproti tomu jako opařená horkou vodou. Hostující hráči jsou nyní všude o krok později.
13'
AS narostla po vstřelené brance křídla a s velkou chutí se snaží znovu ohrozit branku soupeře. Zmatky v obraně Nitry zůstávají prozatím zažehnány.
11'
RUBEN LIGEON možná ani sám nechtěl, ale střílí první branku utkání! Rychlonožka Trenčína se protáhla z pravé strany až do pokutového území a v neuvěřitelné rychlosti se spíše pokoušela o střílený centr, míč se ale zatočil takovým způsobem, že skončil až za zády brankáře Nitry.
10'
Na druhé straně drobně přidržel svého soupeře v rychlém kontru Kapuadi a nedal rozhodčímu na výběr, ten musel odpískat nedovolený zákrok.
9'
Nadýchaný míč Kadáka našel v pokutovém území Roguljiće, který po rychlé kličce pálil z dobré vzdálenosti, jeho pokus byl ale zblokován mimo tři tyče Šípošovy svatyně.
8'
Ghali si počínal velmi nešťastně na polovině hřiště a při snaze získat míč fauloval. Nitra se znovu relativně zadarmo dostává k balónu.
7'
Nitra znovu postupuje do útoku po levé straně, kde předvedl nedovolené zákrok El Mahdioui. Hosté mohou rozehrávat.
6'
Sympatický centr Šefčíka ze standardní situace dolétl fotbalovou terminologií přímo do ohně, jako první se do vzduchu ale dostal stopera soupeře a odhlavičkoval míč do bezpečí.
5'
Poprvé se před branku soupeře také dostali i hráči Nitry, na rozdíl od svého soupeře se jim ale nepodařilo ani zakončit.
4'
Drobný Zubairu to vzal na sebe a snažil se protlačit do pokutového území, proti přesile ale neměl příliš šancí na úspěch.
3'
Nitra zůstává zatažená na své obranné polovině a vyčkává, co vymyslí její soupeř. Žádné závratné tempo hry v prvních momentech hry na trávníků Trenčína nevidíme.
2'
Úvodní momenty utkání patří domácímu Trenčínu, který drží míč na svých kopačkách.
1'

AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Zubairu – Roguljić (C), Kadák, Ghali – Čataković.
Náhradníci: Bergsen – Ikoba, Comvalius, Depetris, Corryn, Slávik, Križan.

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Mustafič – Fabiš, Gatarić, Faško, Chobot – Šefčík, Danek.
Náhradníci: Trnovský – Hovhannisyan, Franko, Magda, Záhumenský, Adamec, Rédeky.

Rozhodčí: Ziemba – Somoláni, Košecký.
AS Trenčín

Jako zlý sen. Není to tak dávno, kdy celek, který hraje své zápasy nedaleko českých hranic reprezentoval Slovensko v evropských soutěžích a dvakrát po sobě se stal mistrem ligy. Poslední dva roky ale přišel tvrdý náraz do zdi a ani letošní sezóna zatím nevypadá vůbec optimisticky. AS se krčí na posledním místě se ziskem pouhých 3 bodů z 6 utkání.
FC Nitra

Nitra prozatím v dosavadním průběhu slovenské Fortuna ligy hraje to, co potřebuje. Páté místo se ziskem osmi bodů znamená klid v kabině celku klid na kopačkách do dalšího průběhu ligy, vždyť celek z Nitry ještě donedávna pendloval mezi nejvyšší soutěží a druhou ligou, a ani umístění v posledních sezónách Fortuna ligy nepatří k těm, ze kterých by se měli v Nitře důvod radovat. Do souboje s Trenčínem nicméně vstupuje jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.