Fortuna liga Slovensko - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Dunajská Streda - 30. srpna 2020   19:00

Z. Moravce - Vráble
24' Hrnčár
1:2
(1:1)
Dunajská Streda
36' Kalmár   • 84' Divković
Chovan – Čögley, Moško, Čonka – Menich – Hrnčár, Grozdanovski, Duga, Kovaľ (77. Kyziridis) – Ďubek (C), Balaj.
Lukáč – Tkáč, Chren, Orávik, Haspra, Kyziridis, Šmatlák.
Kružliak – Pozor, Ferenc
Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce
1 903 diváků
Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Malý – Schafer – Friede, A. Balić – Ramírez (72. Andzouana), Kalmár (C), Divković (88. Njie).
Száraz – Fábry, Njie, Méndez, Bednár, Andzouana, Nebyla.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:14.
A jak se tento výsledek projevil v tabulce: Zlaté Moravce podruhé za sebou padly, celkem mají po pěti kolech jedinou výhru, ale i tak jim patří slušná sedmá příčka. Oproti tomu Dunajská Streda našla síly po čtvrtečním zápase na Islandu a díky páté výhře v řadě drží na čele šestibodový náskok na druhou Žilinu.
Je dobojováno! Bezmála dvoutisícová návštěva viděla ve Zlatých Moravcích jedno z nejatraktivnějších utkání dosavadního průběhu sezóny. Celých devadesát minut to byla přehlídka útočného fotbalu, která co pár vteřin zvedala diváky ze sedadel. Do šestatřicáté minuty to o chloupek lépe vypadal s domácím týmem, jenž se díky trefě Hrnčára dostal do vedení. Pak ale přišel Čonkův faul ve vápně a penalta proměněná hostujícím kapitánem Kalmárem. Od šedesáté minuty se hrálo výhradně na bránu Chovana, který si připsal spoustu zákroků, nicméně v 84. minutě neustrážil bližší tyč po střele Divkoviće. Šanci na vyrovnání měl ViOn jen jednu. Paradoxně ji měl hostující Müller, jenž při obranném zákroku trefil tyč Jedličkovy brány.
90+3'
90+3'
Jannik Müller skvěle okradl o míč Balaje a vrátil domácí hráče ke středovému kruhu. To už je třetí minuta u konce a očekávat se dá závěrečný hvizd.
90+3'
Schafer letící centr jednoduše odrazil ke svým spoluhráčům. Njie to v protiútoku nevyřešil nejlépe a umožnil ViOnu odstartovat úplně poslední útočnou akci.
90+2'
O pár vteřin se Moško tentokrát stal terčem nedovoleného zákroku. Drama vrcholí a Tomáš Ďubek se chystá rozehrát důležitou standardní situaci z levé strany.
90+1'
Moško to hodně přehnal v souboji s Jannikem Müllerem. Drsný šlapák opět donutil hlavního arbitra vytasit žlutý kartonek.
90+1'
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři minuty.
90'
Moc času na srovnání stavu Zlatým Moravcům už nezbývá. Další vteřiny jim utíkají po ofsajdu, do kterého se dostal vysunutý stoper Matej Moško.
89'
Tradiční zdržování brankáře vedoucího týmu při rozehrávce. Kružliak za to Martina Jedličku odměnil žlutou kartou.
89'
Balićův centr letěl směrem na Andzouanu, kterého uhlídal Matúš Čonka. O chvíli později byl domácí Kyziridis faulován Friedem.
88'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Sainey Njie.
87'
Dunajská Streda bleskově otočila hru. Chovan ale využil svého vysokého postavení a byl u míče dříve než Divković, který se tlačil za obranu.
86'
Málem bylo rychle vyrovnáno! Tomče Grozdanovski nabídl přihrávku do strany na Hrnčára, který nastřelil míč před branku a bránící Müller trefil ze skluzu horní tyč vlastní brány.
84'
Dunajská Streda dala gól!
Hosté pár minut před koncem otáčí skóre! Zasloužil se o to MARKO DIVKOVIĆ, který dostal od Blackmana přihrávku do běhu. Chorvatský ofenzivní hráč doběhl do těžkého úhlu, ale i z něj našel způsob, jak z pravé strany překonat Adriána Chovana. Ten asi nebude mít čisté svědomí, kdyby stál blíže přední tyči, tak by gólu zřejmě zabránil.
84'
Filip Balaj si byl moc dobře vědom svého několikametrového ofsajdu, takže se ani nesnažil vyrazit do samostatného úniku.
83'
V této chvíli je jasné, že s případným ziskem jednoho bodu budou spokojenější Zlaté Moravce. DAC svou snahu o vítězný gól ale určitě vzdávat nebude.
82'
Hned vzápětí dostává napomenutí také Filip Balaj, který mimo souboj o míč poslal na půlící čáře k zemi Andráse Schafera.
81'
Tomče Grozdanovski si připsal několikátý drobnější faul. Rozhodčí mu je sečetl a hráč ze Severní Makedonie tak bude dohrávat se žlutým varováním.
81'
Jeden ze stoperů srazil Balićův letící centr na Friedeho, který z otočky pohotově vypálil. Domácí tým zachránil Hrnčár a jeho odkop z brankové čáry.
80'
Rozhodčí nakonec nařídili standardku pro DAC, ze které se vzápětí stala výhodu rohového kopu. K praporku spěchá Chorvat Balić.
79'
Andzouana dostal míč zpět od Baliće, nicméně ještě předtím trefil Balaje, který zůstává ležet. V jeho blízkosti toho má plné zuby i Ďubek.
78'
Domácí by zase potřebovali dostat do hry i své útočné jednotky. Ty defenzivní jsou po poslední čtvrthodině už dost unavené.
77'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Alexandros Kyziridis.
77'
Balić roztáhl hru doleva na Kalmára, který se musel omluvit spoluhráčům za zpackaný centr končící v zámezí. Nebo to byla střela? To ví jen on.
76'
Marko Divković si z pravé strany navedl míč na střed, aby mohl pálit levačkou. Chovanovi ve finále pomohli spoluhráči, kteří střelu z dálky zablokovali.
75'
Hned po autu bylo pískáno proti brance Zlatých Moravců. Z pravého konce hřiště centroval Balić, jenže přízemní pas letěl jen na nohu Čögleye.
74'
Andzouana napadal Čonku a donutil ho zakopnout míč za pomezní čáru. Panamský legionář César Rodolfo Blackman si vyzkouší další vhazování.
74'
Tomáš Ďubek mimo hřiště nesportovně strčil do Blackmana, který se už chystal vhazovat. Rozhodčí Kružliak si vystačil se slovním pohovorem.
73'
Dnešní utkání sleduje 1 903 diváků.
72'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Eric Ramírez, přichází Yhoan Andzouana.
71'
Kalmár už tradičně shodil míč na Blackmana, který mu ho následně vrátil, ale Chovan proti dalekonosné ráně hostujícího kapitána zasahovat nemusel.
70'
Nákop Jedličky odehrál Čonka pouze na Baliće. Ve středovém kruhu se však balónu zase zmocnil domácí Filip Balaj.
69'
Zlaté Moravce si svou pasivitou začínají trochu koledovat. Hosté mají klid na kombinaci a v těchto minutách mají určitě blíže vstřelení rozhodujícího gólu.
68'
V těchto vteřinách se tempo trochu zklidnilo. Dominik Kružliak nechal doskákat míč do autu poté, co Chovanův výkop přeletěl doslova celou délku hřiště.
67'
Kovaľ má s bráněním Blackmana velké problémy. Ani teď nezabránil centru na Friedeho, který byl podle rozhodčích s míčem za koncovou čárou, takže se hra po nahrávce na Ramíreze zastavila.
66'
Dunajské Stredě se vyplácí aktivní dostupování rozehrávajících spoluhráčů. Domácí si museli několikrát pomoct přihrávkou na Adriána Chovana.
65'
Sidney Friede dostal nabito na osu hřiště, odkud branku výrazně přestřelil. Předcházela tomu kombinace, které domácí obrana jen přihlížela.
64'
Kovaľ vypíchl míč Blackmanovi. Hostující útok ale zbrzdil jen pár vteřin, žlutomodří to po rychlé rozehrávce zkouší přes opačnou stranu.
63'
Marko Divković držel míč několik metrů před vápnem. Trochu zbytečně ale napřáhl ke střele, jež byla bezpečně zablokovaná.
62'
I po změně stran se hraje ve výtečném tempu. Diváci se určitě nenudí, prakticky v každé minutě se stane něco zajímavého.
61'
Tomáš Ďubek poslal z levé strany do ohně nebezpečný balón, který však proletěl předbrankovým prostorem a ve finále opustil hrací plochu, aniž by na něj kdokoliv dosáhl.
60'
Matúš Malý neortodoxně zastavil Kovaľa, který spěchal za pasem do otevřeného prostoru. O žluté kartě není pochyb.
59'
Chovan dobře přečetl hru. Včas vyrazil z branky a byl jako první u míče, který Kalmár diagonálně posílal Divkovićovi.
59'
César Rodolfo Blackman na pravé straně obešel Kovaľa. Místo centru tentokrát kopal přímo do branky, ale Chovan to u bližší tyče zvládl.
58'
Andrija Balić chtěl vysunout Divkoviće, ale jeden z posledních obránců míč v klíčový okamžik vystihl. Chovan by jinak měl obrovské potíže.
58'
Tomáš Ďubek našel ve vápně jenom Müllera, který poslal míč na Blackmana a ten se vedle vlastní šestnáctky vyvaroval jakéhokoliv zaváhání.
57'
Domácí rychle rozehráli další standardku. Hrnčár u penalty vracel míč pod sebe, ale Balaj s Menichem se ke střele na českého gólmana nezmohli.
57'
Ramírezovi prošlo hraniční ofsajdové postavení. Dunajské Stredě to ve finále nepomohlo, venezuelský fotbalista přímočarou akci zakončil nepřesně.
56'
A zase rychle na druhou stranu. Martin Kovaľ hlavičkoval po dlouhém centru zprava, nicméně rozměry Jedličkovy branky mu nestačily.
55'
O pár vteřin později se situace opakovala. Moško Chovanovi tentokrát hodně zavařil, domácí gólman musel na malém vápně udělat nebezpečnou kličku.
54'
Matej Moško se nenechal rozhodit dotěrně napadajícím Ramírezem. Situaci vyřešil malou domů na Chovana.
53'
Denis Duga byl na hranici volného vápna natolik volný, že si po rohu Ďubka troufl vystřelit z voleje. Trefa to mohla být nádherná, kdyby míč neletěl nad branku.
52'
Friede trochu ukradl míč Ramírezovi, který mu za to asi nepoděkuje, protože německý záložník po přesném cenru Blackmana branku přestřelil.
51'
Zsolt Kalmár na hranici vápna nechal míč Divkovićovi, který byl trošku dezorientovaný a patičkou už nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
50'
Blackman si pomohl faulem na Balaje. Tradiční exekutor standardních situací Ďubek levačkou nabízel míč do ohně, ale hostující defenziva si u Jedličky poradila.
49'
Balić dostal od Schafera přihrávku na roh pokutového území, odkud poslal oblouček přímo do rukavic čtyřiadvacetiletého gólmana ViOnu.
48'
Domácí neměli nikoho ve vápně, kam trochu ukvapeně letěl přízemní pas z pravého křídla.
47'
Hráči ve žlutomodrých dresech rychle vyrazily kupředu. Blackman centroval na svého kapitána Kalmára, který si však pomohl útočným faulem ve vápně.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl fantastický fotbal. Obě obrany dělaly nemalý počet chyb, což napomohlo ke vzniku obrovského množství šancí na obou stranách. Čisté konto vydrželo do čtyřiadvacáté minuty, kdy po nahrávce Balaje otevřel skóre domácí křídelník Hrnčár. Následný tlak Zlatých Moravců po několika minutách vypršel, taktovku přebrali hosté, kteří díky faulu Čonky dostali výhodu penalty. Kalmár ji bezpečně proměnil a do šaten se tak jde za stavu 1:1. Nepříjemný odchod ale zažívá rozhodčí Kružliak, kterému domácí hráči i fanoušci spílají za neodpískanou penaltu z úplně poslední akce.
45'
45'
César Rodolfo Blackman ve vlastním vápně strčil do Kovaľa, ke kterému propadl nákop ze středu hřiště. Rozhodčí důvod k odpískání penalty tentokrát nenašli.
44'
A hned vzápětí další šance DACu! Balić přihrával napříč vápnem k vzdálenější tyči. Dobře totiž odtušil náběh Blackmana, jehož hlavička z dobré pozice byla nepřesná.
43'
Dominik Kružliak vyrazil na útočný výlet. Protihráči jej nijak neatakovali, a tak hostující stoper napřáhl ke štiplavé střele, kterou opět likvidoval až Chovan.
42'
Domácí zahodili výhodu standardní situace. Asi mělo jít o nacvičený signál, který ale přinesl nedorozumění mezi rozehrávajícím Ďubkem a Dávidem Hrnčárem.
42'
Hostující zámek ještě chvíli pokračoval. Ke střele zpoza šestnáctky se odhodlal Balić, ale to už nebylo pro Chovana tak nebezpečné.
41'
Friede měl prostor na ose hřiště. Zvolil ale přihrávku doprava na Blackmana, po jehož pasu pálil Divković. Chovan se musel pořádně natáhnout, aby zabránil druhému gólu ve své síti.
40'
Snadný zákrok pro Chovana, který čelil slabé střele Baliće z delší vzdálenosti. Nic na tom nezměnil ani velmi kluzký povrch trávníku i balónu, ve Zlatých Moravcích totiž vydatně prší.
39'
Filip Balaj si trochu překážel s vlastním spoluhráčem Hrnčárem. I proto zůstal diagonální pas Matúše Čonky nezpracován.
38'
Čonka malinko přetáhl pas na Kovaľa, kterého stihl zakřižovat Müller. Německý stoper raději doprovodil balón za koncovou čáru, aby Jedlička mohl opět vykopávat.
37'
Dávid Hrnčár si napravo obhodil Kružliaka s přispěním horní končetiny. Rozhodčí si toho dobře všimli a nařídili rozehrávku Martina Jedličky.
36'
V šestatřicáté minutě začínáme de facto od začátku! Balón si na penaltový bod postavil ZSOLT KALMÁR a ranou doprostřed branky propálil Chovana, který skákal k levé tyči.
36'
Penalta pro hosty! Marko Divković přebral míč od Kalmára. Ve vápně pak natáhl krok a Čonka ho ve skluzu jednoznačně podrazil.
35'
Marko Divković si na rohu vápna navedl míč ke střele levačkou, nicméně ta se záhy zastavila o tělo Matúše Čonky.
34'
Ramírez v souboji na levém křídle trefil rukou hlavu Čögleye. Rozhodčí zůstali v klidu, dokud stejný hráč neatakoval i Moška.
33'
Chovan si postavil jen tříčlennou zeď, kterou střela Baliće překonala, ale další z lehajících obránců míč k brance přece jenom nepustil.
32'
Grozdanovski nebezpečně zazmatkoval a namazal Friedemu, který byl dva metry před vstupem do šestnáctky faulován. Je z toho nebezpečný trestňák.
32'
Čögley doslova vytlačil Divkoviće i s míčem do autu. Dunajská Streda každopádně vytáhla napadání a komplikuje domácím přechod doprostořed hřiště.
31'
Ďubek se tedy přesunul k rohovému praporku. Znovu ale našel jenom protihráče a navíc byl pískán útočný faul Filipa Balaje.
30'
Tomáš Ďubek centroval na zadní tyč, kde zaúřadoval Dominik Kružliak. Balić pak ale špatně přihrál a Duga mohl na Malém udělat rohový kop.
29'
V úvodu zápasu hlučný hostující kotel postupně utichá. Fanoušci budou po faulu na Balaje sledovat standardní situaci Zlatých Moravců.
28'
Ďubek měl před sebou dálnici volného prostoru. Míč nakonec přenechal Hrnčárovi, jehož střílený pas odvrátil do bezpečí Matúš Malý.
27'
Marko Divković nezpracoval přetěžký pas do křídelního prostoru. Vše se připravuje k odkopu od branky Adriána Chovana.
26'
Výkon hostující obrany má k dokonalosti opravdu daleko. Nyní ji pomohl ofsajd Balaje, který by jinak získal standardku za faul Malého.
24'
Žlutou kartu dostává Andrija Balić (FK DAC Dunajská Streda).
24'
Zlaté Moravce daly gól!
Domácí tým se ve čtyřiadvacáté minutě raduje z vedoucí trefy! Grozdanovski dal míč Balajovi, kterému se nechtělo pálit z nějakých jednadvaceti metrů. Místo toho ještě našel napravo volného DÁVIDA HRNČÁRA, který si dal záležet na tom, aby nasměroval svou střelu do sítě.
23'
Jannik Müller si pod tlakem zavařil špatným prvním dotykem. V nouzi zahrál do autu, takže domácí mohou vhazovat z křídelního prostoru.
22'
Andrija Balić přenesl hru na volnější pravou stranu. Blackman měl klid na centr, jenž ale neletěl na nikoho ve žlutomodrém dresu.
21'
Hrnčárův přízemní centr našel Balaja, který okamžitě pálil z hranice vápna, ovšem trefil jen nohu předním clonícího soupeře.
20'
Ani teď se skóre utkání nemění. Moško byl velmi špatně hlídán, ale ani to mu nepomohlo k usměrnění hlavičky do prostoru Jedličkovy brány.
19'
Martin Kovaľ se rychlým otočením uvolnil od dvou hráčů, nicméně centr zleva byl záhy sražen na rohový kop.
18'
Velký boj o střed hřiště skončil šlapákem Malého na Balaje, který si s bolestmi chvíli poležel na zeleném pažitu.
17'
Hrnčár tentokrát plnil klasickou roli křídelníka. Po pravé straně míč potáhl, ale pak ho odcentroval na střechu hostující brány.
16'
Moc hezká fotbalová akce! Ďubek nahrál Kovaľovi, který z jedničky posunul míč doprava na Hrnčára. Tomu sedla rána z voleje náramně, ale Jedlička dobrým zákrokem letící projektil vyrazil.
15'
Šanci Kovaľa a jeho střele nad břevno přecházel ofsajd. Vzhledem k mizernému zakončení za něj může být Kovaľ rád.
14'
Nepříjemná komplikace pro domácího obránce Čonku, který viděl za faul ve středu hřiště vcelku brzkou žlutou kartu.
14'
Dunajská Streda po slabším začátku přebírá iniciativu. Do dalšího útoku se hnal Ramírez, kterého zastavil až odmávaný ofsajd.
13'
Marko Divković zleva centroval před domácí branku, ovšem tam byl snadno odhalitelný útočný faul Friedeho.
13'
Jozef Menich ve spolupráci s Chovanem zastavili průnikovou přihrávku za domácí obranu. Na druhé straně si po malé domů od Kružliaka zahrál i Jedlička.
12'
Schafer si naběhl do úplně volného prostoru na pravém křídle, avšak Duga následný centr odehrál z vápna pryč.
11'
Kalmár s Divkovićem neměli nárok chytit neadresný nákop z hloubi pole, jenž doletěl do náruče domácího gólmana.
10'
Úvod zápasu rozhodně nenudí. András Schafer si řekl o přihrávku do druhé vlny, nicméně Chovan si se střelou z pětadvaceti metrů spolehlivě poradil.
9'
Chybičku Malého u postranní čáry napravoval Müller odkopem do středu hřiště, kde probíhá další várka soubojů.
8'
Úvodní možnost také pro hosty! César Rodolfo Blackman dobře odcentroval na Ramíreze, který v souboji předčil Čögleye, ale hlavičkou se mezi tři tyče netrefil.
7'
Balić špatně přenesl hru na levou stranu. Diagonální pas skončil na těle domácího Petera Čögleye.
6'
Matúš Čonka poslal dlouhý aut až do vápna, kde se míč odrazil k Balićovi a ten ho nekompromisně odpálil do bezpečí.
5'
Zatímco na hřišti se lépe vede domácím, tak hlediště patří fandům z Dunajské Stredy, kteří vytváří svému týmu vesměs domácí kulisu.
4'
Stopeři DACu nechali dost prostoru Balajovi, který si taktéž vystřelil, ale Jedlička nikterak prudký pokus zastavil.
3'
Zlaté Moravce se dostaly do první šance! Ďubek posunul míč do lepšího úhlu na Denis Duga a ten z osmnácti metrů přestřelil Jedličkovu bránu jen o malý kousek.
2'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve žlutomodrých, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Moško, Čonka – Menich – Hrnčár, Grozdanovski, Duga, Kovaľ – Ďubek (C), Balaj.
Náhradníci: Lukáč – Tkáč, Chren, Orávik, Haspra, Kyziridis, Šmatlák.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Malý – Schafer – Friede, A. Balić – Ramírez, Kalmár (C), Divković.
Náhradníci: Száraz – Fábry, Njie, Méndez, Bednár, Andzouana, Nebyla.

FK DAC Dunajská Streda

Hostující celek má být i v této sezóně hlavním konkurentem bratislavského Slovanu v boji o titul. Předchozí ročník zakončil až na třetím místě, když na tým z hlavního města ztratil osmnáct bodů a navíc o bodík nestačil ani na druhou Žilinu. Po velmi krátké přípravě se Dunajské Stredě daří opravdu náramně. V lize díky výhrám nad Seredí, Pohronie, Nitrou a Trnavou obsadila první místo a k tomu ve čtvrtek přidala úspěch v prvním předkole Evropské ligy, kde porazila islandský klub Hafnarfjarðar. V rámci ligy se o post nejlepšího střelce dělí třígóloví Ramirez, Davis a Balić.
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Domácí klub obhajuje z loňské sezóny osmé místo v základní části, které si s jistotou ustrážil i v následné skupině o udržení. Po čtyřech kolech nové sezóny jsou Zlaté Moravce ještě o stupínek výše, když v prvních dvou kolech remizovaly s Pohronie a Trenčínem. Ve třetím kole překvapivě porazily 2:1 mistrovský Slovan, nicméně pak nestačily 0:1 na Michalovce. Žádný z hráčů ještě nemá na kontě více než jedem gól. Právě po jednom zásahu mají Ďubek, Balaj, Dug a Kovaľ.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola slovenské Fortuna ligy. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a FK DAC Dunajská Streda!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.