Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Pohronie - 8. srpna 2020   19:00

Z. Moravce - Vráble
18' Ďubek  • 21' Kovaľ
2:2
(2:0)
Pohronie
Pohronie
84' Fadera   • 90+4' Weir
Chovan – Čögley, Menich, Moško, Orávik – Sloboda (46. Grozdanovski), Duga – Hrnčár, Ďubek (C) (60. Chren), Kovaľ (85. Haspra) – Balaj (74. Tkáč).
Jeck – Chren, Grozdanovski, Tkáč, Haspra, Šmatlák, Mihálik.
Dohál – Pozor, Košecký
Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce
1 361 diváků
Pohronie
Repiský – Bangala (89. Jacko), Pavlík (C), Špiriak, Župa (69. Petrák) – Badolo, Mazan, Weir, Blahút – Matić (69. Vondryska), Abrahám (46. Fadera).
Dovec – Vondryska, Jacko, Fadera, Kramár, Petrák, Kasan.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:13.
Přes padesát minut to vypadalo na vcelku jednoznačnou záležitost. Zlaté Moravce byly na hřišti pánem a od jednadvacáté minuty vedly po Hrnčárových centrech a trefách Ďubka s Kovaĺem 2:0. Velký zádrhel přišel zhruba deset minut po změně stran, kdy Orávik odešel do sprch za druhou žlutou kartu a navíc nabídl hostům penaltu. Mazan ji nedal a pak spálil i několik dalších příležitostí, což by si za jiných okolností určitě vyčítal. Pohronie se každopádně dotáhlo na remízu i bez jeho gólů, protože se po snížení Fadary z 84. minuty z úplně posledního přímého kopu krásně prosadil James Weir.
90+4'
90+4'
Pohronie právě vstřelilo branku!
Tak to je přenádherná tečka za tímto zápasem! JAMES WEIR si důkladně připravil míč na přímý kop z dvaceti metrů. Pravou nohou překopl zeď a Adrián Chovan tentokrát plachtil ke své levé tyči marně. Je vyrovnáno!
90+3'
Žlutou kartu dostává Jozef Menich (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
90+3'
V závěrečných vteřinách zápasu drama vrcholí! Jeden z domácích hráčů kontaktoval míč rukou a nabídl Pohronie poslední přímý kop z krásné palebné pozice.
90+2'
Repiský zlikvidoval dlouhý pas za obranu odkopem do zámezí. Domácí to po vlastním autu neudělali vůbec dobře a musí se opět rychle vracet.
90+2'
Denis Duga se jen pomalu zvedá poté, co u půlící čáry dostal ránu na kostrč. Rozhodčí faul na něj ale neviděli, vhazovat bude Pohronie.
90+1'
Hostům zbývá na vyrovnání porce tří nastavených minut.
90'
Badolo přenesl hru doprava, kde operoval Mazan. ViOn se i v tomto případě ubránil, když střelu z hranice vápna vůbec nepustil k Chovanovi.
89'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází David Bangala, přichází Patrik Jacko.
88'
Fadera z pravého konce velkého vápna přihrál do druhé vlny na Weira, jehož povedenou střelu Chovan vyrazil na Mazana. Ten mohl vyrovnat na 2:2, jenže z dorážky z ostrého úhlu opět nedal.
87'
V hledišti i na hřišti najednou panuje velká nervozita. Pohronie je opět na balónu, i když v těchto vteřinách více než čtyřicet metrů od brány.
85'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Dávid Haspra.
84'
Hosté využívají přesilovku a v blížícím se závěru výrazně dramatizují tento souboj o body. Weir na nějakých třiceti metrech od branky přihrál doprava na ALIEU FADERU, který vypálil z dálky a díky jedné teči překonal zaskočeného Chovana.
84'
Minimálně pošesté končí hostující centr v rukou Adriána Chovana, jehož dnešní výkon je bezesporu na čistou jedničku.
83'
Tkáč se trochu pohádal s Mazanem, kterého u půlící čáry předtím fauloval. Badolo vzápětí neúspěšně hledal vysunutého Pavlíka.
82'
Změnit to chtěl centrující Petrák, jenže série hlavičkových soubojů před Chovanem dopadla lépe pro domácí obranu.
81'
Hosté se deset minut před koncem ještě nevzdávaní. Vzhledem k neproměněným šancím Mazana to na vyrovnání ale příliš nevypadá.
80'
Dugův centr doletěl jen na okraj pokutového území. Badolo vyrazil do protiútoku, ale prvně jmenovaný ho taktickým faulem rychle zastavil.
79'
Ve druhé půli je to solidní mariáš. Dalším napomenutým hráčem je Špiriak, který po výkopu Chovana až moc přitvrdil v hlavičkovém souboji.
79'
Teď už si mohou domácí fotbalisté oddechnout. Weir hledal Mazana, který u koncové čáry zřejmě fauloval. Čas na vyrovnání se Žiaru nad Hronom rychle krátí.
78'
V pokračující akci se Mazan dostal k další střele z úhlu, která byla ztečovaná na roh. Hosté jej rychle rozehráli a po pokusu Weira se bude opakovat ještě jednou.
77'
James Weir rozehrál nacvičený signál. Od obránců si odskočil Chovan, jehož střelu letící k horní tyči Chovan výborně vyškrábl do relativního bezpečí.
76'
Dugův centr nenašel nikoho v bílém. Muži ve žlutomodrém vyrazili na rychlou zteč, jež skončila faulem na Bangalu na samotné hranici šestnáctky! Žlutou kartu za to dostává Kovaľ.
76'
Dnešní utkání sleduje 1 361 diváků.
75'
Bangala byl bez šance chytit přetažený pas do prostoru napravo od velkého vápna. Chovan si jistě počká s odkopem od branky.
74'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Vladimír Tkáč.
73'
Žlutou kartu dostává Tomče Grozdanovski (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
73'
Hosté rozjeli sympatickou kombinaci, jenže Chovan Faderovu přihrávku skvěle přečetl a zamezil jakémukoliv zakončení.
72'
Mazan přihrál doprava na Bangalu, který mu míč vrátil a tím celou akci zabrzdil. Centr zprava by byl určitě vhodnější.
71'
Duga si věřil na střelu z dálky, která však minula Repiského bránu o několik metrů. Těžiště hry se tak vrací na útočnou polovinu Pohronie.
70'
Martin Chren u půlící čáry tvrdě atakoval Faderu a jako další z hráčů ViOnu zblízka uviděl podobu žluté karty.
69'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Kojo Matić, přichází Viktor Vondryska.
69'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Richard Župa, přichází Bernard Petrák.
68'
Další zakončení hostujících fotbalistů na sebe nenechala dlouho čekat. Weir opět napřáhl z delší vzdálenosti. Branku v tomto případě trefil, ale Chovan si rutinním zákrokem poradil.
67'
Badolo metr před vápnem přenechával míč Jamesi Weirovi, který pohotově vypálil a tečovaný míč proletěl jen kousek vedle Chovanovy pravé tyče!
66'
Petr Pavlík byl v souboji o centrovaný míč faulován. ViOn si na ohrožení branky musel nechat zajít chuť.
65'
Zlaté Moravce se dostaly alespoň k rohovému kopu. Místo Ďubka to na sebe vezme Kovaľ, ale ještě předtím se budou řešit menší spory před Repiského bránou.
64'
Martin Kovaľ převzal krátkou nahrávku od Grozdanovského, jenže centr z levého křídla celé pokutové území přeletěl.
62'
Po vyloučení Orávika se obraz hry pochopitelně změnil. Pohronie je rázem mnohem více ve hře a prakticky nepůjčuje domácím balón.
61'
Alieu Fadera si hrudníkem skvěle zpracoval nákop z obranné poloviny. Čögley u něj ale byl blízko a následné zakončení překazil.
60'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomáš Ďubek, přichází Martin Chren.
59'
Jednoduchá práce pro Chovana, který si došel pro velmi pomalý centr z kopačky Davida Bangaly.
58'
Kdyby Mazan penaltu proměnil, měli by jsme před sebou dramatickou koncovku. Takto je Pohronie od bodů hodně vzdáleno, přestože hraje v početní výhodě.
57'
Žlutou kartu dostává Patrik Blahút (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
56'
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet střídající Tomče Grozdanovski. Po zákroku na jeho osobu vznikla menší strkanice a vypadá to, že se bude muset opět žlutit.
55'
Hosté pohrdli šancí na snížení! Mazan kopal ze svého pohledu k pravé tyči, jenže Chovan balón skvělým zákrokem vyrazil.
54'
Peter Orávik dostal za penaltový faul žlutou kartu, která je pro něj už druhá, a tak ViOn bude dohrávat v deseti!
54'
Teď už to penalta pro Pohronie bude! Peter Orávik totiž fauloval v souboji o Faderem odcentrovaný míč.
53'
Ani Blahút nevyrobil takový centr, jaký si hostující fanoušci představovali. Byl z toho alespoň aut, po kterém šel ve vápně k zemi Fadera, avšak píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.
51'
Mazan ani zdaleka nenapodobil centry Hrnčára. Z pravé strany nakopl míč pod tribunu za brankou Adriána Chovana.
50'
Přes Faderu a Mazana se míč ocitl u Blahůta, který napřáhl ke střele z pravého okraje velkého vápna. Chovan dával pozor a připsal si svůj první ostrý zákrok.
49'
Hrnčárův další dlouhý pas bez přípravy letěl na zadní tyč. Kovaľ tam ale doběhl o chloupek později a neměl čas přesměrovat míč dovnitř brány.
48'
Menší zmatky v pokutovém území skončily pěkným pokusem Menicha, jehůž nůžky se mezi tři tyče každopádně nevešly.
47'
Župa srazil Hrnčárův centr na rohový kop. Repiský se mu ještě snažil zabránit, ale míč byl na něj příliš rychlý.
46'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Patrik Abrahám, přichází Alieu Fadera.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Anton Sloboda, přichází Tomče Grozdanovski.
46'
Je za námi první poločas, který od úvodních vteřin patřil domácím. ViOn si rychle vytvořil pár menších šancí, aby se v rozmezí od 18. do 21. minuty dostal do dvougólového vedení. Na obou trefách má zásluhu pravý křídelník Hrnčár, po jehož precizních centrech skórovali Ďubek a Kovaľ. Pohronie nepředvedlo vůbec nic a pokud si chce ze odvést nějaké body, tak se bude opravdu výrazně zlepšit.
45+2'
45+1'
V první ze dvou nastavených minut kopal Weir další z mnoha standardek. Chovan tentokrát zůstal bez práce, protože míč odvrátili jeho kolegové z obrany.
45'
Anton Sloboda dost zariskoval, když šel důrazným skluzem po Badolovi. Rozhodčí Dohál ukázal shovívavost a druhou žlutou kartu Slobodovi neukázal.
44'
Weirův střílený centr už tradičně našel dlaně Chovana, který podobné míče sbírá s obrovským přehledem.
43'
Patrik Blahút nabral dobrou rychlost na levé straně. Moško musel sáhnout pro žlutý faul, kvůli kterému se bude konat výrazně zkrácený roh.
42'
Domácí kapitán Ďubek centroval do přeplněného malého vápna, kde se Repiský k míči neprotlačil, nicméně jeho kolegové situaci bezpečně zvládli.
41'
Po menší odmlce se do boje zapojil výtečně hrající křídelník Hrnčár, z jehož zablokovaného centru se stala výhoda rohového kopu.
40'
Pavlík pokazil vcelku rutinní pas při rozehrávce. Protiakce ViOnu měla k ideálu také hodně daleko, Kovaľ byl v ofsajdu a navíc dostával nepřesnou pobídku do běhu.
39'
Peter Čögley se nezalekl letícího nákopu na hrot hostujícího útoku a hlavičkou posunul míč do Chovanovy náruče.
38'
Sloboda učebnicově vypíchl míč Weirovi a založil tím rychlý protiútok. Zapojil se do něj i Ďubek, pro jehož přízemní centr si došel Repiský.
37'
Pohronie získává alespoň pár procent do statistiky držení míče. Postupná rozehrávka z vlastní poloviny se však začíná komplikovat vinou domácího napadání.
36'
I tuto standardní situaci zrealizoval Weir, avšak poněkolikáté v řadě nasměroval balón k precizně chytajícímu Chovanovi.
35'
Podruhé se v tomto utkání žlutí. Peter Orávik se nedostal k míči přes Badola, kterého zastavil jen za cenu neoddiskutovatelného přestupku.
34'
Velká chyba v domácí rozehrávce zůstala bez trestu. Abrahámova ambiciózní střela z dálky byla rychle sražená. Z této situace šlo určitě vytěžit více.
33'
Ďubek šikovně sklepl přetažený centr z pravé strany k penaltovému bodu. K němu se hnal Kovaľ, jenže Špiriak ho dobrým obranným zákrokem nenechal pořádně zakončit.
32'
Balaj skončil na zemi po čistém zákroku. Pohronie se také rychle hnalo kupředu, ale Matić vše zbabral ještě před vstupem do velkého vápna.
31'
Župa vhodil míč na Weira, jehož centr znovu zaplul do rukavic Chovana. ViOn se během pár vteřin přestěhoval k pokutovému území, ovšem Weir vynikajícím návratem situaci vyřešil.
30'
Vzhledem k teplému počasí dali rozhodčí oběma týmům trochu času na doplnění tekutin. Těžko říct, zda to bude Pohronie stačit ke zlepšení výkonu.
29'
Třetí gólová radost ViOnu se zatím nekoná. Moškova těžká hlavička byla již na první pohled hodně nepřesná.
28'
Peter Mazan kvůli špatnému prvnímu doteku atakoval Balaje. Ďubek se proto připravuje na rozehrávku další standardní situace.
27'
Balaj si v rychlém brejku nedokázal zpracovat Kovaľovu přihrávku. Špiriak neměl moc práce s tím, aby pomohl balónu mimo hrací plochu.
26'
Balón si pod praporkem postavil Tomáš Ďubek, jenž odcentroval zcela mimo šestnáctku. Střela z voleje od Orávika byla sražená Špiriakem a míč se pak od Matiće odrazil k Repiskému.
25'
Balaj byl bez podpory spoluhráčů. Střela z dálky se zdála být hodně ukvapená, nicméně z ní vytěžil alespoň rohový kop.
24'
Fanoušci ViOnu se trochu zlobí poté, co byl Kovaľovi odpískán faul ve sprinterském souboji. Rozehrávat bude Petr Pavlík.
22'
Balaj si dobře pokryl míč a pomohl ke vzniku dalšího centru z pravé strany, jenž se obraně Pohronie tentokrát povedlo u Repiského zneškodnit.
21'
Zlaté Moravce daly gól!
ViOn dává druhý gól během několika desítek vteřin a rázem vede již 2:0! Krajní bek Richard Župa si znovu nevěděl rady s Hrnčárem, který ani v tomto případě neváhal s odcentrováním a nepokrytý MARTIN KOVAĹ střelou z jedničky nedal Repiskému sebemenší šanci na zákrok.
20'
Hrnčár se opět rozhodl pozlobit hostující defenzivu. Po spolupráci s Ďubkem si ale předkol míč až příliš a nabídl Repiskému odkop od branky.
18'
Domácí se v osmnácté minutě ujímají vedení! TOMÁŠ ĎUBEK dal míč do běhu Hrnčárovi, který prvním dotekem odcentroval. Brankář Repiský míč před Kovaľem vyrazil pouze na domácího kapitána a ten už levačkou zkušeně zacílil do odkryté brány.
17'
Teď už hlavní arbitr svůj pracovní nástroj použil, když si ve středovém kruhu povšiml nedovoleného zákroku na Badola.
16'
David Bangala doslova vletěl do zpevněného Slobody, který v tomto případě rozhodně nefauloval. Francouzský legionář se po chvilce oklepal a nyní už je zpět ve hře.
15'
Nákop Orávika byl pro Ďubka příliš dlouhý. Pohronie se směrem dopředu také ničím nezaskvělo a na programu bude aut ViOnu.
14'
Denis Duga měl hodně prostoru na centr. Hrnčár však byl v pokutovém území těsně bráněn a míč propadl až do zámezí.
13'
Kojo Matić se prezentoval slušným centrem z pravého kraje, avšak pozorný brankář Chovan byl u balónu jako první.
12'
Blahút byl včas zakřižován v rozjetém rychlém protiútoku. Je z toho pouze autové vhazování z dílny Bangaly.
11'
James Weir nic nebezpečného nevymyslel, neboť centr zleva skončil v rukavicích Chovana. Tomu nesportovně zamezil v rozehrávce Abrahám a dostal za to zbytečnou žlutou kartu.
11'
Weirův dlouhý nákop byl před Abrahámem prodloužen až za koncovou čáru, takže se hosté mohou těšit na premiérový roh.
10'
Rychlé sklepnutí na Kovaľa bylo nepřesné. Vhazovat mohl Bangala, načež bylo hned dvakrát pískáno proti Zlatým Moravcím.
9'
Peter Mazan už byl s míčem za postranní čarou, tudíž Peter Orávik bude moci vhazovat z klidného středu hřiště.
8'
Balaj nebyl faulován během přebírání autového vhazování. O vteřinku později už se hvizd ozval, nicméně míč byl k nelibosti domácího týmu přiřknut Pohronie.
7'
Bangala dohrál po odkopnutí míče Slobodu. Na půlící čáře stojící hlavní sudí chvíli čekal, ale nakonec odpískal ve prospěch ViOnu.
6'
Hlavní sudí Dohál viděl faul na útočné polovině Pohronie. Na zemi skončil Sloboda, ale domácí rozehráli až k brankáři Repiskému.
5'
Pohronie ubránilo i další roh a naopak vyrazilo do rychlého protiútoku. Finální pas Blahúta z křídelního prostoru ale skončila na noze bránícího fotbalisty.
4'
Brzký gól se ViOnu nepovedlo vstřelit ani z nařízeného rohu. Ten se sice neobešel bez zakončení Menicha, ale míč prosvištěl nad Repiského bránou.
3'
Balaj pouštěl Hrnčárův pas z pravé strany ke Kovaĺovi, jenž se zjevil v první šanci, ale jeden z obránců stačil jeho pokus zablokovat.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco hosté ve žlutomodrých dresech.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Orávik – Sloboda, Duga – Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ – Balaj.
Náhradníci: Jeck – Chren, Grozdanovski, Tkáč, Haspra, Šmatlák, Mihálik.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Repiský – Bangala, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Badolo, Mazan, Weir, Blahút – Matić, Abrahám.
Náhradníci: Dovec – Vondryska, Jacko, Fadera, Kramár, Petrák, Kasan.

Rozhodčí: Dohál – Pozor, Košecký.
Vzájemné zápasy 2019/20

27.06.2020 Pohronie – Zlaté Moravce 1:0
23.11.2019 Pohronie – Zlaté Moravce 1:1
14.11.2019 Pohronie – Zlaté Moravce 0:1
17.08.2019 Zlaté Moravce – Pohronie 0:0.
FC ViOn Zlaté Moravce

Domácí mají za sebou výrazně klidnější sezónu, než tomu bylo u jejich dnešních soupeřů. Zlaté Moravce skončily v základní části na osmém místě, když na postup do horní nadstavbové skupiny ztratili dva body. V dohrávce po pandemické přestávce ViOn ještě mohl zabojovat o účast v play-off o Evropskou ligu, jenže ze druhého místa ve skupině o udržení skončili šest bodů za Trenčínem. Mezi posily tohoto klubu patří obránce Marko Vujić, dále Jozef Menich z Trnavy, Nermin Haljeta z FK Zvijezda 09 a brankář Šmatlák z Nitry. Díky prodlouženému hostování ze Slovanu Bratislava navíc pokračuje Dávid Hrnčár. V kolonce odchodů naopak najdeme jméno gólmana Pindrocha, který zkusí štěstí v Polsku.
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Hosté šli do předchozí sezóny jako ligový nováček. Po základní části skončili na posledním dvanáctém místě, ovšem díky senzačnímu závěru (tři vítězství v závěrečných třech kolech) v dolní nadstavbové skupině vysněnou záchranu přeci jen ukopali. Jak je zvykem, tak i Pohronie provedlo během kratičké přestávky několik změn. Z týmu odešli Ján Hatok, Ján Dzurík, Ismar Tandir, Matej Luksch, Roland Gerebenits, Michal Obročník a Matúš Mikuš. Mezi novými akvizicemi naopak jsou Erik Kramár, Dominik Špiriak, David Bangala, Bernard Petrák, Peter Chríbik, Martin Repiský, Samuel Dovec či Ryan Lindsay.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola slovenské Fortuna ligy. Od devatenácti hodin se proti sobě postaví FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.