Fortuna liga Slovensko - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  L. Mikuláš : Trnava - 7. listopadu 2021   17:00

L. Mikuláš
L. Mikuláš
0:2
(0:1)
Trnava
Trnava
3' Saymon   • 73' M. Ristovski
L. Mikuláš
Luksch – Krčík, Hranáč, Voško – Krčík, Staš, Václavik (77. Káčerík), Gerát, Pinte – Laura (77. Švec), Bartoš (C).
Sváček – Flak, Bartoš, Andrić, Janec, Pintér, Káčerík, Kotora, Švec.
Ocenas M.
NTC Poprad
Trnava
Takáč – Čurma (81. Koštrna), Škrtel (C), Kóša, Trajkovski – Bukata (78. Vlasko), Savvidis, Grič – Saymon (78. Iván), M. Ristovski (74. Boateng), Bamidele Isa (78. Jones).
Kamenár – Jendrek, Koštrna, Iván, Ramadan, Jones, Boateng, Vlasko.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a a přeji vám hezký zbytek dnešního dne!
FC Spartak Trnava zvládla tento zápas, ve kterém byla jasným favoritem. MFK Tatran Liptovský Mikuláš sice nepodal špatný výkon, ale rozdíl kvality kádru bylo cítit.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:8. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:13.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Kelvin Boateng (FC Spartak Trnava).
90+5'
Kelvin Boateng šel do další šance, tentokrát z dobré pozice na pravé straně šestnáctky trefil boční síť.
90+4'
Ofsajd to opravdu byl, gól neplatí.
90+3'
Situace se ještě zkoumá přes VAR!
90+2'
Jan Vlasko poslal kolmici za obranu soupeře, rázem šel Kelvin Boateng sám na branku soupeře. Překonal Lukscha, ale nacházel se v ofsajdu.
90+1'
Rozhodčí v druhém poločase nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Jakub Grič střelou před šestnáctkou napálil míč do Voška. Hosté zůstali na útočné polovině a postupně se snaží znovu něco vymyslet.
89'
Adrián Káčerík se sice na pravém křídle pěkně uvolnil kolem dvou protihráčů, následně nenašel spoluhráče přihrávkou do šestnáctky.
86'
Adriain Kačerík se na křídle nacházel v postavení mimo hru, nemohl pokračovat ve hře. Závěr by si už měla Trnava pohlídat.
85'
Kapitáni Richard Bartoš a Martin Škrtel v ostrém souboji, bylo to čisté. Dominoval samozřejmě bývalý reprezentační kapitán Slovenska.
84'
Dlouhý pas na křídlo si sice našel Zyen Jones, ale nevyšel mu centr. Míč nasměroval pouze na tribunu za brankou Luksche.
83'
Kelvin Boateng si našel před pětkou centr zprava, mířil hlavičkou nad břevno branky. Matěj Luksch nemusel zasahovat.
82'
Posledních deset minut řádného hracího času pro Liptovský Mikuláš. Ten už ale prohrává o dvě branky a je oslaben, takže velmi těžko s tím ještě něco udělá.
81'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matej Čurma, přichází Kristián Koštrna.
80'
Adriain Kačerík na pravém křídle nepochodil, dopředu znovu prošel Jan Vlasko. Přenechal míč spoluhráči, ale Zyen Jones spoluhráče Boatenga na hrotu nenašel.
79'
Jan Vlasko se hnal za míčem do šestnáctky soupeře, dříve tam byl David Krčík a poslal ho do bezpečí.
78'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Bukata, přichází Ján Vlasko.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Zyen Jones.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Alex Iván.
77'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Rastislav Václavik, přichází Adriáín Káčerík.
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Ľubosla Laura, přichází Jakub Švec.
76'
Yusuf Bamidele Isa se snažil naskočit si na centrovaný míč z rohového kopu, nepodařilo se mu ho trefit hlavou. Liptovský Mikuláš se ubránil.
75'
De Barros Cabral Saymon potáhl míč před branku, ještě přihrával kolem Lukscheho na vzdálenější tyč, kam nestihl naběhnout Kelvin Boateng.
74'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Kelvin Boateng.
73'
Trnava právě vstřelila branku!
Hosté navyšují svůj náskok na dvě branky! MILAN RISTOVSKI si naběhl mezi stopery, kam dostal výborný pas zprava od Matěje Čurmy a překonal zblízka Luksche, čímž zaručuje svému týmu vedení o dva góly.
72'
Trnava je usazena na útočné polovině hřiště, snaží se nepůjčit míč soupeři a postupně přejít před branku, přičemž využívá i svou přesilovku.
70'
Dvacet minut do konce řádné hrací doby v tomto zápase. Sledujeme velice zajímavý duel. Dokáže v něm ještě Tatran zdramatizovat průběh?
68'
Stále si nehraje, protože následky roztržky pokračovaly. Žluté karty dostaly také trenér domácích Marek Petruš a jeden z asistentů na straně Trnavy.
67'
Žlutou kartu dostává Adam Krčík (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).
Žlutou kartu dostává Martin Škrtel (FC Spartak Trnava).
66'
Adam Krčík přitvrdil, odnesl to Dejan Trajkovski. Bylo to dost nebezpečné. Strhla se menší šarvátka, hlavní arbitr Očenáš bude muset udělovat karty.
65'
Milan Ristovski neproměnil svou druhou penaltu v sezóně. Kopl to k tyči, ale Matěj Luksch vystihl záměr a předvedl výborný zákrok.
64'
Navíc kromě penalty přichází i červená karta, viděl ji obránce Robin Hranáč, který tam fauloval Škrtela.
63'
Martin Škrtel byl faulován, hosté budou kopat pokutový kop!
62'
Hlavní arbitr Michal Očenáš si to jde prohlédnout sám. Opravdu se zdálo, že Martin Škrtel mohl být faulován, protože ho tam rukama zatáhl jeden z protihráčů.
61'
Nakonec se přece jen čeká, protože vše se konzultuje přes systém VAR, za kterým sedí Erik Gemzický.
60'
Matej Čurma centroval, sraženým pasem získal roh. Po nákopu tam byly hraniční souboje, hosté se dožadovali faulu i ruky. Penalta z toho nebude.
59'
Yusuf Bamidele Isa a Jakub Grič nezakombinovali ideálně, přihrávka slovenského fotbalisty nebyla přesná a našel si ji v šestnáctce Matěj Luksch.
58'
Milan Ristovski dostal pas do otevřeného prostoru na pravém křídle. Centroval odtud, vyřešil to Peter Voško.
57'
Robin Hranáč faulovaný na vlastní polovině hřiště, ve snaze vzít mu míč se provinil dnes nevýrazný Yusuf Bamidele Isa.
56'
Jakub Grič střílel velmi nebezpečně. Před pokutovým územím nasměroval míč pouze těsně vedle branky Liptovského Mikuláše.
55'
Ľubosla Laura nebezpečně přihrával z brankové čáry do pětky, Tomáš Gerát ve velké šanci neuspěl. Zasáhl před ním Martin Škrtel, byl tam však ofsajd domácích.
54'
Yusuf Bamidele Isa posílá posílá míč po levém křídle, Milan Ristovski se k němu nedostal. Zasáhl před ním obránce Robin Hranáč.
53'
Centr z rohového kopu dostali domácí pryč. Následně vrátili hosté míč před branku a zapomenutý Martin Škrtel mohl mít obrovskou možnost. Nacházel se v ofsajdu.
52'
Dejan Trajkovski na křídle neuspěl, v souboji o míč ho skluzem zasáhl Ľubosla Laura a poslal kulatý nesmysl na roh pro Trnavu.
51'
Tentokrát Jakub Grič faulován, ve středovém kruhu ho zasáhl kapitán domácího týmu Richard Bartoš.
50'
Rastislav Václavik faulován ve středu hřiště, provinil se Jakub Grič. Tatran může založit postupnou akci.
49'
Richard Bartoš poslal míč na hranici pětky, Tomáš Staš z jejího rohu střílel mezi tři tyče. Dominik Takáč si dal pozor a zasáhl. Pokus šel přímo na něj.
48'
Druhý poločas začíná zatím opatrný z obou stran. Liptovský Mikuláš se bude snažit v ofenzivě přidat. Trnava ale pracuje vzadu docela dobře.
47'
Ani jeden trenér o přestávce nestřídal, takže oba týmy nastupují tak jako duel na úvod odstartovali.
46'
Spartak Trnava byl v prvním poločase aktivnějším týmem, do vedení poslal hosty už v úvodu De Barros Cabral Saymon. Před námi je však ještě druhých 45 minut, ve kterých budou domácí dohánět jednobrankové manko.
45'
45'
Milan Ristovski na hranici šestnáctky po rychlé otočce střílel těsně vedle branky. Ani tentokrát si Matěj Luksch nemusel sáhnout na míč.
44'
Po delší době někdo z hráčů Trnavy zakončil, byl to Martin Bukata. Jeho pokus nemusel brankář Matěj Luksch řešit.
42'
Yusuf Bamidele Isa se chtěl dostat individuálně k střele ve vápně Tatranu, nacházel se v ofsajdu.
41'
Sebastian Koše a Ľubosla Laura v ostrém hlavičkovém souboji. Mladý obránce situaci vyhrál, nedovolený zákrok se nepískal.
40'
Hosté nadále u míče, jenže nejsou s ním na dostřel branky Liptovského Mikuláše. Do rozehrávky se zapojil i Dominik Takáč.
39'
Ľubosla Laura na křídle nezískal ani aut, míč bude patřit hostům. Vhazování si vyzkouší obránce Dejan Trajkovski.
38'
Spartak Trnava se drží s míčem na útočné polovině hřiště, defenziva Liptovského Mikuláše pracuje dobře a Matěj Luksch nemá práci.
36'
Milan Ristovski se nedostal k míči na hranici malého vápna, skončil na trávníku. Faul se nepískal, tím pádem ani penalta.
35'
Deset minut do konce řádného hracího času v prvním poločase. Uvidíme do přestávky ještě nějakou branku?
34'
Patrik Pinte se pěkně dostal zleva do šestnáctky, v poslední chvíli ho zastavil Matej Čurma a Martin Škrtel míč odkopl.
33'
Jakub Grič se sice na levém křídle dostal k centru, jeho míč si našel pouze připravený brankář Matěj Luksch.
32'
Patrik Pinte a De Barros Cabral Saymon v souboji u postranní čáry, míč je mimo hřiště od domácího hráče.
31'
Dejan Trajkovski na trávníku, docela ostrým skluzem mu tam výrazně pomohl Ľubosla Laura. Míč bude mít Trnava.
30'
Uběhla půlhodina utkání. Liptovský Mikuláš se snaží těžit z brejků, zatím si Dominik Takáč drží čisté konto.
29'
Richard Bartoš se sice dostal k míči při šestnáctce soupeře, nemohl pokračovat do dobré šance. Nacházel se v postavení mimo hru.
28'
Martin Bukata centroval z přímého kopu před branku soupeře, defenziva Liptovského Mikuláše celou situaci bez problémů vyřešila.
27'
Tentokrát Richard Bartoš vysunul kolmici na pravou stranu pokutového území, odkud střílel Ľubosla Laura. Pokus k tyči si pohlídal Dominik Takáč.
26'
Richard Bartoš si nedokázal v těžké pozici najít přihrávku před šestnáctkou Trnavy, míče se zmocnil De Barros Cabral Saymon.
25'
Po několika soubojích ve středu pole se pískal faul, provinil se Kyriakos Savvidis. Úder od něj dostal Rastislav Václavik.
24'
Kyriakos Savvidis sice poslal míč na křídlo, tam ale neuspěl De Barros Cabral Saymon. Odzbrojil ho Patrik Pinte.
23'
Milan Ristovski necentroval, poslal z přímého kopu střelu. Pokus z téměř 30 metrů směřoval k tyči, kam Matěj Luksch dokázal dojít.
22'
Tomáš Gerát šel do skluzu v souboji o míč. Trefil míč, jenže stejně tak si to odnesl i Kyriakos Savvidis a hosté získali přímý kop vhodný na centr.
De Barros Cabral Saymon se znovu snažil něco vymyslet v šestnáctce soupeře, zastavit ho dokázal dnes obránce Peter Voško.
20'
Dvacet minut zápasu je za námi. Spartak Trnava aktivnějším týmem, vyhrává od třetí minuty. Před malou chvílí však mohl vyrovnat Tomáš Gerát.
19'
Tomáš Gerát byl na konci velmi pěkné akce svého týmu. Dostal přihrávku do dobré pozice, mířil však jen do středu branky, kde se nacházel Dominik Takáč.
17'
Adam Krčík vhazoval na pravém křídle, dopředu však prošla po zisku míče Trnava. Centr zprava si našel Yusuf Bamidele Isa, z první netrefil branku.
16'
Matěj Luksch se dostal k nákopu do pokutového území, míč ve vápně Liptovského Mikuláše domácím problémy nenadělal.
15'
Tatran se rohovému kopu ubránil a mohl přejít dopředu. Zdálo se, že kontru faulem zastavil Sebastian Koše, nakonec se překvapivě pískalo na opačnou stranu.
14'
Trnava přešla dopředu po pravém křídle, dobrý centr před branku Lukschemu mohl nadělat problémy. Bude z toho roh pro Spartak.
12'
Domácí získali na křídle přímý kop. Tomáš Staš levačkou poslal hrozný centr, Martin Bukata okamžitě míč odkopl do bezpečí.
11'
Matěj Luksch nedostal ideální malou domů ale stihl zapracovat a chytit míč dříve než se k němu dostal nabíhající Milan Ristovski.
10'
Deset minut utkání uběhlo rychle. Trnava aktivnějším týmem, navíc je již ve vedení. Liptovský Mikuláš bude muset přidat.
9'
Žlutou kartu dostává Rastislav Václavik (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).
8'
Patrik Pinte vypomohl k zisku míče, chtěl přejít po křídle dopředu. Zastavil ho De Barros Cabral Saymon a vhazovat mohli domácí.
7'
Milan Ristovski faulován ve středu hrací plochy, Trnava začíná kombinaci od vlastních obránců. Postupně se snaží přejít dopředu ve snaze ohrozit soupeřovu branku.
6'
Tomáš Gerát centroval do pokutového území, Ľubosla Laura se k míči nedostal. Zasáhl obránce Dejan Trajkovski.
5'
Richard Bartoš a Martin Škrtel v osobním souboji, fauloval zkušenější z dvojice. Domácí rozehrávají nakrátko ve středu pole.
4'
Hosté měli perfektní start do zápasu, od úvodu chtějí hrát svou hru a nenechat nic náhodě, aby nepřišlo nečekané zaváhání.
3'
DE BARROS CABRAL SAYMON se dostal individuálně do pokutového území. Neubránil ho Voško a hráč Spartaku zakončil k bližší tyči Lukscha!
2'
Spartak Trnava se na začátku snaží potvrzovat roli favorita a držet míč ve své moci. Domácí zatím pozorně brání.
1'
I když se hraje v Popradu, tak domácí Liptovský Mikuláš nastupuje v červeno-bílé kombinaci jako jasný outsider, favorit z Trnavy má dnes černé provedení.
1'

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Hranáč, Krčík, Laura – Václavik, Staš – Bartoš (C), Gerát, Pinte – Voško.
Náhradníci: Sváček – Flak, Bartoš, Andrić, Janec, Pintér, Káčerík, Kotora, Švec.

FC Spartak Trnava: Takáč – Čurma, Škrtel (C), Kóša, Trajkovski – Bukata, Savvidis – Grič, Saymon, Bamidele Isa – M. Ristovski.
Náhradníci: Kamenár – Jendrek, Koštrna, Iván, Ramadan, Jones, Boateng, Vlasko.

Rozhodčí: Ocenas M.
FC Spartak Trnava

Zatímco domácí se trápí a bojují na spodu tabulky, hosté jsou jediným týmem, který doposud drží tempo se Slovanem Bratislava. Trnava má po třinácti kolech na kontě devětadvacet bodů a na první místo ztrácí pouhé tři. Spartak je vůbec nejlepší družstvo ligy, co se defenzivy týče. Hosté prozatím inkasovali pouze osmkrát. Z posledních pěti zápasů čtyři vyhráli, jedinou porážku zaznamenali proti první Bratislavě. Hráčem, který se postaral v dresu Trnavy o nejvíce gólů je třiadvacetiletý Milan Ristovski ze Severní Makedonie, jenž se trefil šestkrát.

Poslední odehraná ligová utkání:
Trnava – Senica 2:1
Pohronie – Trnava 0:2
Trnava – Slovan Bratislava 0:3
MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Tatran se po třinácti kolech nachází na desáté pozici se třinácti body na kontě, domácí v letošní sezóně čtyřikrát zvítězili, jednou remizovali a hned osmkrát odcházeli ze zápasu bez bodů. V posledních pěti utkání však zaznamenali dvě výhry a jednu remízu a dotáhli se tak na první šestku. Naposledy překvapivě porazili na domácím hřišti favorizovanou Dunajsou Stredu. Nejlepším střelcem týmu je záložník Richard Bartoš, který se doposud trefil čtyřikrát.

L. Mikuláš - Dun. Streda 1:0
Slovan Bratislava – L. Mikuláš 4:0
L. Mikuláš – Trenčín 2:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání 14. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí MFK Tatran Liptovský Mikuláš proti FC Spartak Trnava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.