Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Pardubice - 16. srpna 2019   18:00

Ústí
Ústí
0:1
(0:0)
Pardubice
Pardubice
48' P. Černý
Ústí
Tvrdoň – Strada, Brak, T. Vlček, Písačka – J. Peterka (C), D. Richter (53. M. Valenta), Miskovič (53. Bassey) – Drame, Matějka, Krátký (76. M. Bílek). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Plachý – Pimpara, M. Bílek, Bassey, Jakubov, M. Valenta, Jirkovský.
Dorušák – Horák, Dohnálek; delegát: Wilczek; technický delegát: Rampáček
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
865 diváků
Pardubice
Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer (90+1. Mužík), Solil, Hlavatý, Kohút (78. Sokol) – P. Černý (68. Zifčák). Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí.
Šmíd – F. Čihák, Lee, Kovář, Mužík, Zifčák, Sokol.

Pardubice zlomily nepříznivou bilanci o neprohře domácích týmů ve vzájemných soubojích Army a Východočechů a stejně jako 31. 5. 2014 vítězí v Ústí nad Labem nejtěsnějším možným rozdílem. Jedinou trefu obstaral Pavel Černý, Jiří Letáček si připsal třetí čisté konto v letošním ročníku. V páté minutě nastavení druhé půle obdržel žlutou kartu trenér Pardubic Jiří Krejčí.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
:

Pozápasové statistiky:

Branka:
48. P. Černý.
ŽK: 74. Krátký – 81. Solil, 83. Jeřábek, 87. Prosek.
Střely na branku: 9:4 (4:1).
Střely mimo branku: 2:6 (0:5).
Rohové kopy: 5:5 (3:3).
Ofsajdy: 2:1 (1:1).
Fauly: 10:17 (6:7).
90+5'
Konec zápasu po nastavení čtyř minut a třinácti sekund.
90+5'
Z poslední akce domácí bránu přestřelili.
90+5'
Žlutou kartu obdržel za kopnutí do lahve Jiří Krejčí z realizačního týmu Pardubic.
90+4'
Michal Bílek vybojoval rohový kop, Marián Tvrdoň spěchá do útočného pokutového území.
90+3'
Fortune Akpan Bassey se zjevil ve velké šanci, ze které trefil bránícího hráče.
90+2'
Po přihrávce Ladislava Mužíka ozkoušel pozornost domácího gólmana Pavel Zifčák.
90+1'
Poslední střídání Pardubic. Lukáše Pfeifera nahradí Ladislav Mužík.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Arma se přes drtivý tlak nedokáže prosadit.
87'
Žlutou kartu zahlédl také Jan Prosek (PCE).
86'
Youba Drame hlavičkoval z velkého vápna do gólmana Pardubic.
86'
Lukáš Matějka nejprve nevyzrál na Jiřího Letáčka, Michal Bílek následně orazítkoval břevno!
83'
Petr Dorušák musel opět sáhnout do své kapsičky, žlutou kartu obdržel kapitán Jan Jeřábek (PCE).
81'
Žlutá karta přišla i na hostující straně, za nesportovní chování ji uviděl Tomáš Solil (PCE).
80'
Domácí nyní reklamovali ruku zřejmě Jana Jeřábka ve velkém vápně, i tentokrát zůstala píšťalka hlavního sudího němá.
Dnešní utkání sleduje 865 diváků.
78'
Střídat budou pro změnu Pardubice. Za Michala Kohúta přišel Pavel Sokol.
78'
Fortune Akpan Bassey přízemní střelou nevyužil ke skórování přihrávku od Matěje Valenty.
76'
Poslední změna v sestavě domácích. Odchází Marek Krátký, na jehož místo putuje Michal Bílek.
75'
Hlavní sudí se nyní doslova upískl a přerušil hru. Míč vrátil na původní místo a Arma bude pokračovat v útočení.
74'
Marek Krátký (UNL) zastavil na středové čáře Lukáše Pfeifera, ke kterému musel být přivolán lékař. Vracející se útočník domácích vyfasoval od Petra Dorušáka žlutou kartu.
73'
Marek Strada mířil na úroveň břevna, Jiří Letáček vyrazil balón na roh.
72'
Armě se nedaří nyní usadit na polovině soupeře a vyvinout souvislejší tlak. Čas se začíná krátit.
69'
Tomáš Čelůstka se chopil míče a zahraje rohový kop Východočechů.
68'
Poprvé budou střídat také Pardubice. Autora dosud jediné trefy Pavla Černého se bude pokusit napodobit Pavel Zifčák.
65'
Youba Drame na centr Matěje Valenty nedosáhl.
63'
Do zakončení se v pokutovém území dral Jan Peterka, kapitán domácích neprošel přes dvojici bránících hráčů.
60'
Jan Peterka se zjevil sám před bránou hostů, k zakončení ale kvůli zdvihnutému praporku pomezního sudího nedošlo (na ofsajdy 2:1).
59'
Fortune Akpan Bassey faulován Janem Jeřábkem.
59'
Pardubický tým se nyní zatáhl a Arma doslova uzamkla svého soupeře na jeho polovině.
57'
Youba Drame byl vyslán do brejku Janem Peterkou. Prvně zmiňovanému skočil pod nohy Jiří Letáček, pokutový kop ale pískán nebude.
55'
Youba Drame z pravé strany mířil jen těsně vedle.
53'
Dvojité střídání připravil realizační tým Ústí nad Labem. Jiřího Miskoviče nahradí Fortune Akpan Bassey, místo Daniela Richtera se na trávník podívá Matěj Valenta.
53'
Tomáš Vlček faulován Pavlem Černým.
50'
Tutová šance! Do přečíslení šel Daniel Richter a Youba Drame, jenž měl na kopačce vyrovnání. Druhý jmenovaný před odkrytou bránou doslova zakopl o míč a nechal ho za sebou.
50'
Michal Kohút jen odkopl míč co nejdále od své brány. Arma nyní bude muset otevřít hru.
48'
Pardubice právě vstřelily branku!
Východočeši si v kabině poradili zřejmě gólovou taktiku. Z hranice velkého vápna ze středu se prosadil PAVEL ČERNÝ, jenž k pravé tyči nedal Mariánu Tvrdoňovi šanci. Ústecký brankář se již ani nestačil zasáhnout a za balónem se pouze poohlédl.
46'
Lukáš Pfeifer se pokusil proniknout do velkého vápna, Vojtěch Brak odvrátil míč na roh.
46'
O první výkop ve druhém poločase se zasloužil Michal Hlavatý.
46'
Úvodní dějství branku divákům na severu Čech nenabídlo, i když na nedostatek šancí si obecenstvo stěžovat nemůže. Nechme se překvapit, zda si fanoušci budou moct slovo gól zařvat alespoň v půli druhé.

Fauly: 6:7.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01 hod.
45+1'
První poločas skončil po nastavení šestnácti sekund.
45'
Na opačné straně faulován Marek Krátký, šance v podobě trestného kopu budou tak mít nyní domácí.
44'
Pokus Tomáše Čelůstky z přímého volného kopu vyboxoval Marián Tvrdoň do bezpečí pro svůj tým.
42'
Třetí roh hostů neslavil úspěch.
40'
Michal Kohút si nepočínal v souboji s Janem Peterkou v rámci pravidel, trestný kop ve prospěch domácích z blízkosti středové čáry.
38'
Jan Peterka faulován u vlastní brány.
35'
Lukáš Pfeifer nemířil přesně.
34'
Michal Hlavatý centrem ze standardní situace nikoho ze svých spoluhráčů nenalezl.
32'
Jiří Miskovič nyní podle sudího Petra Dorušáka zahrál na ofenzivní části hřiště rukou. To se ale nezdálo trenérovi Alešovi Křečkovi, který se nejspíše oprávněně hněvá na hlavního arbitra.
31'
Ofsajd v podání Pardubic (na ofsajdy 1:1).
29'
Arma si vytvořila menší tlak, ke střele ale nedošlo.
27'
Po přihrávce Michala Kohúta zajistil druhý rohový kop pro Pardubice Tomáš Solil. Michal Hlavatý bude kopat pro změnu z levé strany.
24'
Ústí nad Labem se nyní tlačí k bráně Jiřího Letáčka, který nyní musel vyběhnout až před své velké vápno, aby hlavičkou ubránil svou svatyni.
22'
Youba Drame neprostřelil obranný val soupeře v pokutovém území.
21'
Také Pardubice si vybojovaly roh.
19'
Marek Strada z nařízeného trestného kopu neprostřelil pomyslnou pardubickou zeď.
18'
Youba Drame si došel pro faul před velkým vápnem. Jan Prosek může být rád, že jeho počínání neocenil Petr Dorušák kartónkem.
15'
Další nadějná šance Severočechů, která sklidila potlesk fanoušků! Jiří Miskovič kopal tři rohy v řadě a málem se zadařilo domácím do třetice. Matyáš Písačka si ale vylámal zuby na dobře stojícím brankáři hostů.
15'
Jiří Mískovič si standardní situaci od rohového praporku zopakuje, Pardubice ubránily za tuto cenu velké vápno.
14'
Youba Drame se postaral o velice pohlednou ránu z levé strany, kterou Jiří Letáček pouze vyrazil před sebe. U míče byl první Martin Toml, jenž odvrátil balón na rohový kop.
13'
Nyní domácím fanouškům zatrnulo! Pavel Černý při svém napadání zkomplikoval rozehrávku soupeři a svěřenci Aleše Křečka si velice oddychli poté, co Marián Tvrdoň napravil svou chybu.
12'
Ani střelecká muška Tomáše Čelůstky nebyla zleva přesná, hájce ústecké svatyně je tak i nadále bez práce.
11'
Kapitán Jan Jeřábek z dvaceti metrů doslova zakopl míč vysoko nad vedle brány Mariána Tvrdoně.
9'
První ofsajd Army (na ofsajdy 1:0).
8'
Jan Peterka z obranné části hrací plochy uviděl po pravé straně sprintujícího Lukáše Matějku, kterého vyslal do protiútoku. Míče se následně po přihrávce zmocnil Youba Drame, který vybídl ke skórování vew velkém vápně Daniela Richtera. Posledně jmenovanému chybělo k míči pár centimetrů, Jiří Letáček jeho úmysly přečetl a včasným výběhem zamezil brankové situaci Severočechů.
5'
Pardubice kombinují na útočné polovině, defenziva Ústí nad Labem se má na pozoru.
4'
Z dálky se střelou o břevno pokusil o ohrožení soupeřovy brány Martin Šejvl, ústecký brankář připraven.
2'
Centr Tomáše Čelůstky na Michala Kohúta skončil v autu.
1'
Arma bude zahrávat přímý volný kop, v blízkosti středové čáry byl faulován Jiří Miskovič.
1'
Ústí nad Labem se hrnulo do útoku, Tomáš Solil volil raději přihrávku na vlastního brankáře.
1'
K úvodnímu výkopu se postavil Daniel Richter, jenž zahájil předehrávku 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR.
1'
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Pardubice se představí v dresech červenobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v ofenzivním rozestavení 4-3-3, hosté sází na rozestavení 4-1-4-1.
:

Po necelých čtyřech kalendářních měsících zavítá na Městský stadion v Ústí nad Labem k předehrávce 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR tým FK Pardubice.

Východočeši vstoupili do nového ročníku vítězstvím 2:1 nad Viktorií Žižkov, následovala remíza v Brně 1:1. Domácí prostředí svěřencům Jaroslava Novotného a Jiřího Krejčího pomohlo i proti Vlašimi, když zvítězili 1:0, v Prostějově se ale zmohli jen na bezbrankovou remízu.

Ve vzájemných střetnutích Ústí nad Labem a Pardubic je od sezóny 2015/2016 pravidlem, že domácí celek neprohrává a vždy alespoň minimálně boduje. Naposledy tomu tak nebylo 31. 5. 2014, kdy Severočeši utrpěli domácí porážku 0:1. V loňské sezóně Arma slavila vítězství v jarní odvetě 3:1, když vrátila svému soupeři podzimní prohru 0:2 (všechny výsledky z pohledu Army).

Zatímco fotbalisté Ústí nad Labem mají první kolo MOL Cupu již za sebou, hráči Pardubic zajedou k prvnímu pohárovému utkání do Vysokého Mýta 20. 8. 2019.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, T. Vlček, Písačka – J. Peterka (C), D. Richter, Miskovič – Drame, Matějka, Krátký. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: Plachý – Pimpara, M. Bílek, Bassey, Jakubov, M. Valenta, Jirkovský.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer, Solil, Hlavatý, Kohút – P. Černý. Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí.
Náhradníci: Šmíd – F. Čihák, Lee, Kovář, Mužík, Zifčák, Sokol.

Rozhodčí: Dorušák – Horák, Dohnálek; delegát: Wilczek; technický delegát: Rampáček.

FK Ústí nad Labem – FC Vysočina Jihlava 0:0
FC Slavoj Vyšehrad – FK Ústí nad Labem 4:1 (1:0)
FK Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov 3:1 (0:0)
FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)

FK Pardubice – FK Viktoria Žižkov 2:1 (2:0)
FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 1:1 (1:1)
FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (1:0)
1. SK Prostějov – FK Pardubice 0:0

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí mírně favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
Matyáš Písačka – 1 červená karta po druhé žluté kartě (trest si odpykal v rámci 1. kola MOL Cupu).

FK Pardubice:
Bez udělených červených karet.
Žluté karty:

Marek Krátký, Jiří Pimpara, Marek Strada, Matyáš Písačka, Jan Peterka, Lukáš Matějka, Vojtěch Brak, Marián Tvrdoň – všichni 1 žlutá karta.

Pavel Černý, Pavel Zifčák, Michal Hlavatý, Lukáš Pfeifer, Martin Toml, Tomáš Solil, Jan Jeřábek – všichni 1 žlutá karta.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Marián Tvrdoň – 1 čisté konto ze 4 zápasů; 7 inkasovaných branek; 1 žlutá karta.

Jiří Letáček – 2 nuly ze 4 zápasů; 2 inkasované branky; bez karet.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

Marek Krátký, Marek Strada, Jan Peterka, Jiří Miskovič, Lukáš Matějka, Youba Drame – všichni 1 gól.

Jan Prosek, Michal Kohút, Tomáš Čelůstka – všichni 1 gól.
Poslední vzájemné ligové zápasy obou mužstev:
:

11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 6. 10. 2018
FK Pardubice – FK Ústí nad Labem
2:0 (1:0)
Branky: 40. A. Fousek, 78. Petráň.
ŽK: 44. A. Fouse, 54. Zukal – 72. Pimpara, 77. Miskovič, 86. M. Bílek.
ČK: 37. Lindr (UNL).
Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Dresler – Dubravský.
Diváci: 752.

25. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 29. 4. 2019
FK Ústí nad Labem – FK Pardubice
3:1 (2:0)
Branky: 16. a 20. Prošek, 62. M. Bílek – 83. Petráň z penalty.
ŽK: 73. J. Peterka, 88. Brak – 61. Kovář, 77. T. Čelůstka.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

4 zápasy: 1 výhra, 2 remízy, 1 prohra; skóre 6:7, 5 bodů, 10. místo.

4 zápasy: 2 výhry, 2 remízy, 0 porážek; skóre 4:2, 8 bodů, 3. místo.
:

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým FK Pardubice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.